Kleines sprach diplom ή ισπανικά;

george1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.εχω σκοπο να κανω μεταπτυχιακο στη γερμανια.Τι ειναι καλυτερο να ξεκινησω ισπανικα ή να συνεχισω για το kleines;;;;;;;;:bye::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.εχω σκοπο να κανω μεταπτυχιακο στη γερμανια.Τι ειναι καλυτερο να ξεκινησω ισπανικα ή να συνεχισω για το kleines;;;;;;;;:bye::)
:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::s:lol::lol::jumpy: και τω ρωτας φιλε μου!!!;;; και βεβαια να συνεχισεις kleines!!!:no1::no1::no1::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Άν σε ενδιαφέρουν τα Ισπανικά στο μέλλον κάνε Ισπανικά αλλά άπο ότι βλέπω θες στο μέλλον να ασχοληθείς μετα Γερμαινικά κάντα.
Πάντως ένα θα σου πώ.Ωραιότερη γλώσσα απο την Ισπανικιά δεν υπάρχει.
Ρώτα και εμένα την παθούσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
και γω α δωσω τον μαιο KDS λες να δινουμε μαζι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g@ngster95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 376 μηνύματα.
τα γερμανικα δεν συγκινωνται!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.εχω σκοπο να κανω μεταπτυχιακο στη γερμανια.Τι ειναι καλυτερο να ξεκινησω ισπανικα ή να συνεχισω για το kleines;;;;;;;;:bye::)

Αν και για να φτάσεις να κάνεις μεταπτυχιακό έχεις χρονάκια ακόμα απ' ό,τι βλέπω!! ;)

Τέσπα, όταν πλησιάζει εκείνη η ώρα, θα σου πρότεινα να συνεχίσεις για Kleines...Θα είναι καλύτερο για σένα εφόσον θα πας στη Γερμανία και θα μπορείς να καταλάβεις καλύτερα τη βιβλιογραφία που θα χρησιμοποιήσεις, αν έχεις πιο ανεβασμένο επίπεδο στη γλώσσα.

Τα Ισπανικά είναι μια υπέροχη γλώσσα και με πολύ μέλλον, συμφωνώ, Αλλά μπορείς να ασχοληθείς αργότερα ή κατα τη διάρκεια του μεταπτυχιακού σου, αν έχεις χρόνο φυσικά. Για το μεταπτυχιακό που θα κάνεις, δεν νομίζω να σου χρησιμεύσουν άμεσα, οπότε πάλι καλύτερα να συνεχίσεις με το γερμανικό πτυχίο. :iagree: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top