Πρόγραμμα διαβάσματος

Ευαγγελία Χίος

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία Χίος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καλησπερα σας:D
εγω ειμαι μαθητρια τριτης λυκειου,δινω πανελληνιες και στοχευω για πολυ υψηλη σχολη..Κτηνιατρικη συγκεκριμενα..
ομως δε μου βγαινει να διαβασω πανω απο 4ωρο την ημερα!!:/:
και δε φταιει το θεμα "βαριεμαι να διαβασω" αλλα το οτι δε προλαβενω να διαβασω παραπανω..λογω σχολειου και μαθηματων.
σορρυ αν ειμαι εκτος θεματος,αλλα εχετε να μου προτεινετε μια λυση για αυτους τους 2μιση μηνες που απομενουν ωστε να διαβασω παραπανω ωρες?
γιατι οσο να 'ναι,τωρα τα πραγματα εχουν δυσκολεψει που εχει βγει η υλη και πρεπει να γραφω συνεχεια διαγωνισματα..
ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση και ζητω συγγνωμη αν εχω βγει εκτος θεματος,αλλα ειμαι νεο μελος και ακομη δε ξερω καλα το φορουμ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
καλησπερα σας:D
εγω ειμαι μαθητρια τριτης λυκειου,δινω πανελληνιες και στοχευω για πολυ υψηλη σχολη..Κτηνιατρικη συγκεκριμενα..
ομως δε μου βγαινει να διαβασω πανω απο 4ωρο την ημερα!!:/:
και δε φταιει το θεμα "βαριεμαι να διαβασω" αλλα το οτι δε προλαβενω να διαβασω παραπανω..λογω σχολειου και μαθηματων.
σορρυ αν ειμαι εκτος θεματος,αλλα εχετε να μου προτεινετε μια λυση για αυτους τους 2μιση μηνες που απομενουν ωστε να διαβασω παραπανω ωρες?
γιατι οσο να 'ναι,τωρα τα πραγματα εχουν δυσκολεψει που εχει βγει η υλη και πρεπει να γραφω συνεχεια διαγωνισματα..
ευχαριστω εκ των προτερων για την απαντηση και ζητω συγγνωμη αν εχω βγει εκτος θεματος,αλλα ειμαι νεο μελος και ακομη δε ξερω καλα το φορουμ:redface:
Ειμαι και εγω μαθητρια 3η λυκειου κ δινω πανελληνιες...Βασικα κ σε εμενα συμβαινει...επειδη ειμαι κουρασμενη μετα το φροντηστηριο και λογω σχολειου...
θα μπορουσες καποιες μερες να μην πηγαινεισ σχολειο για να σου μενει παραπανω χρονος αλλα θα πρεπει να προσεξεις τις απουσιες ή να περνεις να κανεις καποια μαθηματα(οσο ειναι δυνατον)σε καποιες ωρες της γενικης:)
τα σ/κ να ξυπνας 8 το πρωι(ετσι κανω εγω)για να διαβαζεις;)
να μην βγαινεις εξω αμα βγαινεις το βραδυ του σαββατου :(
αυτα βασικα....εγω εχω βγαλει την υλη κ κανω επαναληψεις και ναι ειναι πολυ δυσκολα αλλα υπομονη θα τα καταφερουμε
τωρα που ερχεται το πασχα να κανεις ενα καλο προγραμμα ωστε να βγαλεις οσα μπορεις περισσοτερα!!
καλη επιτυχια...πιστευω να βοηθησα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευαγγελία Χίος

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία Χίος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ειμαι και εγω μαθητρια 3η λυκειου κ δινω πανελληνιες...Βασικα κ σε εμενα συμβαινει...επειδη ειμαι κουρασμενη μετα το φροντηστηριο και λογω σχολειου...
θα μπορουσες καποιες μερες να μην πηγαινεισ σχολειο για να σου μενει παραπανω χρονος αλλα θα πρεπει να προσεξεις τις απουσιες ή να περνεις να κανεις καποια μαθηματα(οσο ειναι δυνατον)σε καποιες ωρες της γενικης:)
τα σ/κ να ξυπνας 8 το πρωι(ετσι κανω εγω)για να διαβαζεις;)
να μην βγαινεις εξω αμα βγαινεις το βραδυ του σαββατου :(
αυτα βασικα....εγω εχω βγαλει την υλη κ κανω επαναληψεις και ναι ειναι πολυ δυσκολα αλλα υπομονη θα τα καταφερουμε
τωρα που ερχεται το πασχα να κανεις ενα καλο προγραμμα ωστε να βγαλεις οσα μπορεις περισσοτερα!!
καλη επιτυχια...πιστευω να βοηθησα!:)



Συνηθως στις ωρες της γενικης λυνω ασκησεις μαθηματικων ή φυσικης ή ακομη και χημειας για να μην τις εχω στο σπιτι!:P
Και Σαββατα εχω να βγω ηδη πολυ καιρο και απο οτι βλεπω μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες δε θα ξαναβγω:/:
Τα Σ/Κ ξυπναω κατα τις 9 και διαβαζω αλλα και παλι δε μπορω να κατσω πολλες ωρες:worry: Δε ξερω γιατι:/:
Παντως ευχαριστω πολυ:D Καλη επιτυχια και σε σενα:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Συνηθως στις ωρες της γενικης λυνω ασκησεις μαθηματικων ή φυσικης ή ακομη και χημειας για να μην τις εχω στο σπιτι!:P
Και Σαββατα εχω να βγω ηδη πολυ καιρο και απο οτι βλεπω μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες δε θα ξαναβγω:/:
Τα Σ/Κ ξυπναω κατα τις 9 και διαβαζω αλλα και παλι δε μπορω να κατσω πολλες ωρες:worry: Δε ξερω γιατι:/:
Παντως ευχαριστω πολυ:D Καλη επιτυχια και σε σενα:clapup::D
Και εγω εχω να βγω πολυ καιρο και οσο πλησιαζουν οι πανελληνιες τοσο πιο ζορικα γινονται τα πραγματα αλλα να κανεις καλο προγγραμα το πασχα...:)
καλη δυναμη παντως και υπομονη 2,5 μηνες μειναν:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Τώρα με αγχώνετε...Εγώ ειδικά τον τελευταίο καιρό έβγαινα συχνότερα απ' ότι συνήθιζα...Εντάξει,ας πούμε τον περασμένο μήνα πρέπει να βγήκα 3 Σάββατα..Δεν ξέρω,ένιωθα ότι το χρειαζόμουν περισσότερο τώρα με την πίεση.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
Τώρα με αγχώνετε...Εγώ ειδικά τον τελευταίο καιρό έβγαινα συχνότερα απ' ότι συνήθιζα...Εντάξει,ας πούμε τον περασμένο μήνα πρέπει να βγήκα 3 Σάββατα..Δεν ξέρω,ένιωθα ότι το χρειαζόμουν περισσότερο τώρα με την πίεση.....:/:
εγω εχω να βγω δυο Σαββατα....τωρα μπορει να το χρειαζοσουν....ο καθενας κανει το προγγραμμα του...εγω θα βγω εξω κσι μετα δεν θα θελω να γυρισω αλλα πρεπει να μην καστω ως αργα γιατι τη Κυριακη θα ξυπνησω νωρις.:/:παρολα αυτα αμα δεν αντεχεις καλο ειναι να βγεις για λιγο...ξεσκας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hristinoola

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Νατασούλα μην αγχώνεσαι.. Ο καθένας έχει τους ρυθμούς του. Εγώ δεν είχα πάει φροντιστήριο ποτέ μέχρι το Σεπτέμβρη της τρίτης λυκείου κ μέχρι και το Ιανουάριο έτρωγα 16 ώρες την εβδομάδα σε φροντηστήρια και από το πρωί του Σαββάτου μέχρι το βράδυ της Κυριακής δεν πάταγα σπίτι (και εννοείται δε διάβαζα κ όλας..). Μετά στρώθηκα και έγραψα 18.400 μόρια και μπήκα ΑΣΟΕ φέτος. Αυτό δε σας το λέω για να το μιμηθείτε αλλά για να μην αγχωθείτε. Έχετε ακόμα χρόνο. Απλά κρατήστε ό,τι απουσίες έχετε και αναλόγως το πότε ξεκινάνε οι Πανελλήνιες σταματήστε να πηγαίνετε (τουλάχιστον στα γενικής παιδείας), όπως έκανα εγώ.
Νατάσα κ Εύα ειδικά, για μένα οι 4 ώρες τη μέρα είναι υπεραρκετές, ειδικά αν το κάνετε καιρό τώρα. Και είναι λογικό να μην μπορείς να το κάνεις συνέχεια, παιδιά είστε. Ίσα ίσα αρχίζετε και γίνεστε αντιπαραγωγικές μετά. Γι'αυτό όταν νιώσετε κουρασμένες κλείστε τα βιβλία και βγείτε μία βόλτα να πάρετε λίγο αέρα. Και κατ'εμού, μην κάθεστε μπροστά σ'έναν Η/Υ μιλώντας για τις Πανελλήνιες... Σας καταλαβαίνω, κ εγώ τα ίδια έκανα πέρσι αλλά σίγουρα θα συμφωνήσετε ότι μόνο άγχος σας προσθέτει αυτό...
Μην έχετε τύψεις λοιπόν αν βγήκατε για ένα καφεδάκι ή είδατε λίγη τηλεόραση παραπάνω ή (το καλύτερο) κοιμηθήκατε λίγο παραπάνω. Απλά μην το κάνετε συχνά. Θα σας πω τα κλασσικά που είναι όμως αλήθεια: πιείτε πολύ νερό και φυσικούς χυμούς, να τρώτε καλά, καλό θα ήταν να παίρνετε και καμιά πολυβιταμίνη (ειδικά αν ενισχύει κ τη μνήμη, ρωτήστε το φαρμακοποιό ή το γιατρό σας) και πάνω απ'όλα να ξεκουράζεστε! Αυτό είναι το λάθος που κάνουν πολλοί μαθητές και δεν τα πάνε τόσο καλά όσο θέλανε... Από δω και πέρα μην κοιμηθείτε μετά τις 12 ( που και αυτό αργά είναι για σας) και πάτε χαλαρά. Το άγχος ποτέ δε βοήθησε κανέναν. Να το θυμάστε αυτό και τη μέρα των εξετάσεων.
Και πάνω απ'όλα να θυμάστε το στόχο σας! Αυτό θα σας δίνει δύναμη. Μην κοιτάτε που είστε τώρα αλλά που θα'στε του χρόνου τέτοια εποχή! Εγώ για ένα χρόνο είχα κολλημένο μπροστά στο γραφείο μου ένα χαρτάκι που έλεγε τα μόρια που ήθελα να γράψω και το τμήμα που ήθελα να περάσω. Όταν έλεγα ότι ως εδώ ήταν, αυτό το χαρτάκι με έπειθε να συνεχίσω.
Καλή τύχη λοιπόν και μην ανησυχείτε.. Όλα καλά θα πάνε, αρκεί να το κυνηγήσετε!
Υ.Γ. Νατασούλα μην πάρεις φόρα και δε σε μαζεύουμε μετά με τις εξόδους, ε? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδιά πιστεύετε ότι γίνετε να βγάλουμε την θεωρία κυρίως στα μαθηματικά κατ, ΑΕΠΠ, τις τελευταίες μέρες πριν δώσουμε, γιατί το έχω άγχος, και δεν με βλέπω να τις ρίχνω μια ματιά, γιατί επικεντρώνομαι περισσότερο στις ασκήσεις. Εν μεταξύ έχω να διαβάσω ΄έκθεση από τα Χριστούγεννα. κακό αυτό:hmm:, είναι γιατί δεν μ αρέσει να παραμελώ τα άλλα μαθήματα για αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Κ γω εκθεση μονο οτι μας βαζει στο φροντιστηριο κανω και αυτα απο υποχρεωση... Αεππ δεν προλαβαινεις να βγαλεις την θεωρια μια μερα πριν δωσεις για αυτο αφιερωσε απο τωρα 2-3 ωρες την εβδομαδα και θα βγει ευκολα. Μαθηματικα αν ξερεις μεθοδολογιες λογικα θα ξερεις και μεγαλο μερος της θεωριας οποτε δεν νομιζω να χρειαζονται πολυ διαβασμα εκτος απο αποδειξεις που αν δεν τις εχεις αρχισει ακομα μαλλον ηρθε ο καιρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Οντως θεωρια ΑΕΠΠ κεγω δεν ξερω τι θα κανω.. ειδικα φυσικη.. μου τρωει πολυ χρονο η θεωρια αοδε+αοθ :/

παρεπιμπτοντος αυριο γραφω αοθ σχολειο.. τι πιστευετε οτι ειναι πιο sos απο 1ο + 2ο + 3ο θεωρια να τα κανω επαναληψη μεχρι το πρωι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
3ο, σκοπιες μελετης, στατικη δυναμικη δομη δεδομενων, μαθε και καποιες απο τις λειτουργιες(αναζητηση,εισαγωγη)
2ο, τι ειναι αλγοριθμος και εισοδος εξοδος και τα λοιπα πολυ καλα,μεταβλητη,σταθερα, οι τυποι τους, τι λεμε εκφραση
1ο δεν εχει πολυ θεωρια και πιστευω οτι ολη ειναι σημαντικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endri1994

Νεοφερμένος

Ο endri1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Οντως θεωρια ΑΕΠΠ κεγω δεν ξερω τι θα κανω.. ειδικα φυσικη.. μου τρωει πολυ χρονο η θεωρια αοδε+αοθ :/

παρεπιμπτοντος αυριο γραφω αοθ σχολειο.. τι πιστευετε οτι ειναι πιο sos απο 1ο + 2ο + 3ο θεωρια να τα κανω επαναληψη μεχρι το πρωι :P
3ο,νομος φθινουσας αποδοσης,η εννοια της παραγωγης και τα χαρακτηριστικα της,συναρτηση παραγωγης,σημασια του MC
2ο,προσδιοριστικοι παραγοντες της ζητησης,συμπεριφορα καταναλωτη,νομος της ζητησης
1ο,κπδ,γιατι συνηθως τι κοστος ευκαιριας ειναι αυξανομενο,το οικονομικο κυκλωμα,ο καταμερισμος των εργων,οι αναγκες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top