Δεύτερη σχολή ή αστυφυλάκων

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
γινεται αν τελειωσω την σχολη μου (συγκεκριμενα το τμημα στατιστικης και ασφαλιστικης επιστημης στο παπει) να παω μετα στη σχολη αστυφυλακων?
αν ναι με ποιους τροπους γινεται?
ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
με κατατακτήριες εξετάσεις...και εγώ το ίδιο θα κάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThanosAlonso

Νεοφερμένος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Θα μπορούσες με το 10%, αλλα επειδή μπορείς να το χρησιμοποιήσεις μονο για 2 χρόνια, πλέον πρέπει να ξαναδώσεις πανελλήνιες εφόσον τελειώσεις την τωρινή σχολή σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
με κατατακτήριες εξετάσεις...και εγώ το ίδιο θα κάνω...

Σε ποιο τμημα θελεις να πας? (αφου τελειωσεις το παιδαγωγικο) ειμαι περιεργη, το ξερω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Σε ποιο τμημα θελεις να πας? (αφου τελειωσεις το παιδαγωγικο) ειμαι περιεργη, το ξερω:P

νομιζω εννοουσε αστυφυλακων ... ή τουλαχιστον ετσι φανηκε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
νομιζω εννοουσε αστυφυλακων ... ή τουλαχιστον ετσι φανηκε ..

δε νομιζω να εννουσε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σε ποιο τμημα θελεις να πας? (αφου τελειωσεις το παιδαγωγικο) ειμαι περιεργη, το ξερω:P

φιλολογία:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sosat

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διαβασε το username αναποδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 257 μηνύματα.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
α, ωραια:no1:

ναι!! γιατί λατρεύω και τη φιλολογία και το παιδαγωγικό,οπότε θα προσπαθήσω να πετύχω και στα 2!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
με κατατακτήριες εξετάσεις...και εγώ το ίδιο θα κάνω...
σιγουρα ισχυουν για την αστυφυλακων οι κατατακτηριες?
-----------------------------------------
σκεφτομαι σοβαρα του χρονου να δηλωσω με το 10% την αστυφυλακων.εχω 15834 και η βαση φετος με το 10% ειναι 14400 περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
σιγουρα ισχυουν για την αστυφυλακων οι κατατακτηριες?
-----------------------------------------
σκεφτομαι σοβαρα του χρονου να δηλωσω με το 10% την αστυφυλακων.εχω 15834 και η βαση φετος με το 10% ειναι 14400 περιπου.
Δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Μπορείς να κάνεις τα χαρτιά σου για το 10% και ύστερα βλέπεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fss720

Νεοφερμένος

Ο fss720 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα να τελειώσεις τη σχολή σου και μετά αφού θσ έχεις το πτυχίο πας για αστυνομία(εγώ αυτό κάνω θα τελειώσω την σχολή μου και μετά θα δώσω πανελλαδικές για αστυνομία),θα έχεις διαφορετική μεταχείρηση.

Ρώτησα και ισχύει το εξής:
κάποιος με πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ γίνεται απευθείας αρχιφύλακας(ενώ οι άλλοι μετά από 3 έτη και απο εξετάσεις) και μετά από 3 έτη ανθυπαστυνόμος πάλι χωρίς εξετάσεις ,ενώ οι άλλοι μετά από 5 έτη και με εξετάσεις,+ η μισθολογική αύξηση.Καλή τύχη σε ότι και αποφασίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο anestios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα να τελειώσεις τη σχολή σου και μετά αφού θσ έχεις το πτυχίο πας για αστυνομία(εγώ αυτό κάνω θα τελειώσω την σχολή μου και μετά θα δώσω πανελλαδικές για αστυνομία),θα έχεις διαφορετική μεταχείρηση.

Ρώτησα και ισχύει το εξής:
κάποιος με πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ γίνεται απευθείας αρχιφύλακας(ενώ οι άλλοι μετά από 3 έτη και απο εξετάσεις) και μετά από 3 έτη ανθυπαστυνόμος πάλι χωρίς εξετάσεις ,ενώ οι άλλοι μετά από 5 έτη και με εξετάσεις,+ η μισθολογική αύξηση.Καλή τύχη σε ότι και αποφασίσεις.
δεν ξερω αν μετα απο 4-5 χρονια που θα τελειωσω την σχολη μου θα εχω ορεξη να ξαναδωσω πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα να τελειώσεις τη σχολή σου και μετά αφού θσ έχεις το πτυχίο πας για αστυνομία(εγώ αυτό κάνω θα τελειώσω την σχολή μου και μετά θα δώσω πανελλαδικές για αστυνομία),θα έχεις διαφορετική μεταχείρηση.

Ρώτησα και ισχύει το εξής:
κάποιος με πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ γίνεται απευθείας αρχιφύλακας(ενώ οι άλλοι μετά από 3 έτη και απο εξετάσεις) και μετά από 3 έτη ανθυπαστυνόμος πάλι χωρίς εξετάσεις ,ενώ οι άλλοι μετά από 5 έτη και με εξετάσεις,+ η μισθολογική αύξηση.Καλή τύχη σε ότι και αποφασίσεις.


δεν ισχυει πια αυτο με το πτυχιο.,..για προαγωγη βαθμου δινεις σε 3 χρονια για αρχιφυλακας και υστερα σε 5 γινεσαι ανθυπαστυνομος χωρις εξετασεις....αυτο ισχυει για ολους.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Είναι σχετικά εύκολο να φτάσετε μέχρι ανθυπαστυνομοι αλλά όσοι έχετε βλέψεις για αξιωματικοί για να μπείτε στο ΤΕΜΑ είναι πολύ δύσκολο.Οι πανελλήνιες για την αξιωματικών είναι ευκολοτερες από τις εξετάσεις για να μπείτε στο ΤΕΜΑ και με λιγότερους ανταγωνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top