Ποιο επάγγελμα έχει το μεγαλύτερο εισόδημα στην Ελλάδα;

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Καθαρα απο περιεργια θα ηθελα να ρωτησω ποιο επαγγελμα νομιζετε πως εχει το μεγαλυτερο εισοδημα στην Ελλαδα...ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το εισοδημα δεν ειναι αναλογο του επαγγελματος
σημασια εχει αν εσυ εισαι καλος σε αυτο που κανεις
με την παραπανω προυποθεση οτι καποιος ειναι διανοια σε αυτο που κανει
γιατρος-καθηγητης πανεπιστημιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν ο γιατρός παίρνει φακελάκια τότε ναι,μπορεί να έχει το μεγαλύτερο εισόδημα.Αλλιώς όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
καλα βαλε και την ηθικη καταπτωση ως προυποθεση σημασια εχει το εισοδημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ νομίζω το πιο επικερδές επάγγελμα είναι ελεύθερος επαγγελματίας και ιδιαίτερα Βοθρατζής .

Έχω τον θείο μου (τον αδερφό του πατέρα μου ) που έχει 3 βυτία λημμάτων και βγάζει πάνω απο 20,000 το μήνα (κέρδος) .

Ποιός άλλος τα βγάζει ????????

p.s. To χρήμα δεν είναι το παν ... και δεν συμβαδίζει με το πρεστίζ των επαγγελμάτων .
Όσο σκληρώτερα δουλέψει κάποιος τόσο καλύτερα αμοίβεται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
το εισοδημα δεν ειναι αναλογο του επαγγελματος
σημασια εχει αν εσυ εισαι καλος σε αυτο που κανεις
με την παραπανω προυποθεση οτι καποιος ειναι διανοια σε αυτο που κανει
γιατρος-καθηγητης πανεπιστημιου
Δεν χρειάζεται να είσαι διάνοια για να γίνεις καλός γιατρός ή καθηγητής πανεπιστημίου.Στη πρώτη περίπτωση θέλει καλό διάβασμα και αγάπη για το αντικείμενο.Στη δεύτερη θέλει πολύ γλειψιμο και διάφορα κομματικά ή αλλά μέσα.

Πολύ καλά λεφτά βγάζουν οι μηχανικοί ιατρικών μηχανημάτων.Δεν υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα και όσοι υπάρχουν έχουν τρομερή ζήτηση.Μόνο για εγκατασταση μηχανημάτων μπορούν να πάρουν πολλές χιλιάδες ευρώ.Το ξέρω γιατί ο πατέρας μου είναι γιατρός και έρχεται σε επαφή με μερικούς τέτοιους και οι εργοδότες ψάχνουν συνεχώς τέτοιους και δεν βρίσκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να είσαι διάνοια για να γίνεις καλός γιατρός ή καθηγητής πανεπιστημίου.Στη πρώτη περίπτωση θέλει καλό διάβασμα και αγάπη για το αντικείμενο.Στη δεύτερη θέλει πολύ γλειψιμο και διάφορα κομματικά ή αλλά μέσα.

Πολύ καλά λεφτά βγάζουν οι μηχανικοί ιατρικών μηχανημάτων.Δεν υπάρχουν πολλοί στην Ελλάδα και όσοι υπάρχουν έχουν τρομερή ζήτηση.Μόνο για εγκατασταση μηχανημάτων μπορούν να πάρουν πολλές χιλιάδες ευρώ.Το ξέρω γιατί ο πατέρας μου είναι γιατρός και έρχεται σε επαφή με μερικούς τέτοιους και οι εργοδότες ψάχνουν συνεχώς τέτοιους και δεν βρίσκουν.
Παρεπιπτοντως μεσω ποιου πτυχιου μπορεις να ασχοληθεις με αυτο το επαγγελμα??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Παρεπιπτοντως μεσω ποιου πτυχιου μπορεις να ασχοληθεις με αυτο το επαγγελμα??:)

Ειναι μηχανολογοι μηχανικοί με μεταπτυχιακό πάνω στα ιατρικά μηχανήματα.Τέτοιο μεταπτυχιακό έχει στην Αγγλια,πιθανώς και αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν ξέρω για την Ελλάδα, πάντως διεθνώς οι πιο ακριβοπληρωμένοι επαγγελματίες είναι οι αναλογιστές/εκτιμητές ασφαλιστικού κινδύνου, οι πετρελαικοί μηχανικοί, ορισμένες ιατρικές ειδικότητες όπως ο γενικός χειρούργος, πληροφορικοί/μηχανικοί λογισμικού και managers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ceid

Νεοφερμένος

Ο ceid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Ο εισοδηματίας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Μετά την απάντηση μου νομίζω πως το θέμα πρέπει να κλειδωθει γιατί εχει λυθεί.







Πληρωμένος Δολοφόνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Σίγουρα τα παραπάνω είναι πολύ επικερδή αλλά είναι υποκειμενικό το θέμα και έχει να κάνει με το πόσο μεγάλο όνομα είσαι στον κλάδο σου, τις γνωριμίες, αλλά και το πόσο πολύ δουλεύεις ακόμη και το πόσο "νόμιμος" είσαι...
Δεν νομίζω πως η ερώτηση έχει απάντηση. Και μην το πάτε με τα πτυχία. Σκεφτείτε ας πούμε έναν επιτυχημένο ποδοσφαιριστή! Ποιος τον πιάνει?
Βέβαια, αλίμονο αν βάζαμε κριτήριο μόνο το κέρδος για την επιλογή του επαγγέλματος! Πάνω απ' όλα πρέπει να κάνουμε κάτι που θα μας γεμίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Σίγουρα τα παραπάνω είναι πολύ επικερδή αλλά είναι υποκειμενικό το θέμα και έχει να κάνει με το πόσο μεγάλο όνομα είσαι στον κλάδο σου, τις γνωριμίες, αλλά και το πόσο πολύ δουλεύεις ακόμη και το πόσο "νόμιμος" είσαι...
Δεν νομίζω πως η ερώτηση έχει απάντηση. Και μην το πάτε με τα πτυχία. Σκεφτείτε ας πούμε έναν επιτυχημένο ποδοσφαιριστή! Ποιος τον πιάνει?
Βέβαια, αλίμονο αν βάζαμε κριτήριο μόνο το κέρδος για την επιλογή του επαγγέλματος! Πάνω απ' όλα πρέπει να κάνουμε κάτι που θα μας γεμίζει.
Πολυ σωστα τα ειπες :no1::no1::no1::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
αντικειμενικα το μεγαλυτερο εισοδημα το εχουν οι οικονομολογοι
και ιδιαιτερα οι αποφοιτοι του τμηματος οικονομικης επιστημης του πα.πει
ειναι περιζητητοι ιδιαιτερα αυτοι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
το μεγαλυτερο εισοδημα το εχουν οι εφοπλιστες αλλα δυσκολα γινεσαι
μαλλον γεννιεσαι ηδη ζαμπλουτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Εγω θα ελεγα ναυπηγοι μηχ/μηχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chrysa32485

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
το μεγαλυτερο εισοδημα το εχουν οι εφοπλιστες αλλα δυσκολα γινεσαι
μαλλον γεννιεσαι ηδη ζαμπλουτος
Όπως το είπες! Δεν γίνεσαι, γεννιέσαι! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ειναι μηχανολογοι μηχανικοί με μεταπτυχιακό πάνω στα ιατρικά μηχανήματα.Τέτοιο μεταπτυχιακό έχει στην Αγγλια,πιθανώς και αλλού.
Γιατι πρεπει τα παντα να τα συνδεουμε με τα πολυτεχνεια?? Μηχανολογος ιατρικων οργανων βγαινεις απευθειας και απο το ΤΕΙ <Τεχνολογιας Ιατρικων Οργανων>, που αν δεν κανω λαθος βρισκεται στο 4ο πεδιο και ειναι ενα απο τα καλυτερα!! Μολις το τελειωσεις εισαι περιζητητος:jumpy::jumpy:...

Τωρα για το μεγαλυτερο εισοδημα δεν ξερω, ισως οι πρωταγωνιστες του χολιγουντ και των αμερικανικων τηλεοπτικων σειρων:)!! Αν ακουσετε ποσα λεφτα παιρνουνε για ενα επεισοδιο, θα τα χασετε:jumpy::jumpy:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Γιατι πρεπει τα παντα να τα συνδεουμε με τα πολυτεχνεια?? Μηχανολογος ιατρικων οργανων βγαινεις απευθειας και απο το ΤΕΙ <Τεχνολογιας Ιατρικων Οργανων>, που αν δεν κανω λαθος βρισκεται στο 4ο πεδιο και ειναι ενα απο τα καλυτερα!! Μολις το τελειωσεις εισαι περιζητητος:jumpy::jumpy:...

Τωρα για το μεγαλυτερο εισοδημα δεν ξερω, ισως οι πρωταγωνιστες του χολιγουντ και των αμερικανικων τηλεοπτικων σειρων:)!! Αν ακουσετε ποσα λεφτα παιρνουνε για ενα επεισοδιο, θα τα χασετε:jumpy::jumpy:...
Δεν παιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Γιατι πρεπει τα παντα να τα συνδεουμε με τα πολυτεχνεια?? Μηχανολογος ιατρικων οργανων βγαινεις απευθειας και απο το ΤΕΙ <Τεχνολογιας Ιατρικων Οργανων>, που αν δεν κανω λαθος βρισκεται στο 4ο πεδιο και ειναι ενα απο τα καλυτερα!! Μολις το τελειωσεις εισαι περιζητητος:jumpy::jumpy:...

Τωρα για το μεγαλυτερο εισοδημα δεν ξερω, ισως οι πρωταγωνιστες του χολιγουντ και των αμερικανικων τηλεοπτικων σειρων:)!! Αν ακουσετε ποσα λεφτα παιρνουνε για ενα επεισοδιο, θα τα χασετε:jumpy::jumpy:...
ο tom cruise για μια ταινια ειχε παρει 75,000,000$!!!!!:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top