Γενικό - Απόψεις σχετικά με τη Χημεία και τη Φυσική

Φυσική ή Χημεία?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 9)

AnthiCat

Νεοφερμένος

Η AnthiCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
γεια σας..θα ηθελα να σας ρωτησω πιο σας φενεται πιο ευκολο η χημεια ή η φυσικη; παντως εγω δυσκολευομαι λιγο στ φυσικη αλλα τ παλευω:no1: εσεις;:xixi::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DaRk_

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άνω Λιόσια (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμένα πιο εύκολη μου φενότανε η φυσική στην Β' Γυμνασίου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Στη Β' Γυμνασίου με δυσκόλεψε περισσότερο η Χημεία παρά η Φυσική...:xixi::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Φυσική.
Αρκεί βέβαια να έχεις και καλό καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
γεια σας..θα ηθελα να σας ρωτησω πιο σας φενεται πιο ευκολο η χημεια ή η φυσικη; παντως εγω δυσκολευομαι λιγο στ φυσικη αλλα τ παλευω:no1: εσεις;:xixi::P
εχεις δικιο η φυσικη της β γυμνασιου ειναι δυσκολη εγω περσυ δυσκολευτικα αρκετα οσο αφορα την χημεια χαλαρα ενα παραμυθακι ειναι και τιποτα αλλο συμβουλη don't worry be happy!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Πάντα η χημεία μου άρεζε και μου φαινόταν πιο εύκολη από τη φυσική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hantzos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εμενα μου αρεσουν και τα δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eukleidis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ευκλείδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,072 μηνύματα.
Και εμένα η αλήθεια είναι πως μ αρέσουν και τα 2.!!@!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Φυσική.
Αρκεί βέβαια να έχεις και καλό καθηγητή.

Χρόνης Νανόπουλος! :D



...προτιμώ (θεωρητική) φυσική και ξερό ψωμί! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibiblock

Νεοφερμένος

Η bibiblock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εμεις ευτυχως εχουμε καλη καθηγητρια οποτε δεν εχω αντιμετωπισει και καποια δυσκολια.......πιο πολυ ομως μου αρεσει η φυσικη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Η Χημεία μου φαίνεται πιο εύκολη (και ενδιαφέρουσα) από τη Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Τι λέτε ρε; :P
Η Χημεία είναι λατρεία. :D

Συμφωνώ με τον yoz.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Μου φενεται χαζο να συγκρινουμε τις επιστημες (ειδικα εκεινο το μαθηματικα vs φυσικη ..ασχολιαστο..)
Αλλα θα προτιμήσω την μητερα ολων των επιστημων , την επιστημη των επιστημων , την Φυσικη .Την οποια την θεωρω "ανωτερη" απο την χημεια και πιο ενδιαφερουσα .
Θα μπορουσα να πω πως η χημεια ειναι ενα κεφαλαιο της Φυσικης .
και στο φυσικο δεν διδασκονται χημεια ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Μου φενεται χαζο να συγκρινουμε τις επιστημες (ειδικα εκεινο το μαθηματικα vs φυσικη ..ασχολιαστο..)
Αλλα θα προτιμήσω την μητερα ολων των επιστημων , την επιστημη των επιστημων , την Φυσικη .Την οποια την θεωρω "ανωτερη" απο την χημεια και πιο ενδιαφερουσα .
εφοσον θεωρεις χαζο την συγκριση των επιστημων,τοτε γιατι λες οτι η φυσικη ειναι ανωτερη απο τη χημεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
εφοσον θεωρεις χαζο την συγκριση των επιστημων,τοτε γιατι λες οτι η φυσικη ειναι ανωτερη απο τη χημεια?
ναι το ξερω φασκω και αντιφασκω .
Αλλα γιατι να τις συγκρινουμαι οταν μπορουμε να τις συνδιασουμε και να παρουμε καλυτερα αποτελεσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
ναι το ξερω φασκω και αντιφασκω .
Αλλα γιατι να τις συγκρινουμαι οταν μπορουμε να τις συνδιασουμε και να παρουμε καλυτερα αποτελεσματα
1)τουλαχιστον εχεις αυτογνωσια
2)εσυ τις συγκρινες πριν απο λιγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Η σύγκριση είναι για τον καθένα προσωπικά. Για το ποιο είναι το αγαπημένο από αυτά τα δυο. Αλλιώς δεν μπορείς να τις συγκρίνεις. Είναι αλληλοεξαρτόμενες επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
η συγκριση πραγματοποιειται αναμεσα στις 2 επιστημες,αντικειμενικα.
δεν ελεγε πουθενα(ή εγω μπορει να μην το διαβασα)να πουμε ποια πιστευουμε οτι ειναι καλυτερη.


εντιτ-τωρα το ειδα οτι ηθελε προσωπικη αποψη.συνεχιστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
γεια σας..θα ηθελα να σας ρωτησω πιο σας φενεται πιο ευκολο η χημεια ή η φυσικη; παντως εγω δυσκολευομαι λιγο στ φυσικη αλλα τ παλευω:no1: εσεις;:xixi::P

Ρωτάει ποιο είναι πιο εύκολο. Όχι ποιο είναι καλύτερο.

edit: Τώρα είδα το edit σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
χυμεια πιο ευκολη
φυσικη πιο δυσκολη
αλλαξαν τα βιβλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top