Σχολή Αστυφυλάκων (ΕΠΑΛ)

Menidi18

Νεοφερμένος

Ο Menidi18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους...συγνωμη που ανοιξα νεο τοπικ απλα καιγομαι για καποια θεματα και πιστευω οτι μπορειτε να με βοηθησετε.
Πρωτα απο ολα..ειμαι αποφοιτος ΕΠΑΛ (τμημα, τεχνολογιας τροφιμων) και σκεφτομαι φετος να δωσω πανελληνιες με στοχο την εισοδο μου στην σχολη αστυφυλακων.

Θα ηθελα να μαθω τα παρακατω.
1) Ποσο ηταν φετος η βασεις για Αστυφυλακων και τι αναμενεται φετος...να ανεβουν/πεσουν.
2) Ειμαι κατοικος Μενιδιου, και στην περιοχη μου εχει σχολη αστυφυλακων, αν περασω με το καλο, θα ερθω εδω ή ειναι τυχαιο το που θα παω?
3) Αν με το καλο μπω στο σωμα...απο οσο γνωριζω ειναι 2,5χρονια η σχολη, αυτα τα 2,5 χρονια ειμαι "μεσα"? Ή ειναι σαν ολες τις αλλες σχολες, δλδ πας καθεσαι καποιες ωρες και μετα φευγεις και συνεχιζεις κανονικα την ζωη σου ?
4) Με τον στρατο τι γινετε?

Ευχαριστω πολυ. Και ξανα συγνωμη για το ανοιγμα νεου τοπικ.
Ελπιζω να με βοηθησετε.

Γιωργος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 272341

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)λοιπον η βαση για την ομαδα Β επαλ δηλαδη με το συστημα που δινουν πανελληνιες τα γενικα λυκεια ειναι 13500 περιπου!!η βαση για την ομαδα Α δηλαδη με το συστημα των ΤΕΕ που εδιναν παλια πανελλληνιες ειναι γυρω στις 17000 μορια!!δεν αναμενεται τιποτα ομως μεχρι στιγμης για την φετινη χρονια!

2)ειναι τελειως τυχαιο το που θα πας και 99% σιγουρο οτι δεν θα εισαι στην αθηνα!

3)μενεις στην σχολη και εχεις καποιες μερες εξοδους,δεν θα εισαι σαν τους αλλους φοιτητες που σπουδαζουν στα ΑΕΙ και ΤΕΙ..
4)οποιοι περνανε αστυφυλακων δεν πηγαινουν στρατο γιατι ουσιατικα αυτη την εκπαιδευση την εχουν μεσα στην σχολη κατα καποιο τροπο!

αυτα απο εμενα ας με διορθωσουν αυτοι που ξερουν καλυτερα καποια πραγματα απο μενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
1)λοιπον η βαση για την ομαδα Β επαλ δηλαδη με το συστημα που δινουν πανελληνιες τα γενικα λυκεια ειναι 13500 περιπου!!η βαση για την ομαδα Α δηλαδη με το συστημα των ΤΕΕ που εδιναν παλια πανελλληνιες ειναι γυρω στις 17000 μορια!!δεν αναμενεται τιποτα ομως μεχρι στιγμης για την φετινη χρονια!

2)ειναι τελειως τυχαιο το που θα πας και 99% σιγουρο οτι δεν θα εισαι στην αθηνα!

3)μενεις στην σχολη και εχεις καποιες μερες εξοδους,δεν θα εισαι σαν τους αλλους φοιτητες που σπουδαζουν στα ΑΕΙ και ΤΕΙ..
4)οποιοι περνανε αστυφυλακων δεν πηγαινουν στρατο γιατι ουσιατικα αυτη την εκπαιδευση την εχουν μεσα στην σχολη κατα καποιο τροπο!

αυτα απο εμενα ας με διορθωσουν αυτοι που ξερουν καλυτερα καποια πραγματα απο μενα!

Σωστά!Είναι 13124 (ομάδα β) και 1671 (ομάδα α)!Για το που θα πας παίζει ρόλο ο βαθμός πρόσβασης αλλά δεν ξέρω την σειρά των σχολών, αλλά όπως είπε και η biousra κατά 99% επαρχία θα είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top