Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Unh0lyShady

Νεοφερμένος

Ο Unh0lyShady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδια στην αρχη δεν ημουν καθολου αγχομενος αλλα οσο πλισιαζει ο καιρος αγχονομαι ολο κ περισσοτερο.. :( Δείνω ECCE το Σαββατο κ τα mocks τα περασα ολα αλλα στο όριο, δηλαδη 71% το μεγαλυτερο κ 65% το μικρότερο..:/: στο GVR το Voc μ δισκολευει.. τα αλλα τα περνάω με 70+% αλλα συνίθως ειμαι BF στο Voc.. Και αγχονομαιιιιι!!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θετικη σκεψη αγαπητε μου!
Και γω τετοια σκορ ειχα και το πέρασα το ECCE.Μην αγχώνεσαι!
Ψηλά το κεφάλι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unh0lyShady

Νεοφερμένος

Ο Unh0lyShady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Νομιζω την εχω τιν θετικη σκεψη.. Αυτο μας λεει κ η καθηγιτρια.. Αλλα εγω κ ο κολλιτος μου που πανω κατω τα ιδια scores βγαζουμε(Τα μεγαλυτερα στην ταξι) αγχονομαστε! Νομιζω ομως χωρις λογο..:) Γιατι ελπιζω να ειναι οπως τα λενε τα παιδια κ να είναι πιο ευκολα απο οτι αυτα στο φροντιστηριο.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Γραπτά στο Ο.Α.Κ.Α και προφορικά στην Ελληνοαμερικάνικη Ενωση. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_xaidari

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
παιδια οσοι δινετε κρατικο και michigan μαζι τι γινεται?δεν συμπιπτουν αυτα τα 2 σε θεμα ημερομηνιας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Noμιζω Σαββατο ειναι Michigan γραπτα και Κυριακη του ΚΠΓ τα γραπτα.
Τα προφορικα του ΚΠΓ καλλιστα μπορεις και να τα αλλαξεις;)
Εγω δινω και γραπτα και προφορικα στο Hotel Tsamis.
Βασικα δεν θελει αγχος,αλλα πιο πολυ προσοχη γιατι ο χρονος ειναι πιεσμενος.
Το καλο management του χρονου ειναι η καλυτερη φορμουλα.Για τα κειμενα αφηστε τουλαχιστον 30 λεπτα στο ECCE και 40 λεπτα στο ECPE(10 λεπτα ανα κειμενο περίπου)Αν σας δυσκολευει το vocabulary καντε το οσο πιο γρηγορα μπορειτε.Αν ειναι δυνατον σε 10-12 λεπτα για να σκοραρετε ψηλα στα δυνατα σας σημεια.

Για οποια απορια έχετε εδω είμαστε!Ποτε δεν ειναι αργα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

themis.eft

Νεοφερμένος

Η themis.eft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ έδωσα ήδη τα προφορικά στις 2 Μαΐου.

Προς ενημέρωση όλων σας που δίνετε :

το Θέμα είναι ότι πρέπει να παρουσιάσεις στον Leader ενός Film Studio μία από τις τέσσερις εταιρείες που είναι υποψήφιες για να αναλάβουν την παραγωγή ταινίας.

Από λεξιλόγιο χρειάζονται οι λέξεις fees, incentives, awarded και γενικά αν κάποιος θέλει να το προετοιμάσει δεν είναι καθόλου δύσκολο, όλα βγαίνουν από μόνα τους.

Αν έδωσε κανένας άλλος και εξακολουθεί να μπαίνει στο φόρουμ ας το παραθέσει.

Φιλικά,
th
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ευχαριστουμε για το feedback και καλη επιτυχια στα γραπτα τωρα!;)

εδωσα προφορικα χτες για το ecpe. το θεμα ηταν να επιλεξουμε εταιρεια παραγωγης για να γυρισουμε μια ταινια. μετριο απο θεμα δυσκολιας.οι εξεταστριες ηταν χαλαρες..καλη επιτυχια σε ολους παιδια!

:hmm::hmm::hmm:
Ιδιο θεμα βλεπω οτι επεσε εις διπλούν.Aρα για καθε μερα θα εχουν και άλλο θέμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Παίδες δεν πρέπει να αγχώνεστε ειδικά στο Listening που αν δεν ακούσεις κάτι την έβαψες.. Να δω και γω πως θα τα πάω στο παλιό CPE...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

themis.eft

Νεοφερμένος

Η themis.eft αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα ήθελα να παρακαλέσω για μια πληροφορία.

Τι πρέπει να έχουμε μαζί μας στις γραπτές εξετάσεις, ένα μολύβι 2b νομίζω και γόμα? κάπου το λέει αυτό αλλά δεν μπορώ να βρω που.

Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Tα απαραιτητα ειναι:
1)Το timetable σου φυσικα που σου εχουν στειλει απο την HAU
2)Ταυτοτητα ή διαβατήριο ή ενα οποιοδηποτε πιστοποιητικο ταυτοπροσωπίας
3)2-3 μολυβια HB2
4)Γομα
5)Ξυστρα(αν θες)
6)ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ρολόι
Και φυσικα ΟΧΙ αγχος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Όχι 2B φίλε μου..HB !πάρε καλύτερα κάνα Faber..
Κατ'εμέ ΜΗΝ κάνεις το τρομερό λάθος να πάρεις ρολόι...Ποτέ δε παίρνω γιατί αν δω ότι έχω αργήσει σε κάποιο Part θα αγχωθώ αφάνταστα! Π.χ πέρσι στο FCE στο Writing Part τελείωσα 35 λεπτά νωρίτερα και πήρα Exceptional!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bασικα αυτα χρησιμοποιώ.
https://www.btowstore.com/WebRoot/B...7/E9CE/75DC/5C73/AC10/3D29/A806/152HB0002.jpg
Tα θεωρω πολυ γουρλιδικα και οσες φορες εδωσα εξετασεις σε αυτα τα χρονια χρησιμοποιω 3 συγκεκριμενα.
Μπορω να σας φανει γελοιο αλλα ετσι ειναι.

Οσο για το ρολοι εγω το θεωρω απαραιτητο γιατι οταν σου λεει "You have 5 more minutes" και εισαι ακομα στο πρωτο κειμενο τότε ειναι που θα καταγχωθεις.Δεν ειπαμε να το κοιτας συνεχεια,αλλα αλλιως πως θα κανεις καλο time management?It's up to you.Η Piniaris ομως και ολοι οι συγγραφεις που εχουν εντριφτει με τις εξετασεις του Μισιγκαν προτεινουν να χεις ρολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Unh0lyShady

Νεοφερμένος

Ο Unh0lyShady αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Εγω παντα φορουσα ρολόι στα mocks για καλο time managment οπως ειπε κ ο teol... Νομιζω οτι ειναι απαρέτητο! Μονο μια φορα δεν ειχα πολυ χρονο για τα 2 τελευταία 2 reading(ECCE) αλλα τα καταφερα αν και με ΠΑΡΑ πολυ αγχος για τον χρονο..:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki_xaidari

Νεοφερμένος

Η μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
lower δινετε το σαββατο το michigan και κυριακη το κρατικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Λιγα 24ωρα μεινανε παιδια ας χαλαρωσουμε λιγο 2 μερες, κοιταμε τα λαθη μας κανουμε επαναληψη λεξιλογιο χαλαρα, διαβαζουμε τις εκθεσεις και ας ελπισουμε οτι θα πανε ολα καλα! GOOD LUCK TO EVERYBODY!!!!!!! :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Tα απαραιτητα ειναι:
1)Το timetable σου φυσικα που σου εχουν στειλει απο την HAU
2)Ταυτοτητα ή διαβατήριο ή ενα οποιοδηποτε πιστοποιητικο ταυτοπροσωπίας
3)2-3 μολυβια HB2
4)Γομα
5)Ξυστρα(αν θες)
6)ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ρολόι
Και φυσικα ΟΧΙ αγχος!
Ναι καλα.Οχι αγχος και οχι αγχος.Εγω φοβαμαι μη βαλω τα κλαματα. :P

Εγω παντως γομα, χρησιμοποιω την pilot.
Σβηνει παρα πολυ καλα. :D

Αμα δεν γεμισω καλα τα στρογγυλα τι θα γινει? :worry:
Αααααααααααααα.Να δεις που χαλια θα τα κανω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Artemaki και εγω χεσμενη ειμαι ασε τι λεω!!!! χαχαχαχαχαχ αν δεις παραπανω ελεγα οτι εχω κοπει στα τελευταια τεστ πραγμα που δν γινοταν παλια! Αλλα προσπαθω να το αποβαλλω και να μην τα παω χαλια απο το αγχος μου! Τουλαχιστον να πω οτι δεν τα ηξερα!!! χαχαχαχαχα Αντε ας αλληλοεμψυχωθουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eλα τωρα δεν θελω να ακουω άγχος!
Εδω δεν αγχωθηκα ακομα εγω!:P
Καλη επιτυχια πρωτα στους αυριανους του ΕCCE και την Κυριακη η σειρα του ΕCPE.Βασικα για τα κυκλακια θελουν καλο γεμισμα γιατι μπορει να μην "πιανει" τις απαντησεις ο σκανερ που περνάνε τα answer sheet.Για αυτο βγαλτε τα νευρα σας στο μουτζουρωμα!:P
Και τωρα για πειτε οι αυριανοι ECCEαδες τι ωρα δινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top