Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας,
Θα ήθελα την βοήθεια σας διότι έχω αρχίσει μια μικρή επανάληψη στα γερμανικά
εδώ και ένα μήνα μόνος μου ! Έχω αρχίσει το βιβλίο "Zertifikat deutsch neu B1" και έχω μπερδευτεί στο κεφάλαιο 9,10,11 ! Θα ήθελα όσο το δυνατόν πιο σύντομα τις απαντήσεις του "Leseverstehen,Sprachbausteine και Hörverstehen".
Όποιος έχει τις απαντήσεις παρακαλώ να μου απαντήσει όσο το δυνατόν πιο σύντομα!



TEST 9

Lesenverstehen
Teil 1:B-F-A-G-E
Teil 2:C-B-A-A-A
Teil 3:B-0-L-D-E-H-F-G-0-I

Sprachbausteine

Teil 1:B-C-A-C-A-A-B-B-C-A
Teil 2: P-K-J-E-I-C-L-O-B-M

Horvestehen
Teil 1:F-R-R-F-R-
TEIL 2:F-F-F-R-F-F-R-F-R-F-
TEIL 3:F-R-F-R-F-

TEST 10

LESEN:
F-C-I-B-G(TEIL 1)
B-A-C-C-B(TEIL 2)
0-F-0-J-D-C-A-L-B-K(TEIL 3)

SPRACH...
A-C-C-B-B-A-B-C-A-C(TEIL 1)
J-L-E-I-C-P-D-F-O-A(TEIL 2)

HORV
F-F-RR-F(TEIL 1)
F-F-R-F-F-R-R-F-R-R(TEIL 2)
R-R-F-R-R-(TEIL 3)


TEST 11

LESENVERSTEHEN:F-A-C-J-H(TEIL 1)
B-C-B-A-A(TEIL 2)
0-0-F-B-L-D-A-C-I-J(TEIL 3)

HORVESTEHEN
F-R-R-R-F
R-F-F-R-F-F-R-F-F-F
F-F-R-F-F

SPRACHBAUSTEINE

A-B-A-B-C-A-C-A-C-C-
K-L-F-J-H-N-O-C-B-D

Μπορει να εχω κανει καποια λαθακια και να μην τα ειχα διορθωσει οποτε θα σου προτεινα να μην τα αντιγραψεις απλα αν και το βιβλιο μου ειναι καθαρογραμμενο και ειχα καλη επιδοση!!!!!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!Και για οτι αλλο θες μην διστασεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis1

Νεοφερμένος

Ο kostis1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Είναι σπουδαίο πράγμα η αλληλοβοήθεια... ή αλληλεγγύη... ή όπως αλλιώς και να το χαρακτηρίσω...
και σπουδαίο αυτό το φόρουμ για όλους μας.
Διαφωνώ όμως (και ίσως να εκνευρίζομαι περισσότερο ως εκπαιδευτικός), να ζητά κανείς βοήθεια,
ως προς ΟΛΕΣ τις λύσεις της ενότητας... και συγκεκριμένα απ' το 9ο κεφάλαιο και μετά... έως το 11ο.
τόση διαφορά έχουν οι προηγούμενες 8 ενότητες;;; ή μέχρι το 15 δε θα έχουμε άλλες απορίες;!
Δεν είναι προσωπική επίθεση στο μέλος Arist-90, έχει ζητηθεί ξανά με τον ίδιο τρόπο,
απλά δε μου φαίνεται, καθόλου λογικό, να ζητά κανείς την απάντηση, χωρίς να ξέρει το λεξιλόγιο
για παράδειγμα.
Σκεφτείτε το και διατυπώστε στο μέλλον τις ερωτήσεις σας διαφορετικά...
Einen Versuch ist es Wert... oder?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Είναι σπουδαίο πράγμα η αλληλοβοήθεια... ή αλληλεγγύη... ή όπως αλλιώς και να το χαρακτηρίσω...
και σπουδαίο αυτό το φόρουμ για όλους μας.
Διαφωνώ όμως (και ίσως να εκνευρίζομαι περισσότερο ως εκπαιδευτικός), να ζητά κανείς βοήθεια,
ως προς ΟΛΕΣ τις λύσεις της ενότητας... και συγκεκριμένα απ' το 9ο κεφάλαιο και μετά... έως το 11ο.
τόση διαφορά έχουν οι προηγούμενες 8 ενότητες;;; ή μέχρι το 15 δε θα έχουμε άλλες απορίες;!
Δεν είναι προσωπική επίθεση στο μέλος Arist-90, έχει ζητηθεί ξανά με τον ίδιο τρόπο,
απλά δε μου φαίνεται, καθόλου λογικό, να ζητά κανείς την απάντηση, χωρίς να ξέρει το λεξιλόγιο
για παράδειγμα.
Σκεφτείτε το και διατυπώστε στο μέλλον τις ερωτήσεις σας διαφορετικά...
Einen Versuch ist es Wert... oder?
Εχεις απολυτο δικιο..ΟΜΩΣ.. διαβαζει μονος και δεν ειναι κανενα μαθητουδι που θελει απλα τις λυσεις.Ειναι υπευθυνος,θα τσεκαρει τις απαντησεις,θα ψαξει να υπογραμμισει και δεν τις θελει ετσι απλα επειδη βαριεται..ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostis1

Νεοφερμένος

Ο kostis1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αν είναι όντως έτσι και τα όσα δημοσιοποιήθηκαν δεν είναι προσβάσιμα για άλλα...
μαθητούδια που ψάχνουν στο διαδίκτυο... για βοήθειες
συμφωνώ κι εγώ μαζί σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arist-90

Νεοφερμένος

Ο Arist-90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολυ φίλε Σπύρο για τη βοήθειά σου. Φίλε Κωστή τα τεστ τα εχω ολοκληρώσει...αλλά δεν έχω κάποιον να μου τα διορθώσει , συμφωνώ απολύτος με σένα όσον αφορά την αντιγραφή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katadromeis

Νεοφερμένος

Ο katadromeis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Οπως λεει και ο τιτλος εδο θα μπορειτε να ποσταρετε τι απαντησεις για το zerifikat neu B1 του καραμπατου για οσυς τις κανουν μονοι σπιτι. Πρωτος ζηταω εγω τις απαντησεις για το modeltest 3 γιατι το εχω λυσει και δεν ξερω αν ειναι σωστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris 7

Νεοφερμένος

Ο thodoris 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τις απαντήσεις τον κεφαλαίων 12-15 του zertifikat deutsch neu B1 γιατί δίνω σε 2 εβδομάδες και δεν ξέρω από που να βρω τις απαντήσεις για να τα ελέγξω!! Σας ευχάριστω εκ των προτερων!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου στείλει τις απαντήσεις τον κεφαλαίων 12-15 του zertifikat deutsch neu B1 γιατί δίνω σε 2 εβδομάδες και δεν ξέρω από που να βρω τις απαντήσεις για να τα ελέγξω!! Σας ευχάριστω εκ των προτερων!!

Κι εγώ αυτό έκανα, θα προσπαθήσω να το βρω αύριο και θα σου τις στείλω.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

thodoris 7

Νεοφερμένος

Ο thodoris 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό έκανα, θα προσπαθήσω να το βρω αύριο και θα σου τις στείλω.:)

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giwrgos300

Νεοφερμένος

Ο giwrgos300 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια οποιος εχει το ακουστικο του 2 θα με βοηθησει πολυ.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexaelara1

Νεοφερμένος

Η alexaelara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κλεοπάτρα, σε παρακαλώ μου δίνεις τις λύσεις από το modeltest 8??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos18998

Νεοφερμένος

Ο Nikos18998 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχει κάποιος το model test του 5 και του 6 ;μονο γραμματική και το lesevertehen:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχει κάποιος το model test του 5 και του 6 ;μονο γραμματική και το lesevertehen:):D

Έχω τις λύσεις από όλα τα τεστ νομίζω..αν είναι πες μου να σου στείλω όποιες θες, εκτός και αν δεν τις χρειάζεσαι, επειδή από ότι βλέπω έχουν περάσει μέρες από τότε που έγραψες το μήνυμα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hater!Artemis.

Νεοφερμένος

Η Hater!Artemis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Παιδιά ψάχνω για τις λύσεις του 3:hmm:

Helppppp!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Σελ. 37 : I, J, D, A, C
Σελ. 39 : A, B, B, A, B
Σελ. 40 : 0, A, 0, D, G, H, L, I, C, E
Σελ. 42 : B, C, A, C, A, A, A, B, C, C
Σελ. 43 : G, I, B, J, F, H, M, E, A, C

Θες και το ακουστικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexaelara1

Νεοφερμένος

Η alexaelara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
το τελευταιο κειμενο θελω please!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ποιανού τεστ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hater!Artemis.

Νεοφερμένος

Η Hater!Artemis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευχαριστώώώώώώώώώ....!!!! :D :redface:
Τις χρειαζόμουν πραγματικάάάά!! ;)

Οχι εντάξει το ακουστικό δεν το χρειαζομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θοδωρης 199721

Νεοφερμένος

Ο θοδωρης 199721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ποιος μπορει να μου στειλει τις λυσεις του 8 modeltest

και επισης και το ακουστικο του 8

μπορει καποιος να μ δωσει τις απαντησειςγιατο κεφαλαιο 8
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alexaelara1

Νεοφερμένος

Η alexaelara1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
θελω την σελιδα 211 τα σωστα σας παρακαλω μεσα σε 1 ωραααα

MODELTSET 8:
ΣΕΛ. 107: F G D I H
ΣΕΛ. 109: Β Β Β C B
ΣΕΛ. 110: (δεν ξερω γτ δεν τα εχω λυμενα :Ρ)
ΣΕΛ. 112: Α A B C B C B A A C
ΣΕΛ.113: G I C H N F K O P L

και ακουστικο 8:
1) F F R R F
2) F R R F F F F F R R
3) R R F R F
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top