Γενικό -  [Ανθρωπιστικών] Πού είστε στην ύλη;

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
βασικα η καθηγητρια μου μου ειπε οτι αν δεν ειχαν βγαλει τον Ριτσο,θα ημασταν ακομα εκει.τι να πω,ξεκινησαμε με Βιζυηνο,μετα κρητικο 2 μαθηματα,και μετα απο 2 ποιηματα μαζι (γιατι τα περισσοτερα ηταν ευκολα) και ...τελειωσαμε! τα διαγωνισματα τωρα τα βγαζω παντως.στον Παπαδιαμαντη ειμαι.και μετα Καβαφη και ολα τα υπολοιπα.θα κανω επαναληψεις μετα τα χριστουγεννα λογικα που θα τα ξαναπιασω απ την αρχη.κι εμενα μου εκανε εντυπωση που εφυγαν τα κειμενα τοσο γρηγορα,αλλα δεν νιωθω οτι "ετρεξα" κατι...δηλαδη να αγχωθω?κανεις δεν τελειωνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
γιατί να αγχωθείς, ίσα ίσα, τώρα σου δίνεται η ευκαιρία για εμβάθυνση στα κείμενα, περισσότερη δουλειά και παραλληλα. τώρα ό, τι θα κανεις θα ειναι ειτε συμπληρωματικό είτε επαναληψη. να χαιρεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
φροντιστηριο:


ΑΡΧΑΙΑ: την Τεταρτη τελειωσαμε Πρωταγορα
ΛΑΤΙΝΙΚΑ: μπηκαμε στο 29
ΙΣΤΟΡΙΑ: τελειωσαμε το κεφαλαιο ¨ΧΕΙΡΑΦΕΤΗΣΗ ΚΑΙ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ (1844-1880)¨
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ: εχουμε μπει στο Αμαρτημα
ΕΚΘΕΣΗ: εχουμε τελειωσει με τροπους πειθους και συλλογιστικη πορεια καθως επισης δικαιωματα και σωφρονισμος-θανατικη ποινη
ΒΙΟΛΟΓΙΑ:την Παρασκευη τελειωσαμε το 1ο κεφαλαιο
εμείς έχουμε προχωρήσει και άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Μα αν ειναι δυνατον βρε παιδια! τι συκρινετε που ειναι ο καθενας! ολοι εχουν το δικο τους ρυθμο!! ενας πχ που ειναι πολυ μπροστα μπορει να τα εχει κανει εντελως επιφανειακα και ο αλλος που ειναι πισω να τα κανει πιο διεξοδικα και στο τελος να αποδωσει καλυτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
βασικα η καθηγητρια μου μου ειπε οτι αν δεν ειχαν βγαλει τον Ριτσο,θα ημασταν ακομα εκει.τι να πω,ξεκινησαμε με Βιζυηνο,μετα κρητικο 2 μαθηματα,και μετα απο 2 ποιηματα μαζι (γιατι τα περισσοτερα ηταν ευκολα) και ...τελειωσαμε! τα διαγωνισματα τωρα τα βγαζω παντως.στον Παπαδιαμαντη ειμαι.και μετα Καβαφη και ολα τα υπολοιπα.θα κανω επαναληψεις μετα τα χριστουγεννα λογικα που θα τα ξαναπιασω απ την αρχη.κι εμενα μου εκανε εντυπωση που εφυγαν τα κειμενα τοσο γρηγορα,αλλα δεν νιωθω οτι "ετρεξα" κατι...δηλαδη να αγχωθω?κανεις δεν τελειωνει?
Κοίτα,εγώ λογοτεχνία είχα τελειώσει αρχές Φεβρουαρίου κι είχα κάνει και την Ιστορία ενός αιχμαλώτου από τη δευτέρα λυκείου.Ο Κρητικός μας πήρε 1 μήνα,το ίδιο κι η Σονάτα.
Τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω αλλά ειδικά τα 2 μαθήματα για τον Κρητικό μου έκαναν εντύπωση.Αν κάνεις καλή επανάληψη πάντως μην αγχώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Κοίτα,εγώ λογοτεχνία είχα τελειώσει αρχές Φεβρουαρίου κι είχα κάνει και την Ιστορία ενός αιχμαλώτου από τη δευτέρα λυκείου.Ο Κρητικός μας πήρε 1 μήνα,το ίδιο κι η Σονάτα.
Τα υπόλοιπα δεν τα ξέρω αλλά ειδικά τα 2 μαθήματα για τον Κρητικό μου έκαναν εντύπωση.Αν κάνεις καλή επανάληψη πάντως μην αγχώνεσαι.
δεν νιωθω οτι υστερω..αλλα μου ακουγεται λιγο ανησυχητικο το οτι ειμαι τοσο μπροστα σε σχεση με τους υπολοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Ο κρητικος μονο 2 μαθηματα? λιγο μου φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marouska

Νεοφερμένος

Η marouska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
το ειχα ηδη κανει και στο σχολειο,γι'αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ania

Νεοφερμένος

Η ania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
xmm..λοιπον!φροντηστηριο:ιστορια->αποκατασταση των προσφυγων,λατινικα:μα9ημα 40,
αρχαια:3ο κειμενωο αριστοτελη και στο σχολειο ιστορια:τρικουπης και δηλιγιαννισμος,λατινικα:μα9ημα 25 απο οσο 9υμαμαι..και αρχαια κοντευουμε να τελειωσουμε τον πρωταγορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Αρχαια : καναμε και τη 2η ενοτητα του Αριστοτελη
Λατινικα : καναμε και το κειμενο 41
Ιστορια : στη Συμβαση της Λοζανης ειμαστε
Κειμενα: μας μενουν "τα αντικλειδια",τα δυο της Δημουλα και τα αλλα δυο μικρα πεζα
Εκθεση: ε εδω ειναι γενικο τι να πω..αλλα εχουμε κανει διαφορα θεματα και θεωρια
Βιολογια: δεν παω φροντ και στο σχολειο μας μενει το aids για να τελειωσουμε το 1ο κεφαλαιο

παντως δεν εχει σημασια που βρισκεται ο καθενας..δεν ειναι αγωνας δρομου :Ρ αρκει στο τελος να τα ξερουμε καλα..!οποτε μην αγχωνεστε οσοι αισθανεστε οτι ειστε πισω και μην παιρνετε κ πολυ αερα οσοι αισθανεστε οτι ειστε πολυ μπροστα..βεβαια οσο περισσοτερες επαναληψεις,τοσο το καλυτερο αλλα ο καθενας εχει τους ρυθμους του και τον τροπο του..το θεμα ειναι εκεινες τις μερες τι θα κανουμε ;Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
πόσα μαθηματα λατινικών κάνετε τη εβδομαδα και πόσα άγνωστα; σε όλους απευθύνομαι...εμείς 1 + 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
πόσα μαθηματα λατινικών κάνετε τη εβδομαδα και πόσα άγνωστα; σε όλους απευθύνομαι...εμείς 1 + 1

Λατινικα αλλες φορες 1, αλλες φορες 1,5 η 2 αν προλαβαινουμε!

Αγνωστα απο 3 ως 5! Σημερα πχ καναμε 5! Συνολικα εχουμε κανει 40 απο τον Αυγουστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Λατινικα αλλες φορες 1, αλλες φορες 1,5 η 2 αν προλαβαινουμε!

Αγνωστα απο 3 ως 5! Σημερα πχ καναμε 5! Συνολικα εχουμε κανει 40 απο τον Αυγουστο
:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
κ εμείς περίπου εκεί ήμαστε χωρίς κατάληψη και γρίπη (στο σχολείο)

johngreek_mad πόσες σειρές ηταν το καθε αγνωστο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
κ εμείς περίπου εκεί ήμαστε χωρίς κατάληψη και γρίπη (στο σχολείο)

johngreek_mad πόσες σειρές ηταν το καθε αγνωστο;

13-14 αν θυμαμαι καλα... τα ειχαμε προετοιμασει απο το σπιτι, και διορθωναμε τις μεταφρασεις μας και καναμε καποιες παρατηρησεις στο συντακτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Πώς πάτε;Αποδίδετε αυτό που περιμένατε; Ποιο μάθημα σας δυσκολεύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
καταρχήν, δίνω για δεύτερη χρονιά.
έχω βγάλει την ύλη σε όλα τα μαθήματα, εκτός από τη βιολογία γενικής, που τώρα τη βγάζω.
το μάθημα που με δυσκολεύει είναι η ιστορία κατεύθυνσης (που μου κατέστρεψε και πέρυσι το γενικό). δεν μπορώ να τη μάθω απέξω με τίποτα, αν και το προσπαθώ...
δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένη, όταν τελειώσω εξεταστική (γιατί δίνω πανελλήνιες παράλληλα με τη σχολή μου) θα στρωθώ στο διάβασμα.
τα χριστούγεννα διάβαζα κατά μέσο όρο από 3 μέχρι 5 ώρες τη μέρα και, τώρα, διαβάζω ελάχιστα, 1 με 2 ώρες τη μέρα. μετά την εξεταστική σκοπεύω να χτυπήσω 10ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εσείς που βρίσκεστε στην ύλη ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Βρε παιδιά στα Λατινικά, στο σχολείο σε τρία μαθήματα κάναμε το πρώτο κείμενο.
Αργά δεν πάμε; Ή έτσι μου φαίνεται; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top