Γενικό -  Πού είστε στην ύλη;

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ΜΚ: Ιδιόρρυθυμη κατάσταση - ξέρω του κανόνες παραγώγισης (λόγω γενικής) αλλά τώρα κάνω κάτι θεωρητικές της πρώτης παραγράφου του τρίτου κεφαλαίου. Ποιος ξέρει τι θα κάνουμε μετά...

ΦΚ: Τελειώνω με το 2ο κεφάλαιο την επόμενη εβδομάδα

ΜΓ: Μέση τιμή/διάμεσος

ΑΕΠΠ: Μπαίνω στους πίνακες αύριο

ΑΟΔΕ: Κάτι με τον προγραμματισμό νομίζω (:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Θα πω για φροντιστηριο και για αυτα που κανω μονη μου.

Φυσικη κατευθυνσης : Στροφορμη

Μαθηματικα κατευθυνσης : τελος

ΑΟΔΕ : μιγμα μαρκετινγκ-προιον και αυτα που εχει εκει.

ΑΕΠΠ : τριτο μαθημα στους πινακες

Μαθηματικα γενικης : τελειωσαμε το 2.3

ΑΟΘ : αρχες τριτου κεφαλαιου

Εκθεση δεν κανουμε στανταρ πραγματα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Καλέ Ράνια πότε ξεκίνησες τα μαθηματικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Περυσι τον Μαρτη καλε Χριστοφορε :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Αντε ας πω κι εγω

Φυσ κατ επαναληψεις στερεο και συνδιαστικα θεματα

Μαθ κατ Τελος

Βιολογια Κατ 9 επτελους

Χημεια Κατ Αλκαλιμετρια

Μαθηματικα Γεν Πιθανοτητες

Εκθεση Μονο θεματα θεωρια kaput
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

personGR

Νεοφερμένος

Ο Χριστόφορος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Τύρναβος (Λάρισα). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ρωτάω γιατί πρέπει να βγάλω την ύλη μέχρι τον Απρίλη και έχω αρχίσει να αγχώνομαι...Ίσως έπρεπε να ξεκινήσω το καλοκαίρι... :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Θα πω για φροντιστηριο και για αυτα που κανω μονη μου.

Φυσικη κατευθυνσης : Στροφορμη

Μαθηματικα κατευθυνσης : τελος

ΑΟΔΕ : μιγμα μαρκετινγκ-προιον και αυτα που εχει εκει.

ΑΕΠΠ : τριτο μαθημα στους πινακες

Μαθηματικα γενικης : τελειωσαμε το 2.3

ΑΟΘ : αρχες τριτου κεφαλαιου

Εκθεση δεν κανουμε στανταρ πραγματα :p

Αντε ας πω κι εγω

Φυσ κατ επαναληψεις στερεο και συνδιαστικα θεματα

Μαθ κατ Τελος

Βιολογια Κατ 9 επτελους

Χημεια Κατ Αλκαλιμετρια

Μαθηματικα Γεν Πιθανοτητες

Εκθεση Μονο θεματα θεωρια kaput

:yeah::dance::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Danke schon :p
Btw blacksheep μαθηματικα γενικης υποθετω στο φροντιστηριο/ιδιαιτερο εισαι πιθανοτητες ε; Εμεις στο σχολειο τελειωσαμε στατιστικη και μου φανηκε οτι το περασαμε πολυ γρηγορα. Ο καθηγητης βαριεται που ζει, απλα μας λεει να κανουμε 20 ασκησεις απο Μπαρλα, και μας λεει να υπογραμμισουμε τους τυπους και τους ορισμους -.-

Ρωτάω γιατί πρέπει να βγάλω την ύλη μέχρι τον Απρίλη και έχω αρχίσει να αγχώνομαι...Ίσως έπρεπε να ξεκινήσω το καλοκαίρι... :S

Βασικα μην αγχωνεσαι, δεν κρινεται απο το ποσο γρηγορα τελειωνει καποιος την υλη αν θα γραψει καλα. :) Αν και νομιζω οτι η καλοκαιρινη προετοιμασια θα εκανε καλο. Σε ποιο κομματι της υλης εισαι τωρα;

Πω τι χαζη που ειμαι, το χεις λιγο πιο πανω :p
Μια χαρα εισαι. Μην αγχωνεσαι καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Danke schon :p
Btw blacksheep μαθηματικα γενικης υποθετω στο φροντιστηριο/ιδιαιτερο εισαι πιθανοτητες ε; Εμεις στο σχολειο τελειωσαμε στατιστικη και μου φανηκε οτι το περασαμε πολυ γρηγορα. Ο καθηγητης βαριεται που ζει, απλα μας λεει να κανουμε 20 ασκησεις απο Μπαρλα, και μας λεει να υπογραμμισουμε τους τυπους και τους ορισμους -.-



Βασικα μην αγχωνεσαι, δεν κρινεται απο το ποσο γρηγορα τελειωνει καποιος την υλη αν θα γραψει καλα. :) Αν και νομιζω οτι η καλοκαιρινη προετοιμασια θα εκανε καλο. Σε ποιο κομματι της υλης εισαι τωρα;

Πω τι χαζη που ειμαι, το χεις λιγο πιο πανω :p
Μια χαρα εισαι. Μην αγχωνεσαι καθολου.

Ρανια,ναι στο φροντ.Στο σχολειο δεν εχουμε κανει ουτε τα θεωρηματα των παραγωγων.:D

Αντε να τελειωσει η βιολογια και δεν ζηταω τπτ αλλο.Ενα μαθημα μονο και τελειωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
H βιολογία είναι ότι πιο απαίσιο έχει η θετική κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Πάρ' το πίσω τώρα.:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όχι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Yποκειμενικό είναι αυτό.Εσύ να φύγεις να πας τεχνολογική.:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
H βιολογία είναι ότι πιο απαίσιο έχει η θετική κατεύθυνση.

H Βιολογία μπορεί να θέλει πολύ διάβασμα(πολύ περισσότερο από το ΑΟΔΕ) αλλά είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα. Επίσης, για να γράψεις 100 Βιολογία πρέπει να έχεις κατανοήσει σε βάθος τι διαβάζεις και όχι απλά να "παπαγαλίζεις", γεγονός που μπορεί να το καθιστά πιο δύσκολο σαν μάθημα αλλά πια η ουσία να διαμορφώνονται νέοι χωρίς κριτικό πνεύμα που μπορούν μόνο να αποστηθίζουν και μελλοντικά θα γίνονται πανεύκολα φερέφωνα του καθενός??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Eγώ πάντως την βιολογία την αντιπαθώ για τα κυτταρικά οργανίδια(:sick:) και για την παπαγαλία.Γιατί ναι χρειάζεται να κατανοείς.Αλλά αν δεν το μάθεις by heart δεν..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Αντε ας πω κι εγω

Φυσ κατ επαναληψεις στερεο και συνδιαστικα θεματα

Μαθ κατ Τελος

Βιολογια Κατ 9 επτελους

Χημεια Κατ Αλκαλιμετρια

Μαθηματικα Γεν Πιθανοτητες

Εκθεση Μονο θεματα θεωρια kaput

Μία απορία για τα παιδιά που έχουν τελειώσει την ύλη σε ορισμένα μαθήματα. Δεν αναφέρομαι μόνο σε εσένα blacksheep απλά το δικό σου post ήταν το τελευταίο στο οποίο αναφέρθηκα κάτι τέτοιο.
Εσείς λοιπόν που τελειώσατε π.χ. τα Μαθ. Κατ. θεωρείτε ότι είστε έτοιμοι να πάτε να δώσετε το μάθημα αύριο?
Το λέω αυτό διότι συχνά μερικοί "τρέχουν" για να τελειώσουν την ύλη και αφήνουν κενά που δύσκολα καλύπτονται μετά και θέλει πολυ προσοχή μην την πατήσετε έτσι.
Κατά την γνώμη μου, καλύτερα ας τελειώσεις την ύλη όποτε την τελειώσεις απλά να την έχεις τελειώσει πολύ καλά χωρίς παραλείψεις.
-----------------------------------------
Eγώ πάντως την βιολογία την αντιπαθώ για τα κυτταρικά οργανίδια(:sick:) και για την παπαγαλία.Γιατί ναι χρειάζεται να κατανοείς.Αλλά αν δεν το μάθεις by heart δεν..:(

Δυστυχώς σε αυτό το ελλατωματικό( πότε δεν ήταν άλλωστε?) εκπαιδευτικό σύστημα, το οποίο διαμορφώνουν άτομα που δεν έχουν ιδέα τι γίνεται μέσα σε μία τάξη και εξαδινικεύουν καταστάσεις π.χ. Μπαμπινιώτης, σε κάθε κατεύθυνση ένα τουλάχιστον μάθημα απαιτεί αποστήθιση μέχρι αηδίας.
Εγώ προσωπικά, μη έχοντας συγκεκριμένο στόχο για σχολή, διάλεξα Θετική Κατεύθυνση γιατί θέλω τουλάχιστον αυτά που διαβάζω να μην τα θεωρώ "μπουρδολογίες". Και κατά την γνώμη μου το ΑΟΔΕ είναι τέτοιο μάθημα ή τουλάχιστον σε τέτοιο μετατρέπεται με τον τρόπο που αναγκάζονται οι μαθητές που το δίνουν να το διαβάσουν.
Αντίθετα η Βιολογία, τουλάχιστον κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα γιατί σε βοηθά να κατανοήσεις αρκετά πράγματα που έχουν εφαρμογές στην καθημερινή ζωή και ταυτόχρονα σε φέρνει σε επαφή με ένα πολύ σημαντικό επιστημονικό κλάδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Μία απορία για τα παιδιά που έχουν τελειώσει την ύλη σε ορισμένα μαθήματα. Δεν αναφέρομαι μόνο σε εσένα blacksheep απλά το δικό σου post ήταν το τελευταίο στο οποίο αναφέρθηκα κάτι τέτοιο.
Εσείς λοιπόν που τελειώσατε π.χ. τα Μαθ. Κατ. θεωρείτε ότι είστε έτοιμοι να πάτε να δώσετε το μάθημα αύριο?
Το λέω αυτό διότι συχνά μερικοί "τρέχουν" για να τελειώσουν την ύλη και αφήνουν κενά που δύσκολα καλύπτονται μετά και θέλει πολυ προσοχή μην την πατήσετε έτσι.
Κατά την γνώμη μου, καλύτερα ας τελειώσεις την ύλη όποτε την τελειώσεις απλά να την έχεις τελειώσει πολύ καλά χωρίς παραλείψεις.
-----------------------------------------


Δυστυχώς σε αυτό το ελλατωματικό( πότε δεν ήταν άλλωστε?) εκπαιδευτικό σύστημα, το οποίο διαμορφώνουν άτομα που δεν έχουν ιδέα τι γίνεται μέσα σε μία τάξη και εξαδινικεύουν καταστάσεις π.χ. Μπαμπινιώτης, σε κάθε κατεύθυνση ένα τουλάχιστον μάθημα απαιτεί αποστήθιση μέχρι αηδίας.
Εγώ προσωπικά, μη έχοντας συγκεκριμένο στόχο για σχολή, διάλεξα Θετική Κατεύθυνση γιατί θέλω τουλάχιστον αυτά που διαβάζω να μην τα θεωρώ "μπουρδολογίες". Και κατά την γνώμη μου το ΑΟΔΕ είναι τέτοιο μάθημα ή τουλάχιστον σε τέτοιο μετατρέπεται με τον τρόπο που αναγκάζονται οι μαθητές που το δίνουν να το διαβάσουν.
Αντίθετα η Βιολογία, τουλάχιστον κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα γιατί σε βοηθά να κατανοήσεις αρκετά πράγματα που έχουν εφαρμογές στην καθημερινή ζωή και ταυτόχρονα σε φέρνει σε επαφή με ένα πολύ σημαντικό επιστημονικό κλάδο.
Mα κανεις δεν ειπε κατι τετοιο.Απλα,ακους ολη τη θεωρια και μετα βγαζεις συνεχως ασκησεις.Φυσικα δεν εχουμε καλυψει ολο το ευρος.Αλλα μου φαινεται πολυ πιο ευκολο να εχει κατανοησεις την υλη πρωτα σε εναν α βαθμο κια μετα να ασχολεισαι με εξεζητημενα θεματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Μία απορία για τα παιδιά που έχουν τελειώσει την ύλη σε ορισμένα μαθήματα. Δεν αναφέρομαι μόνο σε εσένα blacksheep απλά το δικό σου post ήταν το τελευταίο στο οποίο αναφέρθηκα κάτι τέτοιο.
Εσείς λοιπόν που τελειώσατε π.χ. τα Μαθ. Κατ. θεωρείτε ότι είστε έτοιμοι να πάτε να δώσετε το μάθημα αύριο?
Το λέω αυτό διότι συχνά μερικοί "τρέχουν" για να τελειώσουν την ύλη και αφήνουν κενά που δύσκολα καλύπτονται μετά και θέλει πολυ προσοχή μην την πατήσετε έτσι.
Κατά την γνώμη μου, καλύτερα ας τελειώσεις την ύλη όποτε την τελειώσεις απλά να την έχεις τελειώσει πολύ καλά χωρίς παραλείψεις.
-----------------------------------------


Δυστυχώς σε αυτό το ελλατωματικό( πότε δεν ήταν άλλωστε?) εκπαιδευτικό σύστημα, το οποίο διαμορφώνουν άτομα που δεν έχουν ιδέα τι γίνεται μέσα σε μία τάξη και εξαδινικεύουν καταστάσεις π.χ. Μπαμπινιώτης, σε κάθε κατεύθυνση ένα τουλάχιστον μάθημα απαιτεί αποστήθιση μέχρι αηδίας.
Εγώ προσωπικά, μη έχοντας συγκεκριμένο στόχο για σχολή, διάλεξα Θετική Κατεύθυνση γιατί θέλω τουλάχιστον αυτά που διαβάζω να μην τα θεωρώ "μπουρδολογίες". Και κατά την γνώμη μου το ΑΟΔΕ είναι τέτοιο μάθημα ή τουλάχιστον σε τέτοιο μετατρέπεται με τον τρόπο που αναγκάζονται οι μαθητές που το δίνουν να το διαβάσουν.
Αντίθετα η Βιολογία, τουλάχιστον κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι αρκετά ενδιαφέρουσα γιατί σε βοηθά να κατανοήσεις αρκετά πράγματα που έχουν εφαρμογές στην καθημερινή ζωή και ταυτόχρονα σε φέρνει σε επαφή με ένα πολύ σημαντικό επιστημονικό κλάδο.

Κατ'αρχας κανεις δεν ετρεξε την υλη. Εγω απο περυσι κανω σε οχι ιδιαιτερα πιεστικους ρυθμους. Καναμε ολες τις γενικες ομαδες ασκησεων, αλλα και ενα κλικ παραπανω ομαδες, και τη θεωρια. Πιστευω οτι αφου εχουμε βγαλει την υλη, ο χρονος που μας μενει για επαναληψεις ειναι αρκετος ωστε να προχωρησουμε σε ακομα πιο απαιτητικα θεματα και να κανουμε ακομα καλυτερη εξασκηση.
Δεν ειπε κανεις οτι αυτος ειναι ο δρομος προς την επιτυχια. Αλλα πιστευει ο ενας αλλα πιστευει ο αλλος. Εμεις μαλλον ειμαστε της αποψης ''τελειωνουμε πριν τα Χριστουγεννα την υλη, κανουμε μια γερη επαναληψη μεσα στο 15μερο και μετα πεφτουμε με τα μουτρα σε θεματα". Αλλα δεν νομιζω να ειπε κανεις απο μας οτι μονο ετσι γραφει κανεις 20. Και ουτε ειπε κανεις οτι περασαμε ολην την υλη στο χαλαρο. Εμεις καναμε ασκησεις απο το σχολικο, απο Μπαρλα και απο Στεργιου-Νακη. Δεν νομιζω να ειναι και τελειως ''χαλαρο'' αυτο το περασμα της υλης :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimmy007

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jimmy007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Κατ'αρχας κανεις δεν ετρεξε την υλη. Εγω απο περυσι κανω σε οχι ιδιαιτερα πιεστικους ρυθμους. Καναμε ολες τις γενικες ομαδες ασκησεων, αλλα και ενα κλικ παραπανω ομαδες, και τη θεωρια. Πιστευω οτι αφου εχουμε βγαλει την υλη, ο χρονος που μας μενει για επαναληψεις ειναι αρκετος ωστε να προχωρησουμε σε ακομα πιο απαιτητικα θεματα και να κανουμε ακομα καλυτερη εξασκηση.
Δεν ειπε κανεις οτι αυτος ειναι ο δρομος προς την επιτυχια. Αλλα πιστευει ο ενας αλλα πιστευει ο αλλος. Εμεις μαλλον ειμαστε της αποψης ''τελειωνουμε πριν τα Χριστουγεννα την υλη, κανουμε μια γερη επαναληψη μεσα στο 15μερο και μετα πεφτουμε με τα μουτρα σε θεματα". Αλλα δεν νομιζω να ειπε κανεις απο μας οτι μονο ετσι γραφει κανεις 20. Και ουτε ειπε κανεις οτι περασαμε ολην την υλη στο χαλαρο. Εμεις καναμε ασκησεις απο το σχολικο, απο Μπαρλα και απο Στεργιου-Νακη. Δεν νομιζω να ειναι και τελειως ''χαλαρο'' αυτο το περασμα της υλης :)


Δεν είπα εγώ ότι ήταν χαλαρό αυτό το πέρασμα. Απλά ίσως παρερμήνευσα τον χαρακτηρισμό "έχω τελειώσει την ύλη στα Μαθ. Κατ.". Καθένας προφανώς και αντιλαμβάνεται διαφορετικά ορισμένα πράγματα από έναν άλλο, οπότε λογικό είναι υφίσταται και αυτή η διαφορετικότητα στον ρυθμό και στον τρόπο που βγάζει ο καθένας μας την ύλη. Αν ενδεχομένως παρερμηνέυθηκα, ξεκαθαρίζω δεν είχα σκοπό να ειρωνευτώ κάποια κατάσταση ή να κατακρίνω την μέθοδο διδασκαλίας που ακολουθεί ο καθένας. Άλλωστε, ο καθένας κάνει τις επιλογές του με βάση αυτό που θεωρεί σωστότερο. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maroulucky

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
H βιολογία είναι ότι πιο απαίσιο έχει η θετική κατεύθυνση.


απαίσιο γιατί είναι παπαγαλία αλλά παράλληλα και τόσο ενδιαφέρον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top