Γενικό - Ποιο μάθημα της Β' Γυμνασίου θεωρείτε πιο δύσκολο;

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Για μένα τα πιο δύσκολα μαθήματα πέρυσι ήταν η Ιστορία και λίγο τα Αρχαία...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olga 1997

Νεοφερμένος

Η Olga Dakou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αυτη την ιστορια δεν τν παω καθολου.!!!!!:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ούτε εγώ την πηγαίνω, αλλά θέλω να "χτυπήσω βαθμούς":P

Πάντως είναι καλύτερη από αυτήν της Α':spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Πάντως, η Ιστορία της Γ' είναι η πιο δύσκολη όλων των τάξεων του Γυμνασίου...επίσης είναι γραμμένη δυσνόητα.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Καλά, η ιστορία είναι μακράν το δυσκολότερο μάθημα:/: Εγώ αν και έχω καλή μνήμη (θυμάμαι τα τέταρτα γενέθλιά μου:P), δεν μπορώ να μάθω την ιστορία:/:

(Βέβαια, οι χρονολογίες τύπου: 1821, 1940 κλπ. είναι γνωστές, οπότε τις θυμάμαι:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
καταρχην, θελω να εκφρασω την εξης απορια μου:
Τι ακριβως ειναι το δυσκολο στην φετινη Φυσικη?

Το βιβλιο γενικα ειναι θεωριτικου επιπεδου... Θελω να πω πως αποκλειεται να μην μπορει καποιος να την καταλαβει, οποτε την αποκλειουμε αυτην την περιπτωση ... Τοτε το δυσκολο θα ειναι να την μαθει καποιος απεξω. Πραγματικα ομως υπαρχουν πολυ πιο δυσκολα μαθηματα για να μαθεις απεξω πχ ιστορια...

Τελοσπαντων...





Εγω παντως δεν βρισκω καποιο δυσκολο μαθημα φετος...Δυσκολο παντα! οχι βαρετο ή να μην μου αρεσει, γτ τετοια εχουμε αυθονα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Να και σε κάποιον (κάποια βασικά), που της αρέσει η φυσική. Έχω βαρεθεί να ακούω για την περιπλοκότητα της φυσικής. Ειδικά φέτος, που το μισό βιβλίο έχει βγει εκτός ύλης, κάποιοι είναι πολύ εγωιστές που το κατακρίνουν:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τα αρχαια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Πιστεύω ήταν η φυσική(αλλά όχι τίποτα ιδιαίτερο 18, 19 είχα παρει στα τρίμηνα:P) μπορεί να έφταιγε και ο καθηγητής, δεν ξέρω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Πιστευω οτι η Ιστορια στη β ειναι μακραν δυσκολοτερη απο οποιοδηποτε αλλο μαθημα . Το βιβλιο ειναι κακογραμμενο , περιλαμβανει ολοκληρα μαθηματα που το περιεχομενο τους ειναι δυσνοητο και φυσικα περιεχει υπερβολικες και ισως ''αχρηστες'' πληροφοριες για παιδια 14 χρονων που στο κατω κατω δεν υπαρχει καμια περιπτωση να τις αποστηθισουν και να τις εμπεδωσουν τοσο καλα ωστε να μπορουν να τις θυμουνται και μετα την εξεταστικη περιοδο .....

Οσο για την Φυσικη που προαναφερθηκε πιστευω πως δεν ειναι δυσκολη απλα θελει συστηματικο διαβασμα γιατι τεινει να ειναι περοσσοτερο θεωρητικη....(παντως εγω την ειχα απολαυσει !!:no1#: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Περισσότερο Αρχαία,λίγο Ιστορία.Με τα Αρχαία έχω ένα θεματάκι γι' αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vikkkkkk....

Νεοφερμένος

Η hinata-sama. .πολυ θα θελα!! βικυ με λενε.....!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εμενα με δυσκολευει πολυ η φυσικη......ο καθηγητης μας είναι πολυ μ.......ς κ μας τα εξηγει χαλια......μετα εχς και με τα αρχαια .η καθηγητρια ειναι τρελη και το μονο που κανουμε στην ταξη ειναι να την κοροιδευουμε!δεν μας αρεσει καθολου το μαθημα της.......αα ναι και στην οικ.οικ. κοιμαμαι....δοκιμαστε το !!!περναει πολυ γρηγηρα ο χρονος!!αρκει να μην καθεσαι μπροστινα θρανια και απο τη μερια της εδρας..........γτ........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Κατά τη γνώμη μου τα πιο δύσκολα μαθήματα είναι τα Αρχαία και η Φυσική..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki97

Νεοφερμένος

Η Roxanne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Νέο Πετρίτσι (Σέρρες). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Νομίζω ότι η φυσική είναι ίσως το πιο δύσκολο μάθημα.:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grosso10

Νεοφερμένος

Η grosso10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Η Οικιακή Οικονομία το μόνο 18 που έχω και μου χαλάει τον μέσο όροοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο


και αυτο μαθημα ειναι ..τι να πω εγω που το μονο 12 στα μαθητικα μου χρονια ήταν στη γυμναστικη ...το 18 δεν σοθ χαλαει το μ.ο απλα σου λεει οτι πρεπει να προσπαθησεις λιγοακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ρε παιδια μην τρελαθουμε κιολας! και γω ενα 18αρι εχω (γαλλικα) αλλα δεν μπορω να πω οτι μου χαλαει τον μεσο ορο!, γιατι πολυ απλα δεν τον χαλαει! το πολυ πολυ να εβγαζα 2 δεκατα τριτα παραπανω! ποιος μεσος ορος χαλασε? και στην τελικη αμα εξαιρεσουμε απο δω εξαιρεσουμε απο κει 20 θα βγαλουμε που λεει ο λογος..

τι κολληματα ειναι αυτα...
και τι θα γινει πια αμα δεν βγαλεις 19 κ 12/13 ή δεν βγεις πρωτος στην ταξη, απορω...:hmm:
τι βαθμοθυρια ειναι αυτη...
και να πω οτι ηταν ενα 14-15, το 18 οχι απλα αξιοπρεπης βαθμος ειναι...

το θεμα ειναι οτι αμα ειμαστε για 18 και μας βαζουν 20, ουτε που το προσεχουμε, αν διανοηθει κανεις να μας βαλει 18 (!!!!!) αρχιζουμε τις υστεριες ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω στην 2α γυμνασιου το μονο προβλημα που ειχα ηταν τα αρχαια..βασικα επιδη η καθηγιτρια ηταν οτι να ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chr96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Chr96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Φυσικη! Ο καθηγητης στην β γυμνασιου προχωρουσε με ρυθμους χελωνας κυριολεκτικα ..αναμενομενο ηταν να μην βγαλουμε την υλη -.- και φυσικα δεν εξηγουσε καθολου καλα!! Αντιθετα φετος που αλλαξαμε καθηγητη, ανακαλυψα οτι η φυσικη ειναι ενα απ'τα αγαπημενα μου μαθηματα!!και το πιο ευκολο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουμπίτας

Νεοφερμένος

Η Χαρουμπίτας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για εμένα το ποιο δύσκολο είναι το μάθημα της Ιστορίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top