Πόσο δύσκολο είναι να είσαι Καθηγητής;

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Α, και κάτι τελευταίο, σύμφωνα με έρευνες το επάγγελμα του καθηγητή είναι το δεύτερο πιο αγχώδες επάγγελμα, μετά από εκείνους που εργάζονται σε πύργο ελέγχου.

με ποιες έρευνες?γιατί άλλα διαβάζω εγώ...
https://www.inews.gr/60/ta-pio-agchodi-epangelmata.htm
https://24wro.blogspot.com/2010/11/10-2010_25.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Δεν αποδίδουν το ίδιο. Δεν μπορώ να ξέρω σε τι σχολείο ήσουν και αν ήσασταν όλοι αγγελούδια αλλά ο γενικός κανόνας είναι ότι γίνεται της τρελής κάθε φορά μες στην τάξη και ο καθηγητής δίνει μάχη για να κάνει μάθημα. Διαφορετικά δεν κάνει απολύτως τίποτα.
Οι γιατροί ασχολούνται τουλάχιστον και με τη επιστήμη τους χωρίς να πρέπει συνέχεια να κάνουν τους αστυνόμους σε 15χρονα που παίζουν τους μάγκες, προσπαθώντας ταυτόχρονα να τα προστατέψουν...
Ποια ασφάλεια ; Οι καθηγητές έχουν την ευθύνη μόνο για τους μαθητές που κάνουν εκείνη την ώρα μάθημα αν κάποιος πάρει απουσία δεν φέρουν καμιά ευθύνη.

Και τα απουσιολόγια που κανονικά πρέπει να είναι θέμα αποκλειστικά καθηγητών βάζουν τους μαθητές να τα συμπληρώνουν (μιλάμε για μεγάλη υπευθυνότητα)......
.
Τώρα οι καθηγητές θα πληρώνονται με την ώρα και θα παίρνουν όσο ακριβώς τους αξίζει. Δεν είναι εύκολο επαγγελμα αλλά σε καμιά περίπτωση δε δέχομαι να κάθονται το μισό χρόνο.



Οι έρευνες αυτές δε πιστεύω να είναι με βάση την Ελλάδα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Οι έρευνες αυτές δε πιστεύω να είναι με βάση την Ελλάδα.....

η πρώτη νομίζω ότι είναι...
<<Οι Έλληνες εργαζόμενοι είναι οι πλέον αγχώδεις αναδεικνύει πρόσφατη έρευνα του Οργανισμού Οικονομικής Συνεργασίας και Ανάπτυξης.>>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και ιδιαίτερα μια χαρά κάνουν καθημερινά, εκεί δεν τους βλέπω κουρασμένους...

Σε ευχαριστώ που μου το θύμησες, ήθελα να γράψω και για αυτό το θέμα.
Λοιπόν... Όπως πιστεύω να έχουν όλοι καταλάβει, στη χώρα που ζούμε ΔΕΝ είναι όλοι ίσοι απέναντι στο νόμο και ο νόμος ΔΕΝ ισχύει για όλους, κάτι που αποδεικνύεται με άπειρα παραδείγματα από την καθημερινότητα (πχ σβήσιμο κλίσεων της τροχαίας) μέχρι τα πολιτικά σκάνδαλα.
Ο τομέας της εκπαίδευσης είναι λογικό και φυσικό να επιβεβαιώνει τον κανόνα αυτό. Να εξηγήσω τι εννοώ:
Ένας καθηγητής Α που έχει διοριστεί μέσω ΑΣΕΠ ή κάποιος που με κόπο έχει κατακτήσει τη θέση του, με αξιοπρέπεια, χωρίς να "πουλήσει" την ψήφο του, ούτε να ακολουθεί κάποιο κόμμα, σίγουρα κάνει πλήρες ωράριο και παίρνει τις τελευταίες ώρες των μαθημάτων (όπου δε γίνεται εύκολα μάθημα, γιατί οι μαθητές είναι κουρασμένοι κλπ).
Ένας καθηγητής Β που έχει "αγοράσει" τη θέση του έχει γνωστούς παντού μέσα από το κόμμα, δηλαδή διευθυντές σχολίων ή Δευτεροβάθμιας-Πρωτοβάθμιας του νομού του, έχει δηλαδή "άκρες", ε, και έχει πάντοτε πρώτες ώρες (όπου τα παιδιά κοιμούνται...). Μετά βέβαια, είναι ξεκούραστος και μπορεί να κάνει πολλά επιπλέον μαθήματα.
(Στο Δημοτικό ο διαχωρισμός γίνεται με εύκολα και δύσκολα τμήματα αντίστοιχα.)
Ε, μαντέψτε τι θα γίνει αν θα δουλεύουν 8ωρο. Ο καθηγητής Β θα βρει παραθυράκι ώστε να δουλεύει λιγότερο. Ε, και όλη τη δουλειά ποιος άλλος θα την κάνει; Το "κοιρόιδο", ο καθηγητής Α.:whistle:

Α, και κάτι άλλο: Δεν είναι παράλογο οι καθηγητές να μην μπορούν να κάνουν ιδιαίτερα, τη στιγμή που οι καθηγητές μουσικής μπορούν να δουλεύουν σε ωδείο και οι γιατροί να έχουν δικά τους ιατρεία; Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ισχύει για όλους τους κλάδους ή έστω να μην ισχύει για κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Α, και κάτι άλλο: Δεν είναι παράλογο οι καθηγητές να μην μπορούν να κάνουν ιδιαίτερα, τη στιγμή που οι καθηγητές μουσικής μπορούν να δουλεύουν σε ωδείο και οι γιατροί να έχουν δικά τους ιατρεία; Κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να ισχύει για όλους τους κλάδους ή έστω να μην ισχύει για κανένα.

Oι ιατροί που δουλεύουν στο ΕΣΥ (δημόσιο) δε μπορούν να ανοίξουν δικό τους ιατρείο. Το να κάνεις ιδιατερα χωρίς να δίνεις αποδείξεις είναι εκμετάλευση εις βάρος των μαθητών και αυτό το κάνει η πλειοψηφία των καθηγητών ανεξάρτητα αν είναι ή όχι διορισμένοι στο δημόσιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
τι μου λες ρε παιδί μου!ξεσχίζονται!!:whistle::whistle:

αυτό σημαίνει 8ωρο...πολύ είναι, ε?:whatever:

Εγώ προσωπικά είμαι της άποψης ότι η δημιουργική δουλειά πρέπει να είναι 12ωρο+, όμως πρέπει να είναι ΕΠΙΛΟΓΗ.
Μην ξεχνάς ότι το 8ωρο διεκδικήθηκε με κόπους και αγώνες τον 19ο αιώνα, δεν είναι κάτι που πρέπει να καταστατηγηθεί έτσι απλά χάριν μιας κρίσης. Δεν είσαι τεμπέλης αν δουλευείς 8ωρο. Τεμπέλης είσαι αν κάθεσαι το 8ωρο αυτό και δεν κάνεις τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εμείς επειδή στο Δημοτικό ήμασταν αγγελούδια :devil: μας είπε ελάτε να κάνετε εσείς μάθημα και κάθε μέρα έκανε ένα άλλο παιδί, εγώ πάλι καλά δεν πρόλαβα να κάνω αλλά όλα τα άλλα παιδιά μου έλεγαν ότι είναι δύσκολο... Τώρα τελευταία μας είπε η φιλόλογος μας στα αρχαία να επαναλάβουμε αυτά που είπε, σήκωσαν 2-3 παιδιά το χέρι τους (όχι εγώ) και μετά προσθέτει, ποιός θα έρθει να κάνει μάθημα, και ξαφνικά κατέβασαν όλοι τα χέρια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exelmi

Νεοφερμένος

Ο exelmi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Είναι τόσο δύσκολο να είσαι καθηγητής , όσο το έχει επιλέξει ο ίδιος ο καθηγητής .

Αν επιλέξει να είναι εύκολο , εύκολο θα είναι .....

Αν επιλέξει να είναι δύσκολο , δύσκολο θα είναι ..

Οποτε εξαρτάται από τον καθένα και από την ευσυνειδησία του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Πιστεύω ότι θέλει πολύ κουράγιο να γίνει κάποιος καθηγητής...Ποιος τα βγάζει πέρα με τα παιδιά όπως έχουν γίνει στις μέρες μας;;:hmm:Εγώ δεν θα μπορούσα με τίποτα,αλλά είναι και θέμα χαρακτήρα!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
υπομονη!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παρότι δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις στο παρόν θέμα, θέλω να καταθέσω την άποψή μου, ως μελλοντική εκπαιδευτικός (αμήν και πότε...)
Πιστεύω, λοιπόν, πως το επάγγελμα του εκπαιδευτικού είναι πολύ απαιτητικό και δύσκολο, αλλά δεν είναι εξίσου δύσκολο για όλους. Είναι ανάλογα τον καθηγητή.
Ανεξάρτητα από τις ώρες εργασίας, αν ένας καθηγητής απλώς κάνει το μάθημα του σε στυλ "παίρνω το βιβλίο και κάνω με τη σειρά όσα γράφει μέσα" (διεκπεραίωση της ύλης το λέω εγώ), με τους μαθητές από κάτω να κοιτάνε το ταβάνι...τότε η δουλειά είναι πολύ απλή. Γιατί δεν χρειάζεται ούτε να διαβάσει ούτε να ετοιμάσει και πολλά πράματα (συνήθως δίνει φυλλάδια τα οποία έχει ετοιμάσει εδώ και χρόνια). Η δουλειά αυτή είναι τόσο εύκολη, που σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και ένας απλός απόφοιτος λυκείου μπορεί να την κάνει. Η μόνη δυσκολία βρίσκεται στη διατήρηση της "τάξης" μιας και απαιτεί οι μαθητές να κάθονται ακίνητοι και να παρακολουθούν τι λέει...Βέβαια, είναι αναμενόμενο πως οι μαθητές θα βαριούνται τη ζωή τους όταν ο εκπαιδευτικός μιλάει μόνος του.

Τώρα, αν ένας εκπαιδευτικός δουλεύει με πιο δημιουργικό τρόπο, τότε το μάθημα δυσκολεύει αρκετά. Για παράδειγμα, αν δουλεύει με ομάδες εργασίας, κάνει project, δίνει ρόλους στα παιδιά, παίρνει το βιβλίο και του αλλάζει τα φώτα, ψάχνει συνέχεια για νέο υλικό, δημιουργεί πράγματα μαζί με τα παιδιά, πηγαίνει σε όποια επιμόρφωση βρει και γενικότερα ΨΑΧΝΕΤΑΙ, τότε πράγματι είναι ένα πολύ δύσκολο επάγγελμα. Γιατί απαιτεί οργάνωση, θέληση, ώρες πέραν του σχολικού ωραρίου για την εύρεση του κατάλληλου υλικού, συνεχές διάβασμα και άλλα πολλά. Και σε αυτήν την περίπτωση, δεν τίθεται ζήτημα "ήσυχης τάξης",γιατί όταν μια τάξη είναι ήσυχη σημαίνει πως δεν δουλεύει...
Θα μου πείτε, υπάρχει κάποιος καθηγητής που το κάνει αυτό; Ναι, υπάρχουν κάποιοι ικανοί εκπαιδευτικοί που το κάνουν, που διαβάζουν, που γράφουν εκπαιδευτικά άρθρα, που κάνουν δημιουργικά σενάρια διδασκαλίας...Δυστυχώς είναι η μειονότητα.

Σημείωση: οι ώρες που δουλεύουν οι εκπαιδευτικοί στην Ελλάδα είναι εξευτελιστικά λίγες. Μέχρι πέρυσι, ο φιλόλογος δούλευε 21 ώρες τη βδομάδα (=4 ώρες τη μέρα περίπου), ενώ σε άλλες χώρες δουλεύουν 30 + ώρες (τουλάχιστον 6 ώρες + τις ώρες που ο εκπαιδευτικός αφιερώνει για να διαβάσει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistaths

Νεοφερμένος

Ο epistaths αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Οι μαθητές κουράζονται υπερβολικά. Το καθημερινό εφτάωρο είναι καταστροφή. Απο εκεί και πέρα ένας καθηγητής πρέπει να βοηθάει όσο το δυνατό περισσότερο τους μαθητές. Στην τελική δε θα του φάει κανείς μαθητής τη θέση εάν βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Για μένα δεν έχουν τόσο μεγάλη σημασία οι πολλές γνώσεις/τα πτυχία όσο εκτός από καθηγητής να είσαι και παιδαγωγός. Να κατανοείς δηλαδή τους μαθητές σου, να μην τους αντιμετωπίζεις λες και γεννήθηκες ενήλικας, να τους ενθαρρύνεις - να τους επικρίνεις όπου χρειάζεται ώστε να βελτιωθούν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Α παράλληλα πρέπει να διαθέτεις αστρονομικές ποσότητες αισιοδοξίας/αντοχής για να τα βγάλεις πέρα όλη την ημέρα.


Αρκετά απαιτητικό εγχείρημα. Ελάχιστοι το εκπληρώνουν σωστά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΤσακι..

Νεοφερμένος

Η ΛΙΤσακι.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
κ εγω θελω να γινω φιλολογος ειναι πολυ δυσκολο αλλα ενδιαφερον!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδια θελω να γινω καθηγητρια κλασικης φιλολογιας. προσεχω στα φιλολογικα και βλεπω τον τροπο που διδασκουν οι φιλολογοι μου ε ναι λοιπον ειναι δυσκολο στο σχολειο μου στην μια φιλολογο δεν προσεχει κανεις και στην αλλη γινετε ενα χαος γιατι εκτος εμενα δνε την συμπαθει κανεις. Αν ομως σου αρεσει κατι δεν σε νοιαζει ποσο δυσκολο ειναι γιατι το αγαπας ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ και κανεις τα παντα γι αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μαθηματικά τη δευτεροβάθμια εξίσωση με σωστό τρόπο, πρέπει να έχεις πολύ περισσότερες γνώσεις από αυτά.

Τρελανε μας , παιξε με το μυαλο μας , χαλασε καθε εναπομεινων εγκεφαλικο κυτταρο , ριξε μας σε κομμα με αυτα που λες .

Πραγματικα το παραδειγμα αδοκιμο και ατοπο μεχρι εκει που δεν παει . Να μου ελεγες για αναλυση οκ αλλα οχι ρε πουστη μου για δευτεροβαθμια . Η δευτεροβαθμια αντε να χρειαστει κανα ελαχιστο τριωνυμου για παραπανω γνωση αλλα τιποτε περισσοτερο. Προσωπικα αν μου ελεγαν κατι τετοιο θα ισχυριζομουν οτι αυτος που το ειπε ή γεννηθηκε μεθυσμενος ή σνιφαρε κοκα ή πηρε LSD ή ολα τα παραπανω μαζι σε συνδιασμο με μανιταρια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τρελανε μας , παιξε με το μυαλο μας , χαλασε καθε εναπομεινων εγκεφαλικο κυτταρο , ριξε μας σε κομμα με αυτα που λες .

Πραγματικα το παραδειγμα αδοκιμο και ατοπο μεχρι εκει που δεν παει . Να μου ελεγες για αναλυση οκ αλλα οχι ρε πουστη μου για δευτεροβαθμια . Η δευτεροβαθμια αντε να χρειαστει κανα ελαχιστο τριωνυμου για παραπανω γνωση αλλα τιποτε περισσοτερο. Προσωπικα αν μου ελεγαν κατι τετοιο θα ισχυριζομουν οτι αυτος που το ειπε ή γεννηθηκε μεθυσμενος ή σνιφαρε κοκα ή πηρε LSD ή ολα τα παραπανω μαζι σε συνδιασμο με μανιταρια .
Ωραία παλικάρι μου!
Ξεκίνα ιδιαίτερα! Χρέωνε 20 ευρώ την ώρα! Αφού το 'χεις! Ποιός τους υπολογίζει τους μ****ες που σπουδάζουν σε ''καθηγητικές'' σχολές και κάνουν και μεταπτυχιακά για να εμβαθύνουν τις γνώσεις τους.:whistle: Εμείς ρε που είμαστε geniuses θα διδάσκουμε τους στόκους συμμαθητές μας! Και αμα δεν καταλαβαίνουν τίποτα και πατώνουν στις εξετάσεις θα τους κερνάμε ένα χρόνο τυρόπιτα από το κυλικείο. Keep it up! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία παλικάρι μου!
Ξεκίνα ιδιαίτερα! Χρέωνε 20 ευρώ την ώρα! Αφού το 'χεις! Ποιός τους υπολογίζει τους μ****ες που σπουδάζουν σε ''καθηγητικές'' σχολές και κάνουν και μεταπτυχιακά για να εμβαθύνουν τις γνώσεις τους.:whistle: Εμείς ρε που είμαστε geniuses θα διδάσκουμε τους στόκους συμμαθητές μας! Και αμα δεν καταλαβαίνουν τίποτα και πατώνουν στις εξετάσεις θα τους κερνάμε ένα χρόνο τυρόπιτα από το κυλικείο. Keep it up! :confused:

Καταρχας ειναι οντως μαλακες και losers εαν κανουν μεταπτυχιακα και καταληξουν καθηγητες δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης.Οσο για τα ιδιαιτερα αμα βρεις μου βρεις πελατες θα σου δωσω και ποσοστα ;) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Καταρχας ειναι οντως μαλακες και losers εαν κανουν μεταπτυχιακα και καταληξουν καθηγητες δευτεροβαθμιας εκπαιδευσης.
Tι βλέπω..έλεος. Όποιος είναι έξω απο το χορό πολλά τραγούδια λέει. Δηλαδή κατα κανόνα όποιος κάνει μεταπτυχιακό και καταλήγει στην δευτεροβάθμια είναι loser. Loser λέω εγώ ειναι αυτοί που αμολάνε κοτσάνες χωρίς να ξέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Loser λέω εγώ ειναι αυτοί που αμολάνε κοτσάνες χωρίς να ξέρουν.

Δηλαδη εσυ και η evangelie ειστε loser με την λογικη σου . Μπραβο αυτογνωσια , μια μερα θα φτασετε την απολυτη nirvana .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top