Δημοτικό ή Γυμνάσιο;

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μόνο και μόνο για τα ΜΑθηματικά προτιμώ το Γυμνάσιο

Ο τρόπος διδασκαλίας των Μαθηματικών στο Γυμνάσιο ειναι ομοίως ηλίθιος με αυτον του Δημοτικού. Στο Δημοτικο χρειαζεται λόγω αναγκαιότητας για εκμαθηση των βασικών, στο Γυμνάσιο αντιθετα ειναι το καλύτερο βόλεμα για να βγάζουν 20αρια άτομα που δεν ξέρουν καν να σκέφτονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Θα ελεγα οτι μου αρεσει περισσοτερο το Γυμνασιο, επειδη εχω ολο το απογευμα κατι να κανω(να διαβασω) και επισης αυτα που κανουμε ειναι πιο ενδιαφεροντα...Αλλα απο την αλλη, γραφουμε 5-10 τεστ την εβδομαδα(βασικα στα τεστ το προβλημα ειναι το αγχος που σου προκαλουν, οχι οτι ειναι δυσκολα...)
Οποτε, ειμαι μαλλον καπου στη μεση...:hmm:
-----------------------------------------
ε κι εγω στην αρχη ειχα εναν φοβο για το πως θα παω γυμνασιο αν θα μου αρεσει αλλα πιστεψτε με απο την πρωτη κιολας μερα το λατρεψα παρολο που τα μαθηματα ειναι παραπανω (το οτι το λατρεψα ισως η αιτια να ειναι το οτι ειχα πολλους παλιους συμμαθητες και ηξερα και αρκετα παιδια απο το γυμνασιο οποτε προσαρμοστηκα αμεσως χωρις δυσκολια οσο για την ωρα διαβασματος παλια διαβαζα 30 λεπτα ενω τωρα 1 ωρα δεν εχει διαφορα και οπως και να το κανουμε αλλο αερα εχεις στο δημοτικο και αλλο στο γυμνασιο αν και 6 ταξη καλη ηταν αλλα μωρε μωρουδιστικα πραγματα :P

Πλακα κανεις?!?
Μια ωρα στην Α Γυμνασιου?!?
Πώς τα προλαβαινεις?!?

ΡΗΤΟΡΙΚΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εγώ που διαβάζω 10 λεπτά πρέπει να είμαι ανωμαλία της φύσης!:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
απολαυστε το, οτι κι αν ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Εγώ που διαβάζω 10 λεπτά πρέπει να είμαι ανωμαλία της φύσης!:!:

Τι να σου πω τωρα????Αν προλαβαινεις να διαβαζεις, πασο!!!:emm:
Ο καθενας διαβαζει διαφορετικα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
γυμνασιο ever μονο αυτα που θα μαθεις στο γυμνασιο ειναι υπεραρκετα για να εκτιμησεις το γυμνασιο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!@%^&*(

Νεοφερμένος

Η !@%^&*( αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
δημοτικό βέβαια :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maraki7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Γυμνάσιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
γυμνασιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweet11

Νεοφερμένος

Η sweet11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
μαλλον και τα 2 το ιδιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChRistiNOulaa..

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
γυμνασιοΟοΟοΟοΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Δεν μπορείς να τα συγκρίνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στελιος97

Νεοφερμένος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:εννοειται το δημοτικο καναμε οτι θελαμε:jumpy::jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
εισαι καλα εννοειται δημοτικο:P:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:εννοειται το δημοτικο καναμε οτι θελαμε:jumpy::jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
εισαι καλα εννοειται δημοτικο:P:jumpy:

Αυτο εσυ το θεωρεις καλο?:!::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Στο Δημοτικό το πιο ωραίο ήταν πως δεν έπερνες απουσίες..Όχι όπως στο Γυμνάσιο που άμα δεν λείξεις περίπου 2 εβδομάδες μένεις στην ίδια τάξη...Καθόλου καλή ιδέα..Δεν λέω να το κόβανε αυτό εντελώς με τις απουσίες αλλά απλά ας βάζανε σύνολο 250 απουσίες έτσι ώστε ένα παιδί που έτυχε κάτι σοβαρό να μην μείνει στην τάξη.Δεν θα είναι δίκαιο για αυτό..Ειδικά αν αυτό το παιδί τα πήγαινε καλά στο σχολείο..Εγώ το θεωρώ απαράδεκτο..Ξέρω τώρα μπορεί μερικοί να μου πούνε πως δεν είναι καθόλου απαράδεκτο αλλά 114 απουσίες πόσες είναι(Δικαιολογημένες & Αδικαιολόγητες) είναι λίγες...Βασικά ας μου πει κάποιος αυτό με τις απουσίες ποιος είναι ο σκοπός;;Επειδή το παιδί θα έχει χάσει μαθήματα και δεν θα έχει προχωρήσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Στο Δημοτικό το πιο ωραίο ήταν πως δεν έπερνες απουσίες..Όχι όπως στο Γυμνάσιο που άμα δεν λείξεις περίπου 2 εβδομάδες μένεις στην ίδια τάξη...Καθόλου καλή ιδέα..Δεν λέω να το κόβανε αυτό εντελώς με τις απουσίες αλλά απλά ας βάζανε σύνολο 250 απουσίες έτσι ώστε ένα παιδί που έτυχε κάτι σοβαρό να μην μείνει στην τάξη.Δεν θα είναι δίκαιο για αυτό..Ειδικά αν αυτό το παιδί τα πήγαινε καλά στο σχολείο..Εγώ το θεωρώ απαράδεκτο..Ξέρω τώρα μπορεί μερικοί να μου πούνε πως δεν είναι καθόλου απαράδεκτο αλλά 114 απουσίες πόσες είναι(Δικαιολογημένες & Αδικαιολόγητες) είναι λίγες...Βασικά ας μου πει κάποιος αυτό με τις απουσίες ποιος είναι ο σκοπός;;Επειδή το παιδί θα έχει χάσει μαθήματα και δεν θα έχει προχωρήσει;
Αν το παιδι εχει ενα προβλημα υγειας, καθολου παραλογο δεν ειναι.
Ε οχι και 250 ρε φιλε!
Οι κοπανες θα πηγαιναν συννεφο, με δουλευεις?
Εξαλλου αν υπαρχει χαρτι γιατρου οι απουσιες δικαιολογουνται, δεν καταλαβαινω το προβλημα σου βασικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ πολύ δίκαιο απλά.Δικαιολογούνται αλλά πάλι δεν μετριούντε;;;Μέχρι και οι αδικαιολόγητες δεν έχουν όριο.Οκ συμφωνώ με αυτό που λες για τις κοπάνες αλλά τι να κάνουν και οι άλλοι.Η έστω για αυτό που λες για τις κοπάνες άμα υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα που δεν ήρθες να έρχεται ο γονέας να τις δικαιολογεί αλλά να μην υπάρχει όριο στις αδικαιολόγητες..Βασικά έτσι πολύ θα καθόντουσαν σπίτι και πχ αντί 36,6 να έχουν και έχουν 37 δεν θα τους στέλνουν αλλά άμα το σκεφτούμε σίγουρα υπάρχει λύση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ πολύ δίκαιο απλά.Δικαιολογούνται αλλά πάλι δεν μετριούντε;;;Μέχρι και οι αδικαιολόγητες δεν έχουν όριο.Οκ συμφωνώ με αυτό που λες για τις κοπάνες αλλά τι να κάνουν και οι άλλοι.Η έστω για αυτό που λες για τις κοπάνες άμα υπάρχει κανένα άλλο πρόβλημα που δεν ήρθες να έρχεται ο γονέας να τις δικαιολογεί αλλά να μην υπάρχει όριο στις αδικαιολόγητες..Βασικά έτσι πολύ θα καθόντουσαν σπίτι και πχ αντί 36,6 να έχουν και έχουν 37 δεν θα τους στέλνουν αλλά άμα το σκεφτούμε σίγουρα υπάρχει λύση
Και ρολο παιζει που μετριουνται ανθρωπε μου??
Σου χαλαει το ιματζ? :P
Καλα ε, το να μην υπαρχει οριο στις αδικαιολογητες ειναι απο τις μεγαλυτερες πατατες που εχω ακουσει ποτε. :p
Πιστεψε με, αν ηταν ετσι πολλα κακομαθημενα καλοπαιδα σπανια θα πατουσαν το επιδεξιο ποδαρακι τους στην ταξη. :P
Και στο κατω κατω της γραφης, αν ενα παιδι ειναι στο νοσοκομειο σε σοβαρη/κρισιμη κατασταση, και να μην του δικαιολογηθουν οι απουσιες ειναι το τελευταιο που το ενδιαφερει πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ε εντάξει..Μην με φας κιόλας..Μπορεί να είπα κοτσάνες αλλά και εγώ πρωτάρης είμαι,τώρα μπήκα στο Γυμνάσιο..Μπορεί να μην έχω καταλάβει καλά το νόημα των απουσιών..Πες μου λίγο..Οι δικαιολογημένες έχουν όριο έτσι;;Τότε γιατί να μην με νοιάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Δεν παω να σε φαω, δεν τρωω παιδακια:cool::p.
Ναι μωρε, το κατανοω αυτο, αλλα σου λεω, δεν νομιζω οτι κατι δεν ειναι λογικο με τις απουσιες.
Λογικα θα σας δωσουν και χαρτι που τα λεει αναλυτικα (αν δεν σας εχουν δωσει ακομα).
Οριο μεχρι αδικαιολογητες ειναι 64, δικαιολογημενες 114, και νομιζω οτι αν υπαρξει χαρτι γιατρου (οτι και καλα το παιδι ειναι στο νοσοκομειο κλο.) δικαιολογουνται και οι υπολοιπες, ΝΟΜΙΖΩ.
Αλλα εμα, γιατι τοση καψα για τις δικαιολογημενες?
Υπαρχει περιπτωση να χρειαστει να κανεις τοσες? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top