Αναβολή σπουδών

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
σκεφτομαι σοβαρα να μπω του χρονου στην σχολη αστυφυλακων με το 10%.φετος ομως περασα στο τμημα στατιστικης στο παπει.γινεται να παρω αναβολη σπουδων στο παπει και να παω αστηφυλακων και μολις τελειωσω και συνεχισω στο παπει?:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
Νομιζω μενεις απλα γραμμενος στη σχολη σου,χωρις να παρακολουθεις(αν και εφοσον θες να τελειωσεις τη σχολη μπορεις να ξεκινησεις κανονικα),τωρα εφοσον του χρονου μπεις αστυφυλακων δεν ξερω τι γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
σκεφτομαι σοβαρα να μπω του χρονου στην σχολη αστυφυλακων με το 10%.φετος ομως περασα στο τμημα στατιστικης στο παπει.γινεται να παρω αναβολη σπουδων στο παπει και να παω αστηφυλακων και μολις τελειωσω και συνεχισω στο παπει?:(
Δεν γίνεται γιατί δεν γίνεται να είσαι γραμμένος σε δυο σχολές ταυτόχρονα.Αν περάσεις αστυφυλακων πρέπει να διαγραφεις από τη σχολή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ποσο καιρο μπορω να διακοψω τις σπουδες μου και τι δικαιολογητικα χρειαζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Businessman

Νεοφερμένος

Ο Businessman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Καρβάλη (Καβάλα). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Διακοπή σπουδών κάνεις με αίτηση στο τμήμα σου όποτε θέλεις,χωρίς υποχρεωτικά να είναι συνεχόμενη η διακοπή αλλά και χωρίς να υπερβαίνει το ελάχιστο αριθμό εξαμήνων που απαιτούνται για τη λήψη πτυχιού...
Συνεπώς,αν φοιτείς σε 4ετές πρόγραμμα σπουδών,μπορείς να διακόψεις το πολύ για 8 εξάμηνα!
Καλή συνέχεια!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ybonni

Νεοφερμένος

Η ybonni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα, απλά ήθελα να επισημάνω τα εξής.
1. Δικαιούσαι διακοπή σπουδών μόνο εφόσον ΄΄εχεις περάσει στη σχολή, το 2007-08 και μετά. Αν είχες περάσει νωρίτερα δεν δικαιούσαι διακοπή σπουδών.
2. Οσο για τα δικαιολογητικά, το μόνο που οφείλεις να κάνεις είνια μια αίτηση στη Γραμματεία του Τμήματος σου, για το διάστημα της διακοπής σε εξάμηνα πάντα. Η αίτηση θα περάσει από Τμήμα και αφού εγκριθεί, θα πάψεις να είσαι ουσιαστικά φοιτητής κατά τη διάρκειά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria23

Νεοφερμένος

Η Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
καλησπερα δεν ξερω αν εχει συζητηθει και πιο παλια κατι τετοιο απλα θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει..ειμαι φοιτητρια στο τει στην πατρα στο πτυχιο για προσωπικους λογους θελω να κανω διακοπη φοιτησης για 2 εξαμηνα ,καθως δεν θα μπορω να παρακολουθησω κανενα μαθημα μιας και δεν θα υπαρχει δυνατοτητα να παω στην πατρα για χ λογους γνωριζει καποιος αν αυτο ειναι εφικτο και τι διαδικασια χρειαζεται? επισης αν μπορεσω να επανελθω νωριτερα απο το εξαμηνο που εχω δηλωσει μπορω να το κανω? και τελος αυτη την στιγμη κανω πρακτικη ασκηση (ειμαι στην αρχη)αν διακοψω απο την σχολη αυτοματα διακοπτεται και η πρακτικη (δεν με ενοχλει να την ξανακανω απο την αρχη) ή υπαρχει καποιο προβλημα?
σιγουρα θα μιλησω με την γραμματεια μου αυριο μεθαυριο για να μου διευκρινησουν καποια πραγματα απλα αν υπαρχει καποιος που γνωριζει και μπορει να μου απαντησει σε κατι απο αυτα θα ειμαι ευγνώμων!

ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Σωτηρία,διακοπή μπορείς να κάνεις τώρα (μέχρι και 8 εξάμηνα αφού σπουδάζεις σε Τ.Ε.Ι.) αλλά νομίζω (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος) ότι θα ξεκινήσει να "μετρά" απ'το επόμενο εξάμηνο απ'αυτό που είσαι ήδη!
Από εκεί κι έπειτα,μπορείς να την κάνεις χωρίς κάποια δικαιολογία κάνοντας απλά μια αίτηση στη γραμματεία του τμήματός σου (ο νόμος σε καλύπτει γι'αυτό) και να την διακόψεις βεβαίως και νωρίτερα απ'ότι αρχικά προβλεπόταν και να επανέλθεις πιο πριν στο τμήμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
μπορεις δηλαδη να διακοψεις τη φοιτηση σου οποιαδηποτε στιγμη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
μπορεις δηλαδη να διακοψεις τη φοιτηση σου οποιαδηποτε στιγμη?

Φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ναι,απλά εκείνο το διαστημα δεν έχεις δικαίωμα να συμμετέχεις σε εξεταστικές και λοιπά,απο όσο ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
δηλαδη ρε παιδια εγω που ναι μεν γραφτηκα αλλα δεν παρακολουθω και πρεπει να εμεινα στα εργαστηρια μπορω να ζητησω διακοπη σπουδων χωρις να εχω καποιο σοβαρο λογο να παραθεσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
δηλαδη ρε παιδια εγω που ναι μεν γραφτηκα αλλα δεν παρακολουθω και πρεπει να εμεινα στα εργαστηρια μπορω να ζητησω διακοπη σπουδων χωρις να εχω καποιο σοβαρο λογο να παραθεσω?

Κανονικότατα. Μια αίτηση υπογράφεις, τίποτα παραπάνω, τίποτα παρακάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
δεν το ηξερα! ευχαριστω πολυ φιλε μου. θα κανω την αιτηση το συντομοτερο δυνατον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dominator

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dominator αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 173 μηνύματα.
δεν το ηξερα! ευχαριστω πολυ φιλε μου. θα κανω την αιτηση το συντομοτερο δυνατον!

Τρέξε και κάνε την αίτηση αν δεν έχεις σκοπό να πατήσεις,μην περνάνε τζάμπα τα εξάμηνα!Ειδικά τώρα που υπάρχει και το όριο στη φοίτηση θέλει προσοχή...ΑΛΛΑ μην ξεχνάς ότι όσο θα ισχύει η διακοπή ΔΕΝ θα θεωρείσαι φοιτητής εκεί!Οπότε πάσο κ.λπ. τα ξεχνάς ΜΕΧΡΙ να επανέλθεις!
Για φανταριλίκι π.χ. αυτό το μέτρο είναι ό,τι πρέπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Σίγουρό αυτό σχετικά με το πότε μπήκες στη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω μια απορία. Μπορώ να διακόψω τις σπουδές μου, να κάνω 10% για να μπω σε άλλη σχολή, να την τελειώσω και μετά να συνεχίσω την πρώτη σχολή; Ισχύει σ' αυτή την περίπτωση η απαγόρευση της φοίτησης σε 2 σχολές ταυτόχρονα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δε νομίζω να γίνεται διότι υπογράφεις βεβαίωση ότι δεν είσα γραμμένος σε άλλη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flou_17

Νεοφερμένος

Η flou_17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχω μια απορία. Μπορώ να διακόψω τις σπουδές μου, να κάνω 10% για να μπω σε άλλη σχολή, να την τελειώσω και μετά να συνεχίσω την πρώτη σχολή; Ισχύει σ' αυτή την περίπτωση η απαγόρευση της φοίτησης σε 2 σχολές ταυτόχρονα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

την ιδια απορια εχουμε...μπορει να μασ πει καποιος σιγουρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

watson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο watson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 151 μηνύματα.
την ιδια απορια εχουμε...μπορει να μασ πει καποιος σιγουρα?

καταρχας καλο ειναι να τσεκαρεις την επιτρεπομενη διαρκεια δικοπης .. Απο αυτα που γκουγκλαρα βρηκα οτι μπορεις να διακοψεις μονο μεχρι 2 χρονια .. οποτε δε θα μπορεις να τελειωσεις μια αλλη σχολη σε 2 χρονια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top