Εισαγωγή στο Πανεπιστήμιο με το 5% (άτομα με σοβαρές παθήσεις)

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
τελοσ δεν νομιζω οτι αυτα που λεει η Θεοδωρα εχουν να κανουν με ψυχολογια...αν ηξερες στο ελαχιστο τι περιλαμβανει και τι διδασκεσαι σε αυτην τη σχολη θα το καταλαβαινεσ!!!(ειδικα στο πρωτο ετος εφοσον η Θεοδωρα ειναι 18 αρα μολις περασε στο πανεπιστημιο-και ουτε καν εχει ξεκινησει-δεν νομιζω δηλαδη η ψυχολογια να εχει κανει τις εγγραφεσ απο τις 28 Αυγουστου μονη της!!!)και για να ξερουμε...εσυ m3lt3d τι σπουδαζεισ?????????
Βρε χρυση μου κοπελιτσα, την ψυχολογια την ανεφερα κυριως για πλακα γιατι μου ειπε οτι 'διακρινει ζηλεια'.Λες να νομιζα οτι ξεκινισε τα μαθηματα μονη της πιο νωρις;Ημαρτον!!!
Εγω περασα εφαρμοσμενα μαθηματικα και φυσικες επιστημες ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
θεωρω πως κανεις λαθος...και συγνωμη κιολας γιατι ποια θα ηταν η διαφιρα αν αυτος ο γνωστος σου εδινε πανελληνιες κια περνουσε στο ιδιο κεφαλαιο...και εγω ξερω ατομο που στις εξετασεις της δευτερασ λυκειου απο το αγχος επαθε σοκ και ηταν 2 μηνες στο νοσοκομειο...επιπλεον οπωσ εχω αναφερει και παραπανωτα ατομα που περνουν με το 3% εξεταζονται στη συνεχεια απο τη σχολη για να αποδειχθει η ικανοτητα τουσ να ασκησουν στο μελλον αυτο το επαγγελμα...για παραδειγμα ενα ατομο καταδικασμενο να μην περπατα (δεν μ'αρεσει η εκφραση ατομα με ειδικεσ αναγκες) γιατι να μην περασει ιατρικη??(σχολιαζω απλα το παραδειγμα που ανεφερεσ γιατι οπωσ εχω ξαναγραψει οι περισοοτεροι και κυριωσ οι σθνειδητοποιημενοι υποψηφιοι επιλεγουν αλλα!και πιστεψε με γνωριζουν αν ειναι ικανοι τοσο να τελειωσουν τη σχολη οσο να ασκησουν μελλοντικα το εαγγελμα) συνεχιζω λοιπον,ενα τετοιο ατομο γιατι να μην περασει ιατρικη και χειρουργος αργοτερα?ποιον θα βλαψει???επιπλεον οπωσ ειναι αναμενομενο,λογικο και απολυτωσ ξεκαθαρο κανεις δεν κανει χειρουργειο χωρις επιτηρηση-ειδικα αν ειναι και "καινουριος" στο επαγγελμα...ποσο μαλλον στην πρωτη επεμβαση...επιπλεον ο ανθρωπος που λες προφανως για να εχει ηδη γινει χειρουργος,φανταζομαι εκανε 6 χρονια ιατρικη(το ελαχιστο υπολογιζω οπωσ βλεπεισ-γτ δυσκολα τελειωνει κανεισ στα 6 χρονια)εκανε να παρει ειδικοτητα ποσα χρονια???αυτη τη στιγμη το ελαχιστο για καρδιοχειρουργος ειναι 9 και για νευροχειρουργος 11 αν δεν κανω λαθοσ...αρα ας υπολογισουμε το μεσο,δηλαδη 10 χρονια...αντε να τα κανω 8 χρονια γιατι μπορει να ειχε μεσον σε νοσοκομειο..αλλα κ παλι..τελοσπαντων.συνολο 6+8=14 αντε και χρονος το αγροτικο αρα συνολο 15...(γιατι απο οσο ξερω στα Ελληνικα νοσοκομεια για να χειρουργησεις ζωντανο ανθρωπο και οχι πτωμα(οπωσ στην πρακτικη)πρεπει νε εχεισ τελειωσει!!αλλα κ παλι υπο επιτηρηση)..τελοσπαντων θελω να καταληξω στο οτι τωρα εχουμε 2009 και ας υποθεσω οτι τωρα συνεβη αυτο το γεγονοσ και οχι το 2008..αρα εχουμε και λεμε...2009-14=1995...τελος να σε πληροφορησω οτι ο νομος του 3% θεσπιστηκε το 1998...αυτα!α και επειδη αναφερεισ οτι αυτος ηταν ειδικευομενοσ...πρωτα ειναι το αγροτικο και μετα η αναμονη και μετα η ειδικοτητα!!απλα προσπαθω να δικαιολογησω τα χρονια!!!και αν θεσ βεβαια μου λεσ,παντα αν θεσ,τι προβλαμα ακριβωσ ειχε αυτος ο ανθρωπος που τον εμποδισε να ακολουθησει το ονειρο του...

κανεις μεγαλο λαθος σε ολα οσα ειπες κουκλα μου.

πρωτα απ ολα, το ατομο αυτο μολις ειχε ξεκινησεις την ειδικοτητα, δεν ειχε ξαναμπει σε χειρουργειο μιας και στη σχολη δεν ειναι υποχρεωτικο.
επιπλεον, εαν εισαι αρρωστος μπαινεις σαν υπεραριθμος στην ειδικοτητα κατευθειαν, που σημαινει οχι αγροτικο, οχι αναμονη. [το εγραψα και στο προηγουμενο μου μηνυμα με ποιο τροπο μπηκε] το ελαχιστο λοιπον ειναι 6 χρονια. ποσα νοσοκομεια εχουν γεμισει υπεραριθμους μ αυτο τον τροπο; τουλαχιστον στην αθηνα σε μερικα γινεται χαμος , με τους υπεραριθμους να ειναι οσοι και οι ειδικευομενοι.

τωα αν εσυ δεν μπορεις να καταλαβεις ποσο σοβαρο ειναι ενας χειρουργος να εχει κινητικα προβληματα, δεν μπορω να σου κανω κάτι, δε σε προβληματιζει το γεγονος ομως πως δεν υπαρχει κανενας;
επισης, δεν τιθεται το θεμα μονο των κινητικων προβληματων, η χειρουργικη ειναι ενας κλαδος που στρεσαρει πολυ, φαντασου τι ζητημα δημιουργηθηκε στο παιδι αυτο τωρα που δεν μπορει να ακολουθησει καποιο κλαδο της ιατρικης [το προβλημα δεν ηταν κινητικο, ειχε μια ασθενεια και οταν στρεσαριστηκε λιποθυμησε]. τωρα θα μεινει ανεπαγγελτος ουσιαστικα.
αυτο δεν ειναι προβλημα;

και δεν αναφερομαι μονο στη συγκεκριμενη σχολη, ενα παραδειγμα εδωσα απλως για να δειξω πως το οτι ειναι λαθος να εχουν καποια προβληματα και να εχουν προσβαση σε ολες τις σχολες. και αν δεν το διαβασες πιο πριν , να το επαναλαβω. το προβλημα ειναι πρωτιστως για αυτα τα ιδια τα ατομα, καθως κατα πασα πιθανοτητα δεν θα μπορεσουν να απασχοληθουν σωστα.

με το ιδιο σκεπτικο γιατι ενας τυφλος για παραδειγμα να μην γινει χειρουργος ή πολιτικος μηχανικος; λεω ενα παραδειγμα, για να καταλαβεις το point μου. δεν ειπα να εαξιρεθουν ολα τα ατομα απο καποιες κατηγοριες σχολων απλως ατομα με συγκεκριμενες παθησεις δεν ειναι λογικο εχουν προσβαση σε καποιες σχολες. για το καλο το δικο τους πρωτιστως.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μα ενα σκεπτομενο ατομο θα σκεφτει και την αποκατασταση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
μα ενα σκεπτομενο ατομο θα σκεφτει και την αποκατασταση!

κοιτα σωστο αυτο που λες. ενα σκεπτομενο ομως. εσυ θεωρεις πως η ελληνικη κοινωνια ειναι ετοιμη για τετοια;

αν ο αλλος εχει τη δυνατοτητα να βαλει το παιδι του στη νομικη ή στην ιατρική αθηνων ή στο εμπ νομιζεις οτι θα κατσει να το σκεφτει παραπανω; μιλαω για ενα 80% των περιπτωσεων.

βλεπω απο συμμαθητες μου πως μολις βγαλουν τα μορια τρεχουν στην χ,ψ,ζ σχολη χωρις να το σκεφτουν! (και πολλες φορες τρωνε πρηξιμο και απο τους γονεις τους). γιατι να μην το κανει και ο υποψηφιος με το 3%;

απλως για μενα δεν ειναι λογικο. αυτο. την αποψη μου ειπα, ουτε επιθεση εκανα ουτε τα εβαλα με τους υποψηφιους. καλα κανει και υπαρχει το 3% αλλα ας υπαρξει και μεριμνα για το τι θα γινουν τα ατομα αυτα μετα επαγγελματικα. γι αυτο δεν ειμαι και τοσο υπερ σε καποιες περιπτωσεις ειδικα. συγγνωμη κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγω θεωρω πως ο καθενας συμφωνα με τις δυνατοτητες του θα επιλεξει και το επαγγελμα που θελει ν αασκησει(μιλαω για το 3%)


και οντως ξερω ατομα που το κανουν αυτο ,δηλ επιλεγουν σχολη αναλογα με τα μορια...πστευω ομως πως οσοι εχουν βιωσει ενα σοβαρο προβλημα υγειας ωριμαζουν πιο γρηγορα απο τους συνομηλικους τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
μακαρι να εχεις δικιο...

θεοδωρα εσυ αποφασισες που θα πας τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idem

Νεοφερμένος

Η Idem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γνωρίζω ότι παιδιά με συγκεκριμένες ασθένειες έχουν τη δυνατότητα να μπουν σε σχολές με το 5% (ήταν 3%, αλλά φέτος όπως ενημερώθηκα άλλαξε). Και μάλιστα μπορούν να μη δώσουν Πανελλήνιες καθόλου. Τους βοηθάνε κιόλας ο καθηγητές βάζοντας μεγαλους βαθμούς για να έχουν ένα καλό παολυτήριο. Έτσι μου είπαν παιδιά που έχουν μπει με αυτό το σύστημα.

Μία φίλη μου δεν το γνώριζε αυτό κι έδωσε Πανελλήνιες κανονικά, αλλά δεν τα πήγε καλά κι ο βαθμός του απολυτηρίου της είναι μικρός. Δήλωσε σχολές, της είπαν όμως απο εκεί ότι είναι πολύ δύσκολο να τη δεχτούν. Γνωρίζετε αν μπορεί να κάνει αίτηση πάλι του χρόνου; Ή αν γίνεται να βελτιώσει το βαθμό του απολυτηρίου της και πώς; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Το κατα ποσο βοηθανε ειναι αναλλογα με τον καθηγητη..στο δικο μου σχολειο αν διαβαζες επαιρνες βαθμο ειδαλλως οχι,και αυτο ειναι και το σωστο κατα την αποψη μου..

Στο θεμα μας....
απο την στιγμη που εχεις απολυτηριο δεν νομιζω να μπορεις να αυξησεις τν βαθμο σου,δινοντας εκ νεου εξετασεις..καλυτερα ας κανει μια ερωτηση σε δευτεροβαθμια εκπαιδευση γιατι για να δηλωσει τωρα με αιτησεις για σχολη , θα επρεπε να ειχε περασει απο επιτροπη που θα την εκρινε καταλληλη γιανα ανηκει σε αυτη την κατηγορια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idem

Νεοφερμένος

Η Idem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Νόμιζα πως δεν εμανιζόταν το μνμ και το ξαναέγραψα. Συγγνώμη κι ευχαριστω για την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Απαντησα ακριβως απο πανω:p
Σιγουρη απαντηση δεν νομιζω να παρεις , οποτε καλυτερα να απευθυνθει στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση...Ωστοσο το συστημα του 5% δεν σχετιζεται με πανελληνιες καθως εξεταζεσαι ολα τα μαθηματα σε σχολικα πλαισια...Αποψη μου ειναι να ψαξει το θεμα , μηπως μπορεσει να εξεταστει ξανα, στα πλαισια του σχολειου, αυτα τα 6-7 μαθηματα που εδωσε πανελληνιες προκειμενου να αυξησει καπως το απολυτηριο της..

αν δεν γινομαι αδιακριτη τι απολυτηριο ειχε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idem

Νεοφερμένος

Η Idem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακριβώς το βαθμό του απολυτηρίου της, πάντως είναι χαμηλός. Μου είπαν κάποιοι ότι δεν γίνεται να βελτιώσει το βαθμό, ακόμη κι αν δώσει πανελλήνιες πάλι θα μείνει ίδιος. Ο βαθμός πρόσβασης δεν αλλάζει. Θα ρωτήσουμε και τους υπεύθυνους να μας πουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
αυτην την εντυπωση εχω,αλλωστε μιλαμε για απολυτηριο!
Ωστοσο καλη επιτυχα να εχει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ο βαθμος του απολυτηριου δεν μπορει να αλλαξει με κανεναν τροπο παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
αηδειαζω να διαβασω ολο το θεμα.βλεπω τι ανθρωπους εχει φτιαξει η σημερινη κοινωνια που φοβουνταο μονο και μονο μην τους παρουνε μια θεσουλα στο αει τους.κριμα μονο κριμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
νομιζω το εχουμε ξεκαθαρισει αυτο με τις θεσεις..μια σχολη θα παρει οσα ατομα χρειαζεται και θα δωσει καποιες επιπλεον θεσεις στα παιδια που ανηκουν σε αυτη την κατηγορια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
αηδειαζω να διαβασω ολο το θεμα.βλεπω τι ανθρωπους εχει φτιαξει η σημερινη κοινωνια που φοβουνταο μονο και μονο μην τους παρουνε μια θεσουλα στο αει τους.κριμα μονο κριμα.
Αν αναφερεσαι σε μενα ,πρεπει επιτελους να αρχισεις προσπαθειες για να κατανοεις ενα γραπτο κειμενο. Ουτε δημοσιο θελω να μπω, ουτε περασα σε καποια σχολη που ηταν κατι λιγοτερο απο πρωτης προτιμησης.Τι δεν καταλαβαινεις να στο ζωγραφισω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΙωάννηςΚοσκινάς

Νεοφερμένος

Ο ΙωάννηςΚοσκινάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλοφαγωτες τοτε!
αμα δεν καταλαβαινεισ τι περνανε οι αλλοι μην μιλας καλυτερα!
γραφτηκα στο σαιτ μονο και μονο για να σου απαντησω σε σενα και σε ολους του αλλους που μιλατε για αδικια!
εκανα 500 απουσιες λογω χημειοθεραπειων στην β τεε!δεν εκανα χρηση του δικαιωματος αυτου εισαγωγη με το τοτε 3%. Αντιθετως περασα με την μαγκια μου στην πιο καλη επιλογη τοτε (τει πειραια λογιστικη,αν βγαλεισ τισ στρατιωτικεσ) και βγαζω την σχολη σε 3,5 χρονια(9-9-10)!αλλα σκεφτομαι να το κανω χρηση για την ασοεε πιο πολυ για τισ γνωσεις γιατι δεν πηγα.
ειστε τυχεροι που δεν εχετε περασει αυτα και οχι εμεισ τυχεροι που ανηκουμε στο 5%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Για αδικία μπορει να μιλησει κανεις αν ολοι ξεκιναμε με ισες ευκαιρίες,και τυγχανουμε διαφορετικής μεταχείρισης.Καθίστε οσοι διαφωνείτε με το 5% να λύσετε μια άσκηση μέσα στους πόνους,χωρις να ξερετε αν θα ζείτε αυριο,κι αν θεωρείτε πως μια τετοια κατασταση σας δινει ισες ευκαιριες με υγιεις συναγωνιστές,τοτε εγω σας δίνω το πτυχίο έτσι.Στην τελική αυτά τα παιδιά δεν τα βολεύουν στην ευκολη.Τους λενε εγω σε βάζω μεσα για να μην τα παρατησεις τελείως,και σου δινω κατι να ελπιζεις ωστε να εχεις ενα κινητρο για να παλεψεις.ΑΑΑΝ καταφερεις και επανερθεις,και περασεις καθε μαθημα με την αξια σου (στο πανεπιστημιο κανεις δεν τελειωνει επειδη εχει καλη καρδια),τοτε παιρνεις πτυχιο.Αδικο ειναι αυτο?Αδικο ειναι που μια εγκυος κοπελα εχει διευκολυνση?Πως θα λυσει 3000 θεματα μαθηματικών για να χτυπησει βαθμο!Να κανει έκτρωση?
Η μηπως "κακό του κεφαλιού της" ?Εχουμε κρατος πρόνοιας ή οχι?Ειναι δικαιο δηλαδη που οποιος εχει οικονομικη δυνατοτητα σπουδαζει ο,τι θελει έξω,και μετα εχει τα μεσα για να αποκατασταθει εντος συνόρων?

Αυτά για το φιλο που παραπανω είπε πως καποιοι δειχνουν οτι δε θα τα καταφερναν ακομη κι αν δεν ειχαν προβλημα.Οποιος θελει να απολαμβανει τα δικαιωματα ενος αναπηρου,μπορει πολυ απλα να κοψει τα πόδια του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τους λενε εγω σε βάζω μεσα για να μην τα παρατησεις τελείως,και σου δινω κατι να ελπιζεις ωστε να εχεις ενα κινητρο για να παλεψεις
Αυτό δε μου ακούγεται ok. Σίγουρα είναι μία διευκόλυνση στα όσα προβλήματα υγείας αντιμετωπίζει κάποιος και τα οποια έχουν αντίκτυπο και στη μάθηση. Πχ κενά στα μαθήματα λόγω απουσιών κτλ.
Ωστόσο και πάλι για να μπεις πρέπει να διαβάσεις όχι μόνο 6-7 μαθήματα αλλά όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αυτό δε μου ακούγεται ok. Σίγουρα είναι μία διευκόλυνση στα όσα προβλήματα υγείας αντιμετωπίζει κάποιος και τα οποια έχουν αντίκτυπο και στη μάθηση. Πχ κενά στα μαθήματα λόγω απουσιών κτλ.
Ωστόσο και πάλι για να μπεις πρέπει να διαβάσεις όχι μόνο 6-7 μαθήματα αλλά όλα.

συμφωνοι,δεν καταλαβα που διαφωνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top