Γενικό -  Ποια μαθήματα θεωρείτε περιττά;

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
στην α λυκειου ειναι 6 ολοκληρες ωρες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis dog

Νεοφερμένος

Ο giannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
και τι κανουμε;το ριγνιμι σε ολους τους χρονους και εγκλισεις λες και οταν βγαινουμε εξω το ριγνιμι χρησιμοποιουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
γουστα ειναι αυτα!!!!!!!
εγω τρελενομαι για αρχαια αλλα τα θεωρω και λιγο περιττα γτ κανουμε πολλες ωρες ενω δεν χρειαζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Όχι δεν είναι σημαντικά.Το είχα αναλύσει σε άλλο θέμα οπότε δεν πρόκειται να το ξανακάνω.Στενόμυαλη είσαι εσύ,που δε μπορείς να δεχτείς καμία διαφορετική άποψη από τη δικιά σου.Αν εσύ λυπάσαι που υπάρχουν άτομα που σκέφτονται έτσι,εγω λυπάμαι που υπάρχουν άτομα τα οποία δε σκέφτονται καθόλου,γίνονται φερέφωνα των άλλων,και τρέχουν να υποστηρίξουν τις μη απόψεις τους,κάθε φορά που κάποιος τολμήσει να πει αυτό που σκέφτεται πραγματικά.Επίσης,λυπάμαι που η αγάπη σου προς τα αρχαία δε σε βοήθησε να μάθεις πως η σωστή ορθογραφία είναι ασεβαίστατος.
Να σε ενημερώσω επίσης πως τα αρχαία ελληνικά έχουν πεθάνει εδώ και χροοονια.

Οπ! Ήρεμα, ήρεμα. Τι επίθεση είναι αυτή; Συσσωρευμένος θυμός για το μάθημα, να υποθέσω. Δικαιολογημένος εν μέρει λοιπόν. :P

Εν πάση περιπτώσει δε νομίζω πως μία από τις δύο πλευρές έχει απαραίτητα ολοκληρωτικά δίκιο. Δεν ξέρω τι πιστεύεις εσύ και κακώς δεν εκφράζεις ξανά την άποψή σου (δεν είμαι υποχρεωμένος να ψάχνω όλο το site), πάντως υποθέτω πως υπέρ της πλήρους κατάργησης του μαθήματος δεν είσαι.

Και by the way, το ''ασεβέστατος'' σωστό ήταν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Ναι όντως,ασεβέστατος είναι.:P
Δεν θα το έλεγα θυμό,άλλωστε ήρεμος είμαι,απλά πώς να το κάνουμε,δεν έχουν κάποια χρησιμότητα τα αρχαία.Δηλαδή,έχουν,καλλιεργούν εθνικιστικά αισθήματα γι αυτό και διδάσκονται.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Εγώ είμαι υπέρ της πλήρους κατάργησης των αρχαίων παντού εκτός από τη θεωρητική κατεύθυνση. Στις ίδιες ώρες να διδασκόμαστε σωστά τη σημερινή ζωντανή γλώσσα μας και τα νοήματα της αρχαίας να τα παίρνουμε απο μεταφρασμένα κείμενα μόνον.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazoulini

Νεοφερμένος

Η maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θάσος (Καβάλα). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Ουτε εμενα μου αρεσουν τα αρχαια, αλλα τα νεα ελληνικα πηγαζουν απο τα αρχαια και εγω προσωπικα μεσα απο τα παραγωγα εχω μαθει πολλες λεξεις της νεας ελληνικης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefiiloveyaa

Νεοφερμένος

Η stefiiloveyaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
στην α λυκειου ειναι 6 ολοκληρες ωρες :D

ποσες???????????????????δεν θα το αντεξω..εγω τωρα κανω 3 ωρες και βαριεμαι!:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

THERISTIS

Νεοφερμένος

Ο THERISTIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
εγω παντος θεωρω πως η τεχνολογια ειναι το τελειωσ αχρηστο μαθημα κ εννοειτε περιττο !!!! ολα τα υπολοιπα ειναι αρκετα ενδιαφεροντα μαθηματα !...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
προσωπικα πιστευω οτι ολα τα μαθηματα ειναι χρησιμα απλα το αν δεις τη χρησιμοτητα τους εξαρταται απο πολλους παραγοντες ( π.χ. τν καθηγητη , το τη κατευθυνση θα ακολουθησεις, τα ενδιαφεροντα τ καθενος..)Για εμενα ''αχρηστο μαθημα'' ειναι οι αρχες οικονομιας ( η καθηγητρια ειναι τελειως κουκουρουκου κ δν με ενδιαφερει κ το αντικειμενο), θρησκευτικα (με τν εκκλησια γενικα δν εχω κ πολλα πολλα αν και στν 3η γυμνασιου ηταν το καλυτερο μαθημα λογω του καθηγητη) κ τεχνολογια( επισης βαρετο αν και καλη η καθηγητρια αλλα ειναι καθαρα θεμα αποστηθισης το αν θα γραψεις στο διαγωνισμα κ το βιβλιο ειναι ας μν το χαρακτηρισω καλυτερα)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Τα θρησκευτικά αλλά κυρίως εξαιτίας του τρόπου που διδάσκονται.Όσοι θεολόγοι έχω συναντήσει στη σχολική μου ζωή προσπαθούν να με πείσουν ότι όλα όσα λένε είναι σωστά και αληθινά κ μόνο αυτοί έχουν δίκιο:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gewrgia_D

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για τα αρχαία που λέτε πολλοί πως είναι περιττά, προσωπικά πιστεύω πως κάνετε λάθος. Άμα δε μάθουμε να μιλάμε την ελληνική τότε γιατί να θεωρούμαστε Έλληνες; Τα αρχαία ελληνικά είναι κομμάτι του πολιτισμού μας. Η αμορφωσιά των Ελλήνων προέρχεται κυρίως από εχθρικές προς τα αρχαία ιδεολογίες. Γι'αυτό πάρα πολλοί Έλληνες κάνουν ένα σωρό ορθογραφικά και νοηματικά λάθη. Και δεν είναι τα αρχαία που, όπως είπε κάποιος δημιουργούν εθνικιστικά συναισθήματα. Αν κάποιος είναι ανώμαλος εξ'αρχής, δε φταίνε τα αρχαία γι'αυτό. Εγώ δεν είμαι εθνικίστρια. Αγαπώ την Ελλάδα, λατρεύω τα αρχαία και πιστεύω πως κάνετε λάθος. Θα μου πείτε σε λίγο πως το να ξέρεις τον νόμο της βαρύτητας είναι πιο σημαντικό από το να ξέρεις να μιλάς σωστά! Άμα δε μιλήσεις σωστά πως θα καταλάβεις το νόημα του νόμου αυτού; Είναι πολύ σημαντικό το να ξέρουμε να μιλάμε, και μόνο από τα αρχαία μπορούμε να το καταφέρουμε. Γι'αυτό θα σας συμβούλευα, παρόλο που ξέρω πως πολλοί τα μισείτε επειδή είναι δύσκολα και ίσως δεν μπορείτε να καταλάβετε τη σημασία τους, να κάτσετε λιγάκι να τα διαβάσετε, γιατί και στη Β' λυκείου θα τα κάνουμε. Επίσης, συμφωνώ ως προς το ότι θα έπρεπε τα νέα να έχουν πιο πολλές ώρες, αλλά τι να πει κανείς και για τη Φυσική και την Άλγεβρα; Φυσική έχουμε 2 φορές την εβδομάδα και ο καθηγητής δε προλαβαίνει να καλύψει την ύλη. Και έχουμε 2 φορές την εβδομάδα Θρησκευτικά, Αρχές Οικονομίας και Τεχνολογία! Από εκεί να κόψουμε ώρες, και όχι από τα αρχαία! Θα σώζαμε 3 ώρες την εβδομάδα αν κάναμε το καθένα 1 ώρα την εβδομάδα. Και θα μπορούσαμε να κάνουμε 4 ώρες τα νέα και 3 ώρες Φυσική ή Άλγεβρα, που είναι πολύ σημαντικά κατ'εμέ!

Σωστό εκπαιδευτικό σύστημα σου λένε μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
μπλα-μπλα-μπλα-...-μπλα
1) Δικαίωμα σου να σου αρέσουν τα αρχαία. Οι υπόλοιποι όμως δεν φταίνε σε τίποτα.
2) Βασικός λόγος που δεν ξέρουμε σήμερα τη γλώσσα μας είναι ότι αντί να μαθαίνουμε τη γλώσσα που μιλάμε σπαταλάμε ατέλειωτες ώρες για να μάθουμε τη γλώσσα που μιλούσαν οι πιθανοί προγονοί μας.
3) Και άλλες γλώσσες έχουν *αρχαία*. Πουθενά όμως δεν πρήζουν τους μαθητές με αυτά.
4) Όποιος θέλει θεωρητική κατεύθυνση μόνον αυτός να κάνει αρχαία. Στην Ιταλία δεν διδάσκονται όλοι λατινικά αλλά μόνον όσοι παίρνουν σχετική κατεύθυνση.
5) Το μέλλον είναι οι θετικές και τεχνολογικές επιστήμες. Εδώ οι Άγγλοι κάνουν περικοπές στις θεωρητικές σπουδές.
6) Η οικονομία είναι επιστήμη που αναπτύσσεται αλματωδώς και το να προτείνεις μείωση της είναι λάθος.
7) Η σημασία των *αρχαίων* δεν είναι η γραμματική και το συντακτικό, αλλά τα μηνύματα που θα τα μαθαίναμε καλύτερα από το μεταφρασμένο κείμενο.
8) Τα αρχαία έχουν επιβληθεί από τους ελληνοκεντρικούς και τους εθνικιστές για δικούς τους λόγους και όχι για το καλό της παιδείας.
9) Σίγουρα ένα εκπαιδευτικό σύστημα που βάζει τόσο ψηλά μια νεκρή γλώσσα δεν είναι σωστό.
10) Χρόνια σου πολλά και καλή χρονιά!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Οπ! Ήρεμα, ήρεμα. Τι επίθεση είναι αυτή; Συσσωρευμένος θυμός για το μάθημα, να υποθέσω. Δικαιολογημένος εν μέρει λοιπόν. :P

Εν πάση περιπτώσει δε νομίζω πως μία από τις δύο πλευρές έχει απαραίτητα ολοκληρωτικά δίκιο. Δεν ξέρω τι πιστεύεις εσύ και κακώς δεν εκφράζεις ξανά την άποψή σου (δεν είμαι υποχρεωμένος να ψάχνω όλο το site), πάντως υποθέτω πως υπέρ της πλήρους κατάργησης του μαθήματος δεν είσαι.

Και by the way, το ''ασεβέστατος'' σωστό ήταν. :D


καλα κανει κι εχει θυμωσει με το συγκεκριμενο μαθημα...ειναι αδιανοητο να κανουμε 6 ωρες τη βδομαδα αρχαια, αυτο μας κανει να τα μισουμε περισσοτερο κι οχι να...καταλαβαινουμε το βαθυτερο νοημα τους!(οποιο κι αν ειναι αυτο,δεν μ ενδιαφερει!) αν και δεν ειναι παπαγαλια,οπως ιστορια ή αλλα μαθηματα της θεωρητικης δεν μπορω να δεχτω οτι εξασκουν το μυαλο περισσοτερο απο τα μαθηματικα,π.χ.προτιμοτερο και πιο χρησιμο θα ταν να κανουμε 6 ωρες τη βδομαδα αγγλικα!!

(συγγνωμη αν ημουν λιγο επιθετικη αλλα τα πα και ηρεμησα:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
100% αρχες οικονομιας!μα2ι με την κα9ηγητρια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
1) Δικαίωμα σου να σου αρέσουν τα αρχαία. Οι υπόλοιποι όμως δεν φταίνε σε τίποτα.
2) Βασικός λόγος που δεν ξέρουμε σήμερα τη γλώσσα μας είναι ότι αντί να μαθαίνουμε τη γλώσσα που μιλάμε σπαταλάμε ατέλειωτες ώρες για να μάθουμε τη γλώσσα που μιλούσαν οι πιθανοί προγονοί μας.
3) Και άλλες γλώσσες έχουν *αρχαία*. Πουθενά όμως δεν πρήζουν τους μαθητές με αυτά.
4) Όποιος θέλει θεωρητική κατεύθυνση μόνον αυτός να κάνει αρχαία. Στην Ιταλία δεν διδάσκονται όλοι λατινικά αλλά μόνον όσοι παίρνουν σχετική κατεύθυνση.
5) Το μέλλον είναι οι θετικές και τεχνολογικές επιστήμες. Εδώ οι Άγγλοι κάνουν περικοπές στις θεωρητικές σπουδές.
6) Η οικονομία είναι επιστήμη που αναπτύσσεται αλματωδώς και το να προτείνεις μείωση της είναι λάθος.
7) Η σημασία των *αρχαίων* δεν είναι η γραμματική και το συντακτικό, αλλά τα μηνύματα που θα τα μαθαίναμε καλύτερα από το μεταφρασμένο κείμενο.
8) Τα αρχαία έχουν επιβληθεί από τους ελληνοκεντρικούς και τους εθνικιστές για δικούς τους λόγους και όχι για το καλό της παιδείας.
9) Σίγουρα ένα εκπαιδευτικό σύστημα που βάζει τόσο ψηλά μια νεκρή γλώσσα δεν είναι σωστό.
10) Χρόνια σου πολλά και καλή χρονιά!!

:no1:για την οικονομία.Εγώ πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι υποχρεωτικό μάθημα και οι αρχές οικονομικής θεωρίας [αυτό που δίνεις ως μάθημα επιλογής στην 3η λυκείου]
:no1:επίσης για το ότι έχουμε ελάχιστες ώρες για τη νεοελληνική γλώσσα.

οσο για τα άλλα.
πιστεύω ότι έχεις αδικο όταν λες ότι το μέλλον ανήκει στις θετικοτεχνολογικές επιστήμες,άρα δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε αρχαία.Όλοι πρέπει να παραδεχτούμε ότι τα αρχαία ελληνικά,όπως και τα λατινικά είναι οι πρόγονοι των περισσότερων ευρωπαϊκών γλωσσών.Μάλιστα κάπου είχα διαβάσει ότι το να προσπαθείς να μεταφράσεις ένα αρχαίο κείμενο,να ψάχνεις ποιο είναι το ρήμα,ποιο το υποκείμενο,ποιο το αντικείμενο κτλ,σου ακονίζει εξίσου τον εγκέφαλο όπως τα μαθηματικά.Δεν πρέπει να τα υποτιμάμε τόσο λοιπόν.
Επιπλέον,όπως ίσως ήδη ξέρεις,ο πολιτισμός που έχουμε σήμερα ειναι gtp ακριβώς επειδή έχουμε δώσει τεράστια έμφαση στην υλικοτεχνική ανάπτυξη και έχουμε παραμελήσει κάθε πνευματική ανάπτυξη.Το να ισχυρίζεσαι ότι πρέπει να καταργηθεί η διδασκαλία των αρχαίων επειδή το μέλλον βρίσκεταί αλλού είναι ανεδαφικό.Με αυτή τη λογική δεν πρέπει να κάνουμε ιστορία γιατί μαθαίνουμε για γεγονότα που έχουν παρέλθει,ευκλείδια γεωμετρία γιατί θεμελιώθηκε 1-2 χιλιετίες πριν,κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
κι εγω το βρισκω λιγο υπερβολικο να εχουμε τα αρχαια 6 φορες την εβδομαδα και τα νεα 2 μα οχι οτι ειναι περιττο το μαθημα!!!

προς θεου! απ αυτη τη γλωσσα που μαθαινουμε, βγηκε αυτη που τωρα μιλαμε!
ειναι ενα μερος της ιστορια μας και αυτο! σε λιγο καποιοι θα πουν και γιατι μαθαινουμε ιστορια? δε θες να μαθεις το ''παρελθον'' σου? ωραια. μην ασχολεισαι! αλλα οχι και περιττο μαθημα τα αρχαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδιά τα αρχαία εννοείται ότι δεν είναι περιττό απλά ναι,είναι υπερβολή να κάνουμε κάθε
μέρα αρχαία..Ακόμα κι εγώ που μου αρέσουν τα βαριέμαι...Αν το πάμε όμως έτσι και η άλγεβρα δεν είναι περιττή?Τι θα την κάνεις όταν βγεις από το λύκειο?Τίποτα.Δεν θα σου χρησιμεύσει.Οπότε ας μην τσακωνόμαστε για θετικές-θεωρητικές κατευεθύνσεις και ποιός θα έπρεπε να διαβάζει τι.:)Φιλικά!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά τα αρχαία εννοείται ότι δεν είναι περιττό απλά ναι,είναι υπερβολή να κάνουμε κάθε
μέρα αρχαία..Ακόμα κι εγώ που μου αρέσουν τα βαριέμαι...Αν το πάμε όμως έτσι και η άλγεβρα δεν είναι περιττή?Τι θα την κάνεις όταν βγεις από το λύκειο?Τίποτα.Δεν θα σου χρησιμεύσει.Οπότε ας μην τσακωνόμαστε για θετικές-θεωρητικές κατευεθύνσεις και ποιός θα έπρεπε να διαβάζει τι.:)Φιλικά!;)

ναι ισως εχεις δικιο, το καθε τι θα μπορουσε να θεωρηθει αχρηστο.Απλα ο καθενας επιλεγει αυτο που του αρεσει και ασχολειται μ αυτο,ασχετα αν πρακτικα χρειαζεται η οχι.:)οποτε δεν βγαζουμε ακρη αν υποστηριζουμε οτι αν κατι δε μας αρεσει ειναι αχρηστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Παιδιά τα αρχαία εννοείται ότι δεν είναι περιττό απλά ναι,είναι υπερβολή να κάνουμε κάθε
μέρα αρχαία..Ακόμα κι εγώ που μου αρέσουν τα βαριέμαι...Αν το πάμε όμως έτσι και η άλγεβρα δεν είναι περιττή?Τι θα την κάνεις όταν βγεις από το λύκειο?Τίποτα.Δεν θα σου χρησιμεύσει.Οπότε ας μην τσακωνόμαστε για θετικές-θεωρητικές κατευεθύνσεις και ποιός θα έπρεπε να διαβάζει τι.:)Φιλικά!;)

:lol: κλασικη φραση....Η Αλγεβρα χρησιμευει σε πολλες επιστημες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top