Πώς αντιδρούν οι καθηγητές σε ερωτευμένους μαθητές;

lelina

Νεοφερμένος

Η lelina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
18 ήταν πριν 2 χρόνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Η πιθανότατη αντίδρασή τους είναι η αποστασιοποίηση από τον εκάστοτε μαθητή και βέβαια η απόρριψη!

Βέβαια υπάρχουν κι εξαιρέσεις...

Πέρυσι που πήγαινα γ' λυκείου, ήρθε στο σχολείο μας ένας κούκλος καθηγητής... και τρελάθηκα! Σιγά σιγά άρχισα να τον σκέφτομαι συνέχεια, δε μπορούσα να διαβάσω, είχα πάθει εμμονή. 'Αρχισα να τον παίρνω τηλέφωνο με απόκρυψη και να κάνω κι άλλα τέτοια χαζά που κάνουν οι ερωτευμένοι...!
Τον έβρισκα στο σχολείο και τον πίεζα να κάνουμε ιδιαίτερα (ζούσα στην επαρχία) και στο τέλος το κατάλαβε ότι ήμουν εγώ που έκανα όλα εκείνα τα χαζά. Το παραδέχτηκα κιόλας...
Συνάχισα να τον παίρνω τηλέφωνα κι εκέινος δεν το σήκωνε πλέον, είχαμε μιλήσει και δύο φορές στο σχολείο και μου είχε πει να ξεκολλήσω. Δε μου έδινε δικαιώματα, τα έπαιρνα από μόνη μου! (Τόσο τρελή ;))
Είχα όμως την καλή την τύχη να του αρέσω και να είναι κι ελεύθερος...
Έτσι, συνέχισα να τον παίρνω τηλέφωνο κι αυτός άρχισε να μου απαντάει... για να μου πει να ξεκολλήσω κι ότι δε γίνεται αυτό μεταξύ μας. Του ζήτησα μόνο μια συνάντηση, μόνο μία! Έκανα ένα μήνα να τον πείσω... αλλά τελικά βρεθήκαμε :) 'Επειτα ξεκινήσαμε κι ιδιαίτερα, μάλλον για να μπορούμε να βλεπόμαστε!

Πρέπει να σου πω ότι ήταν πολύ δύσκολο αυτό που ζούσαμε. Είχαμε το άγχος να μη μας δει κανείς, να μην το μάθει κανείς...
Επίσης εγώ δε μπορούσα να συγκεντρωθώ μέσα στην τάξη, μου φαινόταν αλλόκοτο αυτό που ζούσα, που ήταν εκεί και δε μου έριχνε ούτε μία ματιά ενώ το βράδυ με είχε αγκαλιά...

Είμαστε ακόμα μαζί, πήρε μετάθεση κι εγώ πέρασα Αθήνα. Δεν είναι όμως όλα ρόδινα! Είναι 35 κι είμαι 18... δεν έχουμε πολλά κοινά, αλλά αγαπιόμαστε πολύ!

Anyway, έχοντας μια κάποια πείρα :xixi: θα συμβούλευα όσους είναι ενθουσιασμένοι με κάποιον καθηγητή να μην το τραβήξουν! Στην πραγματικότητα είναι η αίσθηση του απαγορευμένου που μας γοητεύει στους καθηγητές, ο θαυμασμός που έχουμε γι' αυτούς και φυσικά η εξουσία που έχουν πάνω μας!

ακομα μαζι?:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
και εγώ ξέρω καθηγητή πάνω από 39 που τα είχε με μία 18 χρονη μαθήτρια 3 χρόνια !!!!

και χωρισαν.
φαντασου μετα τη ψυχολογια της κοπελας.
παρε πραδειγμα απο αυτο λελινα:ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
και εγώ ξέρω καθηγητή πάνω από 39 που τα είχε με μία 18 χρονη μαθήτρια 3 χρόνια !!!!

Και είναι ακόμα μαζί;
Φρι: Φυσικό είναι οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας έχουν πάντα ένα... περίεργο θα έλεγα τέλος....:/::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Και είναι ακόμα μαζί;
Φρι: Φυσικό είναι οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας έχουν πάντα ένα... περίεργο θα έλεγα τέλος....:/::(


natürlich.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ja... Και πάντα ο χαζοερωτευμένος πληγώνεται και κάνει πράγματα χωρίς να σκέφτεται πχ... Αυτοκτονία, κατάθλιψη κι έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Γίνονται ακόμη πιο ηλίθιοι απ'ότι είναι...κάνουν λες και έχεις κάνει κανά έγκλημα....Και εντάξει δεν μιλάω για Α γυμνασίου αλλά για Λύκειο που είναι ότι πιο φυσιολογικό....! Ευτυχώς στο παναπιστήμιο δεν έχουμε τέτοια...!;):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ευτυχώς στο παναπιστήμιο δεν έχουμε τέτοια...!
Νομίζεις? Υπάρχουν καθηγητές πανεπιστημίου που έχουν σχέσεις με φοιτήτριες. Εδώ δεν μπαίνει θέμα αποπλάνησης ανηλίκου όπως στο λύκειο, καθώς πρόκειται για άτομα άνω των 18. Κάποιοι έχουν παντρευτεί φοιτητριές τους. Γενικά οι "παρενοχλήσεις" δεν λείπουν. Πριν λίγα χρόνια έφτασε στις ειδήσεις περίπτωση καθηγητή ΤΕΙ που για να περάσουν κάποιες φοιτήτριες το μάθημά του, τις εκβίαζε να περάσουν πρώτα από το κρεβάτι του. Υπάρχουν και οι αντίθετες περιπτώσεις όπου φοιτήτριες "τα ρίχνουν" στους καθηγητές για να περάσουν το μάθημα. Κάποιοι καθηγητές όταν δέχονται φοιτήτριες στο γραφείο τους, καλού-κακού δεν κλείνουν την πόρτα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Η ηλικιακή διαφορά μπορεί να μην παίζει όντως μεγάλο ρόλο.
Η ηλικία όμως παίζει. Άλλο ένα ζευγάρι 17-37, άλλο ένα ζευγάρι 25-45. Διαφορετική ωριμότητα, διαφορετικές απαιτήσεις και θέλω.

Got it?

Δεν θα σου πω να τον ξεχάσεις, δεν είμαι κηδεμόνας σου, δικιά σου είναι η απόφαση. Αλλά το πιθανότερο είναι να πληγωθείς, και για την ηλικία σου είναι κρίμα...:/:

ασε μας κουκλιτσα μου....αφου ο χρονος κυλαει με την ιδια ταχυτητα σε καθε ανθρωπο
ξεκινας στα 17-37 και σε 8 χρονια εχετε γινει 25-45 ....νο προμπλεμ δεαρ...

σημασια εχει η ποσοστιαια διαφορα.. νομιζω οτι ο αντρας πρεπει να ειναι το πολυ 15-20% μεγαλυτερος της γυναικας

Κάποιοι καθηγητές όταν δέχονται φοιτήτριες στο γραφείο τους, καλού-κακού δεν κλείνουν την πόρτα.[/COLOR]

noobs
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ασε μας κουκλιτσα μου....αφου ο χρονος κυλαει με την ιδια ταχυτητα σε καθε ανθρωπο
ξεκινας στα 17-37 και σε 8 χρονια εχετε γινει 25-45 ....νο προμπλεμ δεαρ...

Εγώ αυτό που είπα είναι ότι άλλες απαιτήσεις και θέλω έχει κάποιος/α στα 15, άλλες στα 17 και άλλες στα 25.
Και αντίστοιχα επηρεάζει και τα θέλω του μεγαλύτερου συντρόφου...ή προσαρμόζεται αναλόγως (χωρίς αυτό να είναι απαραίτητα καλό).

Διάβασε καλύτερα αυτά που γράφω και προσπάθησε να καταλάβεις...κούκλε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Νομίζεις? Υπάρχουν καθηγητές πανεπιστημίου που έχουν σχέσεις με φοιτήτριες. Εδώ δεν μπαίνει θέμα αποπλάνησης ανηλίκου όπως στο λύκειο, καθώς πρόκειται για άτομα άνω των 18. Κάποιοι έχουν παντρευτεί φοιτητριές τους. Γενικά οι "παρενοχλήσεις" δεν λείπουν. Πριν λίγα χρόνια έφτασε στις ειδήσεις περίπτωση καθηγητή ΤΕΙ που για να περάσουν κάποιες φοιτήτριες το μάθημά του, τις εκβίαζε να περάσουν πρώτα από το κρεβάτι του. Υπάρχουν και οι αντίθετες περιπτώσεις όπου φοιτήτριες "τα ρίχνουν" στους καθηγητές για να περάσουν το μάθημα. Κάποιοι καθηγητές όταν δέχονται φοιτήτριες στο γραφείο τους, καλού-κακού δεν κλείνουν την πόρτα.



Αποπλανηση νομιζω υφισταται απο τα 15 και κατω αμα δεν κανω λαθος.Αμα κανω διορθωστε με :P

Επισης,μου θυμισες ενα ανεκδοτο μεταξυ του ανδρα και της γυναικας,χωρισμενοι,πρωην ζευγαρι και ο αντρας εχει βρει κοπελα.

Πρωην γυναικα:Αντε παλιο ανωμαλε,που τα εχεις με φοιτητρια...
Απαντηση αντρα:Στο διδακτορικο της ειναι,δεν ειναι μικρη :hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:

(βασικα διαλογος απο ταινια που εβλεπα προχθες,και τον συγκρατησα,και το εκανα ανεκδοτο :P )

ΥΓ:Για τους λογους που ειναι με κοκκινο,σκεφτομαι σοβαρα την Ακαδημαικη καριερα :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σκάρλετ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σκάρλετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Κάποιοι καθηγητές όταν δέχονται φοιτήτριες στο γραφείο τους, καλού-κακού δεν κλείνουν την πόρτα.
ΧΑχαχαχαχα, Τι τραβάει ο κόσμος! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Νομίζεις? Υπάρχουν καθηγητές πανεπιστημίου που έχουν σχέσεις με φοιτήτριες. Εδώ δεν μπαίνει θέμα αποπλάνησης ανηλίκου όπως στο λύκειο, καθώς πρόκειται για άτομα άνω των 18. Κάποιοι έχουν παντρευτεί φοιτητριές τους. Γενικά οι "παρενοχλήσεις" δεν λείπουν. Πριν λίγα χρόνια έφτασε στις ειδήσεις περίπτωση καθηγητή ΤΕΙ που για να περάσουν κάποιες φοιτήτριες το μάθημά του, τις εκβίαζε να περάσουν πρώτα από το κρεβάτι του. Υπάρχουν και οι αντίθετες περιπτώσεις όπου φοιτήτριες "τα ρίχνουν" στους καθηγητές για να περάσουν το μάθημα. Κάποιοι καθηγητές όταν δέχονται φοιτήτριες στο γραφείο τους, καλού-κακού δεν κλείνουν την πόρτα.

χμ..δεν διαφωνώ αλλά νομίζω αυτό που λες δεν έχει σχέση με το θέμα..Εδώ μιλάμε για μαθητές που έχουν σχέση μεταξύ τους και πως αντιδρούν οι καθηγητές όταν τους "τασκώνουν" και όχι σχέσεις μαθητών με καθηγητές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αποπλανηση νομιζω υφισταται απο τα 15 και κατω αμα δεν κανω λαθος.Αμα κανω διορθωστε με
Χωρίς να επιμένω, έχω την πληροφόρηση ότι η ενηλικίωση είναι στα 18, ενώ το 15 είναι το όριο της παιδικότητας. Έτσι, αν κάποιος ενήλικος έχει σχέση με κοπέλα 15-18 και καταγγελθεί από τους γονείς της, έχει νομικές συνέπειες, αρκετά πιο μικρές όμως από το αν η κοπέλα ήταν κάτω από τα 15. Επίσης νομίζω ότι αν ο καταγγελόμενος είναι καθηγητής ή κάτι παρόμοιο, οι συνέπειες του νόμου είναι πιο βαριές, καθώς θεωρείται ότι εκμεταλλεύτηκε τη θέση του. Ας μας γράψουν και οι νομικάριοι τι ισχύει.


νομίζω αυτό που λες δεν έχει σχέση με το θέμα..Εδώ μιλάμε για μαθητές που έχουν σχέση μεταξύ τους και πως αντιδρούν οι καθηγητές όταν τους "τασκώνουν" και όχι σχέσεις μαθητών με καθηγητές..
Διάβασες κανένα μήνυμα του θέματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
χμ..δεν διαφωνώ αλλά νομίζω αυτό που λες δεν έχει σχέση με το θέμα..Εδώ μιλάμε για μαθητές που έχουν σχέση μεταξύ τους και πως αντιδρούν οι καθηγητές όταν τους "τασκώνουν" και όχι σχέσεις μαθητών με καθηγητές..
Πολύ σωστά, έθεσες το θέμα εκεί που ξεκίνησε.

Θα ξεκινήσω λέγοντας ότι σε μία ενημέρωση από καθηγήτρια Πανεπιστημίου που έχει σχέση με την διεθνή πρακτική, εννοώ ότι συμμετέχει σε διεθνείς επιτροπές που ασχολούνται με θέματα που αφορούν στην σεξουαλικότητα των νέων και των προβλημάτων που προκύπτουν από αυτή, μας είχε πει εκτός των σεξουαλικών μεταδιδομένων νοσημάτων και ότι τείνουν στο να προτρέπουν τους νέους να αρχίζουν μετά από το σχολείο τους. Δηλαδή στα 18 χρόνια. Αυτή είναι η θέση και αφού έχουν κάνει πολλές έρευνες.

Αφού σας είπα για τα προβλήματα που προκύπτουν από την έναρξη σεξουαλικών δραστηριοτήτων, θέλω να σας πω, ότι αν δύο μαθητές είναι ερωτευμένοι, ανάμεσα τους, είναι δύσκολο να υπάρξει χώρος για οποιαδήποτε κουβέντα, πόσο μάλλον παρατήρηση.
Κάποια στιγμή θα φτάσουν να βρίσκονται στον κόσμο τους και δύσκολα θα είναι σε θέση να αντιληφθούν το αυτονόητο.

Ότι πριν από όλα, είναι μαθητές. Χώρια που μία εγκυμοσύνη, σαφώς και είναι πιθανότερη σήμερα, ακόμα και από το απλούστερο γεγονός του ότι η προφύλαξη έχει γίνει ακριβότερη λόγω κρίσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Απλα δεν νομιζω να ασχοληθουν ακομα κι αν το ξερουν ή το εχουν καταλαβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Απλα δεν νομιζω να ασχοληθουν ακομα κι αν το ξερουν ή το εχουν καταλαβει!
Για τόσο σοβαρό θέμα, δεν θα μπορούσα ποτέ να γράψω ανούσια, με φόβο να δημιουργήσω σε αυτούς που θα διαβάσουν ψεύτικες εικόνες.
Οποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν.
Οι υπόλοιποι, ας κρυφτούν στις ψευδαισθήσεις και παραισθήσεις που θέλουν οι γυναίκες να είναι διαθέσιμες πάντα και για τα πάντα[FONT=&quot] [/FONT]και οι άντρες να μοιάζουν με τους πρίγκιπες στα παραμύθια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για τόσο σοβαρό θέμα, δεν θα μπορούσα ποτέ να γράψω ανούσια, με φόβο να δημιουργήσω σε αυτούς που θα διαβάσουν ψεύτικες εικόνες.
Οποιοι κατάλαβαν, κατάλαβαν.
Οι υπόλοιποι, ας κρυφτούν στις ψευδαισθήσεις και παραισθήσεις που θέλουν οι γυναίκες να είναι διαθέσιμες πάντα και για τα πάντα[FONT=&quot] [/FONT]και οι άντρες να μοιάζουν με τους πρίγκιπες στα παραμύθια.

Αν δεν σχολιαζες θα εσκαζες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σας έφαγε ο έρωτας....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αν δεν σχολιαζες θα εσκαζες!
Α, σε παρακαλώ! Ο έρωτας μικρή μου, δεν είναι παιχνίδι στο PC.
Είναι σαν παιχνίδι με πεταλούδες και μόνο έναν περιορισμό.

Ποτέ μην αγγίξεις τα πολύχρωμα φτερά τους! Ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top