Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο με το 5% (άτομα με σοβαρές παθήσεις)

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ευχαρηστω :) για εκεινο που πες fockos ειναι σιγουρο οτι ανταγωνιζεσε με τον βαθμο απολυτηριου?(γιατι δεν το εντωπισα μεσα στο κειμενο:()
Δεν ξέρω το έγραψε κάποιος στο παρελθόν (τότε ήταν 3% και όχι 5%)

βασικα καποιοι που πασχουν απο σοβαρες ασθενειες μπορουν να μπουν με τον βαθμο απολυτηριου αλλα ειναι ελαχιστεσ οι θεσεις...ποσοστο 3% επι των εισαχθεντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μηχανογραφικό. https://www.minedu.gov.gr/index.php?...ifion-me-sobares-pathiseis&Itemid=144&lang=el

Μέχρι πρόπερσυ ήταν με τον βαθμό απολυτηρίου, δε νομίζω να άλλαξε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
μια ερωτηση ..φετος(2010) οι αιτησεις σταματουσαν τον νοεμβριο ...αυτοι που δηλωσαν τον νοεμβριο 2010 ποτε μπενουν στο πανεπιστημιο στο 2ο εξαμηνο?η μετα το καλοκαιρι στο 1ο εξαμηνο 2011?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μια ερωτηση ..φετος(2010) οι αιτησεις σταματουσαν τον νοεμβριο ...αυτοι που δηλωσαν τον νοεμβριο 2010 ποτε μπενουν στο πανεπιστημιο στο 2ο εξαμηνο?η μετα το καλοκαιρι στο 1ο εξαμηνο 2011?
Αν δεν κάνω λάθος, οι μετεγγραφές τελείωσαν τότε.
Είχα δει και φόρμα αποτελεσμάτων στο υπουργείο.
Ψάξτο λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexianos

Νεοφερμένος

Ο alexianos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
σας παρακαλω εαν ξερει κκανεις τιποτα..ποτε δεινουμε μηχανογραφικο εμεις με το 5% με σοβαρες ασθενειες στην αρχη λέγανε νοεμβριο.. μετα ειπαν μαζι με ολους, τωρα μου δωσαν ενα τηλεφωνο υπευθηνης..και δεν ξερει(κλασικα)αλλα λεει οτι πιθανον να δεινουμε τωρα..να κοιτω το σαιτ του υπουργειου..αλλα τιποτα......σαςςς παρακαλω!! οποιος ξερει κατι :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
σας παρακαλω εαν ξερει κκανεις τιποτα..ποτε δεινουμε μηχανογραφικο εμεις με το 5% με σοβαρες ασθενειες στην αρχη λέγανε νοεμβριο.. μετα ειπαν μαζι με ολους, τωρα μου δωσαν ενα τηλεφωνο υπευθηνης..και δεν ξερει(κλασικα)αλλα λεει οτι πιθανον να δεινουμε τωρα..να κοιτω το σαιτ του υπουργειου..αλλα τιποτα......σαςςς παρακαλω!! οποιος ξερει κατι :):)

τον σεπτέμβριο γίνονται... τουλάχιστον έτσι είπε φέτος η υπουργός. τώρα το αν θα τηρήσει τα λεγόμενά της είναι άλλο θέμα.
είσαι με το 5% ε...; έδωσες πανελλήνιες ή μόνο ενδοσχωλικές;

ειναι κανενας αλλος που να δινει φετος με αυτη την κατηγορια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
καλησπέρα! θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου δώσει μερικές πληροφορίες σχετικά με το 5%.Ένα φιλικό μου πρόσωπο έδωσε φέτος πανελλήνιες αλλά δεν πήγε καν να γραφτεί στη σχολή γιατί έμαθε ότι πάσχει απο μία σοβαρή ασθένεια και ξεκίνησε θεραπεία. Είναι δυνατόν του χρόνου να περάσει σε άλλη σχολή με τα μόρια που έχει βγάλει από φέτος η πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?Επίσης, η εισαγωγή γίνεται με βάση τα μόρια ή τον βαθμό απολυτηρίου ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
καλησπέρα! θα ήθελα όποιος γνωρίζει να μου δώσει μερικές πληροφορίες σχετικά με το 5%.Ένα φιλικό μου πρόσωπο έδωσε φέτος πανελλήνιες αλλά δεν πήγε καν να γραφτεί στη σχολή γιατί έμαθε ότι πάσχει απο μία σοβαρή ασθένεια και ξεκίνησε θεραπεία. Είναι δυνατόν του χρόνου να περάσει σε άλλη σχολή με τα μόρια που έχει βγάλει από φέτος η πρέπει να ξαναδώσει πανελλήνιες?Επίσης, η εισαγωγή γίνεται με βάση τα μόρια ή τον βαθμό απολυτηρίου ??

με τα μόρια μπορεί να περάσει με το 10%, με το 5% είναι με βαθμό απολυτηρίου, και εφόσον έχεις σοβαρή ασθένεια που εντάσσεται σε αυτές. νομίζω πως ανάλογα με την ασθενεια μπορεις να δηλωσεις ορισμενες σχολές και όχι όποιες θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
με τα μόρια μπορεί να περάσει με το 10%, με το 5% είναι με βαθμό απολυτηρίου, και εφόσον έχεις σοβαρή ασθένεια που εντάσσεται σε αυτές, νομίζω πως ανάλογα με την ασθενεια μπορεις να δηλωσεις ορισμενες σχολές και όχι όποιες θες.

δεν ξέρω τι σχολές θέλει να δηλώσει απλά είπα να το ψάξω..ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
γνωριζει κανεις αν μπορει καποιος που εντασσεται σε αυτη την κατηγορια να περασει σε στρατιωτικες σχολες και πιο συγκεκριμενα στην σσας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
δεν γνωριζει κανεις ρε παιδια;αν ξερει καποιος με βοηθαει πολυ γιατι σκεφτομαι να παω να καταθεσω τα χαρτια μ στην δευτεροβαθμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
δεν γνωριζει κανεις ρε παιδια;αν ξερει καποιος με βοηθαει πολυ γιατι σκεφτομαι να παω να καταθεσω τα χαρτια μ στην δευτεροβαθμια.

δε γινεται σε στρατιωτικες! ρωτησα αυτο το φιλο μου, επειδη ηθελε και αυτος και ειπε οτι δεν γινεται! ουτε σε αστυνομικες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
γνωριζει κανεις αν μπορει καποιος που εντασσεται σε αυτη την κατηγορια να περασει σε στρατιωτικες σχολες και πιο συγκεκριμενα στην σσας;

δεν γνωριζει κανεις ρε παιδια;αν ξερει καποιος με βοηθαει πολυ γιατι σκεφτομαι να παω να καταθεσω τα χαρτια μ στην δευτεροβαθμια.

Για στρατιωτικές δεν γίνεται, γιατί προυποθέτει ότι δεν έχεις προβλήματα υγείας! Μπορείς βέβαια να δώσεις κανονικά για όλες τις άλλες σχολές, ανεξάρτητα από την κατεύθυνση που είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
δλδ γινεται σε οποιαδηποτε αλλη εκτος απο στρατιωτικες και στυνομικες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
δλδ γινεται σε οποιαδηποτε αλλη εκτος απο στρατιωτικες και στυνομικες;

Ναι σε όποια θες! Αρκεί βέβαια να μην αποκλείεσαι λόγω της πάθησης σου. Όταν εντάσσεσαι σε αυτήν την κατηγορία κοιτάς τον κατάλογο με τις ασθένειες και η κάθεμια δίπλα έχει έναν αριθμό. Όταν βλέπεις το μηχανογραφικό δίπλα έχει τους αριθμούς με τις αποκλειόμενες ασθένειες. Ρίξε μια ματιά στο περσινό για να καταλάβεις: https://www.minedu.gov.gr/publicatio...igma_mixanografikou_sovares_pa8iseis_2012.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ αν και απογοητευτηκα.βασικα εγω αφαιρεσα τον ογκο θυροειδη π ειχα και τωρα θα υποβληθω σε θεραπειες ιωδιου.ο λογος για τον οποιο δηλ.επιδιωκω περισσοτερο να υπαχθω στην συγκεκριμενη κατηγορια ειναι γιατι εχω χασει παρα πολλες μερες,μηνες ολοκληρους διαβασματος οι οποιοι φοβαμαι οτι θα αποβουν μοιραιοι για το αποτελεσμα των πανελληνιων.:worry::(:( να'σαι καλα παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυ αν και απογοητευτηκα.βασικα εγω αφαιρεσα τον ογκο θυροειδη π ειχα και τωρα θα υποβληθω σε θεραπειες ιωδιου.ο λογος για τον οποιο δηλ.επιδιωκω περισσοτερο να υπαχθω στην συγκεκριμενη κατηγορια ειναι γιατι εχω χασει παρα πολλες μερες,μηνες ολοκληρους διαβασματος οι οποιοι φοβαμαι οτι θα αποβουν μοιραιοι για το αποτελεσμα των πανελληνιων.:worry::(:( να'σαι καλα παντως!

Μέσα απ' την καρδιά μου περαστικά σου! :( Μια από τις καλύτερες φίλες μου αντιμετωπίζει χρόνιο πρόβλημα υγείας και πέρασε σε σχολή με αυτό τον τρόπο. Καταλαβαίνω πως νιώθεις (πέρασε και εκείνη κάτι ανάλογο και έχασε τη σχολή που ήθελε). Πάντως να μην στεναχωριέσαι, απλά να επικεντρωθείς στο να γίνεις καλά! Αν αποφασίσεις να δώσεις μηχανογραφικό με αυτή την κατηγορία (και αν υπάγεσαι βέβαια σε αυτή την κατηγορία) έχεις 2 επιλογές:
1) μπορείς να δώσεις ενδοσχολικά εξετάσεις για να βγάλεις άριστο απολυτήριο (γιατί σε αυτή την κατηγορία δεν μετράνε τα μόρια αλλά ο βαθμός του απολυτηρίου)
2) μπορείς να δώσεις πανελλαδικές και να κάνεις μηχανογραφικό και τον Ιούνιο και το Σεπτέμβριο με τις ειδικές παθήσεις.
Μάζεψε πρώτα όλες τις πληροφορίες και μετά σκέψου τι θα κάνεις. Χρόνος υπάρχει. Το μόνο που έχει σημασία αυτή τη στιγμή είναι να γίνεις καλά και όλα τα άλλα βρίσκονται!
Και πάλι περαστικά σου! :):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Καλησπέρα,πέρασα το 07-08 ως ειδικές κατηγορίες,δυστυχώς τα πράγματα ήρθαν πολύ ανάποδα και τώρα αισίως έχω φτάσει στο 6το με χρωστούμενα όσα δεν φαντάζεται ανθρώπου νους....:/:

Σκέφτομαι να αλλάξω σχολή αν γίνεται...αλλά είμαι εντελώς χαμένος και ως προς την επιλογή(καλά αυτό είναι δικό μου καθαρά θέμα) και ως προς τις διαδικασίες και αν γίνεται κάτι τέτοιο ή είναι μια και έξω......αν κάποιος γνωρίζει κανένα ''προβληματικό άλλο σαν εμένα ας απαντήσει....άντε πριν πάω να γίνω αγρότης χωρίς πτυχίο,μπας και πάω με.:P

Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κάνεις εκ νέου 5%. Νομίζω άλλαξε η διαδικασία, πλέον γίνεται με μηχανογραφικό, που ορίζει ποιες κατηγορίες μπορούν να εισαχθούν που.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Αυτό το ξέρω,αν γίνεται-επιτρέπετιαι για παλιούς δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top