Βοήθεια/Απορίες στη Φυσική

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
δυναμεισ και λοιπα δν χρειαζονται ρε παιδια?<br>
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
τα newton τι ειναι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
δυναμεισ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
αρα μονο κινισεις και δυναμεις? λετε να παω μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αν εννοεις φροντηστηριο λεω οχι..δες πως θα τα πας το πρωτο καιρο και μετα αποφασιζεις..παντως αν θυμαμαι καλα αυτα που μαθαμε στη γ' γυμν. τα ξανα διδαχτηκαμε στο λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αχου... πλ βιαζεσε... μν εκενευριζεσε οταν αργουμε να σ απαντησουμε...

οχι μν κανεις μαθημα... οχι τωρα τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
εννοω στη δειαρκεια της α λυκειου να κανς ιδιαιτερο? και αν διαβαζω θα παω καλα ασχετως π δν εχω βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ναι βρε σιγα μν σκας απο τωρα αρκει να μην την παρεις με στραβο ματι..ισως απλα να σου χρειαστουν λιγες περισσοτερες ωρες διαβασματος αλλα αν θες να τα πας καλα..καντο!εγω στ αρχαια εκανα το ιδο..οχι οτι δν διαβαζα στο γυμνασιο..διαβαζα ημουν και απουσιολογος,αλλα ειχαμε πολλα κενα στην υλη...γτ βλεπαμε κασετες..μια χαρα ομως τα πηγα στη α'λυκ...19 και 20 αντιστοιχα στα τετραμηνα!τπτ δν ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ναι βρε σιγα μν σκας απο τωρα αρκει να μην την παρεις με στραβο ματι..ισως απλα να σου χρειαστουν λιγες περισσοτερες ωρες διαβασματος αλλα αν θες να τα πας καλα..καντο!εγω στ αρχαια εκανα το ιδο..οχι οτι δν διαβαζα στο γυμνασιο..διαβαζα ημουν και απουσιολογος,αλλα ειχαμε πολλα κενα στην υλη...γτ βλεπαμε κασετες..μια χαρα ομως τα πηγα στη α'λυκ...19 και 20 αντιστοιχα στα τετραμηνα!τπτ δν ειναι!
ευχαριστω παιδες.α και κατι αλλο ποσες (στο περιπου) ωρες πρεπει να διαβασεις στν α λυκειου για ενα 18-19?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
γενικο η στη φυσικη;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ρε παιδια απαντηστε σας παρακαλω καποιος που παει ά λυκειου κ δν διαβαζε καθολου φυσικη στ γυμνασιο μπορει να παει κλ?

ναι μπορεί. εγώ φέτος πρώτη λυκείου έμαθα φυσική. στο γυμνάσιο για 2 μέρες τα μά8αινα και μετά τα ξεχνούσα. αρκεί να πάρεις απόφαση και να κάτσεις να διαβάσεις. άμα το πάρεις απόφαση μια χαρά θα τα πας.:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ναι μπορεί. εγώ φέτος πρώτη λυκείου έμαθα φυσική. στο γυμνάσιο για 2 μέρες τα μά8αινα και μετά τα ξεχνούσα. αρκεί να πάρεις απόφαση και να κάτσεις να διαβάσεις. άμα το πάρεις απόφαση μια χαρά θα τα πας.:lol:
αφου δν θα ξερει τπτ απ τ γυμνασιο κ γενικα δν θα εχει βασεις...πως γντ να παει κλ αν δν ξερει να λυνει ασκηση γυμνασιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εφοσον εισαι βεβαιος οτι δν ξες τπτ κτλ τοτε γιατι ρωτας??? εχε λιγο αυτοπεποιθηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ρε φιλε θα με τρελανεις? δν εχω καθολου μα καθολου βασεις λεμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αφου δν εχεις καθολου μα καθολου βασεις... πανε στην βιβλιοθηκη του ischool και κατεβασε κανενα βοηθημα για επαναληψη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ρε φιλε θα με τρελανεις? δν εχω καθολου μα καθολου βασεις λεμε...

μήπως να σκεφτείς να αρχίσεις φροντιστήριος; θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Παιδιά εγώ λέω ότι χωρίς βάσεις δυστυχώς δν πας πουθενά...δλδ αν δν ξέρει τι ειναι μονομετρο-διανυσματικό,τις μονάδες μέτρησεις,τις δυνάμεις,το εργο,την κινητική,μηχανική,δυναμική ενέργεια που πάει...εγώ θα σου πρότεινα να κάτσεις να διαβάσεις από την αρχή του βιβλίου μέχρι το έργο και ενέργεια τα βασικά πράγματα τουλάχιστον(δν είπαμε τα πάντα,τα πιο σημαντικά)...δν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι είναι το έργο γιατί δεν φτάσαμε μέχρι εκεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω τι είναι το έργο γιατί δεν φτάσαμε μέχρι εκεί....

Κοίτα εμένα ο φυσικός μας μας είπε ότι στην α λυκείου η μηχανική ενέργεια και το έργο είναι πλ σημαντικά αλλά επειδή ξέρω και άλλα παδιά που δν έφτασαν στο έργο και ενέργεια λγκ ή το βιβλίο της α λυκείου τα ξανααναφέρει ή θα σας τα πει ο καθηγητής σας...δν ξέρω...Πάντως άλλο να μην έχεις κάνει ένα κεφάλαιο και άλλον να μην έχεις ανοίξει βιβλίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairh.c.p

Νεοφερμένος

Η Μαίρη Χ.Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Αγαπητέ tebelis13 , αν πας ιδιαίτερο ή φροντιστήριο μην κάνεις τίποτα μόνος σου. Θα σου καλύψουν από εκεί τα "κενά"..
Αν θέλεις όμως να ξεκινήσεις χωρίς να τα νιώθεις όλα ξένα, κάνε ένα ξεσκόνισμα στα εξής:
- Δυνάμεις - Συνισταμένη δυνάμεων - Βαρυτική Δύναμη - Έργο Ενέργεια - Μηχανική Ενέργεια - Δυναμική - Κινητική

Πίστεψέ με, αυτά αρκούν..

Χρόνος διαβάσματος: 4-5 ώρες

(τι τα κάνουμε τα ιδιαίτερα τόσα χρόνια :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top