Πανελλήνιες μετα από αρκετά χρόνια

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας είμαι νέο μέλος στην πολύ ενδιαφέρουσα παρέας σας,είμαι δυστυχώς απόφοιτη ΑΕΙ και οι καταστάσεις σήμερα με οδηγούν στο να ξαναδώσω πανελλήνιες μετα απο 9 ολόκληρα χρόνια!
Θα ακολουθήσω την θεωρητική κατεύθυνση γιατι σε αυτην έχω κλίση και μάλλον θα πάω και φροντιστήριο!
Λυπάμαι που μια λανθασμένη επιλογή στην ηλικία των 18 με έκανε να βρεθώ σε μια σχολή που απολύτως τίποτα δεν μου προσέφερε(θεολογία)αλλα και χαίρομαι και έχω πεισμώσει πραγματικά που έχω την ευκαιρία για κάτι καλύτερο έστω και σε αυτη την ηλικία(26)!
πραγματικά έχω πεισμώσει πολύ και θέλω να τα καταφέρω με κάθε μέσο...
Κανείς αλλος που το έκανε ή που θα το κάνει?
Γενικά πώς σας φαίνεται σαν ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Tέλεια είναι η ιδέα σου...Να σου πω και κάτι άλλο...Γιατί δεν δίνεις κατατακτήριες και μπαίνεις στη "θύελλα" των πανελληνίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι κατατακτήριες δυστυχώς με περιορίζουν πολύ γιατι θα πρέπει να στραφώ μόνο σε 1 σχολή για την οποία υπάρχουν πολύ λίγες θέσεις οπότε θα είναι μεγαλύτερο το ρίσκο,ενώ με τις πανελλήνιες θα μπορέσω να δηλώσω μεγάλο αριθμό σχολών!
Το μονο που σκέφτομαι και προβληματίζει είναι αν υπάρχει νομικά αυτη η δυνατότητα καθότι έχει περάσει πολύς καιρός και είμαι ήδη πτυχιούχος μιας σχολής αυτος είναι και ο βασικός προβληματισμός αν γνωρίζει κανεις κάτι και μπορεί να με διαφωτίσει θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Τι τέλεια ιδέα ρε παιδιά; Ή εγώ είμαι πολύ πεσιμιστής ή όλοι τα βλέπουν τα πράγματα μπάτε σκύλοι φάτε αλέστε.
26 χρονών. Να ξεκινήσεις φέτος για πανελλήνιες του χρόνου τέτοια εποχή θα είσαι 27. Αν καταφέρεις να μπεις στη σχολή την οποία θες, γιατί οι πανελλήνιες δεν είναι τώρα τις θέλω τώρα θα τις έχω, τα κενά που θα έχεις λογικά θα είναι πολλά. Άλλα τέσσερα στην καλύτερη των περιπτώσεων χρόνια κι εκεί. Τότε θα είσαι τριάντα ενός. Και μέχρι να βρεις δουλειά; Ούτε πλήρη απασχόληση μπορείς να βρεις ούτε τίποτα κατά τη διάρκεια όλων αυτών των ετών. Αν έχεις τόσο πλούσιους γονείς με γεια σου. Καταλαβαίνω πως έκανες ένα λάθος στην ακαδημαϊκή σου πορεία ως φοιτήτρια, αλλά σαν αργά δεν το σκέφτηκες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εγώ ξαναδίνω φέτος μετά απο 2 χρόνια, δεν είναι και τόσα πολλά ώστε να χω αποκοπεί πλήρως απ το θέμα των πανελληνίων, αλλά είναι αρκετά ώστε να μην θυμάμαι τίποτα και να ξαναρχίζω απ την αρχή!:P:P

Renata, είναι πολυ γενναία η απόφαση σου, και σου εύχομαι κάθε επιτυχία.
Αν καταλαβα καλά προβληματίζεσαι για το αν μπορείς να ξαναδώσεις?? Αν ναι,τότε απ όσο ξέρω δεν υπάρχει κανένας τέτοιος περιορισμός, αλίμονο αν μας βάζαν και περιορισμούς στη γνώση!;)

Αντιγραφάκια, δεν συμφωνώ μαζί σου! Γιατί δηλαδή πρέπει να συμβιβαστεί η κοπέλα με κάτι που δεν της αρέσει και να το υπομένει για την υπόλοιπη ζωή της? Δεν είναι άδικο? Κι όλα αυτά επειδή σου ζητάνε στα 18 σου να ξέρεις για τί ακριβώς προορίζεσαι?
Δηλαδή αν ήταν ιατρική πάλι στα ίδια χρόνια δεν θα βγαινε για δουλειά? Ή αν έκανε μεταπτυχιακό? Κι εξάλλου δεν ξέρουμε πως έχει διαμορφώσει τη ζωή της! Νομίζω ότι έκρινες υπερβολικά γρήγορα... Φιλικά πάντα!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αντιγραφάκια, δεν συμφωνώ μαζί σου! Γιατί δηλαδή πρέπει να συμβιβαστεί η κοπέλα με κάτι που δεν της αρέσει και να το υπομένει για την υπόλοιπη ζωή της? Δεν είναι άδικο? Κι όλα αυτά επειδή σου ζητάνε στα 18 σου να ξέρεις για τί ακριβώς προορίζεσαι?
Δηλαδή αν ήταν ιατρική πάλι στα ίδια χρόνια δεν θα βγαινε για δουλειά? Ή αν έκανε μεταπτυχιακό? Κι εξάλλου δεν ξέρουμε πως έχει διαμορφώσει τη ζωή της! Νομίζω ότι έκρινες υπερβολικά γρήγορα... Φιλικά πάντα!:no1:
Αυτά τα λέμε για να έχουμε να λέμε. Δεν της αρέσει και πρέπει να το υπομένει για την υπόλοιπη ζωή της. Δηλαδή πώς; Πήγε στα 18 της στην τάδε σχολή και μέσα σε 4+4 χρόνια κατάλαβε τώρα πως δεν της αρέσει η σχολή και θέλει τώρα να ξεκινήσει πάλι για να γίνει φοιτήτρια;
Στα 18 της, της ζητήσανε να επιλέξει για τι ακριβώς προορίζεται, αλλά από τα 18 μέχρι τα 26 παρεμβάλλεται ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, πολύ μεγάλο.
Και πώς να την έχει διαμορφώσει δηλαδή τη ζωή της; Εδώ τόσοι και τόσοι απόφοιτοι δουλεύουν ιδιαίτερα και πληρώνουν οι γονείς τους τα ενοίκια και τα ψώνια και θα μπορέσει ένας φοιτητής να έχει πλήρη απασχόληση και να παρακολουθεί ανελλιπώς τη σχολή του; Εκτός κι αν θέλει να τελειώσει τη σχολή γύρω στην τρίτη Ολυμπιάδα από σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Τι τέλεια ιδέα ρε παιδιά; Ή εγώ είμαι πολύ πεσιμιστής ή όλοι τα βλέπουν τα πράγματα μπάτε σκύλοι φάτε αλέστε.
26 χρονών. Να ξεκινήσεις φέτος για πανελλήνιες του χρόνου τέτοια εποχή θα είσαι 27. Αν καταφέρεις να μπεις στη σχολή την οποία θες, γιατί οι πανελλήνιες δεν είναι τώρα τις θέλω τώρα θα τις έχω, τα κενά που θα έχεις λογικά θα είναι πολλά. Άλλα τέσσερα στην καλύτερη των περιπτώσεων χρόνια κι εκεί. Τότε θα είσαι τριάντα ενός. Και μέχρι να βρεις δουλειά; Ούτε πλήρη απασχόληση μπορείς να βρεις ούτε τίποτα κατά τη διάρκεια όλων αυτών των ετών. Αν έχεις τόσο πλούσιους γονείς με γεια σου. Καταλαβαίνω πως έκανες ένα λάθος στην ακαδημαϊκή σου πορεία ως φοιτήτρια, αλλά σαν αργά δεν το σκέφτηκες;
Γεια σου αντιγραφάκια(ωραίο νίκ)κατ'αρχήν να σου πώ οτι ο χρόνος όσο και να μην το πιστεύεις είναι υπέρ μου ,τί εννοώ?
Έχω ήδη κάνει οικογένεια έχω 2 παιδιά και δεν με απασχολεί το θέμα ααα πρέπει μέχρι τα 30 να έχω κάνει παιδί και να έχω ήδη μια στρωμένη καριέρα,εγω την οικογένεια την έχω ήδη κάνει.
Επίσης ως θεολόγος θα ήταν απίθανο εως και μηδαμινό το ενδεχόμενο να διοριζόμουν μέχρι και τα 50 μου ...οπότε καλύτερα να ξεκινήσω στα 27 παρα να περιμένω μια ζωή για κάτι που και δεν μου αρέσει αλλα και είναι πολύ δύσκολο να πετύχει!
Αααα επίσης με το μπάτε σκύλοι φάτε τί ακριβώς εννοείς? γιατι μου ακούγεται κάπως απαξιωτικό ....Νομίζω οτι όλοι επι ίσοις όροις προσπαθούν στις πανελλήνιες ο καθένας με τις δικές του βάσεις και φαντάζομαι με πολύ κόπο!
Πολύ φιλικα.......:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Γεια σου αντιγραφάκια(ωραίο νίκ)κατ'αρχήν να σου πώ οτι ο χρόνος όσο και να μην το πιστεύεις είναι υπέρ μου ,τί εννοώ?
Έχω ήδη κάνει οικογένεια έχω 2 παιδιά και δεν με απασχολεί το θέμα ααα πρέπει μέχρι τα 30 να έχω κάνει παιδί και να έχω ήδη μια στρωμένη καριέρα,εγω την οικογένεια την έχω ήδη κάνει.
Επίσης ως θεολόγος θα ήταν απίθανο εως και μηδαμινό το ενδεχόμενο να διοριζόμουν μέχρι και τα 50 μου ...οπότε καλύτερα να ξεκινήσω στα 27 παρα να περιμένω μια ζωή για κάτι που και δεν μου αρέσει αλλα και είναι πολύ δύσκολο να πετύχει!
Αααα επίσης με το μπάτε σκύλοι φάτε τί ακριβώς εννοείς? γιατι μου ακούγεται κάπως απαξιωτικό ....Νομίζω οτι όλοι επι ίσοις όροις προσπαθούν στις πανελλήνιες ο καθένας με τις δικές του βάσεις και φαντάζομαι με πολύ κόπο!
Πολύ φιλικα.......:bye:

αποψη μου οτι αν εχεις ηδη δουλειά (δε διαβασα απο την αρχη τα ποστ) μην δωσεις .. ασε τις θεσεις για κανενα παιδι που τωρα ειναι στα 18 και παλεύει.. επίσης υπάρχει και το ανοικτο πανεπιστήμιο ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτά τα λέμε για να έχουμε να λέμε. Δεν της αρέσει και πρέπει να το υπομένει για την υπόλοιπη ζωή της. Δηλαδή πώς; Πήγε στα 18 της στην τάδε σχολή και μέσα σε 4+4 χρόνια κατάλαβε τώρα πως δεν της αρέσει η σχολή και θέλει τώρα να ξεκινήσει πάλι για να γίνει φοιτήτρια;
Στα 18 της, της ζητήσανε να επιλέξει για τι ακριβώς προορίζεται, αλλά από τα 18 μέχρι τα 26 παρεμβάλλεται ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, πολύ μεγάλο.
Και πώς να την έχει διαμορφώσει δηλαδή τη ζωή της; Εδώ τόσοι και τόσοι απόφοιτοι δουλεύουν ιδιαίτερα και πληρώνουν οι γονείς τους τα ενοίκια και τα ψώνια και θα μπορέσει ένας φοιτητής να έχει πλήρη απασχόληση και να παρακολουθεί ανελλιπώς τη σχολή του; Εκτός κι αν θέλει να τελειώσει τη σχολή γύρω στην τρίτη Ολυμπιάδα από σήμερα...


Και πώς να την έχει διαμορφώσει δηλαδή τη ζωή της;
Εδώ γελάω:lol::lol::lol::lol:
Όπως και εδώ....
Εκτός κι αν θέλει να τελειώσει τη σχολή γύρω στην τρίτη Ολυμπιάδα από σήμερα.:lol::lol::lol:
Ξέρω οτι σου φαίνονται λίγο περίεργα όλα αυτα αλλα πίστεψέ με απλά συμβαίνει.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Γεια σου αντιγραφάκια(ωραίο νίκ)κατ'αρχήν να σου πώ οτι ο χρόνος όσο και να μην το πιστεύεις είναι υπέρ μου ,τί εννοώ?
Έχω ήδη κάνει οικογένεια έχω 2 παιδιά και δεν με απασχολεί το θέμα ααα πρέπει μέχρι τα 30 να έχω κάνει παιδί και να έχω ήδη μια στρωμένη καριέρα,εγω την οικογένεια την έχω ήδη κάνει.
Επίσης ως θεολόγος θα ήταν απίθανο εως και μηδαμινό το ενδεχόμενο να διοριζόμουν μέχρι και τα 50 μου ...οπότε καλύτερα να ξεκινήσω στα 27 παρα να περιμένω μια ζωή για κάτι που και δεν μου αρέσει αλλα και είναι πολύ δύσκολο να πετύχει!
Αααα επίσης με το μπάτε σκύλοι φάτε τί ακριβώς εννοείς? γιατι μου ακούγεται κάπως απαξιωτικό ....Νομίζω οτι όλοι επι ίσοις όροις προσπαθούν στις πανελλήνιες ο καθένας με τις δικές του βάσεις και φαντάζομαι με πολύ κόπο!
Πολύ φιλικα.......:bye:
Μα αυτό ακριβώς λέω. Πως έπειτα από εννέα χρόνια θα είναι πολύ δύσκολο να ξεκινήσεις ΤΩΡΑ για να δώσεις πανελλήνιες μετά από 256 και σήμερα (τις μετράω). Καταρχάς να χαίρεσαι τα παιδιά σου αλλά κι αυτός είναι ένας ακόμη λόγος για τον οποίο είναι υπερβολικά δύσκολο να καταφέρεις να επιτύχεις τη σήμερον ημέρα. Έχω ξάδερφο 25 ετών ο οποίος δουλεύει και μάλιστα με καλά λεφτά και θέλησε να ξεκινήσει για να μπει στο ανοιχτό πανεπιστήμιο. Τόσο αυτό, όσο και τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια ήθελαν πάρα πολύ χρόνο. Και ειλικρινά, μπορείς να στοχεύεις ως άνεργη μητέρα να μπεις σε μία διαδικασία που θα λάβει χώρα το ελάχιστο 5 χρόνια, κατά την άποψή μου αρκετά παραπάνω, και εν συνεχεία να ψάξεις για δουλειά;

Δεν ξέρω, αυτή είναι η άποψή μου. Φιλικά κι εγώ σου τα λέω και με συγχωρείς αν ήμουν κάπως απότομος προηγουμένως, είναι που έχω ακούσει πολλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αποψη μου οτι αν εχεις ηδη δουλειά (δε διαβασα απο την αρχη τα ποστ) μην δωσεις .. ασε τις θεσεις για κανενα παιδι που τωρα ειναι στα 18 και παλεύει.. επίσης υπάρχει και το ανοικτο πανεπιστήμιο ..

Όχι αγαπητέ δεν έχω δουλεια γιατι αν είχα ή αν ηταν εύκολο(μανα 2 παιδιών να βρώ )πίστεψέ με δεν είμαι μαζώχα να ξαναέβαζα τον ευτό μου σε αυτη τη διαδικασία,'οσο για το ανοιχτό πανεπιστήμιο δεν ξέρω αν ξέρεις πως δεν είναι δωρεάν.......Και πραγματικά με λυπεί το γεγονός να πιστεύεις οτι μόνο ένα 18 χρονο παιδί πρέπει να έχει την ευκαιρία να παλέψει.....Νομίζω οτι περιπτώσεις σαν τις δικιές μου πρεπει να προβληματίζουν αλλα και να ενθαρρύνονται οταν δεν μένουν στάσιμες!
-----------------------------------------
Μα αυτό ακριβώς λέω. Πως έπειτα από εννέα χρόνια θα είναι πολύ δύσκολο να ξεκινήσεις ΤΩΡΑ για να δώσεις πανελλήνιες μετά από 256 και σήμερα (τις μετράω). Καταρχάς να χαίρεσαι τα παιδιά σου αλλά κι αυτός είναι ένας ακόμη λόγος για τον οποίο είναι υπερβολικά δύσκολο να καταφέρεις να επιτύχεις τη σήμερον ημέρα. Έχω ξάδερφο 25 ετών ο οποίος δουλεύει και μάλιστα με καλά λεφτά και θέλησε να ξεκινήσει για να μπει στο ανοιχτό πανεπιστήμιο. Τόσο αυτό, όσο και τα ιδιωτικά εκπαιδευτήρια ήθελαν πάρα πολύ χρόνο. Και ειλικρινά, μπορείς να στοχεύεις ως άνεργη μητέρα να μπεις σε μία διαδικασία που θα λάβει χώρα το ελάχιστο 5 χρόνια, κατά την άποψή μου αρκετά παραπάνω, και εν συνεχεία να ψάξεις για δουλειά;

Δεν ξέρω, αυτή είναι η άποψή μου. Φιλικά κι εγώ σου τα λέω και με συγχωρείς αν ήμουν κάπως απότομος προηγουμένως, είναι που έχω ακούσει πολλά!
Αχ αντιγραφάκια ξέρεις ειδικά αν εχεις παιδιά τα βλέπεις τελείως αλλιώς και δεν ξέρω ,μάλλον ναι ακούγεται παράλογο αλλα πιστεύω οτι τώρα θα έχω περισσότερο διάθεση για διάβασμα κι όσο για το χρόνο διαβάσματος πιστεύω οτι υπάρχει(φυσικά θα κοπεί απο την όποια ξεκούραση κι ελεύθερο χρόνο)
Επίσης η κολλητή μου είναι 30 έδωσε κατατακτήριες χημικό τώρα κάνει μεταπτυχιακό και θέλει να κάνει και οικογένεια στο άμεσο μέλλον αυτη δλδ τί θα πρέπει να κάνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αχ αντιγραφάκια ξέρεις ειδικά αν εχεις παιδιά τα βλέπεις τελείως αλλιώς και δεν ξέρω ,μάλλον ναι ακούγεται παράλογο αλλα πιστεύω οτι τώρα θα έχω περισσότερο διάθεση για διάβασμα κι όσο για το χρόνο διαβάσματος πιστεύω οτι υπάρχει(φυσικά θα κοπεί απο την όποια ξεκούραση κι ελεύθερο χρόνο)
Επίσης η κολλητή μου είναι 30 έδωσε κατατακτήριες χημικό τώρα κάνει μεταπτυχιακό και θέλει να κάνει και οικογένεια στο άμεσο μέλλον αυτη δλδ τί θα πρέπει να κάνει?
Η πιο σκληρά εργαζόμενη είναι η μάνα. Πιστεύεις πραγματικά ότι μπορείς να συνδυάσεις, οικογένεια, διάβασμα, πανελλήνιες και έπειτα άλλα τέσσερα χρόνια σχολή; Το θέμα είναι πως δεν είναι τίποτα σίγουρα πως αν π.χ. πας στην τάδε σχολή θα αποκατασταθείς σε 4-5 χρόνια. Ακόμη και τα παιδαγωγικά είναι επί ξυρού ακμής και οι υπόλοιπες σχολές κινούνται μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας χώρια που η αποκατάσταση έρχεται μετά από μεταπτυχιακά κτλ. Για την κολλητή σου δεν μπορώ να σου πω τι θα πρέπει να κάνει αλλά τα πράγματα είναι δύσκολα. Εδώ εμείς και κλαιγόμαστε που μας ταΐζουν και μας ποτίζουν σα' βασιλιάδες σαν να πηγαίναμε στη σφαγή, εσύ που έχεις τόσους νταλγκάδες στο κεφάλι σου και οικογένεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renata38994

Νεοφερμένος

Η renata38994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Kαλα εγώ δεν είπα οτι θα είναι εύκολο θα προσπαθήσω κι οτι γίνει μια ευκαιρία είναι νομίζω οτι όσο πιο πολλές πορτες σου ανοίγονται τόσο το καλύτερο
Και για να μην είμαστε άλλο off μήπως ξέρει κανεις για τα μαθήματα εκτός κατεύθυνσης για την θεωρητική κατεύθυνση τί παίζει?
¨Εχω ακούσει για βιολογία ΑΟΘ βιολογία ιστορία διαλέγω ένα απο αυτά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasoyla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vasoyla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Απο θεωρητικη κατευθυνση θα ηταν καλο να διαλεξεις βιολογια που ειναι ενα απλο μαθημα καθαρα θεωρητικο που συνηθως το διαλεγουν τα παιδια τριτης λυκειου.Τωρα αν διαλεξεις αοθ θα πρεπει αναγκαστικα να διαλεξεις και μαθηματικα γενικης και να εχεις προσβαση στο πεμπτο πεδιο οπου υπαρχουν οικονομικες σχολες σχολες διοικησης επιχειρησεων και αλλες αναλογες.Ιστορια μην διαλεξεις..................:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.

irene

Νεοφερμένος

Η irene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Να δώσεις, με όποιο τρόπο επιλέξεις. Δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία. Είναι εξαιρετικά ενδιαφέρον, υπό την προϋπόθεση ότι το θέλεις πραγματικά. Εφόσον τα παιδιά σου είναι πολύ μικρά, θα δυσκολευτείς περισσότερο από όσο αν ήταν μεγαλύτερα. Εκτός αν έχεις σημαντική βοήθεια. Σε περιμένει ξενύχτι, απομόνωση από το περιβάλλον και δοκιμασία αντοχών. Αν είσαι έτοιμη, κακώς το διαπραγματεύεσαι. Αν όχι, περίμενε ακόμα λίγο. Κυρίως, να είσαι σίγουρη για την πρόθεση του συντρόφου σου να συμπαρασταθεί και να σε στηρίξει, γιατί εκείνος θα διαδραματίσει σημαντικό ρόλο στην εξέλιξή σου. Θα είναι πολλές οι φορές που δεν θα μπορέσεις να ασχοληθείς καθόλου μαζί του. Τέλος, μη σπουδάσεις επειδή απλώς ψάχνεις δουλειά, αλλά και επειδή αισθάνεσαι ότι το αντικείμενο που επιλέγεις συμπληρώνει τις ανάγκες και την προσωπικότητά σου. Διαφορετικά, θα το μισήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinangel

Νεοφερμένος

Η zinangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ειμαι αποφοιτος 95' και θελω να δωσω πανελληνιες για γερμανικη. μηπως ξερει καποιος τι πρεπει να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
πηγαινε στο σχολειο και ρωτα τι χαρτια χρειαζονται για να συμμετεχεις στις πανελληνιες,εκει θα σου δωσουν τις απαραιτητες πληροφοριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiaaa

Νεοφερμένος

Η σόφη! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
νομιζω πως πρεπει να το τακτοποιησεις αμεσα(μεχρι φλεβαρη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zinangel

Νεοφερμένος

Η zinangel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ενταξει κοριτσια! ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top