The Big Bang Theory

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Ναι είναι απίστευτη σειρά. Προφανώς δεν περιμένω να τα δω στην τηλεόραση, τα έχω κατεβάσει k δει όλα τα επισόδεια π έχουν βγει (μέχρι s3 e5)

Απίστευτο, έξυπνο και ψαγμένο χιούμορ, με γαμάτους χαρακτήρες-καρικατούρες.

Αγαπάμε Sheldon


Με πιασες!
Ακριβώς τα ίδια και εδώ.
Εν αναμονή και του 6 τώρα!

4 αγαπημένες σκηνές (με sheldon πρωταγωνιστή βέβαια):

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=ZVKdg6LJFnU[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=o__2xLwkH08[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=wVq2SSCxZs4[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uD2m2kpJn1o[/ame]

Έχει βραβευτεί κιόλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τελεια σειρα!!Μου αρεσει παρα πολυ!!
Ο Sheldon απλα δεν παιζεται!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fifika!

Νεοφερμένος

Η fifika! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 100 μηνύματα.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ας βαλω και εγω δυο δικα μου αγαπημενα :

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=DF7MroTLDfU[/ame]


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=k0xgjUhEG3U&feature=related[/ame]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
κ εμενα πολυ μ αρεσει,εχει ψαγμενο κ εξυπνο χιουμορ,ωστοσο οντως δεν ειναι παντα πετυχημενο,αλλα παλι ειναι πολυ καλη σειρα,ο Sheldon ειναι κορυφη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
επομενο επεισοδιο 2/11 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
πολυ ωραια σειρα :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

p@g

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
γαματη σειρα!!!!ακομα ειμαι βεβαια στα μεσα του season 2...howard 4tw!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εμενα μου φαινεται χαζη εστω κι αν δεν εχω δει κανα επεισοδιο.
ασχετο,ποιο το τραγουδι του trailer?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό νομίζω οτι λέγεται προκατάληψη :P
Δες λίγο και μετά κρίνε όσο θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
βασικα τα τρειλερ γι αυτο ειναι,εχουν την ικανοτητα να δειχνουν ενα εργο ενδιαφερον η πατατα.για μενα απετυχε.:P
αλλα τεσπα θα το δω
το τραγουδι το ξερει κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Εντάξει,καλό είναι,δεν έχω δει πολλά επεισόδια,σε πολλά έχω γελάσει.Καλό είναι για να περάσει η ώρα.Αν και πιστεύω ότι πολύ καλύτερο είναι,εννοείται,η σειρά "Τα φιλαράκια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πω μ'αρέσει τρελά αυτή η σειρά.
ο Σελντον είναι όλα τα λεφτά!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
ο ψηλός έχει φάση. μόνο και μόνο γι αυτόν το βλέπω αραιά και που και σε καμένες ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
εμενα μου φαινεται χαζη εστω κι αν δεν εχω δει κανα επεισοδιο.
ασχετο,ποιο το τραγουδι του trailer?

βασικα τα τρειλερ γι αυτο ειναι,εχουν την ικανοτητα να δειχνουν ενα εργο ενδιαφερον η πατατα.για μενα απετυχε.:P
αλλα τεσπα θα το δω
το τραγουδι το ξερει κανεις?

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=HxDcOxXQI-k[/ame]

Theme της σειράς είναι.

Our whole universe was in a hot dense state,
Then nearly fourteen billion years ago expansion started, wait...
The Earth began to cool,
The autotrophs began to drool,
Neanderthals developed tools,
We built a wall (we built the pyramids),
Math, science, history, unravelling the mysteries,
That all started with the big bang!

"Since the dawn of man" is really not that long,
As every galaxy was formed in less time than it takes to sing this song.
A fraction of a second and the elements were made.
The bipeds stood up straight,
The dinosaurs all met their fate,
They tried to leap but they were late
And they all died (they froze their asses off)
The oceans and pangea
See ya, wouldn't wanna be ya
Set in motion by the same big bang!

It all started with the big BANG!

It's expanding ever outward but one day
It will cause the stars to go the other way,
Collapsing ever inward, we won't be here, it won't be heard
Our best and brightest figure that it'll make an even bigger bang!

Australopithecus would really have been sick of us
Debating how we're here, they're catching deer (we're catching viruses)
Religion or astronomy, Encarta, Deuteronomy
It all started with the big bang!

Music and mythology, Einstein and astrology
It all started with the big bang!
It all started with the big BANG!

Για να σ αρέσει κάποια σειρά αυτού του στυλ πρέπει να είσαι έστω και ελάχιστα πιο "ψαγμένος" για να καταλαβαίνεις και το χιούμορ τους. Επίσης αν κάνεις το λαθος να περιμένεις και από τους ελληνικούς υπότιτλους να σου μεταφέρουν το χιούμορ, ατύχησες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostantinosal

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νεάπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
το τραγουδι που βαζει το star στη διαφημιση το ξερει κανεις?
-----------------------------------------
ενταξει το βρηκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=HxDcOxXQI-k

Theme της σειράς είναι.



Για να σ αρέσει κάποια σειρά αυτού του στυλ πρέπει να είσαι έστω και ελάχιστα πιο "ψαγμένος" για να καταλαβαίνεις και το χιούμορ τους. Επίσης αν κάνεις το λαθος να περιμένεις και από τους ελληνικούς υπότιτλους να σου μεταφέρουν το χιούμορ, ατύχησες.

καλα εννοειται οτι οταν βλεπουμε ξενη σειρα βασιζομαστε στα ακουστικα και οχι στουσ υποτιτλους.μπορει να το δω αυριο.
δεν ειναι αυτο το τραγουδι,εγω λεω αυτο απο το τρειλερ του σταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serendipity*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η *Serendipity* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=HxDcOxXQI-k

Theme της σειράς είναι.



Για να σ αρέσει κάποια σειρά αυτού του στυλ πρέπει να είσαι έστω και ελάχιστα πιο "ψαγμένος" για να καταλαβαίνεις και το χιούμορ τους. Επίσης αν κάνεις το λαθος να περιμένεις και από τους ελληνικούς υπότιτλους να σου μεταφέρουν το χιούμορ, ατύχησες.

Συμφωνω με το τελευταιο.
Θυμαμαι ενα επεισοδιο που ο Σελντον ειχε ντυθει Doppler effect και εξηγουσε στους φιλους της Πεννη τι εχει ντυθει και τους εκανε στα αυτια ΖΒΙΙΙΙΙΙΝ και ειχα ξεραθει στο γελιο:P
Γενικα ο Σελντον ειναι κορυφαιος. Ο μισος κοσμος ανετα βλεπει τη σειρα μονο για τον Σελντον.
Εχω μια αδυναμια στον κακομοιρο τον Raj. Αλλα και ο Λεοναρντ και ο Χαουαρντ πετανε που και που θανατηφορες ατακες. Και η Πεννη!:D

(οι μεταφρασεις του gamato.info που κατεβαινουν μαζι με τα eps ειναι αρκετα καλες παντως :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μια χαζομαρα μου φαινεται με λιγα καλα αστεια.
Σαν το friends , εκει κυμαινεται το χιουμορ της σειρας , παρομοια φορμουλα για γελιο , μονο που 'χουμε και λιγη επιστημη μεσα αντι για περισσοτερο καθ' αυτο σλαπστικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top