Εξετάσεις Michigan ECCE/ECPE Μάιος 2010

Πως νομίζετε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 79)
  • Πολύ καλά, σίγουρα πέρασα

    Ψήφοι: 21 26.6%
  • Καλά, μάλλον πέρασα

    Ψήφοι: 35 44.3%
  • Μέτρια, παίζεται αν πέρασα

    Ψήφοι: 19 24.1%
  • Χάλια, σίγουρα κόπηκα

    Ψήφοι: 4 5.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
Ποιός ξυπνάει 9 το πρωί να δώσει;:/:

Εγώ δίνω

9 Μαϊου γραπτά στις 9 το πρωι

29 Μαϊου προφορικά πάλι στις 9 το πρωί.


Για το Michigan ελπίζω να μην έχω θέμα, αφού ζήτημα είναι στα βιβλία και στα Mocks να βρει κανείς λάθος μου. Κάτω από 90% δεν έχω πέσει ούτε γι αστείο κι όσο συνεχίζω πλησιάζω το ταβάνι.:redface:

Και μετά έχουμε το 2ο γύρο, αυτόν του Cambridge στις 19....:whistle: Εκεί μάλιστα είμαι με 76% και ναι το ψιλοτρέμω!:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δηλαδη ρε παιδια δινουμε διαφορετικες ωρες?? παιζει να ανεβασετε δηλαδη εσεις οι πρωινοι πληροφοριες εγω δινω 1μιση η ωρα 9 μαιου... εστω τα θεματα της εκθεσης τι ηταν πανω κατω! ειχα την εντυπωση οτι δινουμε ολοι την ιδια ωρα...αλλα τι ειναι πανελληνιες? :hmm: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
δηλαδη ρε παιδια δινουμε διαφορετικες ωρες?? παιζει να ανεβασετε δηλαδη εσεις οι πρωινοι πληροφοριες εγω δινω 1μιση η ωρα 9 μαιου... εστω τα θεματα της εκθεσης τι ηταν πανω κατω! ειχα την εντυπωση οτι δινουμε ολοι την ιδια ωρα...αλλα τι ειναι πανελληνιες? :hmm: :D

Ε εκείνη την ώρα θα πίνω καφέ (ελπίζω όχι της παρηγοριάς) και θα τρώω με τα παιδιά, δε θα ρθω να ποστάρω στο ischool!:P

Και πάλι όμως, να στα πούμε δεν έχει νόημα γιατί δεν προλαβαίνεις να διαβάσεις κάτι, άσε που θα αγχωθείς άδικα. Ότι έγινε έγινε. Εγω μια επανάληψη στο Vocabulary απ' όλο το Companion θα κάνω και θα διαβάσω και εκθέσεις αυτή τη βδομάδα και τέλος.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
τι καφε της παρηγοριας πλακα κανεις?? λες οτι δεν πιανεις κατω απο 90 %! το χεις ανετα! εγω παλι οτι προλαβω θα διαβασω αυτη τη βδομαδα και την επομενη! τεσπα μια εξεταση ειναι θα περασει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,869 μηνύματα.
τι καφε της παρηγοριας πλακα κανεις?? λες οτι δεν πιανεις κατω απο 90 %! το χεις ανετα! εγω παλι οτι προλαβω θα διαβασω αυτη τη βδομαδα και την επομενη! τεσπα μια εξεταση ειναι θα περασει!

Ναι αλλά στην έκθεση είμαι χελωνίτσα στην ταχύτητα!:( Εκεί φοβάμαι!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Btw και γω δινω 13.30 αλλα 13.00 που θα βγουν οι αλλοι δεν θα προλαβεις να μαθεις κατι.Μονο πανω κατω ποσο ορεξατοι ειναι να μας παιδέψουν.
Ασε που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντό του και τα θεματα ειναι διαφορετικα.Δηλαδη διαφορετικες εκθεσεις κλπ.
Δεν με φοβιζει τοσο το Μισιγκαν οσο το Cambridge που ουτε λιγο ουτε πολυ ειναι 7 ωρες:P
Προφορικα παλι δινω 23/05 09.35!Πρεπει να ξυπνησω απο τις 8 για να παρω μπρός!

Και ναι ειμαστε στην τελικη ευθεία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εγω πιστευω πως απλα θελει απολυτη αυτοσυγκεντρωση και φυσικα βοηθάει και ο παραγων τυχη.
Εγω δινω 13.30 γραπτα και 23/05 προφορικα.Οποτε οσοι δινουν πιο νωρις προφορικα η βοηθεια τους θα ειναι αμεριστη.
Επισης δινω 13/05 προφορικα Cambridge αρα και παλι οποιος θελει και δινει πιο νωρις μπορει να βοηθησει και οι επομενοι με τη σειρας μας τους επομενους κ.ο.κ.
Δεν νομιζω να χουμε άγχος εεε;:D
όχι μωρέ ντάξει δεν είναι και δύσκολα είπαμε....εγω για το lower δίνω 8 μαίου γραπτά στισ 5 το απόγευμα και 30 μαίου προφορικά....:P

Α, κατάλαβα για το ECPE εγώ.. Ναι, στο Lower είναι δυσκολούτσικο το δεύτερο, ενώ στο prof το τρίτο(το δεύτερο είναι απλό)



Proficiency έτσι;
λολ όλοι για το proficiency δίνεται??:worry: εγώ τον άλλον μάιο...αφού πάρω το lower βέβαια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Θα το παρεις βρε το Lower μην σκας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
το πιστεύω αλλά και το ελπίζω γιατί ποτέ δεν ξέρεις....εκεί που οπωσδήποτε θέλω να τα πάω πολύ καλά γιατί είναι τα αγαπημένα μου μέρη είναι η γραμματική και η έκθεση!!!:/::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oλα θελουν καλο time management.
Και ειδικα για το Reading πρεπει να αφησεις τουλαχιστον 30-40 λεπτα γιατι εκει σιγουρα θα τα πας καλα.
Αρα κανεις τα Grammar και κειμενα και μετα κανεις το λεξιλογιο.Για να μεγιστοποιήσεις τις πιθανοτητες να περάσεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ναι όντως αλλά και το λεξιλόγιο με την γραμματική και τα κείμενα δεν μου παίρνουν πολύ χρόνο...ευτυχώς τα καταφέρνω σε θέμα χρόνου ελπίζω μόνο μην πάθω κανα black out εκείνω την μέρα....:worry: μόνο αυτό αλλά κατα τ' άλλα καλά δεν έχω ιδιαίτερο άγχος....:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unheimlich

Νεοφερμένος

Η Unheimlich αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θέρμο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλή επιτυχία σε όλους σας!!! Εγώ πέρσι τ Μάιο έδωσα κ ευτυχώς το πήρα!!! Μην αγχώνεστε!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioannaki95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ioannaki95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
ευχαριστούμε ειρήνη.....:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
10 μερες εμειναν παιδια!
Εφτασε η ωρα.Θα δωσει κανενας προφορικα αυτες τις μερες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ

Νεοφερμένος

Ο ΝΙΚΟΣ ΜΠ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Εγω στις 22..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eγω στις 23.Αρα θα μαθω απο τους προηγουμενους τι θα πέσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Οδηγίες και συμβουλές λίγο πριν τις γραπτές εξετάσεις
Το Τμήμα Εξετάσεων στέλνει ανοιχτή επιστολή σε όσους συμμετέχουν στις γραπτές εξετάσεις Μαΐου 2010 του Ινστιτούτου Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan.

Αγαπητέ υποψήφιε,
Αγαπητή υποψήφια,
Σε λίγες μέρες θα συμμετάσχεις στο γραπτό μέρος των εξετάσεων Μαΐου 2010 του Ινστιτούτου Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan.
Πριν τις εξετάσεις, παρακαλούμε να λάβεις υπόψη σου τα παρακάτω:

  • Έλεγξε το έγγραφο που έχεις λάβει από την Ελληνοαμερικανική Ένωση. Στο πάνω μέρος βρίσκεται το ατομικό σου πρόγραμμα εξετάσεων· το κάτω μέρος είναι η απόδειξη πληρωμής των εξετάστρων. Η εξέταση που αναφέρεται (ECCE or ECPE) είναι αυτή στην οποία επιθυμείς να συμμετάσχεις; Αν όχι, επικοινώνησε αμέσως με το Τμήμα Εξετάσεων της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης (T: 210 3680000 begin_of_the_skype_highlighting 210 3680000 end_of_the_skype_highlighting).
  • Στο ίδιο έγγραφο, έλεγξε την ορθογραφία του ονόματός σου και του πατρωνύμου σου. Μην ανησυχείς για τυχόν τυπογραφικά λάθη. Μπορείς να ζητήσεις να γίνουν διορθώσεις όταν συμμετάσχεις στις προφορικές εξετάσεις.
  • Την ημέρα των εξετάσεων, πρέπει να είσαι στο εξεταστικό κέντρο τουλάχιστον 30 λεπτά πριν την έναρξη του τεστ. Πρέπει να έχεις μαζί σου ταυτότητα (ή άλλο έγκυρο αποδεικτικό ταυτοπροσωπίας), το έγγραφο που έλαβες από το Τμήμα Εξετάσεων της Ελληνοαμερικανικής Ένωσης, ρολόι, μολύβι, ξύστρα, γόμα.
  • Μπορείς, επίσης, να επισκεφτείς τις σχετικές ιστοσελίδες μας με πολλές χρήσιμες πληροφορίες και συμβουλές.
Η συμμετοχή σου στις εξετάσεις αποτελεί σημαντικό κατόρθωμα από μόνη της, καθώς εξετάζεσαι σε ό,τι έχεις μάθει ως τώρα. Παράλληλα, οι εξετάσεις είναι μια μοναδική μαθησιακή εμπειρία η οποία ελπίζουμε ότι θα σου φανεί χρήσιμη αργότερα στη ζωή σου. Έτσι, όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα, οι κόποι σου δεν θα έχουν πάει χαμένοι.
Σου ευχόμαστε τα καλύτερα και περιμένουμε να σε δούμε στις εξετάσεις.
Τμήμα Εξετάσεων
Ελληνοαμερικανική Ένωση



1 βδομαδα παιδια!Τελικη ευθεία!Θα σκίσουμε!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nantia_94

Νεοφερμένος

Η nantia_94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Τα προφορικά είναι αρκετά εύκολα
...δύσκολα σε κόβουν!
Καλή επιτυχια σε όλους ! ! ! ! :clapup:... κ σε μένα ! ! !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Στο ECCE μπορει αλλα στο ECPE πλεον κοβουν κανονικα.
Δηλαδη ενα 30% το κοβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lonelybutterfly

Νεοφερμένος

Η lonelybutterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Eγω παντως εχω απογοητευτει τελειως...συνεχιζω να κοβομαι στα τεστ...κοιταω τα παλια και δεν μπορω να καταλαβω ουτε τις σωστες μου απαντησεις..πλεον δεν διαβαζω και δεν ελπιζω να το παρω.. πρωτη φορα μου συμβαινει αυτο σε εξετασεις... θα παω απλα να δωσω. Μακαρι να ηξερα τι εχει γινει! :confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top