Eίστε μαθητής της Α' Γυμνασίου; Ποιο netbook πήρατε;

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολλές φορές για τα δωρεάν laptop που θα πάρουμε (εμέις, όχι εσείς :P) του χρόνου, εμείς, τα παιδιά της πρώτης τάξης γυμνασίου. Εσείς τι λέτε; Συμφωνείτε που γίνεται αυτό; Πιστεύετε πως θα μας βοηθήσουν; Πως θα τα χρησιμοποιούμε και τι θα τα κάνουμε, εφόσον θα έχουν εγκατεστημένο parental control;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
κατα την γνωμη μου ειναι μια αχρειαστη κινηση που σκοπο εχει τον εντυπωσιασμο των πολιτων(και ειδικοτερα των γονιων) απο την εκαστοτε κυβερνηση.δεν νομιζω πως υπαρχει παιδι στην εποχη μας που να μην εχει υπολογιστη.εαν η κινηση γινοταν πιο παλια τοτε,ναι,θα ειχε ενα καλο αντικτυπο.
δεν εχουν ομως σκεφτει οτι τα λαπτοπ που θα δωσουν ειναι μικρης ισχυς και ετσι τα παιδια μετα απο ενα χρονο θα τα πεταξουν.ολα αυτα θα πανε στις χωματερες και θα γινουν τοξικα αποβλητα.

η πιο σωστη κινηση για μενα θα ηταν η δωρεα λαπτοπ σε παιδια που εχουν προβλημα οικονομικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι θα έχουν τα βιβλία τους και για εργασίες κτλ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Υποτίθεται ότι θα έχουν τα βιβλία τους και για εργασίες κτλ:)
δεν νομιζω να γινει κατι τετοιο.δεν ξερω κιολας,μπορει.αν συμβει και παλι ειναι μια κινηση αμφιλεγομενη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μα αυτός είναι ο σκοπός της διανομής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Πολύ θετικό είναι να δωθεί ένα επίδομα 500 ευρώ στους μαθητές της Α' Γυμνασίου για να αποκτήσουν το δικό τους φορητό υπολογιστή... Καλό είναι που εκσυγχρονίστηκε - έστω και λίγο - η παιδεία μας... Πιστεύω ότι θα είναι ένα χρήσιμο ''εργαλείο'' για τους μαθητές.

ολα αυτα θα πανε στις χωματερες και θα γινουν τοξικα αποβλητα.
Όσοι έχουν οικολογική συνείδηση, θα φροντίσουν να πάνε για ανακύκλωση τους φορητούς υπολογιστές και όχι να τους πετάξουν σε κάδους απορριμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πολύ θετικό είναι να δωθούν φορητοί υπολογιστές στους μαθητές της Α' Γυμνασίου... Καλό είναι που εκσυγχρονίστηκε, έστω και λίγο, η παιδεία μας... Πιστεύω ότι θα είναι ένα χρήσιμο ''εργαλείο'' για τους μαθητές.

Όσοι έχουν οικολογική συνείδηση θα φροντίσουν να πάνε για ανακύκλωση τους φορητούς υπολογιστές και όχι να τους πετάξουν σε κάδους απορριμάτων.

Προσωπικά αν και δεν είναι της παρούσης δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει κάνει ανακύκλωση το λάπτοπ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Όλα τα σχολεία έχουν κάδους που γράφουν «Ανακύκλωση Ηλεκτρικών Συσκευών»... (στη Λαμία τουλάχιστον). Ένας παράγοντας είναι επίσης πως δεν θα μας δώσουν laptop. 500 ευρώ επίδομα θα δώσουν και θα τους διαλέξουμε μόνοι μας. Ωστόσο, αν γίνει έτσι όπως το λένε, δεν καταλαβαίνω πώς θα βάλουν το parental control. Ίσως να το εγκαταστήσουν σε μερικά και να πρέπει να διαλέξουμε απ' αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος95

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,158 μηνύματα.
προχειροτητες... στο κατω κατω η πρωτη γυμνασιου δεν το χρειαζεται τοσο πολυ τα παιδια του λυκειου το χρειαζονται που αν δεν εχουν σημειωσεις και τα λοιπα την βαψανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Προσωπικά αν και δεν είναι της παρούσης δεν έχω ακούσει κανέναν να έχει κάνει ανακύκλωση το λάπτοπ:)
Πολλοί ίσως όχι, αλλά υπάρχουν αρκετοί άνθρωποι που ανακυκλώνουν τους φορητούς υπολογιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ένα laptop πάντα είναι καλοδεχούμενο, ε? :D Εμείς επειδή και η αδερφή και εγώ ήμασταν 1οι πήραμε 2 computer Τότε, και δεν ξέραμε πού να τα βάλουμε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alchemia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η alchemia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Θα ηταν καλη κινηση, αλλα στην προκειμενη περιπτωση ειναι σταχτη στα ματια κατα την αποψη μου.
Το κρατος καταρεει και αυτοι δωριζουν comptuter γεμιζοντας τους πολιτες με ψευδαισθησεις οτι "ολα ειναι καλα και το κρατος δινει στα παιδια μας laptops"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Ούτε κι εγώ... πάντως, εγώ δεν καταλαβαίνω πώς τους ήρθε. Αν είναι και ελεύθερο (κάνεις ό,τι γουστάρεις σαν κανονικό laptop και όχι σαν ένα που σου έδωσε το κράτος), τότε θα είναι πολύ καλύτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Έχω ακούσει πολλές φορές για τα δωρεάν laptop που θα πάρουμε (εμέις, όχι εσείς :P) του χρόνου, εμείς, τα παιδιά της πρώτης τάξης γυμνασίου. Εσείς τι λέτε; Συμφωνείτε που γίνεται αυτό; Πιστεύετε πως θα μας βοηθήσουν; Πως θα τα χρησιμοποιούμε και τι θα τα κάνουμε, εφόσον θα έχουν εγκατεστημένο parental control;

Φίλε και εγώ το άκουσα αυτό που λες.Μακάρι να μας δώσουν αλλά αυτοί συνήθως μόνο λόγια είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν θα γινει σε ολους τους μαθητες.
Μονο στους 10-20(δν θυμαμαι:P) πρωτους ολης της Ελλαδας.
Κατι τετοιο.
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τι????Αποκλείεται..Είπανε πως αν γίνει..Αννν θα γίνει για όλους αλλά τα έξοδα θα είναι πολλά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgegabgab

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Τι????Αποκλείεται..Είπανε πως αν γίνει..Αννν θα γίνει για όλους αλλά τα έξοδα θα είναι πολλά

Συμφωνώ αλλά σκέψου οτί θα εξοικονομήθεί νομίζω ενα μεγάλο μέρος χαρτιού (αν τα εκμεταλευτούν σωστά), και μετά δεν θα κοστίζουν πολύ γιατί είναι απλώς notebook(όχι οτι ο αριθμός των μαθητών δεν είναι μεγάλος).Παρόλα αυτά νομίζω οτι θα σας διευκολύνει πολύ... Και θα είναι αρκετά διασκεδαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Νομίζω από ότι άκουσα τα έξοδα υπολογίζονται κάπου στα 40.000.000 ευρώ.Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Εκάλη (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ειστε μαθητης της Α'Γυμνασιου;Εαν ναι ποιο netbook διαλεξατε και γιατι;μηπως το συνδιασατε με καποια προσφορα που ειχε μαζι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitris_Gr

Νεοφερμένος

Ο Dimitris_Gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης & Τεχνολογίας Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Λεφτά υπήρχαν όπως έλεγε και ο Γιωργάκης…

Κοίτα ρε τι ξέθαψα από το ischool.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top