Ιατρική Ιωαννίνων

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είναι πιο ωραία από της Πάτρας και εσωτερικά και εξωτερικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά! Αυτό είναι το πρώτο μου post. Στην ιατρική ιωαννίνων(αν όχι σε όλες τις ιατρικές Ελλάδας) σε κάποια εξάμηνα υπάρχει ως μάθημα μία τουλάχιστον ξένη γλώσσα. Μήπως ξέρει κάποιος να μου πει αν γίνεται να ''πάρω απάλλαγή'' από το μάθημα των αγγλικών αν έχω πάρει proficiemcy στα αγγλικα(C2) ?? Αν γίνεται, μπορείτε να δώσετε περισσότερες πληροφορίες ή να μου δώσετε κάποιο link που θα με βοηθήσει? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Είναι ανάλογα τον καθηγητή. Απ'όσο θυμάμαι στην φιλοσοφική είναι μία καθηγήτρια η οποία αν έχεις πτυχίο έχεις απαλλαγή.Αν έχεις Lower σου βάζει 5 αν έχεις Proficiency 8. Σε εμάς και γενικά στη θετικών επιστημών δεν παίρνεις απαλλαγή.
Αυτά για τα Γιάννενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς να πάρεις απαλλαγή στα Αγγλικά 1 αν έχεις proficiency (για πτυχία που αναγνωρίζονται)
Νομίζω στην Ιατρική Ιωαννίνων δεν παίρνεις απαλλαγή όμως ούτε στα Αγγλικά 1.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Καθηγητή. Αυτό το μάθημα είναι το τελευταίο που πρέπει να σε αγχώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Το επίπεδο των Αγγλικών-Γερμανικών-Γαλλικών ποιο είναι; Μαθαίνετε ιατρικούς όρους; (θα μου πείτε βέβαια ότι οι περισσότεροι ιατρικοί όροι είναι ελληνικοί:P) Αν γίνεται να πάρω απαλλαγή όντας κάτοχος C2 στα αγγλικά και C1 στα γερμανικά, προτείνετε να απαλλαγώ από τη ξένη γλώσσα Ι και ΙΙ ή να παρακολουθώ κανονικά τα μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
μου έχουνε πει ότι δεν παίρνεις απαλλαγή καθώς το μάθημα είναι αγγλική ιατρική ορολογία. άλλωστε γιατί να πάρεις, στο α εξάμηνο δεν είναι? το α εξάμηνο έκεί είναι πολύ χαλαρό... αν έχω προσέξει καλά μόνο 2 είναι τα εργαστηριακά μαθήματα. μόνο κάτι γνωστοί μου από κει που πήρανε γερμανικά μου είπανε ότι η καθηγήτρια τους έδωσε άτυπη απαλλαγή, δλδ δεν χρειάστηκε να πατήσουνε ποτέ το πόδι τους εκεί παρα μόνο στην εξεταστική, που τους πέρασε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
μου έχουνε πει ότι δεν παίρνεις απαλλαγή καθώς το μάθημα είναι αγγλική ιατρική ορολογία. άλλωστε γιατί να πάρεις, στο α εξάμηνο δεν είναι? το α εξάμηνο έκεί είναι πολύ χαλαρό... αν έχω προσέξει καλά μόνο 2 είναι τα εργαστηριακά μαθήματα. μόνο κάτι γνωστοί μου από κει που πήρανε γερμανικά μου είπανε ότι η καθηγήτρια τους έδωσε άτυπη απαλλαγή, δλδ δεν χρειάστηκε να πατήσουνε ποτέ το πόδι τους εκεί παρα μόνο στην εξεταστική, που τους πέρασε.

Και στα Γαλλικά δίνεις προφορικά και είναι χαλαρά.
Πάντως ορολογία έχουν όλες οι σχολές, αλλά παρ'όλα αυτά υπάρχουν καθηγητές που δίνουν απαλλακτικό. Ξαναλέω, δεν έχει να κάνει με τη σχολή αλλά με τον καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntonebts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ntonebts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 178 μηνύματα.
απαλλαγη δεν γινεται να παρεις καθως το μαθημα ειναι ιατρικη ορολογια .Βεβαια περνιεται ευκολα και δεν εχει βαθμο ειναι pass or fail .Ελπιζω να βοηθησα καλη συνεχεια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Εγγραφές πρωτοετών φοιτητών

7 Σεπ. 2012
Οι εγγραφές των νεοεισαχθέντων στην Ιατρική Σχολή θα πραγματοποιηθούν από 11-09-2012 έως 28-09-2012. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να προσέρχονται στη Γραμματεία της Σχολής καθημερινά από τις 9 π.μ. έως και τις 13.00. (Η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Τηλ.: 26510 07184 και 26510 07483).
Πληροφορίες για τα δικαιολογητικά εγγραφής θα βρείτε στον σύνδεσμο:

https://www.uoi.gr/gr/announcements/extended.php?post_id=4977
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος ξέρει ας απαντήσει: Η ανακοίνωση που έβγαλε η ιατρική σχολή για τις εγγραφές πρωτοετών λέει ότι η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Το κτίριο δικοίκησης είναι μαζί με τα κτίρια της ιατρικής ή είναι πιο πέρα; Ας πούμε είναι κοντά σε μία σκάλα που λέει Doctor;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Όποιος ξέρει ας απαντήσει: Η ανακοίνωση που έβγαλε η ιατρική σχολή για τις εγγραφές πρωτοετών λέει ότι η Γραμματεία της Σχολής βρίσκεται στον 1ο όροφο του κτιρίου Διοίκησης. Το κτίριο δικοίκησης είναι μαζί με τα κτίρια της ιατρικής ή είναι πιο πέρα; Ας πούμε είναι κοντά σε μία σκάλα που λέει Doctor;;
Το κτίριο διοίκησης είναι κοινό για όλες τις σχολές, κοντά όμως στα κτίρια της ιατρικής (με επιφύλαξη στο λέω). Στην είσοδο της πανεπιστημιούπολης με ένα γλυπτό βιβλίο υπάρχουν ταμπέλες για όλα τα κτίρια/σχολές και αποκλείεται να μην καταλάβουμε πού είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ok ευχαριστώ!;) Καλή μας αρχή! Ελπίζω να μη μας την πέσουν κομματοκουταβάκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δείτε το περσινό ωρολόγιο πρόγραμμα: https://www.med.uoi.gr/orologio_programma.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Δείτε το περσινό ωρολόγιο πρόγραμμα: https://www.med.uoi.gr/orologio_programma.html
Να υποθέσω ότι εκεί όπου είναι επί 4 ώρες συνεχόμενες το ίδιο μάθημα είμαστε χωρισμένοι σε 2 ή 4 ομάδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος πάει για εγγραφή, ας μας πει αν έγινε κάτι που αξίζει να μάθουμε.

Παιδιά, πήγα σήμερα(Δευτέρα) κι έκανα την εγγραφή. Επίσης, μου έδωσαν το πρόγραμμα Α και Β εξαμήνων. Πήγατε εσείς; Αν όχι, αν θελήσετε τυχόν βοήθεια για το που είναι η γραμματεία ή για άλλα πράματα σχετικά με την εγγραφή, πείτε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Παιδιά, πήγα σήμερα(Δευτέρα) κι έκανα την εγγραφή. Επίσης, μου έδωσαν το πρόγραμμα Α και Β εξαμήνων. Πήγατε εσείς; Αν όχι, αν θελήσετε τυχόν βοήθεια για το που είναι η γραμματεία ή για άλλα πράματα σχετικά με την εγγραφή, πείτε μου.
1. Η φωτοτυπία της ταυτότητας χρειάζεται να είναι επικυρωμένη;
2. Η γραμματεία ήταν συνεργάσιμη;
3. Για την εγγραφή για δωρεάν σίτιση χρείαστηκαν όλα όσα ζητάει στο site της σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1. Η φωτοτυπία της ταυτότητας χρειάζεται να είναι επικυρωμένη;
2. Η γραμματεία ήταν συνεργάσιμη;
3. Για την εγγραφή για δωρεάν σίτιση χρείαστηκαν όλα όσα ζητάει στο site της σχολής;

1. Εγώ δεν την έδωσα επικυρωμένη και δεν υπήρξε πρόβλημα. Αν έχεις χρόνο και δε βαριέσαι, επικύρωσέ την.
2. Με το που πήγα, μπήκα μέσα και είπα ότι θέλω εγγραφή και μου έδωσε έν πορτοκαλί φάκελο με κάτι χαρτιά. Μετά βγήκα έξω στο διάδρομο για να τα συμπληρώσω, με τη βοήθεια παραταξιακών(καλά μην φανταστείς, σε κάτι κενά που δε θα ξέρεις πως να συμπληρώσεις θα σε βοηθήσουν ιδιαίτερα) και μετά περίμενα τη σειρά μου. Όταν ήρθε η σειρά μου, ξαναμπήκα στη γραμματεία και πήγα στο γραφείο ενός κυρίου. Πάντως τη δουλειά τους την έκαναν.
3. Τι να σου πω... Ο κύριος αυτός σε μια στιγμή μου ζητά αν έχω μαζί μου το εκαθαριστικό και του λέω ναι. Του λέω "είναι για τη σίτιση;" και μου λέει "όχι". Του λέω "για τη σίτιση τα χαρτια τα κάνουμε άλλη μέρα;" και μου λέει "όλοι τρώτε":confused:... Τι να σου πω... Θα ξαναρωτήσω από Οκτώβρη. Αν μάθεις τίποτα, πες μου αν μπορείς. Πάντως εγώ όλα τα χαρτιά τα είχα(νομίζω το site τρία πράγματα ζητάει).

Να έχεις αποφασίσει ποια ξένη γλώσσα δες θε ακολουθήσεις στο μάθημα "ξένη γλώσσα Ι''.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
1. Εγώ δεν την έδωσα επικυρωμένη και δεν υπήρξε πρόβλημα. Αν έχεις χρόνο και δε βαριέσαι, επικύρωσέ την.
2. Με το που πήγα, μπήκα μέσα και είπα ότι θέλω εγγραφή και μου έδωσε έν πορτοκαλί φάκελο με κάτι χαρτιά. Μετά βγήκα έξω στο διάδρομο για να τα συμπληρώσω, με τη βοήθεια παραταξιακών(καλά μην φανταστείς, σε κάτι κενά που δε θα ξέρεις πως να συμπληρώσεις θα σε βοηθήσουν ιδιαίτερα) και μετά περίμενα τη σειρά μου. Όταν ήρθε η σειρά μου, ξαναμπήκα στη γραμματεία και πήγα στο γραφείο ενός κυρίου. Πάντως τη δουλειά τους την έκαναν.
3. Τι να σου πω... Ο κύριος αυτός σε μια στιγμή μου ζητά αν έχω μαζί μου το εκαθαριστικό και του λέω ναι. Του λέω "είναι για τη σίτιση;" και μου λέει "όχι". Του λέω "για τη σίτιση τα χαρτια τα κάνουμε άλλη μέρα;" και μου λέει "όλοι τρώτε":confused:... Τι να σου πω... Θα ξαναρωτήσω από Οκτώβρη. Αν μάθεις τίποτα, πες μου αν μπορείς. Πάντως εγώ όλα τα χαρτιά τα είχα(νομίζω το site τρία πράγματα ζητάει).

Να έχεις αποφασίσει ποια ξένη γλώσσα δες θε ακολουθήσεις στο μάθημα "ξένη γλώσσα Ι''.....
Αυτά που ζητάει για τη σίτιση τα έχω. Απλά επειδή ένας φίλος πήγε στο ιστορικό σήμερα για εγγραφή και του είπαν κάτι παρόμοιο με εσένα ρωτάω μήπως σε εμάς ισχύει κάτι διαφορετικό. Και κάτι ακόμη: 1. Ρώτησες μήπως πότε ξεκινούν τα μαθήματα; 2. Χρειάζονται ξεχωριστές εγγραφές για τα εργαστήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Εγώ θέλω να σε ρωτήσω αν είχες μαζί σου πιστοποιητικό γεννήσεως ή αν η γραμματεία σου το ζήτησε, για να πάρεις αναβολή από το στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top