The Harry Potter movies thread

The Harry Potter movies thread
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Μου άρεσε περισσότερο η 1η ταινία

    Ψήφοι: 14 38.9%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 2η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 3η ταινία

    Ψήφοι: 12 33.3%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 4η ταινία

    Ψήφοι: 9 25.0%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 5η ταινία

    Ψήφοι: 7 19.4%
  • Μου άρεσε περισσότερο η 6η ταινία

    Ψήφοι: 8 22.2%
  • Μου άρεσε περισσότερο το πρώτο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 10 27.8%
  • Μου άρεσε περισσότερο το δεύτερο μέρος της 7ης ταινίας

    Ψήφοι: 14 38.9%

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ας συζητήσουμε για τις ταινίες του Χάρι Πόττερ. Εμένα μου άρεσε η τέταρτη και η έκτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cogito ergo sum

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Cogito ergo sum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 1,242 μηνύματα.
Μέχρι χθες δεν είχα δει καμία ταινία Harry Potter, ούτε είχα διαβάσει τα αντίστοιχα βιβλία. Χθες μου προτάθηκε να πάω στο cinema με κάποιες φίλες μου και να δω την ταινία (δε θυμάμαι αριθμό :p), της οποίας η πρεμιέρα ήταν πριν κάποιες μέρες.
Ωραία ήταν. :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
η 6η ηταν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Τις εχω δει ολες. Εμενα μονο η 2η μου αρεσε. Οι αλλες ηταν μετριες για μενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
μμμμ... η 3η μου αρεσε και η 2η.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
για μενα απο πλευρας ανταποκρισης με τα βιβλια καλυτερη ηταν η 1η ....απο πλευρας ποιοτητας ταινιων ειναι η 4η κ η 6η........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Η 4η νομίζω κι εγώ και μετά από αυτή η 6η. Αν και περίμενα η 5η να μου αρέσει περισσότερο απ' ό,τι θυμάμαι δεν είχα ενθουσιαστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Εγώ θα δω σήμερα την έκτη και θα σας πω ποια μου άρεσε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν φτανουν ολα τα αλλα θεματα για τον Χαρη και την τρελη παρεα του?
Δεν εχω δει σχεδον καμια, ειδα την πρωτη στην TV και την δευτερη με εναν φιλο μου αλλα κοιμηθηκαμε καπου στη μεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bλεπεις είναι ενδιαφεροντα αγαπητε μου.
Αλλους τους αρέσει ο Harry Potter και άλλους η Dota και το Lineage.

Για να μαι και μεσα γενικα οι ταινιες ειναι ποιοτικές αν και την 3,4,5 την πετσοκοψαν για τα καλα.Αυτην που δεν μου άρεσε ήταν η 3η.Και δεν μου αρεσε καθολου μιλαμε.Η 4η και η 5η καλες ηταν και η 2η οταν την ειχα δει πρωτη φορα στο σινεμα με τον ωασιλισκο είχα τρομάξει να πω την αλήθεια....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Franco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ναι αλλα μπορουσε να υπαρχει ενα τοπικ για όλα.

Υ.Γ. teol, άλλαξε avatar asap, δεν μπορω να τον βλεπω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Σε τρομάζει αγαπητε μου;:P
O δικός σου δηλαδή είναι καλύτερος;
Τεσπα.Πλακιζω.
Το αβαταρ το βαλα για να τρομάζω τα νεα μέλη και να ρίξω και καμια Αβαντα Κενταβρα στους επίδοξους εχθρούς μου...:mad2:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Bλεπεις είναι ενδιαφεροντα αγαπητε μου.
Αλλους τους αρέσει ο Harry Potter και άλλους η Dota και το Lineage.
Δεν βλεπω ομως τυπαδες της dota να κανουνε θεματα οπως "ποιο char θα πηδαγες?", "καλη η νεα map?" και "πειτε την clan σας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
HARRY POTTER ...τι να πρωτοπω...μια ατέλειωτη ιστορία...ξεκίνησα τη μαθητική μου πορεία (1η δημοτικού) με χάρι πόττερ , ερμιόνη και ρον και την τελειώνω με αυτούς ..τους λατρεύω...χαριποτερίστρια ως το κόκαλο...αν και έχω απογοητευτεί που στις τελευταίες ταινίες κόβουν πολλές σημαντικές λεπτομέρειες δεν μπορώ να πάψω να λέω ότι μου αρέσουν υπερβολικά....η καλύτερη ταινία ήταν η καμαρα με τα μυστικά και..νομίζω το 6 και 7 part 1!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
HARRY POTTER ...τι να πρωτοπω...μια ατέλειωτη ιστορία...ξεκίνησα τη μαθητική μου πορεία (1η δημοτικού) με χάρι πόττερ , ερμιόνη και ρον και την τελειώνω με αυτούς ..τους λατρεύω...χαριποτερίστρια ως το κόκαλο...αν και έχω απογοητευτεί που στις τελευταίες ταινίες κόβουν πολλές σημαντικές λεπτομέρειες δεν μπορώ να πάψω να λέω ότι μου αρέσουν υπερβολικά....η καλύτερη ταινία ήταν η καμαρα με τα μυστικά και..νομίζω το 6 και 7 part 1!!!

Εμένα με απογοήτευσε ιδιαίτερα οτι την Hermione την βατεύει ο Ron και όχι ο Harry.
/sadface
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Εμένα με απογοήτευσε ιδιαίτερα οτι την Hermione την βατεύει ο Ron και όχι ο Harry.
/sadface
βατεύει να φανταστώ ότι εννοεις ότικαι καλά ο Ρον τα έφτιαξε με την Ερμιονή και όχι ο Χάρι...κοίτα όλοι πιστεύω από την αρχή των ταινιών φανταζόμασταν την Ερμιόνη με τον Χάρι .όμως μου φαίνεται πιο δίκαιο να τη παρει τελικά ο Ρον γιατί ο ζαρι τα έχει όλα , ας πάρει κατι κι αυτος . εξάλλου έτσι αναδείχτηκε πολύ τρανταχτά η η σημασία και το βάθος που μπορεί να έχει η φιλία γιατί ο χαρι με την Ερμιονη είναι σαν αδέλφια...άρα εμένα με ικανοποιήσε και αυτή η έκβαση...το ότι ο ΧΑΡΙ τα έφτιαξε με τη Τζίνι...ναι αυτό ήταν κάπως...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
...το ότι ο ΧΑΡΙ τα έφτιαξε με τη Τζίνι...ναι αυτό ήταν κάπως...:/:
Για μένα η Τζίνι είναι πολύ ξενέρωτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
'Deathly Hallows - Part 2' runtime posted online, film is shortest of the eight



An Australian IMAX website has the Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 2 runtime listed on their website: 125 minutes.
That means the film is the shortest of all eight. Below is a list of how they all stack up.
Having seen a test screening two months ago, I can assure you that a 2 hour Potter film is nothing to be worried about. The film moves with such high energy that you'll feel plenty satisfied by the time the credits roll.

- Sorcerer's Stone: 152 minutes
- Chamber of Secrets: 161 minutes
- Prisoner of Azkaban: 141 minutes
- Goblet of Fire: 157 minutes
- Order of the Phoenix: 138 minutes
- Half-Blood Prince: 153 minutes
- Deathly Hallows, Part 1: 147 minutes
- Deathly Hallows, Part 2: 125 minutes
Thanks to Sujay for the tip.




Kαι μην ξεχνατε την Χαριποτερομανιακη συνάντηση στη Θεσσαλονίκη τον Ιουλιο!!!:D
For info see my signature!


I
I
I
I
V
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αχχχ.... μεγάλωσα με το Χάρι Πότερ..!! θυμάμαι διάβαζα όταν ήμουν μικρή 453834 φορές το κάθε βιβλίο..!! τρελό κόλλημα!! Η καλύτερη ταινία είναι κατά τη γνώμη μου η τρίτη.! (τουλάχιστον από σκηνοθεσία!) είναι η πρώτη ταινία (ίσως και η μόνη) όπου υπάρχει η αίσθηση του χώρου. Στις υπόλοιπες βλέπουμε σκηνές εντελώς ασύνδετες μεταξύ τους, όσον αφορά το χώρο. Ακόμα λάτρεψα εκείνο το τέλειο ρολόι, την ξύλινη γέφυρα και τη διαδρομή έως το σπίτι του Χάγκριντ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
όπως όλοι φανταζομαι ότι ξερετε σε λίγο καιρο -13/7/11- βγαινει το τελέυταιο μερος της 7λογιας χαρι ποτερ :cry_x
αυτη η ταινια βγαινει 3d αλλα ρε παιδια όσες φορες εω δει ταινια 3d δεν ξετρελαθηκα.... εσείς τι θα κανετε?
θα τ δειτε 3d ή κανονικα θα το απολαυσετε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top