ΣΣΑΣ τμήμα Στρατολογικού και Ψυχολόγων

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
το ιδιο πραγμα ειναι. Εισαι στη ΣΣΑΣ αλλα τα μαθηματα γινονται κανονικα στη νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannita :)

Νεοφερμένος

Η Ioannita :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Αρχικα νομιζα οτι δεν υπηρχε κατι τετοιο αλλα το εψαξα και ειδα οτι υπαρχει αλλα θελω να μαθω πολλα πραγματα για αυτι τι σχολη....δεν ξερω αλλα με εχει ενθουσιαση η ιδεα της νομικης και ειναι το ονειρο μου απο μικρη καθως και το ονειρο της μαμας μου:P αλλα δεν ξερω πολλα πραγματα στην ουσια... ειναι οπως ολες οι σχολες νομικης ? τα ιδια μαθηματα ? εχει κατι διαφορετικο ? το μονο ποθ ξερω ειναι οτι εχεις αμεση επαγγελματικη αποκατασταση...στην ουσια μολις βγεις απο την σχολη μπαινεις κατευθειαν στο δημοσιο και εργαζεσαι πανς στα θεματα που αφορουν το επαγγελμα σου...αλλα πρεπει πχ να ανοιξεις και δικο σου γραφειο ή απλα εργαζεσαι στα κτιρια του δημοσιου στην αθηνα ?
ξερει κανεις???
οκ ξερω οτι ειμαι μικρη αλλα με ενδιαφερει πολυ και θελω να εχω στοχους γιατι τοτε τα παω ακομα καλυτερα:D μπορει κανεις να μου πει καποια πραγματα ??? στο site της ΣΣΑΣ δεν βρηκα και πολλα:(
pleaaaaaaaaaaaaase :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κοιταξε να δεις. Τα μαθηματα τα παρακολουθεις κανονικα στη νομικη θεσσαλονικης ( ακριβως τα ιδια μαθηματα με τους φοιτητες που σπουδαζουν απλη νομικη) αλλα ταυτοχρονα ζεις μεσα στο στρατο. Μολις αποφοιτησεις απο τη σχολη (4 χρονια) μετα δουλευεις ως στρατολογος σε γραφεια του στρατου αλλα δεν μπορεις να ανοιξεις δικο σου γραφειο και να δουλεψεις ως δικηγορος. Αυτο μπορει να γινει μονο αφου περασουν 12 χρονια ( 4 της σχολης και αλλα 8 που υποχρεουσαι να μεινεις στο στρατο) οποτε μπορεις να παραιτηθεις και να ασκεις το επαγγελμα του διληγορου. Βεβαια οπως δηδ γνωριζεις εχεις σιγουρη επαγγελματικη αποκατασταση καθως πληρωνεσαι απο την πρωτη μερα που μπαινεις στη σχολη. Ελπιζω να σε διαφωτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannita :)

Νεοφερμένος

Η Ioannita :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
τωρα μπορω να πω πως τα καταλαβα ολα :D ευχαριστω πολυ βρε... το καλυτερο ειναι οτι εχεις αμεση επαγκελματικη αποκατασταση:) ευχαριστω και παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
τωρα μπορω να πω πως τα καταλαβα ολα :D ευχαριστω πολυ βρε... το καλυτερο ειναι οτι εχεις αμεση επαγκελματικη αποκατασταση:) ευχαριστω και παλι...

Τιποτα. Να σαι καλα. Εγω φετος εδωσα πανελληνιες και ελπιζω να περασω στη ΣΣΑΣ. Σου το ευχομαι να περασεις και συ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
η σχολή ψυχολόγων ΣΣΑΣ έχει πολλές μεταθέσεις; Σταματάνε μετα απο ενα χρονικο διάστημα (ή μειώνονται);......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Απ' οτι γνωριζω εχει μεταθεσεις μονο σε πρωτευουσες νομων αλλα οχι πολλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannita :)

Νεοφερμένος

Η Ioannita :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αααα πολυ ωραιαα :) καλη επιτυχια και εγω το ευχομαι...οντως ξερεις για τη στρατιωτικη νομικη για τις μεταθεσεις στα φγραφεια του στρατου αν θα ειναι αθηνα ή καπου αλλου ?

Ξέρει κανεις ποια η διαφορά της "ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/α" από της "ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/β ?
pleaaaaaaaaaaase :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ξέρει κανεις ποια η διαφορά της "ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/α" από της "ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/β ?
pleaaaaaaaaaaase :P

Λοιπον η ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/α ειναι για τους πολυτεκνους ενω η ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/β ειναι για τα παιδια που εχουν συγγενεις θυματα πολεμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannita :)

Νεοφερμένος

Η Ioannita :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
α ενταξει στην ΕΙΔ.ΚΑΤ3648/α ανικω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Ενδιαφερεται κανεις απο τους φετινους υποψηφιους για τις σχολες αυτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

biou tsiou

Νεοφερμένος

Η biou tsiou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Την έχω πρώτη επιλογή στο μηχανογραφικό μου ! Ελπίζω να είμαι μέσα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
για μένα θα είναι πρώτη επιλογή το 2011 :)
καλές βάσεις biou tsiou..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Σκεφτομαι για σσασ ψυχολογικο η στρατολογικο.. Επειδη ομως μου αρεσει παρα πολυ και η μουσικη θελω να συνεχισω τα μαθηματα πιανου και ως φοιτητρια σε ωδειο και γενικα να κανω αρκετες δραστηριοτητες (χορο,γυμναστικη κτλ) εκτος σχολης..Αυτο που θα ηθελα να γνωριζω ειναι αν ενας φοιτητης των σσασ εχει χρονο για τετοιου ειδους δραστηριοτητες καθως απο ο,τι ξερω καποιες μερες δεν επιτρεπεται η εξοδος απο τη σχολη..και γενικα πως ειναι τα πραγματα στα σσασ;;; παρακαλω καποιον που γνωριζει να μου απαντησει. Ιδιαιτερα χρησιμη η συμβουλη οσων φοιτουν στη σχολη. ευχαριστω εκ των προτερων..

Μέσα στη σχολή υπάρχουν κάποιες ομάδες και γίνονται κάποιες δραστηριότητες. Στο πρώτο έτος είναι σχεδον αδύνατον να προγραμματίσει κάποιος κάτι εκτός σχολής. Αυτό γιατί τους πρώτους μήνες είσαι συνέχεια μέσα. Μετά το πρώτο έτος είναι σίγουρα πολύ πιο εύκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
οσον αφορα την αποκατασταση ειναι σιγουρα καλα αλλα σχετικα με τις συνθηκες στο στρατο ισως θα ειναι λιγο ζορικα για εμας τα κοριτσια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti!

Νεοφερμένος

Η Areti! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τα αγωνίσματα π δίνουμε μετά τις πανελλήνιες μετράνε στα μόρια π.χ. όπως στη γυμναστική ακαδημία ή όχι ?
πλιιιιιζ όποιος μπορεί και γνωρίζει ας μου απαντήσει.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έχω απορία σχετικά με το τμήμα ΣΣΑΣ ψυχολόγων.Επειδή το θέμα είναι σοβαρό παρακαλώ να απαντήσει όποιος έχει σαφη αποψη:Φίλη μου,γεννηθής του 93,που δίνει Πανελλαδικές απο θεωρητική φέτος,έχει σοβαρές πιθανότητες να πιάσει τα μόρια,και λόγω οικονομικών προσπαθεί πολύ να μπει σε αυτη τη σχολή.Ο πατέρας της όμως,της είπε"Μίλησα με δυο γιατρούς,και μου παν πως ένα πρόβλημα που είχες στην καρδιά πολυ μικρή (δεν υφίσταται πλέον) θα σε αποκλείσει ετσι κι αλλιώς απο τα προαπαιτούμενα,μην τη σκεφτεσαι τη σχολή ξέχνα την"

Ξέρετε τι παιζει με τετοια θέματα?Και τι ακριβως απαιτουν τα ιατρικά τεστ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti!

Νεοφερμένος

Η Areti! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Σορρυ π ειμαι λιγο ακυρη αλλα θελω να μαθω αν τα αγωνίσματα π δίνουμε μετά τις πανελλήνιες μετράνε στα μόρια π.χ. όπως στη γυμναστική ακαδημία ή όχι ?
πλιιιιιζ όποιος μπορεί και γνωρίζει ας μου απαντήσει.... :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Τα αγωνίσματα π δίνουμε μετά τις πανελλήνιες μετράνε στα μόρια π.χ. όπως στη γυμναστική ακαδημία ή όχι ?
πλιιιιιζ όποιος μπορεί και γνωρίζει ας μου απαντήσει.... :worry:

Tα αγωνίσματα που δίνουν μετά τις Πανελλήνιες δεν μετράνε στα μόρια. Ειναι μέρος των προκαταρκτικών εξετάσεων(ΠΚΕ) που δίνουν οι μαθητές για να περάσουν στις στρατιωτικές σχολές.

Έχω απορία σχετικά με το τμήμα ΣΣΑΣ ψυχολόγων.Επειδή το θέμα είναι σοβαρό παρακαλώ να απαντήσει όποιος έχει σαφη αποψη:Φίλη μου,γεννηθής του 93,που δίνει Πανελλαδικές απο θεωρητική φέτος,έχει σοβαρές πιθανότητες να πιάσει τα μόρια,και λόγω οικονομικών προσπαθεί πολύ να μπει σε αυτη τη σχολή.Ο πατέρας της όμως,της είπε"Μίλησα με δυο γιατρούς,και μου παν πως ένα πρόβλημα που είχες στην καρδιά πολυ μικρή (δεν υφίσταται πλέον) θα σε αποκλείσει ετσι κι αλλιώς απο τα προαπαιτούμενα,μην τη σκεφτεσαι τη σχολή ξέχνα την"

Ξέρετε τι παιζει με τετοια θέματα?Και τι ακριβως απαιτουν τα ιατρικά τεστ?

Τα νοσήματα καρδιάς που αποκλείουν τους υποψηφίους από τις στρατιωτικές σχολές μπορεί να τα βρει στην ιστοσελίδα https://www.geetha.mil.gr/media/anak...rthiepanalipsi_EDYETHA/teliko_EDYEUA_2010.pdf (σελ.25)
Καλύτερα να το ψαξει λίγο το θέμα,να ρωτήσει και άλλους γιατρούς. Πάντως,αν έχει κάποιο απ' αυτά τα νοσήματα,δεν γίνεται να περασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Areti!

Νεοφερμένος

Η Areti! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
krima:/:..pantws s'euxaristw...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top