Οικονομικών Επιστημών Αθήνα ΕΚΠΑ

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ποια ενημερωση στις 7 του μηνα? Νομιζα οτι τα μαθηματα ξεκινανε στις 6
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Στις 7 του μηνα θα γινει μια ενημερωση και στις 8 ξεκινουν τα μαθηματα. (για τους πρωτοετεις). Μας εδωσαν και χαρτι απο τη γραμματεια στην εγγραφη με τις ημερομηνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μηπως ειμαστε σε διαγορετικο τμημα και ξεκινατε αλλη μερα? Εγω ειμαι λοχρη. Και δεν πηρα κανενα χαρτι απο τη γραμματεια με τις ημερομηνιες (εκτος αν εννοεις το προγραμμα μαθηματων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
το λοχρη ειναι σε εντελως διαφορετικο πανεπιστημιο απο το δικο μας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Μάλλον ΑΣΟΕΕ είναι. Στις 6 ξεκινάμε εμείς και τα μαθήματα σου είναι σύμφωνα με το πρόγραμμα στο aueb.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
Μηπως ειμαστε σε διαγορετικο τμημα και ξεκινατε αλλη μερα? Εγω ειμαι λοχρη. Και δεν πηρα κανενα χαρτι απο τη γραμματεια με τις ημερομηνιες (εκτος αν εννοεις το προγραμμα μαθηματων).

δεν εχει σχεση μ'αυτο το τμημα οικονομικων επιστημων...λολ. στην ασοεε εισαι αφου το καποδιστριακο πανεπιστημιο δεν εχει λο/χρη,ετσι δεν ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

homomathimaticus

Νεοφερμένος

Ο Λεωνιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Οπα σορρυ τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anele

Νεοφερμένος

Η Anele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
το προγραμμα που ανακοινωθηκε στην γραμματεια της σχολης ειναι το γενικο δηλαδη για ολους τους φοιτητες ανεξαρτητου ετους..

εσεις που εισαστε για πρωτο εξαμηνο εχετε 5 μαθηματα..

λογιστικη 1
στατιστικη 1
μαθηματικα 1
εισαγωγη στην πολιτικη οικονομια
και
εισαγωγη στην οικονομικη αναλυση

μερικα μαθηματα οπως θα δειτε χωριζονται σε τμηματα αναλογα με τα ονοματα. νομιζω ειναι απο α-κ και απο λ-ω..
ολα τα μαθηματα σας θα γινονται στο κτιριο της νομικης στον 5ο οροφο και στην αιθουσα που λεει το προγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adigoni

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πηγα χθες και εκανα την εγγραφη :D
Οσον αφορα τα κομματα δε μου αρεσε καθολου...5 ατομα με ρωτησαν αν θελω βοηθεια και προσπαθουσα να τους αποφυγω οσο πιο ευγενικα μπορουσα. Τελικα με βοηθησε καποια κοπελα απο τη ΔΑΠ να συμπληρωσω το εγγραφο που μας εδωσαν...Με ρωτησε και για το κινητο μου για να με ενημερωσει "και καλα" για το προγραμμα αλλα της ειπα οτι θα το δω απο το site της σχολης...:D. Το πιο ελεος ηταν που ειχαν βαλει μια κοπελα δυο δρομους πιο κατω απο το κτιριο της γραμματειας να πιασει τους πρωτοετεις και να τους οδηγησει στη σχολη:!::down:

Παντως εκεινη την ωρα που εκανα εγω την εγγραφη δεν ειδα πολλους πρωτοετεις :(...Ηταν μια κοπελα μπροστα μου η οποια μιλουσε με 2 αλλες κοπελες απο το κκε και ενας αλλος μετα απο μενα...
Δε μπορω να πω οτι καταλαβα πως ειναι το κλιμα, αφου τα αλλα 15-20 παιδια ηταν απο τα κομματα...Τι να πω...

Στις 7 οκτωβριου που θα παμε για την ενημερωση φανταζομαι θα ειναι τελειως διαφορετικα..Ελπιζω τουλαχιστον.

Εσενα πως σου φανηκε η "πρωτη" μερα?

Οταν πηγα εγω ειχε αρκετους πρωροετοις... αυτο με τις παραταξεις ηταν αλλο πραγμα δεν σ αφηνουν σε ησυχια...
στο τελος κ μενα με βοηθησε ενας 2ετης να συμπληρωσω τν φακελο μου.. :/

Σκεφτομουν αφου τοσος χαμος γινοταν την πρωτη μερα, ποσος θα γινεται οταν ξεκινησουμε κανονικα :/ (στις παραταξεις αναφερομαι) Το επιθετο σου απο τι γραμμα αρχιζει? να δουμε αν θα μαστε στο ιδιο τμημα.... χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g_free

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!

Και εγω απο φετος στο συγκεκριμενο τμημα φοιτητης. :)

Τα περι καταταξεων σχολων κλπ που αναφερθηκαν στην αρχη ειναι λιγο φλου, καθως στην΄Ελλαδα δεν υπαρχει σαφης αξιλογηση των σχολων. Παντως θεωρητικα μεσα στους πανεπιστημιακους κυκλους θεωρειται το καλυτερο οικονομικο τμημα της χωρας μετα το αντιστοιχο του ΟΠΑ(δε τα λεω αυθαιρετα, απλως γνωριζω τον πρυτανη του ΟΠΑ :D)

Αnyway, ...αυτο με τις πραταξεις ηταν οντως πολυ εκνευριστικο, αλλα ειναι αναγκαιο κακο εκει μεσα, αρκει να μη προσχωρησεις σε καποια και τη πατησεις μετα...

Αντε καλη αρχη να εχουμε

Χαιρετω,
Γιωργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
το προγραμμα που ανακοινωθηκε στην γραμματεια της σχολης ειναι το γενικο δηλαδη για ολους τους φοιτητες ανεξαρτητου ετους..

εσεις που εισαστε για πρωτο εξαμηνο εχετε 5 μαθηματα..

λογιστικη 1
στατιστικη 1
μαθηματικα 1
εισαγωγη στην πολιτικη οικονομια
και
εισαγωγη στην οικονομικη αναλυση

μερικα μαθηματα οπως θα δειτε χωριζονται σε τμηματα αναλογα με τα ονοματα. νομιζω ειναι απο α-κ και απο λ-ω..
ολα τα μαθηματα σας θα γινονται στο κτιριο της νομικης στον 5ο οροφο και στην αιθουσα που λεει το προγραμμα..

Δηλαδη αυτα ειναι ολα τα μαθηματα που θα εχουμε? μαθηματα επιλογης στο πρωτο ετος δεν υπαρχουν?
Το προγραμμα που αναρτηθηκε στην ιστοσελιδα δεν εχει καμια σχεση με τα μαθηματα που θα εχουμε εμεις...Θα μας δωσουν αλλο προγραμμα, ετσι?

πρεπει να σου εχω σπασει τα νευρα τοσες μερες με τις ερωτησεις μου αλλα ειμαι περιεργη να μαθω....:D

------------------------------------------------------------

Οταν πηγα εγω ειχε αρκετους πρωροετοις... αυτο με τις παραταξεις ηταν αλλο πραγμα δεν σ αφηνουν σε ησυχια...
στο τελος κ μενα με βοηθησε ενας 2ετης να συμπληρωσω τν φακελο μου.. :/

Σκεφτομουν αφου τοσος χαμος γινοταν την πρωτη μερα, ποσος θα γινεται οταν ξεκινησουμε κανονικα :/ (στις παραταξεις αναφερομαι) Το επιθετο σου απο τι γραμμα αρχιζει? να δουμε αν θα μαστε στο ιδιο τμημα.... χεχε

Το επιθετο μου αρχιζει απο Ν. :)
(θα ειμαστε στο ιδιο τμημα?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Τα περι καταταξεων σχολων κλπ που αναφερθηκαν στην αρχη ειναι λιγο φλου, καθως στην΄Ελλαδα δεν υπαρχει σαφης αξιλογηση των σχολων. Παντως θεωρητικα μεσα στους πανεπιστημιακους κυκλους θεωρειται το καλυτερο οικονομικο τμημα της χωρας μετα το αντιστοιχο του ΟΠΑ(δε τα λεω αυθαιρετα, απλως γνωριζω τον πρυτανη του ΟΠΑ :D)

Όχι μόνο θεωρητικά, ούτε στο φλου... υπάρχει κάτι σχετικό για τα Οικονομικά Τμήματα εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=52236
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anele

Νεοφερμένος

Η Anele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μαθηματα επιλογης στο πρωτο ετος δεν εχετε..
αν δεν κανω λαθος αυτα ειναι ολα ολα τα μαθηματα που θα εχετε..
μπορεις να κοιταξεις και τον οδηγο σπουδων της γραμματειας , εκει λεει τα μαθηματα που εχεις στο πρωτο εξαμηνο.
λογικα ομως πριν ξεκινησει το εξαμηνο θα βγει και προγραμμα μονο για τα παιδια του πρωτου ετους, για να μην μπερδευεστε με το γενικο προγραμμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adigoni

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το επιθετο μου αρχιζει απο Ν. :)
(θα ειμαστε στο ιδιο τμημα?)

Δεν νομιζω :/ το δικο μου αρχιζει απο Γ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
θα μας χωρισουν σε τμηματα? σε αμφιθεατρα δεν θα κανουμε ολοι μαζι?(αναλογα τον καθηγητη κ το μαθημα βεβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anele

Νεοφερμένος

Η Anele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
βρηκα προγραμμα για τα παιδια του πρωτου ετους στην εξης διευθυνση:

https://www.pasp-oikonomikou.gr/new/...a_mathimatwn_xeimerinou_eksaminou_a_etous.pdf

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: το εισαγωγικο μαθηματικων ειναι για τα παιδια που ειναι απο θεωρητικη ή εχουν κενα στα μαθηματικα δηλαδη ειναι απλα βοηθητικο...

ελπιζω να βοηθησα καπως..:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
βρηκα προγραμμα για τα παιδια του πρωτου ετους στην εξης διευθυνση:

https://www.pasp-oikonomikou.gr/new/...a_mathimatwn_xeimerinou_eksaminou_a_etous.pdf

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: το εισαγωγικο μαθηματικων ειναι για τα παιδια που ειναι απο θεωρητικη ή εχουν κενα στα μαθηματικα δηλαδη ειναι απλα βοηθητικο...

ελπιζω να βοηθησα καπως..:):):)

:thanks::thanks:

Απο το προγραμμα ειδα οτι χωριζομαστε σε τμηματα σε ολα τα μαθηματα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
με ποια κριτηρια μας χωριζουν σ τμηματα? αλφαβητικα προφανως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
με ποια κριτηρια μας χωριζουν σ τμηματα? αλφαβητικα προφανως?

αποκλειεται να μας χωρισουν με αλλα κριτηρια οπως βαθμος εισαγωγης κλπ...σιγουρα αλφαβητικα:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dexter08

Νεοφερμένος

Ο dexter08 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Α! + κατι αλλο, την τεταρτη που εχουμε ενημερωση οι πρωτοετεις, σε ποια αιθουσα πρεπει να βρισκομαστε, και τι ωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top