Φροντιστήριο: Μεσημέρι ή Βράδυ;

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ξεκιναει η γ λυκειου και δεν ξερω ποτε να αρχισω φροντηστηριο.Εχω επιλογες αφου υπαρχουν πολλα τμηματα και μπορω να παω οποια ωρα θελω..

Τις 2 προηγουμενες χρονιες πηγαινα μεσημερι.Αρχιζα γυρω στις 3μιση-4 και τελειωνα 5 6 η 7. Ετσι θα ειναι και φετος.Στο μαθημα προσεχα αν και με εποιανε μια υπνιλια μερικες φορες.Οταν γυριζα σπιτι δεν ειχα και πολυ ορεξη για διαβασμα.Τοσες ωρες φροντηστηριο και σχολειο..Αλλα απεφευγα τον χρονοβορο μεσημεριανο υπνο..

Πολοι απο το φορουμ πηγαινεται βραδυ.6-7..Ο μεσημεριανος υπνος ειναι γεγονος και σε ξεκουραζει-αν και εγω αν κοιμηθω μεσημερι,δεν εχω ορεξη ολη την μερα-..Αλλα το μεσημερι εχω περισσοτερη ορεξη για διαβασμα.Επισης ο κολλητος μου θα παει και αυτος απογευμα και θα ηθελα να ειμαστε στην ιδια ταξη.Και τελος μπορεις να βγαινεις μετα το φροντηστηριο αμεσως χωρις να ξαναπας σπιτι-για παρασκευες εννοω-..

Αξιζει να αλλαξω το προγγραμμα των τελευτεων χρονων και να παω απογευμα η θα αποσυντονιστω?
Πειτε και εσεις ποτε πηγαιναται φροντηστηριο,αν ειχατε καλη αποδοση στις πανελληνιες και οτι αλλο μπορει να βοηθησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Respect

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ πάντως φέτος συζητάμε με τον καθηγητή Μαθηματικων&φυσικης! να κάνουμε μετα το σχολείο~(14.15)

Το μεσημεριανό μάθημα πιστεύω οτι είναι πολυ καλό διότι μετα έχεις όσο χρονο χρειάζεσε για να διαβασεις + να ξεκουραστείς, γιατι αμα είχα κατα τις 18.00 γίνετε χαμός (προσωπικά μιλώντας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sethis

Νεοφερμένος

Ο Sethis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Λιγη ξεκουραση σιγουρα χρειαζεται. Οποτε λεω να μη πας κατευθειαν μετα το σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Καλυτερα το μεσημερι,γιατι αμεσως μετα το σχολειο θα εχεις τα πραγματα και φρεσκαρισμενα στο μυαλο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
η καλυτερη ωρα αντικειμενικα μιλωντας ειναι απο 5-9 το πολυ το απγευμα/βραδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Λιγη ξεκουραση σιγουρα χρειαζεται. Οποτε λεω να μη πας κατευθειαν μετα το σχολειο.

Ενταξει οχι κατευθειαν μετα το σχολειο.Μεσολαβουν 1μιση-2 ωρες ξεκουρασης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Doreta

Νεοφερμένος

Η Doreta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εμένα βράδυ μ άρεσε παντως πολύ περισσοτερο
γιατι υσήχαζα μετα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
εκθεση θα πας φροντιστηριο?:D

:lol:

-------------------------

Εγω στη Γ' λυκειου εκανα φροντιστηριο και μεσημερι και απογευμα αναλογα με την ημερα...Καταρχην πιστευω οτι δεν υπαρχει θεμα αποσυντονισμου...
Δε βρισκω μεγαλη τη διαφορα απ'το να πηγαινεις 4 ή 7 φροντηστηριο...Εκτος του οτι μετα απο ενα 2ωρο που ξεκινησε στις 7 μπορει να μην εχεις ορεξη να διαβασεις...Θα το συνηθησεις ομως:no1:Εγω μια μερα την εβδομαδα πηγαινα 2:30 και ειναι πολυ κουραστικα οποτε μη βαλεις μαθημα πριν τις 3.... Πρεπει να αποφασισεις εσυ ο ιδιος ποιες ωρες βολευουν εσενα γιατι ο καθενας εχει δικο του προγραμμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
:lol:

-------------------------

Εγω στη Γ' λυκειου εκανα φροντιστηριο και μεσημερι και απογευμα αναλογα με την ημερα...Καταρχην πιστευω οτι δεν υπαρχει θεμα αποσυντονισμου...
Δε βρισκω μεγαλη τη διαφορα απ'το να πηγαινεις 4 ή 7 φροντηστηριο...Εκτος του οτι μετα απο ενα 2ωρο που ξεκινησε στις 7 μπορει να μην εχεις ορεξη να διαβασεις...Θα το συνηθησεις ομως:no1:Εγω μια μερα την εβδομαδα πηγαινα 2:30 και ειναι πολυ κουραστικα οποτε μη βαλεις μαθημα πριν τις 3.... Πρεπει να αποφασισεις εσυ ο ιδιος ποιες ωρες βολευουν εσενα γιατι ο καθενας εχει δικο του προγραμμα

Ειμαι ο ορισμος του αναποφασιστου ατομου
-----------------------------------------
εκθεση θα πας φροντιστηριο?:D

Απο λαθη μεγαλης βιασυνης μπορω να σου γραψω και το χωριο με γ.-ενταξει οχι και τοσο αλλα η βιασυνη ειναι...-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Ξεκιναει η γ λυκειου και δεν ξερω ποτε να αρχισω φροντηστηριο.Εχω επιλογες αφου υπαρχουν πολλα τμηματα και μπορω να παω οποια ωρα θελω..

Τις 2 προηγουμενες χρονιες πηγαινα μεσημερι.Αρχιζα γυρω στις 3μιση-4 και τελειωνα 5 6 η 7. Ετσι θα ειναι και φετος.Στο μαθημα προσεχα αν και με εποιανε μια υπνιλια μερικες φορες.Οταν γυριζα σπιτι δεν ειχα και πολυ ορεξη για διαβασμα.Τοσες ωρες φροντηστηριο και σχολειο..Αλλα απεφευγα τον χρονοβορο μεσημεριανο υπνο..

Πολοι απο το φορουμ πηγαινεται βραδυ.6-7..Ο μεσημεριανος υπνος ειναι γεγονος και σε ξεκουραζει-αν και εγω αν κοιμηθω μεσημερι,δεν εχω ορεξη ολη την μερα-..Αλλα το μεσημερι εχω περισσοτερη ορεξη για διαβασμα.Επισης ο κολλητος μου θα παει και αυτος απογευμα και θα ηθελα να ειμαστε στην ιδια ταξη.Και τελος μπορεις να βγαινεις μετα το φροντηστηριο αμεσως χωρις να ξαναπας σπιτι-για παρασκευες εννοω-..

Αξιζει να αλλαξω το προγγραμμα των τελευτεων χρονων και να παω απογευμα η θα αποσυντονιστω?
Πειτε και εσεις ποτε πηγαιναται φροντηστηριο,αν ειχατε καλη αποδοση στις πανελληνιες και οτι αλλο μπορει να βοηθησει...



Κατά τη γνώμη μου, οι καλύτερες ώρες είναι από 5-8, ώστε μετά να κάτσεις όλο το βράδυ, μέχρι τις 11-12 να διαβάσεις... Μου φαίνονται λογικές ώρες για φροντιστήριο. Θα έχεις πάρει ότι πρέπει να πάρεις από το σχολείο, έπειτα από το φροντιστήριο, και μετά διαβάζεις, έχοντας αυτά στο μυαλό σου. Βέβαια, κάτι μαθήματα όπως έκθεση, καλό είναι να είναι πιο νωρίς γιατί είναι από τη φύση τους λίγο πιο βαρετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
εκθεση θα πας φροντιστηριο?:D


Γι'αυτό έκανε το θέμα το παιδί; Για να τον διορθώσεις; Αντί να διορθώνεις τα ορθογραφικά θα μπορούσες να του απαντήσεις στο ερώτημα του ή να μην απαντούσες καθόλου.

On topic : Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι θα κάνω στην 'Γ ( μιας και στη 'Β δεν θα πηγαίνω ). Από τη μία ξεμπερδεύεις όταν πηγαίνεις μετά από το σχολείο και έχεις την υπόλοιπη μέρα στην διάθεση σου αλλά από την άλλη θα κουράζεσαι πολύ αν πηγαίνεις κατ'ευθείαν μετά το σχολείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εγω παντως προτιμω μεσιμερι.Για να εχω χρονο για διαβασμα μετα..θα δουμε μπορει να αλλαξω και γνωμη στην συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sweety<3

Νεοφερμένος

Η sweety<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μεσημερι παντα εκανα ιδιαιτερα!!!!!!!!! και μετα διαβαζα μεχρι το βραδυ!!!!!!!! εκανα και βραδυ μαθημα δεν ηταν ασχημο αλλα νωρις το μεσημερι με βολευε! Παντως να κανεις οτι σε βολευει εσενα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Εγώ προβληματίζομαι,γιατί τώρα που ξαναδίνω δεν θα χω το σχολείο, οπότε μπορώ να κάνω τα πρωινά φροντιστήριο,αλλιώς αργά το βράδυ. Και δεν ξέρω τι να διαλέξω, πχ μαθηματικά, λογικά θα ήταν καλύτερα να κάνω τα πρωινά για να ξεμπερδεύω και να μπορώ να διαβάζω απερίσπαστη, αλλά είμαι λίγο ψυχανώμαλη και λειτουργώ όλο και καλύτερα όσο βραδιάζει... Μου χε προτείνει κι ο μαθηματικός μου ένα 10-11 και το σκέφτομαι πολύ, αλλά απ την άλλη πιστεύω ότι αν το ξενυχτάω διαβάζοντας κάθε μέρα, μέχρι τα χριστούγεννα θα χω γίνει κομμάτια!:hmm:
Μάλλον πρέπει να αλλάξω το βιολογικό μου ρολόι, χαλασμένο το κόβω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Κ εγώ πάντα μεσημέρι προτιμώ να έχω τα φροντιστήρια,γιατί θέλω να τελειώνω νωρίς με αυτά,ώστε μετά να έχω την υπόλοιπη μέρα ελεύθερη για διάβασμα ή κάποια άλλη δραστηριότητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εγώ προβληματίζομαι,γιατί τώρα που ξαναδίνω δεν θα χω το σχολείο, οπότε μπορώ να κάνω τα πρωινά φροντιστήριο,αλλιώς αργά το βράδυ. Και δεν ξέρω τι να διαλέξω, πχ μαθηματικά, λογικά θα ήταν καλύτερα να κάνω τα πρωινά για να ξεμπερδεύω και να μπορώ να διαβάζω απερίσπαστη, αλλά είμαι λίγο ψυχανώμαλη και λειτουργώ όλο και καλύτερα όσο βραδιάζει... Μου χε προτείνει κι ο μαθηματικός μου ένα 10-11 και το σκέφτομαι πολύ, αλλά απ την άλλη πιστεύω ότι αν το ξενυχτάω διαβάζοντας κάθε μέρα, μέχρι τα χριστούγεννα θα χω γίνει κομμάτια!:hmm:
Μάλλον πρέπει να αλλάξω το βιολογικό μου ρολόι, χαλασμένο το κόβω..:P
Ενα σου λεω. Εγω τη 2η χρονια εκανα αλλες μερες μαθημα το πρωι (10-12) και αλλες το βραδυ (επισης 10-12). :P Καλα, το ξενυχτι στο διαβασμα ηταν στανταρακι (αφου τις κανονικες ωρες καιγομουν στο ιντερνετ). :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Υπολογίζοντας να γυρνάς σπίτι στις 2 παρά, και ότι το φαί και ο ύπνος θα σε πάρει μέχρι τις 3:30, οι καλύτερες ώρες θα ήταν 4-9.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Ειναι δικο σου θεμα αυτο.Ο,τι σε βολευει.

Εγω προτιμουσα να κανω 2-5.5-6 να τρωω/ξεκουραζομαι,6-9 διαβαζω,9-... ο,τι θελω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsixlofouska

Νεοφερμένος

Η Όλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εγώ έκανα ιδιαίτερα κυρίως μεσημέρι-απόγευμα....εκτός από τις παρασκευές που έκανα 5-9 μαθήματα....θα σου πρότεινα αν τα βάλεις μεσημέρι να έχεις τουλάχιστον μισή με μία ώρα ελεύθερη αφού γυρίσεις από το σχολείο....αλλιώς θα είσαι κομμάτια....:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!..evaki..!!!

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μεσημέρι πιστεύω είναι καλύτερα (κατά τις 3-4 να ξεκινάς) γιατί προλαβαίνεις να ξεκουραστείς και λίγο απ΄το σχολείο αλλά και το βράδυ να γυρίζεις να διαβάζεις και μετά τις 9 να κάνεις ότι θέλεις..... Αναλόγως και τι κατεύθυνση ακολουθεί κανείς.. Εγώ για παράδειγμα που ήμουν θετική, έκανα πάρα πολλές ώρες.. Μέχρι και 5ωρο.. Είχα κάθε μέρα μάθημα και οι λιγότερες ώρες ήταν, θυμάμαι, την Τρίτη που είχα 2ωρο.. Πάντα γυρνούσα ξεθεωμένη και ευχόμουν να πήγαινα αμέσως μετά το σχολείο φροντηστήριο έτσι ώστε να γυρνούσα νωρίτρα.. Και επιπλέον τις μέρες που γυρνούσα αργά δεν είχα το κουράγιο να διαβάσω και όπως θα έπρεπε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top