Λύσεις ασκήσεων γερμανικών

paul7100

Νεοφερμένος

Ο paul7100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
paul7100 μηπως εχεις και τις απαντησεις απο τα τεστ 12 και 13 του project b2?? μονο τα κειμενα..

παιδια καλησπερα...θα ηθελα αν γινοταν τις απαντησεις απο τα modelltests 12,13,14,15 για το projekt B2 του καραμπατου! Το 12 επιγει...τα χρειαζομαι για διορθωση επειδη κανω μαθημα σε ενα site! Ευχαριστω εκ των προτερων!

12
LSV1: 1E 2- 3- 4D 5B
LSV2: 6b 7a 8c 9b 10b
LSV3: 11a 12b 13a 14b 15b
LSV4: 16 Zeit 17 wie 18 gibt 19 von 20 sich 21 aus 22 macht/sammelt 23 liegen/betragen 24 zwischen 25 leisten

HV1: 1 Tintenherz, 2 Anmeldung, 17.00-18.00, 4 Filmvorf'u'hrung, 5) 563-2303
HV2: 6b 7c 8b 9a 10c 11b 12a 13a 14c 15b
SA: 16 Ihnen, 17 werden, 18 etwas, 19 w'a're allerdings, 20 liegen, 21 welche , 22 unseres , 23 wenn, 24 antworten, 25 planen

Ελπίζω να σας βοήθησα,όπως προείπα δεν έχω τα Modelltests 13-14-15 καθώς δεν τα πρόλαβα(αφού έδινα τότε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καινουργιο θέμα στα γερμανικα που δημιουργήθηκε απο εμένα. Λέγεται θέματα εκθέσεων στη γερμανική γλώσσα. Σας παρακαλώ δείτε το.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

charriss

Νεοφερμένος

Ο charriss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λέω να δώσω ειδικό μαθημα γερμανικά του χρονου. Με ενδιαφέρουν τα ξενόγλωσσα τμήματα. Εσείς τι προτείνεται ως προς τη προετοιμασία μου; θα δώσει κανεις άλλος; Τι βιβλια είναι καλά; είμαι κάτοχος Β2 κπγ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μήπως έχει κάποιος τα κεφάλαια 14-15 του Καραμπάτου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Δηλαδή του project B2 του Καραμπάτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Savvas D.

Νεοφερμένος

Ο Savvas D. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
14 B2 Καραμπάτου:
LES1:H A G A negativ
LES2: a b a c b
LES3: a b a a a
LES4: haben, Konzequezen, während, dass, - , führen, als, des, - , im
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

matthias01

Νεοφερμένος

Ο matthias01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά βοήθεια!! Zertifikat b1 neu hoeren 6-7-8!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niall's girl

Νεοφερμένος

Η Niall's girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας παιδια... Εχει κανεις απαντησεις για το βιβλιο Zertifikat b2 neu???θελω την πρωτη ενοτητα το Lesen... Τα εχω κανει απλως θελω να τα ελεγξω...


Ευχαριστώ πολύ....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γεια σας παιδια... Εχει κανεις απαντησεις για το βιβλιο Zertifikat b2 neu???θελω την πρωτη ενοτητα το Lesen... Τα εχω κανει απλως θελω να τα ελεγξω...


Ευχαριστώ πολύ....:)

Νομίζω πως το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να είσαι και 100% σίγουρη είναι να αγοράσεις το Lehrerbuch.
https://www.karabatos.gr/de/zertifikat-b1-neu-lehrerbuch
Karabatos Verlag

Έτσι θα το έχεις και σαν βοήθεια για να βλέπεις γιατί η σωστή απάντηση στην τάδε ερώτηση είναι για παράδειγμα η b
Αν διαβάζεις μόνη σου θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ρανιτα.

Νεοφερμένος

Η ρανιτα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια αν εχει κάποιος 2,3,4 projekt b1
επείγον πλιζζζζζζ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Καλέ,τον Καραμπάτο,τον πουλάνε και εδώ και στην Γερμανία. Έτυχε να πάρω βιβλίο του. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλέ,τον Καραμπάτο,τον πουλάνε και εδώ και στην Γερμανία. Έτυχε να πάρω βιβλίο του. :P

Εγώ προτιμώ τις Hueber ή την Klett αλλά και ο Καραμπάτος είναι καλός
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Και εγώ κλεττ,αυτά που διαβάζω μόνη,και κορνέλσεν στο φροντ,αλλά χρειαζόμουν κάτι συμπληρωματικό για την έκθεση και πήρα αυτό. Δεν με ενθουσίασε και πολύ εν τέλη. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Και εγώ κλεττ,αυτά που διαβάζω μόνη,και κορνέλσεν στο φροντ,αλλά χρειαζόμουν κάτι συμπληρωματικό για την έκθεση και πήρα αυτό. Δεν με ενθουσίασε και πολύ εν τέλη. :redface:

Oberstufe? Έχεις προχωρήσει αρκετά ε;.
Το έχω κι εγώ αυτό... Καλό είναι αν δώσεις Goethe C2. Υπερβολικό το βρίσκω σε κάποια σημεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niall's girl

Νεοφερμένος

Η Niall's girl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχει κανείς τις λύσεις για το βιβλίο Zertifikat b2 neu??? Έχω όλες τις λύσεις από το Zertifikat b1 neu αν θέλει κάποιος...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana233

Νεοφερμένος

Η Iliana233 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχει κανεις κανει το wegarbeiter I B2? θα ήθελα τις λύσεις απο τα κεφαλαία 6-13 της aufgabe 2 στο schreiben . Θελω να τσεκάρω να δω αν εχω κάτι λάθος για να προχωρηςω στην επανάληψη . Ευχαριστώ παρά πολυ προκαταβολικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paokarafrolife

Νεοφερμένος

Ο paokarafrolife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχει κανένας τις απαντήσεις 1-6 lv kai sa b2 projekt για να ελέγξω με τις δικές μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costasgeo

Νεοφερμένος

Ο costasgeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Έχει κανείς τις λύσεις για το βιβλίο Zertifikat b2 neu??? Έχω όλες τις λύσεις από το Zertifikat b1 neu αν θέλει κάποιος...;)
μπορείς σε παρακαλώ να μου δώσεις τις απαντήσεις στα test 7 -15 zertifikat b1 neu;; Τις χρειάζομαι άμεσα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BlackMars

Νεοφερμένος

Ο BlackMars αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια εχει κανεις απαντησεις για επαληθευση στα ακουστικα 13-14 του projekt b2 ? Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna777

Νεοφερμένος

Η anna777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδια!! Μηπως εχει κανένας τις απαντήσεις για το modelltest 3 b2 καραμπατου ;; ΔιαβαΖω μονή μου και δε μπορω να διαθέσω τωρα τα λεφτά για το lehrbuch.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top