Ενδοιασμοί για κτηνιατρική

V.E.T.

Νεοφερμένος

Η V.E.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Έχω ηδη δει ολα τα τοπικ κτηνιατρικής αλλά σε αυτό θα παρακαλούσα να μου απαντήσουν ΜΟΝΟ φοιτητες κτηνιατρικής.Είναι οντως τοσο δυσκολο να τελειωσεις αυτη την σχολή;Εγώ την θελω απο μικρο παιδι δεν σιχαινομαι τπτ απο αυτα που εχω δει αλλά το βασικό μου πρόβλημα ειναι τα πολλά χρόνια και φυσικά η παπαγαλία.
Παρακαλώ απαντηστε ειλικρινα.Απο τις απαντησεις σας κρινεται η επιλογή μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Καμία σχολή δεν είναι αδύνατον να την τελειώσεις.
Αυτή η σχολή έχει τη δυσκολότερη εκπαίδευση του πανεπιστημίου, ακολουθεί της οδοντιατρικής και έπεται της ιατρικής.
Μιλώ για την εκπαίδευση στη σχολή.
Αφού την έχουν τελειώσει τόσοι, το ίδιο θα κάνεις κι εσύ.
-----------------------------------------
Αν ζητάς λεπτομέρειες:
Έχει προαπαιτούμενα μαθήματα, τα οποία είναι απαραίτητο να έχεις περάσει για να παρακολουθήσεις τα παρακάτω.
Έχει εκπαίδευση σε στάβλους με όλων των ειδών τα ζώα. Χρειάζεται να ανέβεις πάνω σε κάποια εξ αυτών για να τα εξετάσεις με ειδικό τρόπο. Αλλά όλα αυτά σου τα δείχνουν εκείνη την ώρα. Όλα αντιμετωπίζονται. Υπάρχουν και χειρότερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
και αφου τη θελεις τοσο πολυ να πας. το προβλημα ειναι για αυτους που τους ριχνει η βαθμολογια τους εκει. καμια αντιρρηση και δυσκολια για αυτους που τη θελουν πραγματικα...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V.E.T.

Νεοφερμένος

Η V.E.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Φαντάζομαι όταν λες δυσκολότερη εννοείς σε σύγκριση με άλλες του κλάδου υγείας. Γιατί γενικά η Ιατρική δεν συγκαταλέγεται σε καμία περίπτωση στις λεγόμενες δύσκολες σχολές (μικρός βαθμός πτυχίου+μεγάλη υπερβαση του ελάχιστου χρόνου σπουδών), απλά ειναι 6 χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Φαντάζομαι όταν λες δυσκολότερη εννοείς σε σύγκριση με άλλες του κλάδου υγείας. Γιατί γενικά η Ιατρική δεν συγκαταλέγεται σε καμία περίπτωση στις λεγόμενες δύσκολες σχολές (μικρός βαθμός πτυχίου+μεγάλη υπερβαση του ελάχιστου χρόνου σπουδών), απλά ειναι 6 χρόνια.
σαφέστατα και η ιατρικη ειναι απο τις δυσκολες σχολες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V.E.T.

Νεοφερμένος

Η V.E.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αν καποιος δεν εχει παει σε μια σχολή ας μην λεει αερολογίες....Εγώ ανοιξα αυτό το τοπικ για να μου πειτε κυρίως την δυσκολία των μαθημάτων.......
Οι φοιτητές κτηνιατρικής κ οχι ο καθε ασχετος. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Και αν δεν ερθει κανεις να σου απαντησει γιατι δεν ετυχε να υπαρχει κανεις εδω τι θα κανεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Αν καποιος δεν εχει παει σε μια σχολή ας μην λεει αερολογίες....Εγώ ανοιξα αυτό το τοπικ για να μου πειτε κυρίως την δυσκολία των μαθημάτων.......
Οι φοιτητές κτηνιατρικής κ οχι ο καθε ασχετος. :thanks:

Γνωρίζω μια από τις φετινές πτυχιούχους Ιατρικής Αθηνών που τελείωσε με Άριστα, αν σου λέει κάτι και σίγουρα ειμαι σχετικότερος από σένα, μοιραστηκε την εμπειρία της μαζί μου. Φοιτητές κτηνιατρικής δεν ειμαι σιγουρος αν βρεις, δεν ειναι και ό,τι πιο συνηθισμένο (αζήτητο επάγγελμα βλέπεις), οπότε να αρκεστείς στους άλλους. Η Ιατρική και τα παρεμφερή από άποψης δυσκολίας ειναι μέτρια, δεν ειναι ούτε πολυτεχνείο, ούτε θετικές επιστήμες, μην ισοπεδώνετε τα πάντα επιτέλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
@ V.E.T. Η δυσκολία είναι υποκειμενική. Αμα σου αρεσει ακολουθησε το, μην ακους διαφορα, ο καθενας βλεπει τα πραγματα απο δική του οπτική γωνία. Δυο γνωστους εχω εκει μεσα, η μια μπαινει 4ο έτος τωρα και χρωσταει δυο τρια μαθηματα μονο, ο άλλος μπαίνει στον 9ο χρόνο και δεινοπαθει να την τελειωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Kαλησπερα σου...λοιπον..ειμαι πρωτοετης φοιτητης της κτηνιατρικης θεσσαλονικης....
Καταρχας...Ειναι ακρως αναγνωρισμενο το γεγονος οτι συγκεκριμενα η κτηνιατρικη της θεσσαλονικης ειναι αν οχι η δυσκολοτερη απο τις δυσκολοτερες σχολες στην ελλαδα...πολλες οι ωρες,πολλη η θεωρια και πολλα τα εργαστηρια..τοθλαχιστον ακομα(δηλαδη τωρα,στο 1ο εξαμηνο...)....Η δυσκολια αυτη ειναι δικαιολογημενη..Καταρχας σκεψου με ποσους διαφορετικους οργανισμους υα ασχοληθουμε...αλογα,συλια,γατες,προβατα,γιδια(κλπ),αγελαδες,ιπποειδη,πτηνα(κοτες κλπ),ακομα και μελισσες.....Σκεψου επομενως το τι γνωση εχεις να φας και να φαω στη μαπα....Επιπροσθετα,αν δε κανω λαθος το 2002-2005,η σχολη μας εστειλε καποιυς καθηγητες στις αντιστοιχες σχολες του εξωτερικου,αμερικη ολλανδια αγγλια κλπ,προκειμενου να μελετησουν το τροπο διδασκαλιας και το περιεχομενο των μαυηματων..και ολο αυτο εγινε στα πλαισια εκσυγχρονισμου του ηδη αναχρονιστικου περιεχομενου μαθηματων και του προγραμματος σπουδων...Και καπακι ηρθε επιτροπη της ενωσης κτηνιατρικων σχολων (η κατι τετοιο...) της ΕΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟυ ηταν η Κτηνιατρικη Σχολη Θεσσαλονικης να καταταγει στις 20 καλυτερες Κτηνιατρικες σχολες της ΕΕ.....Πραγμα που συνεπαγεται και την αντιστοιχη δυσκολια.....

Τωρα τα προαπαιτουμενα...Τα προαπαιτουμενα ειναι ενα συνολο μαυηματων τα οποια ο καθε φοιτητης ειναι υποχρεωμενος να εχει περασει γιατι σε εναντια περιπτωση δε θα εχει το διακιωμα παρακολουθησης μαθηματων απο το 3 ετος και μετα...ΦΕΤΟΣ ομως(συγκεκριμενα την προηγουμενη εβδομαδα) εγινε ενα συμβουλιο και τελικα (τοθλαχιστον προσωρινα..)τα προαπαιτουμενα ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ..Η μαλλον."μπηκαν στο ξυγειο"....


Οσο για το προηγουμενο ποστ που σε ενα σημειο αναφερει η aleka οτι "ειναι αζητητο επαγγελμα" χςρις παρεξηγηση δε ξερω με ποια εννοια το λεει...Εγω ενα θα σ πω..Με ενδιαφερει το γεγονος οτι οταν τελιωσω τη σχολη στα 25-27 θα βγω στο εππαγγελμα και ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ!!!!..70 Κτηνιατροι συν αλλοι 50 κτηνιατροι απτη κτηνιατρικοι Καρδιτσας συνολο 120 θα αποφοιτησουν σε 5-6 χρονια...Η Κτηνιατροι ειναι απο τους πλεον περιζητητους ΙΑΤΡΟΥΣ τουλαχιστον στη χωρα μας(θες ιατρεια??θες κλινικες???θες στα σφαγεια ???θες στις νομαρχιες???θες στα εργοσασια??θες????θεςς????..)με τεραστιες επιπλεον δυνατοτητες απασχολησης στο εξωτερικο..... Αναλογισου απλα καποια πραγματα...ΠΟΣΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ σχολες υπαρχουν στην Ελλαδα,οτι κατα μεσο ορο η καθε μια εχει 130 φοιτητες..ΣΥΝ τους ιατρους που σποθδαζουν σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΑ (οπου ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να τους δωσουν το πτυχιο...)ΤΟΥ Εξωτερικου και που ΟΛΟΙ ερχονται καποια στιγμη στην ελλαδα να δουλεψουν....Τωρα πες μου εσυ ποιος γιατρος(ιατρος η κτηνιατρος) ειναι σε μεγαλυτερη ζυτηση......

Και κατι τελευταιο...εμεις οι κτηνιατροι εχουμε περισσοτερες γνωσεις απο τους ιατρους..να φαδαστεις διαβαζουμε απο βιβλια τα οποια διδασκονται και στους γιατρους..και σκεψου μετα τι αλλο μας περιμενει......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ...ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕς..ΕΩ ΕΙΜΑΣΤΕ... :) :) :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

V.E.T.

Νεοφερμένος

Η V.E.T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες....Μου φαίνεται πως οσο περνάει ο καιρός τόσο πιο πολύ θέλω να κάνω αυτό το επάγγελμα!!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
@ V.E.T. Η δυσκολία είναι υποκειμενική. Αμα σου αρεσει ακολουθησε το, μην ακους διαφορα, ο καθενας βλεπει τα πραγματα απο δική του οπτική γωνία. Δυο γνωστους εχω εκει μεσα, η μια μπαινει 4ο έτος τωρα και χρωσταει δυο τρια μαθηματα μονο, ο άλλος μπαίνει στον 9ο χρόνο και δεινοπαθει να την τελειωσει.

Οσο για το προηγουμενο ποστ που σε ενα σημειο αναφερει η aleka οτι "ειναι αζητητο επαγγελμα" χςρις παρεξηγηση δε ξερω με ποια εννοια το λεει...Εγω ενα θα σ πω..Με ενδιαφερει το γεγονος οτι οταν τελιωσω τη σχολη στα 25-27 θα βγω στο εππαγγελμα και ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ!!!!..70 Κτηνιατροι συν αλλοι 50 κτηνιατροι απτη κτηνιατρικοι Καρδιτσας συνολο 120 θα αποφοιτησουν σε 5-6 χρονια...Η Κτηνιατροι ειναι απο τους πλεον περιζητητους ΙΑΤΡΟΥΣ τουλαχιστον στη χωρα μας(θες ιατρεια??θες κλινικες???θες στα σφαγεια ???θες στις νομαρχιες???θες στα εργοσασια??θες????θεςς????..)με τεραστιες επιπλεον δυνατοτητες απασχολησης στο εξωτερικο..... Αναλογισου απλα καποια πραγματα...ΠΟΣΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ σχολες υπαρχουν στην Ελλαδα,οτι κατα μεσο ορο η καθε μια εχει 130 φοιτητες..ΣΥΝ τους ιατρους που σποθδαζουν σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΑ (οπου ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να τους δωσουν το πτυχιο...)ΤΟΥ Εξωτερικου και που ΟΛΟΙ ερχονται καποια στιγμη στην ελλαδα να δουλεψουν....Τωρα πες μου εσυ ποιος γιατρος(ιατρος η κτηνιατρος) ειναι σε μεγαλυτερη ζυτηση......

Και κατι τελευταιο...εμεις οι κτηνιατροι εχουμε περισσοτερες γνωσεις απο τους ιατρους..να φαδαστεις διαβαζουμε απο βιβλια τα οποια διδασκονται και στους γιατρους..και σκεψου μετα τι αλλο μας περιμενει......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ...ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕς..ΕΩ ΕΙΜΑΣΤΕ... :) :) :) :) :)

Δεν έγραψα εγώ κάτι τέτοιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Και κατι τελευταιο...εμεις οι κτηνιατροι εχουμε περισσοτερες γνωσεις απο τους ιατρους..να φαδαστεις διαβαζουμε απο βιβλια τα οποια διδασκονται και στους γιατρους..και σκεψου μετα τι αλλο μας περιμενει......

Έλα να παίξουμε ένα τρίβιαλ να σε σκίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μα καλά τι κόλλημα είναι αυτό? Όλων οι σχολές είναι από τις πιο δύσκολες στην Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SuXu-MuXu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SuXu-MuXu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μα καλά τι κόλλημα είναι αυτό? Όλων οι σχολές είναι από τις πιο δύσκολες στην Ελλάδα?

Όντως, σε όλα τα θέματα ο καθένας υποστηρίζει πως η δικιά του σχολή είναι και η πιο δύσκολη. Σίγουρα σχεδόν όλες οι σχολές χρειάζονται διάβασμα αλλά αυτός ο ανταγωνισμός για το ποια θέλει το περισσότερο παραπάει.

Αν βγει κάποιος και πει ότι στην σχολή του όλοι ξίνονται και πίνουν συνέχει φραπέδες θα τον παραδεχτώ! :D:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Kαλησπερα σου...λοιπον..ειμαι πρωτοετης φοιτητης της κτηνιατρικης θεσσαλονικης....
Καταρχας...Ειναι ακρως αναγνωρισμενο το γεγονος οτι συγκεκριμενα η κτηνιατρικη της θεσσαλονικης ειναι αν οχι η δυσκολοτερη απο τις δυσκολοτερες σχολες στην ελλαδα...πολλες οι ωρες,πολλη η θεωρια και πολλα τα εργαστηρια..τοθλαχιστον ακομα(δηλαδη τωρα,στο 1ο εξαμηνο...)....Η δυσκολια αυτη ειναι δικαιολογημενη..Καταρχας σκεψου με ποσους διαφορετικους οργανισμους υα ασχοληθουμε...αλογα,συλια,γατες,προβατα,γιδια(κλπ),αγελαδες,ιπποειδη,πτηνα(κοτες κλπ),ακομα και μελισσες.....Σκεψου επομενως το τι γνωση εχεις να φας και να φαω στη μαπα....Επιπροσθετα,αν δε κανω λαθος το 2002-2005,η σχολη μας εστειλε καποιυς καθηγητες στις αντιστοιχες σχολες του εξωτερικου,αμερικη ολλανδια αγγλια κλπ,προκειμενου να μελετησουν το τροπο διδασκαλιας και το περιεχομενο των μαυηματων..και ολο αυτο εγινε στα πλαισια εκσυγχρονισμου του ηδη αναχρονιστικου περιεχομενου μαθηματων και του προγραμματος σπουδων...Και καπακι ηρθε επιτροπη της ενωσης κτηνιατρικων σχολων (η κατι τετοιο...) της ΕΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΧΕΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΥΤΟυ ηταν η Κτηνιατρικη Σχολη Θεσσαλονικης να καταταγει στις 20 καλυτερες Κτηνιατρικες σχολες της ΕΕ.....Πραγμα που συνεπαγεται και την αντιστοιχη δυσκολια.....

Τωρα τα προαπαιτουμενα...Τα προαπαιτουμενα ειναι ενα συνολο μαυηματων τα οποια ο καθε φοιτητης ειναι υποχρεωμενος να εχει περασει γιατι σε εναντια περιπτωση δε θα εχει το διακιωμα παρακολουθησης μαθηματων απο το 3 ετος και μετα...ΦΕΤΟΣ ομως(συγκεκριμενα την προηγουμενη εβδομαδα) εγινε ενα συμβουλιο και τελικα (τοθλαχιστον προσωρινα..)τα προαπαιτουμενα ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ..Η μαλλον."μπηκαν στο ξυγειο"....


Οσο για το προηγουμενο ποστ που σε ενα σημειο αναφερει η aleka οτι "ειναι αζητητο επαγγελμα" χςρις παρεξηγηση δε ξερω με ποια εννοια το λεει...Εγω ενα θα σ πω..Με ενδιαφερει το γεγονος οτι οταν τελιωσω τη σχολη στα 25-27 θα βγω στο εππαγγελμα και ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΙΝΑΩ!!!!..70 Κτηνιατροι συν αλλοι 50 κτηνιατροι απτη κτηνιατρικοι Καρδιτσας συνολο 120 θα αποφοιτησουν σε 5-6 χρονια...Η Κτηνιατροι ειναι απο τους πλεον περιζητητους ΙΑΤΡΟΥΣ τουλαχιστον στη χωρα μας(θες ιατρεια??θες κλινικες???θες στα σφαγεια ???θες στις νομαρχιες???θες στα εργοσασια??θες????θεςς????..)με τεραστιες επιπλεον δυνατοτητες απασχολησης στο εξωτερικο..... Αναλογισου απλα καποια πραγματα...ΠΟΣΕΣ ΙΑΤΡΙΚΕΣ σχολες υπαρχουν στην Ελλαδα,οτι κατα μεσο ορο η καθε μια εχει 130 φοιτητες..ΣΥΝ τους ιατρους που σποθδαζουν σε ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΠΑΝΕΠΗΣΤΗΜΙΑ (οπου ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ για να τους δωσουν το πτυχιο...)ΤΟΥ Εξωτερικου και που ΟΛΟΙ ερχονται καποια στιγμη στην ελλαδα να δουλεψουν....Τωρα πες μου εσυ ποιος γιατρος(ιατρος η κτηνιατρος) ειναι σε μεγαλυτερη ζυτηση......

Και κατι τελευταιο...εμεις οι κτηνιατροι εχουμε περισσοτερες γνωσεις απο τους ιατρους..να φαδαστεις διαβαζουμε απο βιβλια τα οποια διδασκονται και στους γιατρους..και σκεψου μετα τι αλλο μας περιμενει......

ΑΥΤΑ ΤΑ ΟΛΙΓΑ...ΓΙΑ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΘΕς..ΕΩ ΕΙΜΑΣΤΕ... :) :) :) :) :)
γιατι οσο να ναι τοσα ζωα οσοι και ανθρωποι εχουν προβληματα υγειας.
ωρε που παμε,εσεις θα μας βγαλετε την κτηνιατρικη σχολαρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
γιατι οσο να ναι τοσα ζωα οσοι και ανθρωποι εχουν προβληματα υγειας.
ωρε που παμε,εσεις θα μας βγαλετε την κτηνιατρικη σχολαρα.

Η κτηνιατρική είναι πάρα πολύ δύσκολη σχολή blacksheep και δεν είναι σωστό να την απαξιώνεις έτσι. Μην σου πω ότι είναι δυσκολότερη από την ιατρική χωρίς ίχνος υπερβολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
πιο δυσκολη ειναι,αυτο το εχω καταλαβει.
δεν σου ανοιγει περισσοτερες πορτες ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
πιο δυσκολη ειναι,αυτο το εχω καταλαβει.
δεν σου ανοιγει περισσοτερες πορτες ομως.

Αν το ψάξεις θα δεις ότι το ποσοστό της ανεργίας είναι ψηλότερο στους γιατρούς από τους κτηνίατρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top