Σπουδές από απόσταση

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για τον ΑΚΤΟ τι ξέρετε;
Σκεφτόμουν κάποια στιγμή να ασχοληθώ με τη γραφιστική.

είναι απ τις καλές σχολές αλλά δεν νομίζω ότι έχει μαθήματα απ το σπίτι αν εννοείς αυτό....
έχει κανονική παρακολούθηση (και είναι ψιλοακριβούτσικα)
πάντως τέτοιου είδους σπουδές δεν πιστεύω ότι μπορεί να γίνονται απ το σπίτι... η δουλειά αυτή δεν είναι μόνο διάβασμα και πισι... έχει και πολλά κατασκευαστικά με το χέρι... σχέδια, μακέτες κλπ


@ Giovanna tks... θα το κοιτάξω κι αυτό κι αν είναι θα σου πω για πμ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Ο ΑΚΤΟ νομιζω οτι εχει δυνατοτητα για distance learning..αλλα λιγο αχρηστο μαλλον για σενα :P

Γιατι καθομαι και γραφω δεν ξερω ακομη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Θα πω κι εγώ να μην σε απασχολεί το θέμα της γλώσσας. Όταν πήγα Γλασκώβη τα αγγλικά μου ήταν καλά και τίποτα παραπάνω. Τώρα πια και έχουν γίνει πολύ καλά και έχω μάθει να σκέφτομαι αγγλικά όσον αφορά το ακαδημαϊκό (πέρισυ σκεφτόμουν και στα αγγλικά μες στην καθημερινότητα, αλλά δεν έχει σχέση με αυτό που λέμε).

Αν το πανεπιστήμιο είναι αυστηρό, πιθανώς να χρειαστεί να κάνεις proof reading (γλωσσική επιμέλεια ας πούμε) πριν παραδώσεις την εργασία σου (αναγκάστηκα και το έκανα στην πτυχιακή), αλλά μη νομίζεις πως στάνταρ γίνεται (σε άλλα πανεπιστήμια δεν το ζητάνε). Θα πληρώσεις μερικά χρήματα κάποιον φιλόλογο της αγγλικής, αλλά δεν είναι ΤΟΣΟ σημαντικά ποσά!

Εγώ ξεκίνησα 1 distance-learning πρόγραμμα με 1 college, πολύ χαμηλότερο από πτυχίο, αλλά το έκανα για να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου, είναι και πολύ φτηνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Και εδω το λινκ για ακτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
εχει πολυ καλο τμημα γραφιστικης η ακτο..!
εχει κανει μια φιλη, μετα μου δωσε σημεριωσεις και τα δα κι εγω (εφτιαχνα ακομα το σαιτ τοτε) και ηταν πολυ οργανωμενοι! αλλα οχι απο αποσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κάθε Ινστιτούτο έχει εδώ γραφείο ενημέρωσης και προετοιμασίας για σπουδές στη χώρα, στην οποία ανήκει. Στο Γκαίτε υπάρχει το DAAD, στο Γαλλικό ινστιτούτο το αντίστοιχο... ;)
Πάρε τηλέφωνο στο Βρετανικό ινστιτούτο, ίσως βρεις κι άλλα στο ίντερνετ, ίσως κλείσεις ένα ραντεβού για ενημέρωση.
Εδώ έχει κάποια πράγματα για την εξ' αποστάσεως εκπαίδευση, κάτω-κάτω.
Επίσης την άλλη Τετάρτη έχουν άλλη μία από τις παρουσιάσεις τους, για τις σπουδές στην Αγγλία, αλλά δεν ξέρω αν αυτό σε ενδιαφέρει. Ρώτα πότε γίνεται η έκθεση, όπου έρχονται οι αντιπρόσωποι των Πανεπιστημίων.
Πάντως οι δύο πρώτες σελίδες θα πρέπει να σε καλύπτουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
γιδι οοοοοοοοολα αυτα που εγραψες τα εχω κανει.
δεν βρηκα ακρη, προσωπικα.
οσο για DAAD, Η ΜΟΝΗ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ τους ειναι τα γερμανικα!!!
κουε μιλας? εγω παντως οχι, περα απο τα βασικα,γιαυτο και δεν το επιχειρησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το DAAD το ανέφερα σα παράδειγμα.
Στη Γερμανία υπάρχουν πολλά αγγλόφωνα προγράμματα.
και τέλος: εμένα και πολλούς φίλους μου, μας έχει βοηθήσει στο παρελθόν το Βρετανικό Ινστιτούτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
εχει πολυ καλο τμημα γραφιστικης η ακτο..!
εχει κανει μια φιλη, μετα μου δωσε σημεριωσεις και τα δα κι εγω (εφτιαχνα ακομα το σαιτ τοτε) και ηταν πολυ οργανωμενοι! αλλα οχι απο αποσταση.

Τα δίδακτρα πού κυμαίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Γιατι καθομαι και γραφω δεν ξερω ακομη!

ζητώ ταπεινά συγγνώμη :redface:
επειδή είδα τη λέξη ΑΚΤΟ δεν έδωσα πολύ μεγάλη βαρύτητα επειδή όντως το συγκεκριμένο αντικείμενο δεν είναι αυτό που ψάχνω :redface:

πω πω ντροπήηηηηηηηηη :redface:


:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μας ήρθε με φαξ στην δουλειά ΚΕ μου κι έλεγε πως διοργανώνει σεμινάρια ψυχολογίας, νομίζω θα σε ενδιέφερε!

https://www.aiecollege.gr/

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris60

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας.Φετος εδωσα πανελληνιες και περασα στη Θεολογια Αθηνων αλλα λογω οικογενειακων υποχρωσεων αδυνατω να παρακολουθησω τα μαθηματα απο κοντα..Γι' αυτο λοιπον,σκεφτομαι να διαβαζω στο σπιτι μου και να πηγαινω στην Αθηνα μονο κατα την εξεταστικη περιοδο..Χρειαζομαι τη βοηθεια σας στα εξης θεματα..
1.Πως θα μπορουσα να εχω σημειωσεις απο καθε μαθημα;
2.Τα βιβλια οταν τα παραγγειλω δια μεσω ιντερνετ,μπορω να τα παραλαβω απο τον τοπο κατοικιας μου ή μπορει να τα παραλαβει ενα ατομο εξουσιοδοτημενο απο εμενα;
3.Η Γραμματεια ειναι αρμοδια να μου απαντησει σ΄αυτες τις αποριες;
Υ.Γ για να μην το ξεχασω, η σχολη δε με ενδιαφερει επαγγελματικα αλλα για περαιτερω γνωσεις..
Σας ευχαριστω εκ των προτερων:thanks:

1] Τα μαθηματα της σχολης ειναι ευκολα η δυσκολα;
2]Υπαρχουν υποχρεωτικα μαθηματα;
3]Θα ειναι ευκολο να διαβαζω στο σπιτι και να γραφω μονο στην εξεταστικη περιοδο;:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
1] Τα μαθηματα της σχολης ειναι ευκολα η δυσκολα;
2]Υπαρχουν υποχρεωτικα μαθηματα;
3]Θα ειναι ευκολο να διαβαζω στο σπιτι και να γραφω μονο στην εξεταστικη περιοδο;:thanks:
δε ξερω να σου απαντησω ψαξε στο γκουγκλ καλυτερα εισαι 49 χρονω και θες να σποουδασεις?μπραβο στην προσπαθεια σου φιλε μου:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris60

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
αυτες τις μερες θα κανω την εγγραφη .Η γραματεια μπορει να με βοηθησει; Εαν ζητησω σημειωσεις θα μου δωσουν;Οπως καταλαβαινεις λογω υποχρεωσεων αδυνατω να παρακολουθω τα μαθηματα.ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisRose

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κ@τερίν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Συγχαρητήρια! Πάντως αν πάρεις ένα τηλεφωνάκι στη σχολή θα σε ενημερώσουν πλήρως...Αν το σηκώσουν βέβαια, γιατί αυτό τον καιρό γίνεται ένας χαμός στις σχολές, ειδικά Αθήνα Θεσσαλονίκη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

japos

Νεοφερμένος

Ο japos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλημερα φιλε συμφοιτητη
ειμαι ο Γιαννης 42 ετων ,περασα κι εγω με πανελλαδικες στη θεολογικη αθηνων και μαλιστα 6ος
μενω στην ευβοια και δεν θα παρακολουθω κι εγω,αν και θα πηγαινω που και που.
αν θες στειλε μου mail να τα πουμε μηπως μπορουμε να βοηθηθουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris60

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλημερα φιλε συμφοιτητη
ειμαι ο Γιαννης 42 ετων ,περασα κι εγω με πανελλαδικες στη θεολογικη αθηνων και μαλιστα 6ος
μενω στην ευβοια και δεν θα παρακολουθω κι εγω,αν και θα πηγαινω που και που.
αν θες στειλε μου mail να τα πουμε μηπως μπορουμε να βοηθηθουμε.
Γιαννη συγχαρητηρια και σε σενα το e-mail μου ειναι το εξης; theosotchris@yahoo.com προχθες που εκανα την εγγραφη η γραματεια με εξυπηρετησε δια μεσου των παλαιων φοιτητων. Μου ειπαν οτι θα μου στειλουν τα βιβλια και σημειωσεις μετα απο επικοινωνια που θα εχω μαζι τους. Επειδη ο φορητος υπολογιστης ειναι της κορης μου η οποια σπουδαζει στα Γιαννινα μπορει να αργω λιγο να επικοινωνουμε. Εξαλλου τωρα μαθαινω κομπιουτερ και ιντερνετ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lak100

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης (Μητσος) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βίτσι (Καστοριά). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Γραφτηκα εδω (Kαστορια) στο ΤΕΙ στο τμημα Πληροφορικης και Τεχνολογιας Υπολογιστων. Η ερωτηση μου αφορα τα θεωρητικα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου. Τα οποια ειναι:Προγραμματισμος,Γραμμικη Αλγεβρα,Ηλεκτρονικη Φυσικη. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι στην Ηλεκτρονικη Φυσικη για παραδειγμα πως γινεται το μαθημα και αν ειναι τοσο σημαντικο να τα παρακολουθεις ασχετα αν δεν ειναι υποχρεωτικα. Αν δεν πηγαινεις πως τα περνας αυτα τα μαθηματα σου δινει ο καθηγητης ερωτησεις στο τελος? Φανταζομαι απο ενα σημειο και μετα λιγοστεουν οσοι παρακολουθουν τα θεωρητικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris60

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 63 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γραφτηκα εδω (Kαστορια) στο ΤΕΙ στο τμημα Πληροφορικης και Τεχνολογιας Υπολογιστων. Η ερωτηση μου αφορα τα θεωρητικα μαθηματα του πρωτου εξαμηνου. Τα οποια ειναι:Προγραμματισμος,Γραμμικη Αλγεβρα,Ηλεκτρονικη Φυσικη. Αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι στην Ηλεκτρονικη Φυσικη για παραδειγμα πως γινεται το μαθημα και αν ειναι τοσο σημαντικο να τα παρακολουθεις ασχετα αν δεν ειναι υποχρεωτικα. Αν δεν πηγαινεις πως τα περνας αυτα τα μαθηματα σου δινει ο καθηγητης ερωτησεις στο τελος? Φανταζομαι απο ενα σημειο και μετα λιγοστεουν οσοι παρακολουθουν τα θεωρητικα
Αυτο που εκανα εγω ειναι το εξης΄; Κατα την εγγραφη ανταλαξαμε τηλεφωνα με την φοιτητρια που με βοηηθησε και μου ειπε οτι θα παω τελος οκτωβριου αρχες νοεμβριου να δηλωσω τα βιβλια και μετα θα μου τα στειλει αυτη.Θα μου εχει και σημειωσεις ετοιμες.εμενα τα μαθηματα δεν ειναι υποχρεωτικα.Η φοιτητρια [τεταρτοετης]ισως με βοηθησε γιατι εχω και καποια ηλικια. Κατι τετοιο πιστευω πρεπει να κανεις και συ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis1

Νεοφερμένος

Ο kostis1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Hallo Freunde,

zwar weiß ich nicht, ob ich mit meiner Frage hier richtig liege, aber ich versuch es einfach mal...
Ich würde liebend gern Germanistik studieren, aber da ich bereits Student an einer griechischen Fakultät bin,
ist es nicht erlaubt parallel auch etwas anderes zu studieren...
Με λίγα λόγια θα 'θελα ρε παιδιά... να σπουδάσω γερμανική φιλολογία...εξ' αποστάσεως με σκοπό τη δημόσια εκπαίδευση
είμαι τελειόφοιτος ελληνικής φιλολογίας... (επι πτυχίω... αλλά δεν το βλέπω και σύντομα...) και δε βρίσκω κάποιο πανεπιστήμιο
που να προσφέρει κάτι αντίστοιχο...
μήπως έχει κάποιος κάποια... ιδέα???
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το θέμα "Γερμανική Φιλολογία: Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top