Γενικό -  Πού είστε στην ύλη;

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Είδα το βιβλίο της σήμερα.Πως θα καταφέρετε να το παπαγαλίσετε καλέ όλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είδα το βιβλίο της σήμερα.Πως θα καταφέρετε να το παπαγαλίσετε καλέ όλο αυτό;


Άσε, άσε γιατί μου έχει βγάλει την πίστη το κωλοβιβλίο.
Το 5ο κεφάλαιο με τη Μενδελική Κληρονομικότητα, είναι απίστευτα "περίεργο" όσον αφορά την αποστήθιση...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Άσε, άσε γιατί μου έχει βγάλει την πίστη το κωλοβιβλίο.
Το 5ο κεφάλαιο με τη Μενδελική Κληρονομικότητα, είναι απίστευτα "περίεργο" όσον αφορά την αποστήθιση...:mad:

Το 5ο είναι το ευκολότερο κεφάλαιο κατά την γνώμη μου όσο αφορά την αποστήθιση. Δεν χρειάζεται φυσικά να το αποστηθίσεις ολόκληρο όπως τα υπόλοιπα κεφάλαια διότι σε μερικά σημεία περιγράφει παραδείγματα μελέτης του τύπου κληρονομικότητας στον άνθρωπο που πρακτικά δεν μπορούν να ζητηθούν ως θεωρία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Το 5ο είναι το ευκολότερο κεφάλαιο κατά την γνώμη μου όσο αφορά την αποστήθιση. Δεν χρειάζεται φυσικά να το αποστηθίσεις ολόκληρο όπως τα υπόλοιπα κεφάλαια διότι σε μερικά σημεία περιγράφει παραδείγματα μελέτης του τύπου κληρονομικότητας στον άνθρωπο που πρακτικά δεν μπορούν να ζητηθούν ως θεωρία..


Όχι. Το ευκολότερο κεφάλαιο για αποστήθιση, για μένα τουλάχιστον είναι το 6ο.
Για τα παραδείγματα του 5ου μιλάω βασικά, γιατί αυτά ειναι που με δυσκολεύουν στη συγκεκριμένη περιπτωση. Δε νομίζω να μας ζητήσουν κάτι τέτοιο, δηλαδή περιγραφή του παραδείγματος, θα ήταν ανόητο, αλλά το να πάω στις πανελλήνιες ξέροντας το υπόλοιπο βιβλίο, και να έχω αφησει κομμάτια που να μην τα έχω αποστηθίσει καλά, θα μου προκαλέσει ανασφάλεια. Άπό ψυχολογική άποψη και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandros451991

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
παιδια συγγνώμη αλλά αν δεν υπάρχει βιολογία στη θετική κατεύθυνση, ας πάψουμε να την αποκαλούμε θετική. μην ξεχναμε ότι από θετική οι περισσότεροι στοχεύουν στο 3ο πεδίο, άρα οι βασικές γνώσεις βιολογίας, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ.:nono::nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης:τα τελειωσα και ξεκιναω επαναληψεις
Φυσικη κατευθυνσης:ροπη δυναμης
Μαθηματικα γενικης:τελειωσα την στατιστικη
Αοδε:μεχρι και την διοικηση πωλησεων
Προγραμματισμο:πινακες
Αοθ:τριτο κεφαλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
παιδια συγγνώμη αλλά αν δεν υπάρχει βιολογία στη θετική κατεύθυνση, ας πάψουμε να την αποκαλούμε θετική. μην ξεχναμε ότι από θετική οι περισσότεροι στοχεύουν στο 3ο πεδίο, άρα οι βασικές γνώσεις βιολογίας, είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ.:nono::nono:

Γιατί η χημεία τι είναι;Οικονομικό ή τεχνολογικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
βασικα τι μας χρειαζεται απο τη βιολογια?

Στο α εξαμηνο υπαρχει ενα μαθημα στην ιατρικη μενδελειος κληρονομικοτητα αλλα καμια σχεση.Η χημεια ειναι πολυ πιο χρησιμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Να πω και εγώ;:P

Μαθηματικά Κατεύθυνσης: Συνέπειες Bolzano - Eισαγωγή παραγώγων
Φυσική Κατεύθυνσης: Ανάκλαση - Διάθλαση
ΑΕΠΠ: Τελειώσαμε πίνακες, + Κεφάλαιο 6
ΑΟΔΕ: Παρακίνηση (3 βδομάδες τώρα λέω θα τελειώσω τν παρακίνηση αλλά βαριέμαι ελεεινα να διαβάσω:P)
Μαθ. Γενικής: Επανάληψη Κεφ. 1
Έκθεση: Κάνουμε θέματα. Νομίζω Γλώσσα κάναμε τελευταία φορά!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
βασικα τι μας χρειαζεται απο τη βιολογια?

Στο α εξαμηνο υπαρχει ενα μαθημα στην ιατρικη μενδελειος κληρονομικοτητα αλλα καμια σχεση.Η χημεια ειναι πολυ πιο χρησιμη.
Kαι ποιοί είστε εσείς;
Αμάν πια με τα ψώνια της ιατρικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
βασικα τι μας χρειαζεται απο τη βιολογια?

Στο α εξαμηνο υπαρχει ενα μαθημα στην ιατρικη μενδελειος κληρονομικοτητα αλλα καμια σχεση.Η χημεια ειναι πολυ πιο χρησιμη.


Να ρωτήσω κάτι, και no offence intended έτσι?
Γιατί το έχεις τόσο σίγουρο ότι θα περάσεις στην ιατρική?:)
Ενταξει, είναι ο στόχος σου, αλλά αν τύχει κάτι, ρε παιδί μου, δε θα στραφείς αλλού?
Κι εγώ εκεί θέλω, αλλά είμαι από τώρα προετοιμασμένη για μια πιθανή αποτυχία, και θα δείξει το μέλλον, ποιες θα είναι οι επιλογές μου. Just being realistic....

Θέλω να πω: Το έχουμε όλοι πολύ σίγουρο, λες και έχουμε ήδη δώσει πανελλήνιες. Βέβαια, το καλό διάβασμα μας εξασφαλίζει, και στον ψυχολογικό τομέα. Αλλά πάντα θα υπάρχει η αμφιβολία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ,πάντως,πέρισυ τέτοια εποχή δεν είχα βγάλει την ύλη σε κανένα μάθημα. Φυσική Κατεύθυνσης βγάλαμε την ύλη προς το Πάσχα,δηλάδή μέσα Απριλίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Kαι ποιοί είστε εσείς;
Αμάν πια με τα ψώνια της ιατρικής.

Ο κανενας απο την ιστορια του Οδυσσεα.
-----------------------------------------
Να ρωτήσω κάτι, και no offence intended έτσι?
Γιατί το έχεις τόσο σίγουρο ότι θα περάσεις στην ιατρική?:)
Ενταξει, είναι ο στόχος σου, αλλά αν τύχει κάτι, ρε παιδί μου, δε θα στραφείς αλλού?
Κι εγώ εκεί θέλω, αλλά είμαι από τώρα προετοιμασμένη για μια πιθανή αποτυχία, και θα δείξει το μέλλον, ποιες θα είναι οι επιλογές μου. Just being realistic....

Θέλω να πω: Το έχουμε όλοι πολύ σίγουρο, λες και έχουμε ήδη δώσει πανελλήνιες. Βέβαια, το καλό διάβασμα μας εξασφαλίζει, και στον ψυχολογικό τομέα. Αλλά πάντα θα υπάρχει η αμφιβολία.

Κατ'αρχας,δεν εχω τπτ σιγουρο.Αλλα στο τι λεω συνεχως για να διακωμωδησω την κατασταση και για να παραω τα πανω μου.Αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει και η ρανια.
Και επιπλεον,Δεν εχω αποκλεισει ουτε την φαρμακευτικη ουτε την οδοντιατρικη ουτε το βιολογικο.Εχω βαλει τους στοχους μου και προχωρω.Απο κει και περα,ελπιζωΚαι ουτε ειναι σιγουρο οτι θα τη βαλω πρωτη επιλογη την ιατρικη.
Οπως λες,παντα υπαρχει ενα πατατρακ,μια αμφιβολια.
Απλα αγωνιζομαι για το καλυτερο.Ειναι ο χαρακτηρας μου τετοιος που αλλαζονεια που βγαζω μερικες φορες μου δινει κουραγιο.:P

Και μην ανησυχεις,δεν παρεξηγιεμαι τοσο ευκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
βασικα τι μας χρειαζεται απο τη βιολογια?

Στο α εξαμηνο υπαρχει ενα μαθημα στην ιατρικη μενδελειος κληρονομικοτητα αλλα καμια σχεση.Η χημεια ειναι πολυ πιο χρησιμη.

Ε αυτό δεν μπορείς να το λες σοβαρά! Θες να περάσεις Ιατρική και αναρωτιέσαι σε τι σου χρειάζεται η Βιολογία? Όλα αυτά που θα κάνεις στο πανεπιστήμιο θα στηρίζονται σε αυτά που μαθαίνεις τώρα. Η Χημεία χρειάζεται περισσότερο στην Φαρμακευτική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

air*

Νεοφερμένος

Ο air* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Η Βιολογία Α'Γυμνασίου πάντως είναι η πιο σημαντική για την ιατρική..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpam_Mpam

Νεοφερμένος

Ο Mpam_Mpam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο
Στα μαθηματικά τελειώσαμε παραγώγους και αντι να μπούμε ολοκληρώματα αρχίσαμε επανάληψη από μιγαδικούς.
Στην φυσική τελειώνουμε τα κύματα
Στην Χημεία είμαστε στα ρυθμιστικά διαλύματα
Στην Βιοχημεία Νουκλεινικά οξέα
Στην Ηλεκτρολογία τελειώσαμε τα εναλλασσόμενα
Στα μαθηματικά γενικής τελειώνουμε σιγα σιγά τις πιθανότητες
Στο σχολείο
Μαθηματικά: Με το ζόρι Θ.Rolle
Φυσική: Αρχή σύνθεσης ταλαντώσεων! ο καθηγητής συνέχεια λείπει και κατηγορεί εμάς μετά που είμαστε πίσω.Αφήστε που είχε λυσσάξει πραγματικά με τις ασκήσεις στις φθίνουσες ταλαντώσεις και στις εξαναγκασμένες...
Χημεία: το ίδιο με το φροντιστήριο
Βιοχημεία: Ένζυμα->Βιταμίνες
Ηλεκτρολογία: Μη ιδανικό πηνίο
Μαθηματικά γενικής:κάπου στην μέση των παραγώγων...
Πάει κανένας άλλος Τεχνολογική 1;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Στο φροντιστήριο
Στα μαθηματικά τελειώσαμε παραγώγους και αντι να μπούμε ολοκληρώματα αρχίσαμε επανάληψη από μιγαδικούς.
Στην φυσική τελειώνουμε τα κύματα
Στην Χημεία είμαστε στα ρυθμιστικά διαλύματα
Στην Βιοχημεία Νουκλεινικά οξέα
Στην Ηλεκτρολογία τελειώσαμε τα εναλλασσόμενα
Στα μαθηματικά γενικής τελειώνουμε σιγα σιγά τις πιθανότητες
Στο σχολείο
Μαθηματικά: Με το ζόρι Θ.Rolle
Φυσική: Αρχή σύνθεσης ταλαντώσεων! ο καθηγητής συνέχεια λείπει και κατηγορεί εμάς μετά που είμαστε πίσω.Αφήστε που είχε λυσσάξει πραγματικά με τις ασκήσεις στις φθίνουσες ταλαντώσεις και στις εξαναγκασμένες...
Χημεία: το ίδιο με το φροντιστήριο
Βιοχημεία: Ένζυμα->Βιταμίνες
Ηλεκτρολογία: Μη ιδανικό πηνίο
Μαθηματικά γενικής:κάπου στην μέση των παραγώγων...
Πάει κανένας άλλος Τεχνολογική 1;

Παρών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mpam_Mpam

Νεοφερμένος

Ο Mpam_Mpam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ηλεκτρολογία και Χημεία-Βιοχημεία που είστε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ηλεκτρολογία και Χημεία-Βιοχημεία που είστε;
Hλεκτρολογία τελειωνουμε τα εναλλασσομενα και εχουμε αρχισει την θεωρία των ηλεκτρονικών..Χημεια μπήκαμε οργανική και Βιοχημεία εχουμε κανει 1,2,3,4,5,8 και τωρα γυρισαμε να κανουμε το 7 που ισως ειναι το πιο δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Μαθηματικα μπαινουμε ολοκληρωματα
Φυσηκη ροπη δυναμης
ΑΟΔΕ διοικηση πωλησεων
ΑΟΘ μπαινουμε 5ο επιτελους τελειωνω
ΑΕΕΠ πινακες (προγραμματα)
Μαθ.Γεν ξεκιναω μετα τις γιορτες (ξεκινοντας απο στατιστικη ομως)
Εκθεση κανουμε θεματα (τωρα κανουμε Ε.Ε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top