Μηνιάτικο

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εγω με 2000 ευρω ισα ισα που τα βγαζω περα

Ε δεν έχουμε και τέτοια άνεση... χαλάρωσε! Και γω πιστεύω γύρω στα 700Ε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Τα σκετα μακαρονια δεν με χαλανε ουτε τωρα που δεν ειμαι φοιτητης ακομα.:P

Που σπουδαζεις αν επιτρεπεται;

Στην Τριπολη σπουδαζω! :no1:

Το κοστος ζωης δε διαφερει σε τιποτα απο την πατρα και την Χιο που σπουδαζουν οι δυο κολλητοι μου!

Διαφορα βλεπω μονο στη αθηνα που κατεβαινω στους γονεις μου. Εκει τη βδομαδα το 100αρακι φευγει χαλαρα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Για αθήνα φτάνουν 500 χωρίς ενοίκιο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Για αθήνα φτάνουν 500 χωρίς ενοίκιο???

Εγω νομιζω πως ναι!!!!:no1: Σε κμια περιπτωση λιγοτερα παντως!:P

Αλλα με 500 εισαι οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αντε βαλε 2500 για κανα εκτακτο εξοδο(ψιλολογια):P

Έκτακτα λέγοντας εννοείς το σπάσιμο πιατών στα Μαμούνια;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
εγω στη θεσσαλονικη πληρωνω 450 ενοικιο μαζι με κοινοχρηστα και θα εχω +400 και μου φαινονται υπεραρκετα...ετσι κι αλλιως εγω δεν βγαινω σε μαγαζια που πληρωνεις 20 ευρω τη βοτκα, προτιμω πιο οικονομικά και παρειστικα φοιτητομάγαζα...θα τρώω στη λέσχη κάθε μέρα και θα έχω κάρτα για τα λεωφορεία οπότε φτάνουν...Α η ΔΕΗ και το νερο θα πηγαινουν κατεθ σπιτι μου..λυση για οικονομικο ιντερνετ χωρις παγιο και τηλεφωνικη γραμμη κλπ δε βρηκα ακόμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εμένα το συμφωνήσαμε. Κάνα 1000άρι θα μου στέλνουν. Βέβαια δεν βρήκα σπίτι ακόμα :P, οπότε δεν ξέρω το ενοίκιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Έκτακτα λέγοντας εννοείς το σπάσιμο πιατών στα Μαμούνια;:P

στα μαμουνια και στο El arabica(αν υπαρχει);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Τα δικά μου μηνιαία έξοδα:

306 ? : ενοίκιο, νερό, ρεύμα, θέρμανση & internet
20 ? : μηνιαία κάρτα για ΜΜΜ
25 ? : κινητό
50 ? : φαγητό στη σχολή

Ε, και για τα υπόλοιπα έξοδά μου δε θα θέλω κανα 400άρι? Κοντά ένα χρόνο μένω μόνη κι ακόμα δεν ξέρω... :D Άρα γύρω στα 800 το μήνα, από τα οποία 0 είναι από γονείς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Τα δικά μου μηνιαία έξοδα:

306 ? : ενοίκιο, νερό, ρεύμα, θέρμανση & internet
20 ? : μηνιαία κάρτα για ΜΜΜ
25 ? : κινητό
50 ? : φαγητό στη σχολή

Ε, και για τα υπόλοιπα έξοδά μου δε θα θέλω κανα 400άρι? Κοντά ένα χρόνο μένω μόνη κι ακόμα δεν ξέρω... :D Άρα γύρω στα 800 το μήνα, από τα οποία 0 είναι από γονείς. :P

Πλακα κανεις τωρα...... Δεν επιβαρυνεις καθολου τους γονεις σου????? :jumpy:

Μπραβο σου!:no1:

Αληθεια, πως καταφερνεις και βγαζεις 800 ευρω το μηνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Nope, καθόλου. :)

Παίρνω 470 ? κάθε μήνα - πλην τους 3 μήνες του καλοκαιριού - από το κράτος (σπουδάζω στο εξωτερικό), 200-250 βγάζω από τη δουλειά και 200 κάθε μήνα από τις οικονομίες του καλοκαιριού. :D Μέσα στο ακαδημαϊκό έτος προσέχω παιδάκια μερικά απογεύματα τη βδομάδα (10 ? / h μείον οι φόροι) και τα καλοκαίρια δουλεύω σε ένα λούνα παρκ και μαζεύω για το ακαδημαϊκό έτος 2000-2500 ?.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είσαι καλή εσύ, μπράβο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cas

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
λυση για οικονομικο ιντερνετ χωρις παγιο και τηλεφωνικη γραμμη κλπ δε βρηκα ακόμη!

Και ούτε πρόκειται να βρούμε...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Koan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Εσθονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 140 μηνύματα.
Και ούτε πρόκειται να βρούμε...:(
wirelles (wi-fi) αν εχει η πολη + κλεψιμο απο γείτονες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Nope, καθόλου. :)

Παίρνω 470 ? κάθε μήνα - πλην τους 3 μήνες του καλοκαιριού - από το κράτος (σπουδάζω στο εξωτερικό), 200-250 βγάζω από τη δουλειά και 200 κάθε μήνα από τις οικονομίες του καλοκαιριού. :D Μέσα στο ακαδημαϊκό έτος προσέχω παιδάκια μερικά απογεύματα τη βδομάδα (10 ? / h μείον οι φόροι) και τα καλοκαίρια δουλεύω σε ένα λούνα παρκ και μαζεύω για το ακαδημαϊκό έτος 2000-2500 ?.

Εντυπωσιαστηκα τωρα!!!:jumpy:

Well done...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Ευχαριστώ. :)

Η αλήθεια είναι πως η φοιτητική ζωή που κάνω εδώ δεν έχει καμία σχέση με τη φοιτητική ζωή που έκανα εκεί στο ΑΠΘ. Από πολλές απόψεις. Εδώ ώρες ώρες νιώθω πως δεν έχω χρόνο ούτε να κοιμηθώ. Και τώρα 3 δουλειές κάνω ταυτόχρονα και την επόμενη βδομάδα ξεκινάν πάλι και οι σπουδές. Τέλεια! Hahaha! Πραγματικά όμως θεωρώ ότι είμαι πλέον σε τέτοια ηλικία που δεν αρμόζει να πληρώνουν οι γονείς μου τα φαγητά, τα σπίτια και τις εξόδους μου, οπότε έχω διαλέξει συνειδητά αυτόν τον τρόπο φοιτητικής ζωής. Η αρχή είναι δύσκολη, εάν δεν έχεις οικονομίες, ώστε να μπορείς να φτιάξεις το σπίτι σου, αλλά υπάρχουν και τα δάνεια. Δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγεται, αν και θα συμφωνήσω στο ότι δεν είναι και από τις πλέον συμφέρουσες λύσεις. :P Άλλοι προτιμούν να τα πάρουν από τους γονείς τους, εγώ προτίμησα την τράπεζα και φοιτήτρια κιόλας κατάφερα ήδη να ξεπληρώσω το δάνειό μου, μισό χρόνο πριν την κανονική προθεσμία. :)

Αλλά κι εκεί δεν πρέπει να είναι πολύ εύκολα, αν σπουδάζεις σε ξένη πόλη, πράγμα που εγώ δεν το έζησα, μια που οι δικοί μου έμεναν Θεσσαλονίκη as well.

Πάντως εάν πραγματικά το θέλεις, υπάρχουν τρόποι, ώστε να μην επιβαρύνεις πολύ τους γονείς σου. Οργάνωση, σύστημα και αποφασιστικότητα θέλει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Ευχαριστώ. :)

Η αλήθεια είναι πως η φοιτητική ζωή που κάνω εδώ δεν έχει καμία σχέση με τη φοιτητική ζωή που έκανα εκεί στο ΑΠΘ. Από πολλές απόψεις. Εδώ ώρες ώρες νιώθω πως δεν έχω χρόνο ούτε να κοιμηθώ. Και τώρα 3 δουλειές κάνω ταυτόχρονα και την επόμενη βδομάδα ξεκινάν πάλι και οι σπουδές. Τέλεια! Hahaha! Πραγματικά όμως θεωρώ ότι είμαι πλέον σε τέτοια ηλικία που δεν αρμόζει να πληρώνουν οι γονείς μου τα φαγητά, τα σπίτια και τις εξόδους μου, οπότε έχω διαλέξει συνειδητά αυτόν τον τρόπο φοιτητικής ζωής. Η αρχή είναι δύσκολη, εάν δεν έχεις οικονομίες, ώστε να μπορείς να φτιάξεις το σπίτι σου, αλλά υπάρχουν και τα δάνεια. Δεν είναι τόσο τραγικό όσο ακούγεται, αν και θα συμφωνήσω στο ότι δεν είναι και από τις πλέον συμφέρουσες λύσεις. :P Άλλοι προτιμούν να τα πάρουν από τους γονείς τους, εγώ προτίμησα την τράπεζα και φοιτήτρια κιόλας κατάφερα ήδη να ξεπληρώσω το δάνειό μου, μισό χρόνο πριν την κανονική προθεσμία. :)

Αλλά κι εκεί δεν πρέπει να είναι πολύ εύκολα, αν σπουδάζεις σε ξένη πόλη, πράγμα που εγώ δεν το έζησα, μια που οι δικοί μου έμεναν Θεσσαλονίκη as well.

Πάντως εάν πραγματικά το θέλεις, υπάρχουν τρόποι, ώστε να μην επιβαρύνεις πολύ τους γονείς σου. Οργάνωση, σύστημα και αποφασιστικότητα θέλει. :)


Αχ πως τα καταφέρνεις με 3 δουλειες?κι εγω νιωθω άσχημα που θα επιβαρύνω τόδο πολυ τους γονεις μου αλλά μου φαίνεται οτι δε θα προλαβαινω να δουλεύω επειδή είναι πολυ δύσκολη η σχολή...Σπούδασες δηλαδή εδώ και τώρα πήγες για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό και κάνεις όλα αυτά σε ξένη χώρα??Μπράβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Lilla ηλικιακά κάτι δε μου κάθεται καλά. Στα 20 πτυχίο από Ελλάδα και σπουδές έξω?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top