Πνευματικές δραστηριότητες - Παραψυχολογία

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που ασχολείται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
γινε πιο συγκεκριμενος.και δωσε καποια ορολογια για την λεξη ''παραψυχολογια'',δεν γνωριζω τι σημαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιος που ασχολείται?


Όχι αλλά είχα αγοράσει μια φορά το περιοδικό "mystery" και είχε κάτι άρθρα τύπου "Η γη είναι επίπεδη" και "Πότε θα περασει η Ελλάδα στη 5η διάσταση"... Είχε κι ένα άρθρο που έλεγε "Πως να παρασκευάσετε μαγικά φίλτρα"....:down:

Με λίγα λόγια, το συγκεκριμένο περιοδικό ήταν για πυροβολημένους, αλλά τώρα δεν ξέρω κατά πόσο η παραψυχολογία είναι κάτι το σοβαρό ή όχι... Εμένα δε μου φαίνεται και πολύ σόι ως ενασχόληση πάντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Δραστηριότητες που κυμαίνονται και σε πνευματικό εκτός από σωματικό επίπεδο, είναι πχ η yoga, καθώς και ορισμένες πολεμικές τέχνες. Άλλες, καθαρά πνευματικές δραστηριότητες, είναι η τηλεπάθεια και η αστρική προβολή. Πέραν αυτών τώρα, βάλε τη φαντασία σου να δουλέψει.

Στην παραψυχολογία, η wikipedia δίνει τον εξής ορισμό:
Παραψυχολογία ονομάζεται ο τομέας ερευνών που μελετά, τα «παραψυχολογικά» φαινόμενα, εκείνα δηλαδή που γίνονται αντιληπτά πέραν των φυσικών αισθητηρίων ικανοτήτων και δεν μπορούν να εξηγηθούν βάσει των φυσικών νόμων ή της τρέχουσας επιστημονικής γνώσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
μερικες φορες κανω διαλογισμο και καποιες πνευματικες ασκησεις αλλα παραψυχολογιες κλπ δεν πιστευω οτι υπαρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr Positive

Δραστήριο μέλος

Ο Mr Positive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 403 μηνύματα.
Όχι αλλά είχα αγοράσει μια φορά το περιοδικό "mystery" και είχε κάτι άρθρα τύπου "Η γη είναι επίπεδη" και "Πότε θα περασει η Ελλάδα στη 5η διάσταση"... Είχε κι ένα άρθρο που έλεγε "Πως να παρασκευάσετε μαγικά φίλτρα"....:down:

Με λίγα λόγια, το συγκεκριμένο περιοδικό ήταν για πυροβολημένους, αλλά τώρα δεν ξέρω κατά πόσο η παραψυχολογία είναι κάτι το σοβαρό ή όχι... Εμένα δε μου φαίνεται και πολύ σόι ως ενασχόληση πάντως...
Ίσως να έχεις δίκιο στο χαρακτηρισμό σου για το περιοδικό, αλλά όσον αφορά την παραψυχολογία, είναι πολύ σοβαρός τομέας για ενασχόληση... βέβαια, εκεί που κυκλοφορούν οι αλήθειες, κυκλοφορούν και τα παραμύθια, οπότε πρέπει να προσέχει κανείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Ισως καποια στιγμη κανω yoga απο περιεργεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top