Κ. & Π. Αγωγή - Διαγώνισμα στη Κ. & Π. Αγωγή

Νίκος 7

Νεοφερμένος

Ο Νίκος 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το λέω επειδή ο manos_gr δηλώνει ότι είναι μαθητής της β' γυμνασίου...
Παρ' όλα αυτά, επειδή εγώ έχω ήδη γράψει διαγώνισμα στο 3ο κεφάλαιο θα σου έλεγα να προσέξεις τα εξής:
• κοινωνικούς κανόνες (όλες τις κατηγορίες)
• κοινωνικό ρόλο
• κοινωνικές μεταβολές
και γενικά τα μαύρα γράμματα, όπως είπαν και προηγουμένως τα παιδιά.

Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli the great

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
ΚΠΑ.αφού στην Β' Γυμνασίου κάνεις οικιακή οικονομία. τέλος πάντων.πρέπει να μάθεις τι είναι κοινωνία , συμπεριφορά ατόμου, τι είναι κοινωνική ομάδα, είδη κοινωνικής ομάδας, στοιχεία κοινωνικής ομάδας, σημασία κοινωνικής ομάδας, λόγοι ένταξης σε κοινωνική ομάδα, λόγοι διατήρησης ή διάλυσης κοινωνικής ομάδας, στερεότυπα, χαρακτηριστικά στερεοτύπων , προκαταλήψεις, χαρακτηριστικά προκαταλήψεων.αυτά είναι μέχρι τ μάθημα 2.2, γιατί δεν έχουμε πάει παρακάτω. ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_gr

Νεοφερμένος

Ο manos_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
ρε παιδία εγώ βλέπω και λεει :iSchool > Τα Forums του Γυμνασίου > Γυμνάσιο > Γ' Γυμνασίου > Κ. & Π. Αγωγή Δίνω ΚΠΑ *τα χω παίξει*

Που την ειδατε την Δευτέρα !!!!

ΟΚ θα διαβάσω τα μάυρα και ο θεος βοηθός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Ιδιότητα: Μαθητής Β' γυμνασίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_gr

Νεοφερμένος

Ο manos_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εε βλακείς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.

Smash

Νεοφερμένος

Ο Smash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα διαβάσει φέτος και πήγα και έγραψα 13!!Ο χειρότερός μου βαθμός.Από ηλίθια λάθη.Μπέρδεψα την κοινωνική κινητικότητα με την κοινωνική μεταβολή.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_marillia1

Νεοφερμένος

Η Λυδία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
παιδιά στην ώρα της ΚΠΑ βαριέμαι απίστευτα!!!αλλα όταν μπήκε πρώτη φορά μεσα ο καθηγητής μας είπε ότι το μάθημα θα είναι ωραίο και θα κουβεντιάσουμε πολλά θεματα.μέχρι τώρα δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο και για αυτό κοιμόμαστε.τώρα τι θα κάνουμε στο διαγώνισμα....δεν το ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Smash

Νεοφερμένος

Ο Smash αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εγώ βαριέμαι πάρα πολύ στο μάθημα αυτό.Χασμουριέμαι συνέχεια και δακρύζουν τα μάτια μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassorad

Νεοφερμένος

Η vassorad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και τις ασκησεις που εχετε κανει μεχρι τωρα μην 3εχασεις γιατι ολο και κατι θα βαλει.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanoulis14

Νεοφερμένος

Ο Θανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
πραγματι παιδια βαριεμαι κ εγω πολυ στην κπα και στο προηγουμενο μαθημα συζητουσαμε για τον φεμινισμο!!!! λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
εμάς κπα μας κάνει (αναγκαστικά) η μητέρα ενός φίλου μου..άρα το χουμε το 20αρι αφού έγραψα και 19 (δικαια πήρα τόσο..)..ο γιος της πήρε 18.5 (ειναι καλός μαθητής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αχ παλιές κακές εποχές...Εγώ μέσα στο ΚΠΑ έκανα οτιδήποτε άλλο εκτός από το να προσέχω:P Που να δείτε και την ιστορία της Α' λυκείου..Θα κόψετε φλέβες:P

(Βέβαια ο καλός θεούλης και το γεγονός ότι στις εξετάσεις ξεσκίστηκα στο διάβασμα, με βοήθησαν να γράψω στις εξετάσεις 20:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Έλεος ρε τζιμ...πιο εύκολο μάθημα απ'την Κ.Π.Α. δεν υπάρχει (μιλάω εκ πείρας,πλέον:p)...εμένα,προσωπικά, μ'αρέσει πολύ....όσο για την ιστορία της α' Λυκείου, για να λες εσύ ότι θα κόψουμε φλέβες σημαίνει ότι εγώ θα πεθάνω:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου μαθηματα πως η κπα δεν θα επρεπε να εξεταζονται..και δεν το λεω με ταση υποτιμησης απλως τετοια μαθηματα(οπως και τα θρησκευτικα) νομιζω οτι θα ηταν καλυτερο να μενουν σε επιπεδο συστηματικης και σοβαρης συζητησης και διαλογου (διαλογου.οχι ακαταπαυστου μονολογου του καθηγητη που κανει τον ιδιο και τους μαθητες να σκυλοβαριουνται) μεσα στη ταξη.

anyway, στο βιβλιο που χα εγω(μπλε εξωφυλλο που δειχνει τη Βουλη) ,δν ξερω αν εσεις πλεον εχετε αλλο, εγραφε στο τελος καθε μαθηματος κατι σαν σχεδιαγραμμα των βασικων εννοιων του.εγω μονο αυτο κοιτουσα και ημουν gg.γενικα μην κουραστειτε με τα παμπολλα παραδειγματα του βιβλιου, μαθετε καποιους ορισμους που εχει με μαυρα γραμματα αφου πρωτα βεβαιωθειτε οι ιδιοι οτι τους κατανοειται (πραγμα ευκολο μιας και δε μιλαμε και για ποιος-ξερει-τι εννοιες).

αν και ειναι οφ ,οντως η ιστορια της α ειναι κακογραμμενη και imo ΠΟΛΥ βαρετη (και η φιλολογος περσι αυτο μου ειχε πει).αλλο ενα δειγμα του ποσο ασχημα διδασκεται αυτο το μαθημα το οποιο γενικα ειναι και χρησιμο και ενδιαφερον ΑΛΛΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ARTEMIS 1994

Νεοφερμένος

Η ARTEMIS 1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σας παρακαλω βοηθειστε με αμεσα!!!πλζ:(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
σε ποιο κεφαλαιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ARTEMIS 1994

Νεοφερμένος

Η ARTEMIS 1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
και τους κοινωνικους θεσμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poppytaxlia

Νεοφερμένος

Η poppytaxlia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λέρος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
πολιτευμα ελλαδος και να το αναλυσουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ARTEMIS 1994

Νεοφερμένος

Η ARTEMIS 1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
απο την αρχη μεχρι τους κοινωνικους θεσμους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top