Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

grobath

Νεοφερμένος

Ο grobath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ποιοι από εδώ θα είστε Ηράκλειο και σε ποια σχολή; Εγώ πέρασα Επιστήμης και Τεχνολογίας των Υλικών.Θα θελα να κάνω και μια ερώτηση. Γνωρίζει κανείς τπτ για τις εστίες που έχουν στο Πανεπιστήμιο; Μου είπαν ότι είναι σε ένα ξενοδοχείο. Αυτό που θα ήθελα να ξέρω βασικά είναι άμα είναι σχετικά καλά τα δωμάτια ( όχι τπτ τρελά πράγματα απλά να είναι ανθρώπινα) και άμα μπορώ να έχω internet γιατί αλλιώς ποιο πολλά λεφτά απο το ενοίκιο θα τα δίνω στα net cafe.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω περασα Ηρακλειο, στο Φυσικό. Ναι κι εγω ξερω οτι συνεργαζεται το πανεπιστημιο με ξενοδοχειο αλλα δε ξερω λεπτομερειες. Σιγουρα υπαρχουν καποιες προυποθεσεις βεβαια. Καλυτερα να ρωτησεις τη γραμματεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grobath

Νεοφερμένος

Ο grobath αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ρώτησα τη γραμματεία και μου είπαν ότι δικαιούμαι και ότι μετά την εγγραφή μου στο τμήμα να πάω να κάνω τα χαρτιά. Απλά θα ήθελα να ξέρω μερικά πράγματα παραπάνω ώστε να δω άμα θα ψάξω τελικά για κάποιο μικρό σπίτι ή θα πάω να μείνω στις εστίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
πολύ καλά κάνατε και μπήκατε στο Ηράκλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DeSo_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κι εγώ Ηράκλειο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σε ποια σχολη περασες Deso? Και μη γραφεις με greeklish :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Εγώ μένω στο Ηράκλειο. Αν θέλετε μπορώ να μάθω με ποιό(α) ξενοδοχείο(α) συνεργάζεται...

(Και γενικά ρωτήστε ό,τι θέλετε σχετικά με το Ηράκλειο. Αν δεν είμαι σε θέση να σας απαντήσω εγώ, μπορώ να ρωτήσω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ξερει κανεις που εχει κτηνιατρειο και πετ σοπ?? στο κεντρο του ηρακλειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DeSo_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε ποια σχολη περασες Deso? Και μη γραφεις με greeklish :)
Εφαρμοσμενης Πληροφορικης και πολυμεσων (ΤΕΙ)


εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ξερει κανεις που εχει κτηνιατρειο και πετ σοπ?? στο κεντρο του ηρακλειου

Όταν λες κέντρο;

Πήγαινε https://www.xo.gr

και γράψε PET SHOP και Ηράκλειο.
Μετά πάτα στις επιλογές <<διαδραστικός χάρτης>> για να δείς που βρίσκονται και στο χάρτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εφαρμοσμενης Πληροφορικης και πολυμεσων (ΤΕΙ)


εσυ?

Εγώ στο Φυσικό :)

Αρχική Δημοσίευση από Eruyomo:
Όταν λες κέντρο;

Πήγαινε https://www.xo.gr

και γράψε PET SHOP και Ηράκλειο.
Μετά πάτα στις επιλογές <<διαδραστικός χάρτης>> για να δείς που βρίσκονται και στο χάρτη!


Ε, μέσα από τα τείχη για να είναι κοντά μου! Οκ βρηκα ενα ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tedy

Νεοφερμένος

Ο tedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γειααααααααα, εγώ πέρασα μαθηματικό. Όποιος θέλει να πάει βόλτα και θέλει παρέα ας μου πει! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Καλές σπουδές λοιπόν παιδιά στο Ηράκλειο καί να ανοίγετε καί κανένα βιβλίο γιατί η πόλη καί γενικά ο χώρος προδιαθέτουν γιά αδιαβασίες καί κραιπάλες ειδικά όταν θα ανοίγει ο καιρός (μπάνια) προς το τέλος κάθε χρονιάς τη στιγμή ακριβώς πού θα πρέπει να διαβάσετε.
Ξέρω γιατί είμαι Ηρακλειώτης καί βλέπω καί ακούω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Και εγώ Ηρακλειλωτης είμαι και έχω να πω οτι το Ηράκλειο είναι απο τις πιο βαρετές πόλεις της Ελλάδας

Θα ανοίξετε βιβλίο αργά η γρήγορα. Απλά κάντε το γρήγορα, για να μην προλάβετε να βαρεθείτε και το Ηράκλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμένα πάντως τους 2 μήνες που είμαι εδώ μ'αρέσει πάρα πολυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Μπράβο πατριώτη!Εσένα έπρεπε να έχουν οι τουριστικοί οδηγοί να δείς τουρισμός πού θα..κατακλύσει την πόλη σου.Τι δεν σού αρέσει ωρέ πατριώτη στον τόπο σου γιά πες μου?Έκανες φοιτητής στο Ηράκλειο καί ξέρεις από πρώτο χέρι?Δεν σημαίνει τίποτα πως είσαι από εκεί.Εδώ είναι να ξέρεις να την ζήσεις την φοιτητική ζωή όπου καί να είσαι.Αλλά όταν είσαι "φυτό" φοιτητής τι να καταλάβεις όπου καί να βρίσκεσαι.Ισορροπημένη ζωή με διάβασμα, καλή παρέα, διασκέδαση.Τίποτε άλλο.

Ενδιαφέρουσα άποψη, που την εξέφρασες υπέροχα και τηρώντας το επίπεδο που αναμένουμε να δούμε απο έναν καθηγητή, εύγε.
Εκτός αν την μετράμε για το ποιος είναι πιο "Ηρακλειώτης", επέτρεψε μου να έχω ζήσει στην πόλη μου αρκετό καιρό και να έχω και εγώ άποψη, τόσο προσωπική, όσο και απο γνωστούς μου.

Θα σου πω τι έχει η πόλη μας.

Είναι άσχημη, έχει σκατά δρόμους, λιγοστά μέρη για διασκέδαση που είναι όλα στην πλειοψηφία τους ΙΔΙΑ και πολύ λίγα όσον αφορά ψυχαγωγία γενικά. Α και τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εχει ωραία φοιτητικά στέκια πάντως, αν και δεν έχω πάει πολλές φορές σε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Εχει ωραία φοιτητικά στέκια πάντως, αν και δεν έχω πάει πολλές φορές σε αυτά.

Ναι έχει, αλλα πας 1-2-3-10 φορές και μετά τα βαριέσαι. Χώρια που αν πας σε ένα έχεις πάει σε όλα.
Ήδη εγώ τα έχω βαρεθεί και ας σπουδάζω Χανιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pispirikos27

Νεοφερμένος

Ο pispirikos27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
γεια σας παιδια..ξερει κανεις τιποτα για τη διαμονη στο ηρακλειο ως φοιτητης?φοιτητικες εστιες,που ειναι,πως μπορω να βρω φωτογραφιες και τετοια.επισης θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε κανενα ξενοδοχειο(στουντιος και ετσι)στο οποιο μπορω να περασω τα φοιτητικα μου χρονια..η ακομα αν την κανει κανεις που νοικιαζει να ριξει καμια προταση στο τραπεζι γιατι παιζει να με ενδιαφερει το σπιτι του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Λοιπον
αν περασεις στο πανεπιστημιο απ'οσο ξερω μεχρι τωρα δεν εχει εστιες, αλλα συνεργαζεται με ενα ή δυο ξενοδοχεια και δινει δωματια, ομως νομιζω ειναι αρκετα δυσκολο να παρεις δωματιο εκει. Στο ΤΕΙ εχει εστιες αλλα δεν ξερω γιατι δεν σπουδαζω στο τει.
Το καλυτερο που χεις να κανεις μαλλον ειναι να παρεις καμια εφημεριδα (πχ Κρητικες Αγγελιες) και να βρεις εκει διαμερισμα, υπαρχουν και στουντιος και κανονικα σε διαφορες τιμες, και να πας να τα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top