Φοιτητική ζωή - Γονείς

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Απευθυνομαι κυριως σε οσους ειναι φοιτητες.. Πως σας φερονται οι γονεις σας ? Ειδικα σε οσους ειναι μακρια και μενουν μονοι τους...Σας παιρνουν συχνα τηλεφωνα σας ρωτανε που πατε με ποιους τι βαλατε τι κανατε και τετοια??Και σας ερχονται συχνα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lacta144

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία-Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,098 μηνύματα.
Είναι η αδερφή μου φοιτήτρια και παρ' όλο που σπουδάζει μακριά οι γονείς μας δεν την παίρνουν συνέχεια τηλέφωνο.Μία φορά τη μέρα μόνο και δεν κάνουν αυτόν τον έλεγχο όπως: ''πού θα πας??" "με ποιους θα βγεις??"κτλ...Φυσιολογικά πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Και εμενα ενταξει ειναι δεν παιρνουν πολυ συχνα και δε ρωτανε συνεχεια τετοια..αλλα οταν ερχομαι σπιτι ειναι καπως περιεργοι...η πλακα ειναι οτι αυτο συμβαινει τωρα που εγινα φοιτητης και οχι οταν ημουν 15...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μα καλά, αν παραπονιέστε εσείς που τους έχετε μακρυά, εμείς που τους έχουμε συνεχώς πάνω από το κεφάλι μας τι να πούμε?...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
όντως,ετσι ειναι!! μακρια οταν εισαι πολλοι γονεις παιρνουν τηλ κλπ,εμεις που ειμαστε στο μερος μας τα λενε απευθειας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Παντως ειλικρινα ζηλευω τους φιλους και συμφοιτητες που μενουν εδω στην Αθηνα μονοι τους. Κι εγω εχω μια σχετικη ελευθερια κινησεων, δεν μπορω να πω, αλλα η γκρινια που ακουω μετα (του στυλ "που ησουν, που ξενυχτησες, που κοιμηθηκες") με χαλαει. Ευτυχως οσο περναει ο καιρος την αφηνω και περναει ολο και περισσοτερο απαρατηρητη, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν αποζητω λιγη περισσοτερη ανεξαρτησια (πχ να ειμαι σε δικο μου σπιτι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Μπα...Zed τους έχεις πάνω από το κεφάλι σου; :p :lol: Εμένα, προσωπικά δεν με ελέγχουν...απλά συζούμε υπό την ίδια στέγη...:) Μιλάμε, συζητάμε σαν οικογένεια, λέω τα προβλήματά μου αλλά μέχρι εκεί. Ντάξει έχουν ενδιαφέρον σαν γονείς, αλλά όχι συμπεριφορά παθογονικού ελέγχου...:p (υποτίθεται ότι είμαι ώριμος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν σε πρήζουν να φας όποτε θέλουν γιατί και καλά έχουν να πλύνουν τα πιάτα μετά? Δεν σε ξυπνάνε άμα κάνουν δουλειές στο σπίτι? Αν έχεις πάρει τ'αμάξι πχ και λείπεις μέχρι το πρωί δεν σε παίρνουν όλο τηλέφωνο? Εάν όχι, τότε τι να σου πω είσαι τυχερός που δεν έχεις πρήχτες γονείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
κινηματογραφική ταινία...:D
στην αρχή πήγε να ξεκινήσει αυτό το τροπάριο...αλλά κόπηκε από το δεύτερο έτος...:lol: :lol:

τι μου θύμησες; να 'σαι καλά Γιώργο..:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω παντως που ζω εκτος της πολης μου μου λειπουν οι γονεις μου......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
εγω παντως που ζω εκτος της πολης μου μου λειπουν οι γονεις μου......

πρωτόγνωρο...:jumpy::D:lol::lol:

οι συμφοιτητές μου λένε άλλα...:P

μας λές το μυστικό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγω παλι δεν γουσταρα το τροπαρι του πρωτου καιρου στη σχολη. "Με ποιους βγαινεις, πως ειναι, απο που ειναι, ειναι καλα παιδια;" και γενικα μονο αριθμο ταυτοτητας ολων των ατομων της παρεας μου που δε ζητησαν. :P Αλλα ενταξει, χωρις να θελω να το γκαντεμιασω το πραγμα, οσο περναει ο καιρος αρχιζει να κοβεται αυτη η ανακριση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
ισως ειναι ακομα η αρχη............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ε εντάξει είναι και στον άνθρωπο:)

Ειδικά αν οι γονείς του δεν τον πιέζαν και δεν είχε τέτοια προβλήματα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
τηλεφωνικως μιλαμε καθε μερα ε και καμια φορα στους δυο-τρεις μηνες ερχεται η μανα μου να βοηθησει λιγο με το σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Μπα...Zed τους έχεις πάνω από το κεφάλι σου; :p :lol: Εμένα, προσωπικά δεν με ελέγχουν...απλά συζούμε υπό την ίδια στέγη...:) Μιλάμε, συζητάμε σαν οικογένεια, λέω τα προβλήματά μου αλλά μέχρι εκεί. Ντάξει έχουν ενδιαφέρον σαν γονείς, αλλά όχι συμπεριφορά παθογονικού ελέγχου...:p (υποτίθεται ότι είμαι ώριμος)
υποτιθεται:P

παντως εσυ εισαι φοιτητης εδω και 5 χρονια περιπου...εγω τωρα αρχισα τη φοιτητικη μου ζωη....μα μου το κανουν οταν ειμαι εδω στο σπιτι μου!!οχι οταν ειμαι στην πολη που σπουδαζω...παλι καλα δλδ....ελπιζω οτι με τον καιρο θα χαλαρωσουν αυτα...:D
-----------------------------------------
τηλεφωνικως μιλαμε καθε μερα ε και καμια φορα στους δυο-τρεις μηνες ερχεται η μανα μου να βοηθησει λιγο με το σπιτι
οταν ειμαι στη Θεσσ μπορει να μην τους παρω και για δυο μερες....εμενα μου ηρθαν ολοι μαζι ομως για δυο μερες (παλι καλα:P) και μου καναν το σπιτι αναστα ο Κυριος!!!Μου αλλαξαν ολη την ακαταστασια!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Το όλο "παθολογικό" ενδιαφέρον των περισσότερων γονιών δεν πιστεύω να είναι κακοπροαίρετο. Απλά, επειδή μας υπερ-αγαπάνε, φέρονται έτσι...:p :lol: Δεν μπορούν να συνηθίσουν, ότι τώρα είμαστε φοιτητές (κοτζαμ γαϊδούρια :D) και ότι έχουμε επιτέλους μεγαλώσει (δηλ., έχουμε γίνει ανευθυνοϋπεύθυνα άτομα :lol:). Θα μου πείτε, ότι μέχρι χθες, εκεί που η μάνα σιδέρωνε τις μπλούζες και έπλενε τα σώβρακα...:p :D...εμείς, εν μια νυκτί, γίναμε αντράκια...:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
... και η μαμά σε πολλές περιπτώσεις εξακολουθεί να σιδερώνει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
τηλεφωνικως μιλαμε καθε μερα ε και καμια φορα στους δυο-τρεις μηνες ερχεται η μανα μου να βοηθησει λιγο με το σπιτι

Κι εμενα καπως ετσι.. Ερχεται λιγο πιο συχνα βεβαια η δικια μου, γυρω στον 1μιση μηνα, καθως ειμαι γνωστος "νοικοκυρης":D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stroumfita

Νεοφερμένος

Η Κρυσταλλένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγω εχω να εκφρασω την εξης ανησυχια-απορια!! Να περασω κοντα στο μερος που ζουν οι γονεις μου με το "ρισκο" του ελεγχου, της γκρινιας, της φαγομαρας κτλ κτλ κτλ τα οποια Α Π Ε Χ Θ Α Ν Ο Μ Α Ι?
Ή να περασω καπου μακρυα, μονη μου σε καινουριο μερος με τον "κινδυνο" της ανεξαρτησιας και της υπευθυνοτητας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top