[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στο Σχέδιο

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Dhmh σταντέ μπορείς.:DΌμοια περίπτωση είναι τα παιδιά με τις μουσικές και τις ξένες γλώσσες (πέρα από τα αγγλικά που διδάσκονται στο σχολείο).
σε εμάς ούτε καν είχαν ως επιλογής το σχέδιο:P
φανταστικα!:P
προφανως δεν ισχυει το ιδιο με το ΑΟΘ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexLou

Νεοφερμένος

Η AlexLou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας. Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη θέμα απλά ήθελα να μάθω πως υπολογίζονται οι βαθμοί του σχεδίου. Ισχύει ότι η βάση δίνει 2.000 μόρια; Αν δεν πιάσεις βάση περνάς σε σχολές με σχέδιο; Και τέλος πόσο δύσκολο είναι να γράψεις τη βάση;
Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Γεια σας. Δεν ξέρω αν υπάρχει ήδη θέμα απλά ήθελα να μάθω πως υπολογίζονται οι βαθμοί του σχεδίου. Ισχύει ότι η βάση δίνει 2.000 μόρια; Αν δεν πιάσεις βάση περνάς σε σχολές με σχέδιο; Και τέλος πόσο δύσκολο είναι να γράψεις τη βάση;
Ευχαριστώ.

Για να υπολογίσεις το βαθμό σου στο σχέδιο ,προσθέτεις τους βαθμούς στο ελεύθερο και στο γραμμικο και διαιρείς με το 2!Επειτα πολλαπλασιαζεις με το 200. Αν γράψεις κάτω από τη βάση δεν έχεις δικαίωμα εισαγωγής σε σχολή που απαιτεί σχέδιο,ακόμα η προσμετρηση των επιπλέον μορίων υπολογίζεται μόνο για αυτές τις σχολές και όχι για όλες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Αργει λιγο ακομα αλλα απασχολει οσους στοχευουμε αρχιτεκτονικη, γραφιστικη, διακοσμητικη κλπ
Πειτε καμια σκεψη. Προσωπικα, ανυπομωνω ν αρχισουν τα εντατικα ,για να χαλαρωσουμε απο την μια λιγο και να το καιμε στο σχεδιο απ την αλλη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σιχαίνομαι το ελεύθερο, λατρεύω γραμμικό.
Αυτό.:redface:

Είχα σήμερα γραμμικό απο τις 10 μέχρι τις 15:30 το μεσημέρι :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ θα αρχίσω πάλι μετα τη φυσικη..! Λατρεύω το ελεύθερο, νομίζω ότι μου εχει λείψει :P Σε ποιες πόλεις στοχεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Σαλόνικαα οφ κορς:D

Μετά Χανιά, Βόλο, Αθήνα, Πάτρα :)

Υ.Γ:

Με τσαντίζει η βελόνα γιατί δεν μετράω σωστά τις αποστάσεις ακόμα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγώ Βόλο..! Μην ανησυχείς, έχεις καιρό ακόμα να μάθεις, στην αρχή έτσι είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εμείς φέτος αυτή τη βελόνα βέλος την είχαμε κάνει. Πέρναμε τις τσάντες του σχεδίου, περνούσαμε από ένα σχοινάκι τη βελόνα, τεντώναμε, στοχεύαμε και... απειλή να μας στείλει στο διευθυντή η καθηγήτρια.

Πολύ ενδιαφέρουσα ενασχόληση για όποιον μπορεί και του αρέσει. Εγώ πήγα επειδή εκεί ήθελε η παρέα μου και έφαγα τα μούτρα μου. Με κλειστά μάτια να σχεδίαζα καλύτερος θα 'μουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Το περίμενα πάντως πιο εύκολο το σχέδιο...

Βασικά, αν και μου αρέσει πολύ, θέλω να κάνω τα δικά μου πράγματα χωρίς βελόνα :redface:

Έτσι απλά να σχεδιάζω ότι βλέπω χωρίς αναλογίες :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Εγω λεω να βαλω Αθηνα, Θεσσαλονικη ,Κρητη.. Η Πατρα δεν μου πολυαρεσει σαν πολη.. Καμια αποψη για τις βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasonosaj

Νεοφερμένος

Ο Ιασονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 119 μηνύματα.
Εγω λεω να βαλω Αθηνα, Θεσσαλονικη ,Κρητη.. Η Πατρα δεν μου πολυαρεσει σαν πολη.. Καμια αποψη για τις βασεις?
Aν σε απασχολούν τοσο πολυ οι βασεις, πήγαινε σε έναν υπολογισμό μορίων και βαλε αυτα που υπολογίζεις, και ανεβασε την βαση της σχολής που θες κατα 1,1.5 και 2 (οχι πως θα γινει :whistle: ) και δες στο περίπου ενα minimum βαθμό που χρειάζεσαι στο σχέδιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

schrei-boom

Νεοφερμένος

Ο schrei-boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
1, 1.5 τι? :P εκατονταδα φανταζομαι?
Θα τσεκαρω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Το περίμενα πάντως πιο εύκολο το σχέδιο...

Βασικά, αν και μου αρέσει πολύ, θέλω να κάνω τα δικά μου πράγματα χωρίς βελόνα :redface:

Έτσι απλά να σχεδιάζω ότι βλέπω χωρίς αναλογίες :redface:

Με τον καιρό θα το συνηθίσεις και θα δεις οτι δεν μπορείς χωρίς βελόνα :P

Όπως γνωρίζετε, εχουν ανακοινωθεί τα εξεταστικά κέντρα για το σχέδιο... Εγώ δίνω Θεσσαλονίκη :D αλλα αυτο που με απασχολεί είναι ο καιρός, δεν ξέρω πώς θα αντέξω τη ζέστη! έχω ακούσει οτι κάποια παιδιά παίρνουν ανεμιστηρακια μαζί τους, ισχύει; Τόσο χάλια θα είναι εκεί μέσα; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NirvanaC&C

Νεοφερμένος

Η NirvanaC&C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σήμερα, για όσους δεν το γνωρίζουν, ανακοινώθηκαν οι βαθμοί Γραμμικού & Ελεύθερου σχεδίου. Πώς μετρούν αυτοί οι βαθμοί για να υπολογίσω τα επιπλέον μόρια που παίρνω; Επιπλέον, πρέπει να έχω γράψει και στα δυο πάνω απο τη βάση ( 10 ) ή αρκεί ο μέσος όρος των δύο να βγαίνει πάνω απο 10; Το έψαξα στο ίντερνετ αλλά με μπέρδεψε περισσότερο.. :hmm: Γνωρίζει κάποιος από εσάς σίγουρα; :worry: :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πρέπει να έχεις πανω απο τη βάση και στα δυο.
Προσθετεις τους βαθμους και πολλαπλασιαζεις το άθροισμα με το 100 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NirvanaC&C

Νεοφερμένος

Η NirvanaC&C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό έτσι; Εγώ έχω περάσει τη βάση και στα δύο αλλά μια φίλη ου έγραψε 9 γραμμικό και 17 ελεύθερο! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Είμαι 95% σίγουρη αλλα ας ρωτήσει τον καθηγητή σε περίπτωση που κανω λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NirvanaC&C

Νεοφερμένος

Η NirvanaC&C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είμαι 95% σίγουρη αλλα ας ρωτήσει τον καθηγητή σε περίπτωση που κανω λάθος.

Ευχαριστώ πολύ πάντως! :):) ναι έχεις δίκιο απλά αυτή τη στιγμή είναι δύσκολο να τον βρούμε..

Παιδιά αν οποιοσδήποτε γνωρίζει κάτι ή κάποιον που μπορεί να ξέρει αν απαντήσει!:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
η βαση ειναι σιγουρη. δυστυχως πρεπει να εχεις πανω απο την βαση σε καθε ειδικο μαθημα που δινεις. καποιος θα μπορουσε υποθετικα να εχει γραψει στο ενα σχεδιο 20 και στο αλλο μαθημα 0, αυτο δεν θα ηταν σωστο. ή πχ να δινει σε 2 ξενες γλωσσες και την μια να την ξερει απταιστα(20) ενω την αλλη καθολου(0) και να μπει σε μια σχολη που χρειαζονται και οι δυο.
ακραια παραδειγματα και η φιλη σου προφανως δεν ανηκει σε αυτα αλλα φανταζομαι καταλαβαινεις το σκεπτικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top