Λιμενικό σώμα

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν στο λιμενικό σώμα σαν λιμενοφύλακας μπαίνεις με πανελλήνιες?αν ναι πόσα μορια χρειάζονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
μόνο εμποροπλοιάρχων έχει σχολή με 8900 μόρια..δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με τους λιμενοφύλακες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μπα δεν νομίζω....δηλαδή αν δεν μπαίνεις μέσω πανελλήνιων τότε πως?απο προκηρύξεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
από προκυρήξεις μόνο με απολυτήριο λυκείου,όπως γίνεται και με τους γνωστούς εποπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Michaelgr2009

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Michaelgr2009 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Και πάει με το βαθμό του απολυτηρίου?
-----------------------------------------
Ανάλογα εννοώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Και πάει με το βαθμό του απολυτηρίου?
-----------------------------------------
Ανάλογα εννοώ

όχι,όποιος θέλει μπάινει,δεν νομίζω να υπάρχει περιορισμός ανάλογα με το απολυτήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
παιδια για το λιμενικο βγαινει προκυρηξη. θελει μεγαλο βαθμο απολυτηριου, και αρκετα πτυχια . ειναι λιγες οι θεσεις και εχει τεραστιο ανταγωνισμό. επισης σε περιπτωση που υπάρχει το μεσον ειναι απαραιτητο. ειναι πολυ δυσκολη περιπτωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aroukart

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aroukart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Το λιμενικο χρειαζεται υψηλο απολυτηριο,ειδικες δυναμεις,πτυχια ξενων γλωσσων κ γενικα οτι εχεις μετραει σε μορια κ οπως λεει κ ο φιλος το βισμα παιζει τον ρολο του φυσικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δηλαδή εγώ που έχω ένα από τα 4-5 καλύτερα δυνατά βύσματα στη χώρα για το ΛΣ, μπορώ να μπω και αύριο;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tarx_12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tarx_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
αν εχεις υπουργο σε δυνατο υπυργειο ,ναι μπαινεις!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και πάει με το βαθμό του απολυτηρίου?
-----------------------------------------
Ανάλογα εννοώ

Ποιο απολυτηριο ? Εχεις μεσον? Μπαινεις. Δεν εχεις? Κααααθεσαι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Ναι έχεις πολλές πιθανότητες να μπεις και αύριο! :D (δεν μου το δανείζεις το μέσο να κάνω τη τύχη μου;;:lol:)

Anyway, για να μπεις στο Λιμενικό το μόνο που ξέρω είναι απο προκήρυξη. Βέβαια πρέπει οπωσδήποτε να έχεις μέσο γιατί τότε πολύ δύσκολα τα πράγματα..( από εμπειρία μιας φίλης μου στα λέω) Δίνεις εξετάσεις σε διάφορα αθλήματα, κολύμβηση, άλμα εις ύψος, τρέξιμο κ.α. τα οποία σε βάζουν τα να ολοκληρώσεις σε συγκεκριμένο χρόνο. :) Επίσης σε περνάνε από ψυχολογικά τεστ (π.χ σε βάζουν να ζωγραφίσεις μια ιστορία κτλ).. Νομίζω πως από Πανελλήνιες δεν γίνεται να μπεις στο Λιμενικό πάντως...Δηλαδή δεν έχω ακούσει να λένε κάποιον να λέει 'θα δηλώσω Λιμενικό στο μηχανογραφικό' ... Ίσως αν έπαιρνες ένα τηλέφωνο στην Υπουργείο Εμπορικής Ναυτιλίας να μάθαινες εκτενέστερα..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NimertiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NimertiS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Μια φίλη μου (κάτοχος πτυχίου ΦΠΨ) λέει πως μπορεί να μπει με εξετάσεις στο λιμενικό.

Αυτό γίνεται? :worry:

Διαφωτίστε όσοι γνωρίζετε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Ναι, γίνεται. Βγαίνει προκύρηξη και δίνεις εξετάσεις σε κάποια μαθήματα. Η προκύρηξη αυτή ομως δεν είναι οτι βγαίνει ανα τακτά διαστήματα πχ κάθε 2 χρόνια αλλα οποτε γουστάρουν αυτοί και ειδικά λόγω κρίσης θα είναι μια φορά στο τόσο. Μπορεί φυσικά να μπει και χωρίς εξετάσεις οπως έχουν μπει οι περισσότεροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Sp1oun0s

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Ο Βαρβιτσιώτης είχε δηλώσει τον Οκτώβρη του 2013 ότι από το 2014 θα μπαίνεις στο λιμενικό με πανελλήνιες, όπως στην αστυνομία. Ξέρει κανείς σε τι φάση βρίσκεται αυτό; Προχωράει ή έχει εγκαταλειφθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Αν το ψαξεις στο διαδικτυο λεει παντου οτι επικειται προκυρηξη. Πανελληνιες νεξτ γιαρ και αν. Φετος εχουμε εκλογες ρε φιλαρακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sp1oun0s

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σωστός. Λες να γίνει έστω του χρόνου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Δε το νομιζω να γινει γιατι ολες οι στρατιωτικες πλην πυροσβεστικης κ λιμενικου ειναι με πανελληνιες, οποτε πρεπει να υπαρχουν και 2-3 για να διοριζουνε. Προσεχε ομως γιατι απο γνωστους μου που ειναι στο λιμενικο αξ και υπαξ, τα λεφτα ειναι σκετη κοροιδια φιλε μου και αν βαλεις μεσα οτι εχεις μεταθεσεις σε μερη με θαλασσα ισα ισα θα βγαινεις. Οποτε το να δωσεις αγωνισματα, κολυμπι, γραπτο διαγωνισμο, πας σχολη 6μηνες εγκλειστος, να σαι ηδη πτυχιουχος και με τελειωμενο φανταρικο και να χεις μεταθεσεις για ενα μισθο της πλακας κλπ δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο. Στο λεω γτ εχω φιλους που ειχανε τελειωσει οικονομικο και αλλες σχολες και περασανε κ τωρα κανουνε τουρνε στα νησια. Μονο αν εχεις φοβερο μεσο και σε κραταει σε βυσματικη θεση αλλα για ποσα χρονια θα το καταφερεις αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sp1oun0s

Νεοφερμένος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Απ'όσο ξέρω στην πυροσβεστική πλέον θα περνάς και με πανελλήνιες. Γενικότερα πιστεύω ότι θέλουν να δείξουν με κάποιο τρόπο ότι αποκαθίσταται η διαφάνεια, και η εισαγωγή στο λιμενικό με πανελλήνιες είναι κάτι που έχει ζητηθεί εδώ και πολλά χρόνια. Επίσης, όσον αφορά τις συνθήκες εργασίας, γνωρίζω διαφορετικά πράγματα, αλλά σίγουρα αν πάρω την τελική απόφαση θα το ψάξω πολύ καλύτερα. Σ'ευχαριστώ όπως και να'χει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οι συνθηκες εργασιας δεν ειναι ασχημες γενικα. Τα λεφτα και οι μεταθεσεις ειναι το προβλημα. Τωρα οτι το κρατος θελει να δειξει διαφανεια, ενταξει αμα τα πιστευεις αυτα τι να σε πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top