Δεν μας έστειλαν καθηγητή: πόσες φορές το έχετε ακούσει;

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Έχετε δίκιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Ενας Θεος ξερει το τι συμφεροντα κρυβονται πισω απο αυτες τις δηθεν ανεπαρκειες καθηγητων...
Και μας στο σχολειο μονο Γερμανικα ειχε σαν μαθημα επιλογης.
Καμια αλλη ξενη γλωσσα.Βεβαια εχω στειλει αναλογο email στην δευτεροβαθμια της περιοχης μου.
Οχι οτι θελω να κανω εγω αλλη ξενη γλωσσα.
Γενικα μιλαω.

Μπραβο για τη κινηση που εκανες.Ειναι απαραδεκτο γιατι δεν στεκει ως δικαιολογια να μην υπαρχουν ολες οι γλωσσες στη δηλωση μετα απο την εγκυκλιο που εστειλε στα σχολεια το ιδιο το υπουργειο.Αν οντως ειναι αδιαφορια απο τη διευθυνση και οχι καποιο λαθος τοτε πρεπει οπωσδηποτε σε αυτες τις περιπτωσεις να γινεται αναφορα στη δευτεροβαθμια της περιοχης γιατι διαπραττεται παρανομια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Aπο δντη γυμνασίου άκουσα το αμίμητο, "ρωτήσαμε στο δημοτικό (6η) για Ιταλικά και μαζεύτηκαν 10, τώρα θα ρωτήσουμε μόνο για Ισπανικα", ενω είχε στα χέρια του την εγκύκλιο που τον υποχρέωνε να ξαναρωτήσει...άπαιχτος. Στο δίπλα σχολείο με γενικά τον ίδιο πλυθησμό μαθητών είχαν ζητήσει 25 μαθητές Ιταλικά (στατιστικά απίθανο στο ένα 10 στο άλλο 25) θα σας πω και κάτι, είναι στο χέρι του δντη να μαγειρέψει τις δηλώσεις για διάφορους λόγους πχ κτιριακό ή για προστασία άλλων καθηγητών διότι θα μειωθούν οι ώρες τους και σε μικρά μέρη αυτοί οι καθηγητές μπορεί να είναι και συγγενείς τους, οπότε μην το ψάχνετε...τουλάχιστον ξέρετε την αλήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elena75

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Έχετε δίκιο

Δυστυχως αυτες ειναι οι συνθηκες εργασιας για τους καθηγητες στον ιδιωτικο τομεα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Μα η πρώην κυρία των Ισπαικών έλεγε ότι δεν μπορούσε να έρθει γιατί διώρθωνε κάτι λάθη που κάνανε οι Ισπανοί στην γραμματική και ευτυχώς που βρέθηκε η ίδια και τους φωτίζει(υποτίθεται είναι συγγραφέας λέει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Στα επτάνησα οι καθηγητές Ιταλικής απο τους πίνακες ωρομισθίων του ΥΠΕΠΘ είναι 33 θεωρητικά το 1/4 απο αυτούς θα πρέπει να είναι στην Κέρκυρα... δηλαδή τουλάχιστον 8. Τα Ιταλικά - αν τα αφήσουν - στα Επτάνησα σε λίγα χρόνια θα είναι γλώσσα 1ης επιλογής.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Έλληνας να διορθώνει Ισπανούς....μου φαίνετε απίθανο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Μα η πρώην κυρία των Ισπαικών έλεγε ότι δεν μπορούσε να έρθει γιατί διώρθωνε κάτι λάθη που κάνανε οι Ισπανοί στην γραμματική και ευτυχώς που βρέθηκε η ίδια και τους φωτίζει(υποτίθεται είναι συγγραφέας λέει)

Αλήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fragl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fragl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 326 μηνύματα.
Ενας Θεος ξερει το τι συμφεροντα κρυβονται πισω απο αυτες τις δηθεν ανεπαρκειες καθηγητων...
Και μας στο σχολειο μονο Γερμανικα ειχε σαν μαθημα επιλογης.
Καμια αλλη ξενη γλωσσα.Βεβαια εχω στειλει αναλογο email στην δευτεροβαθμια της περιοχης μου.
Οχι οτι θελω να κανω εγω αλλη ξενη γλωσσα.
Γενικα μιλαω.
:no1::no1::no1:
Μακάρι τέτοιες κινήσεις κινητοποίησης να τις ακολουθήσουν κι άλλοι, συμφωνώ με τον ole ole, να μαζεύεστε ει δυνατόν πολλά άτομα, είτε αυτό ονομάζεται 15μελές, είτε σύλλογος γονέων και κηδεμόνων, είτε όσοι το θέλετε και θέλετε να υποστηρίξετε αυτό σας το δικαίωμα.Συντονισμένες και ομαδικές κινήσεις, είναι αποτελεσματικότερες από τυχαίες και μεμονωμένες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Eπειδή έχουν ξεκινήσει να δίνονται οι επιλογές στους μαθητές ακούω όργιο παρεκκλίσεων απο τους δντες γυμνασίων και λυκείων και διαπιστώνω ότι δεν υπάρχει κανενας σεβασμός στην εγκύκλιο καθώς και στην Υπουργική Απόφαση, παρακαλώ αν δεν σας δίνουν και τις 4 επιλογές γλωσσών προκειμένου να επιλέξεται αυτήν που σας αρέσει να το δηλώνεται σε αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Η απαντηση απο την δευτεροβαθμια ειναι πως το θεμα θα διευθετηθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
To άλλο με τον Τοτό το ξέρεις....αυτό μου θυμίζει η απάντηση τους.
Πάντως Teol σε παραδέχομαι, δεν το πήρες μοιρολατρικά και το πάλεψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
εγω μολις εστειλα αυτο στη δευτεροβαθμια μεσω ιμειλ.
Αγαπητη Διευθυνση Δευτεροβαθμιας Εκπαιδευσης Ημαθιας,

Ονομαζομαι Χρήστος Δ********* και φοιτώ στο 5ο Γενικο Λυκειο Βεροιας. Στο Λυκειο, πριν ακομη διαλεξουμε τα επιλεγομενα μαθηματα μας ειπαν οτι δεν διδασκονται τα Γερμανικα γιατι δεν υπαρχει καθηγητης και γιατι δεν συκεντρωνεται ο απαραιτητος αριθμος ατομων (που απο οσο ξερω πρεπει να ειναι γυρω στους 12). Και ρωτω: Αφου δεν εχουμε δηλωσει ακομη το ποια μαθηματα μας ενδιαφερουν, γιατι μας αποθαρρυνουν απο το να δηλωσουμε γερμανικα; Εαν μαζευτουν παραπανω απο 12-15 ατομα θα μπορεσει να σταλει ενας/μια καθηγητης/τρια γερμανικης φιλολογιας στο σχολειο; ειναι κριμα να μην μας δινεται η δυνατοτητα, αφου συμφωνα με την υπουργικη αποφαση με
[FONT=Arial, sans-serif]Αριθ. Πρωτ. [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]105959[/FONT][FONT=Arial, sans-serif]/Γ2 της 3ης Σεπτεμβριου 2009, παραγραφος 2 που αναφερεται οτι [/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][FONT=Arial, sans-serif]Τα τμήματα [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]Ξένων Γλωσσών συγκροτούνται με βάση τις επιλογές των μαθητών και ο ελάχιστος αριθμός μαθητών που απαιτείται για τη δημιουργία τμήματος είναι δώδεκα (12). Σε απομονωμένες σχολικές μονάδες της ηπειρωτικής και νησιωτικής χώρας μπορούν να λειτουργήσουν τμήματα και με οκτώ (8) μαθητές. [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][FONT=Arial, sans-serif]και στην παραγραφο 3 που αναφερεται οτι [/FONT][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][FONT=Arial, sans-serif] [FONT=Arial, sans-serif]Οι μαθητές μπορούν να επιλέξουν [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]ως μάθημα επιλογής[/FONT][FONT=Arial, sans-serif] μία δεύτερη ξένη Γλώσσα, [/FONT][FONT=Arial, sans-serif]μεταξύ της Αγγλικής, Γαλλικής, Γερμανικής, Ιταλικής και Ισπανικής Γλώσσας[/FONT][FONT=Arial, sans-serif], ανεξάρτητα εάν την έχουν διδαχθεί στο Γυμνάσιο και διαφορετική από την Α΄ Ξένη Γλώσσα. Οι προϋποθέσεις λειτουργίας των τμημάτων Ξένων Γλωσσών ως μάθημα επιλογής, καθορίζονται από την με αρ. πρ. Γ2/4521/28-8-2001 (ΦΕΚ Β΄1168) Υπουργική Απόφαση που ορίζει τη λειτουργία των κατευθύνσεων και μαθημάτων επιλογής, εχουμε καθε νομιμο δικαιωμα να διδαχτουμε τη συγκεκριμενη γλωσσα. Σας παρακαλω απαντηστε οσο πιο συντομα γινεται ετσι ωστε ακομη και αν εχω αδικο να βρεθει καποια λυση.[/FONT][/FONT][/FONT]

Με εκτιμηση και ανυπομονησια,
[FONT=verdana, helvetica, sans-serif] Χρήστος Δ*********[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Eίσαι άπαιχτος....good... να δούμε τι θα πούνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
τα εγραψα σωστα? να συμπληρωσω κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Aς ελπισουμε τουλαχιστον να μην απαντησουν οπως μου απαντησαν εμενα.
Μεχρι και στο ΥΠΕΠΘ ειμαι ετοιμος να στειλω email.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι, είναι σύντομο και περιεκτικό, εκφράζει την επιθυμία και το νόμιμο δικαίωμα οπότε θα δούμε, και να μην γίνει κάτι, έγινε η προσπάθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
σημερα πηγα να ζητησω το διευθυντη και ηταν ενας καθηγητης και οταν τον ρωτησα γιατι δεν κανουμε μου απαντησε με ενα υφακι "εγω ειμαι ο μεγαλος, εσυ μικρε δεν καταλαβαινεις"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ole ole

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
H νοοτροπία του μεγάλου και δυνατού του όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω...είναι σε άμυνα επειδή έχεις δίκιο...έκανες την κίνηση σου να δούμε τι θα πει η δευτεροβάθμια.
-----------------------------------------
BLOG του ΥΠΕΠΘ...
https://www.meafora.gr/?cat=5,
το θέμα παίζει πολύ υπάρχουν και άλλα προβλήματα, δειτε τα post 9/2009.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ακομη να μου απαντησουν τα ΟΥΦΟ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top