Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας (Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου)

Sentro

Νεοφερμένος

Ο Sentro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Καλησπερα, μπορει παρακαλω καποιος να μου εξηγησει ποια η διαφορα αυτου του τμηματος με το αλλο που βρισκεται στο ιδιο πανεπιστημιο του "Επιστημης και τεχνολογιας υπολογιστων" ??? Αν τελειωσω αυτο το τμημα ειναι σαν να βγαζω πτυχιο πληροφορικης? Μετα απο αυτο θα μπορω να κανω οτι μεταπτυχιακο θελω πανω στον κλαδο των υπολογιστων? Ευχαριστω πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frank16

Νεοφερμένος

Ο Frank16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
εγω μπηκα στο τμημα τηλεπικοινωνιων και θα παω. κι εγω ηθελα για πληροφορικη αλλα ...

τεσπα, 3ο ετος μπορεις να διαλεξεις μια απ τις κατευθυνσεις 1)σηματα και κεραιες 2)ρανταρ και τηλεπικοινωνιες(κινητα, GPS, κτλ) 3)προτοκολλα(προγραμματισμος, Java,XML,HTML κτλ)

οπωτε, εγω θα παω στην 3η κατευθυνση ... και μετα ελπιζω να μπορω να κανω μεταπτυχιακο στην πληροφορικη.

οχι, αν τελειωσεις αυτο το τμημα θα παρεις πτυχιο τηλεπικοινωνιων, τωρα τι γινεται αν κανεις μεταπτυχιακο στην πληροφορικη δεν ξερω ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cigex

Νεοφερμένος

Ο cigex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εγω περασα στους υπολογιστες αλλα ενα εχω να πω..
οπως μου ειπε και ενας φοιτητης στην ΤΡΙΠΟΛΗ οταν εμαθε οτι ειμαι νεος...

"περαστικα σου".............


φοβαμαι οτι δεν θα την πολυπαλεψουμε... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas1987

Νεοφερμένος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ειμαι φοιτητης στην Επιστημη και Τεχνολογιας Υπολογιστων και εχω να σας πω τα εξης:
Η σχολη ειναι πολυ καλη και οι καθηγητες ειναι πολυ νεοι (Θα καταλαβετε στην πορεια οτι αυτο ειναι πολυ σημαντικο) και να ξερετε οτι τα γραφεια αλλα και τα mail τους ειναι ανοιχτα και απαντανε σε ολους.Υπαρχει πολυ καλο κλιμα στην σχολη. Τωρα οσον αφορα την πολη η αληθεια ειναι οτι ειναι ισως η χειροτερη επιλογη για φοιτητικη ζωη.Οι κοπελες ειναι ελαχιστες,η ζωη στην πολη....ανυπαρκτη και ο καιρος κακος.Το θετικο ειναι οτι το ΚΤΕΛ απο Αθηνα κανει 2 ωρες οποτε ΣΚ μπορειτε να τον πουλευετε οι αθηναιοι.Αν ελπιζετε οτι θα κανετε κονε με τις κοπελες του Οικονομικου Τριπολης ειστε γελασμενοι...δεν εχουν εργαστηρια και ελαχιστοι μενουν στην πολη...σε γενικες γραμμες αγνοουνται και ειναι σε διαφορετικο κτιριο απο τις δυο τεχνικες σχολες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilitu

Νεοφερμένος

Η lilitu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγώ περνάω τριπολη στις τηλεπικοινωνιες με τις παλιες βάσεις .. πληροφορική θεσσαλονίκης ήθελα αλλα στο προγραμμα σπουδών είχε java & web design & δεν εβαλα και τα κλαμματα αλλα μετά είδα το topic Και τρομοκρατηθηκα...η χειρότερη πόλη για φοιτητικη ζωη??? :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Frank16

Νεοφερμένος

Ο Frank16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κοιτα ειναι αναλογα με το τυπος ανθρωπου εισαι, αν εχεις πολλες φιλοδοξιες και τρελη ορεξη για διαδκσεδαση καθημερινα σιγουρα δεν θα τα βρεις εδω. ΟΜΩΣ εννοειτε πως υπαρχει και φοιτιτηκη ζωη, στης καφετεριες, στα bar, club συνεχεια βλεπεις φοιτητες αλλα μεχρι εκει. Η πολη εχει 2 μεγαλα club και μια δεκαρια καφε. Ειναι αρκετα μικρη πολη, με μικερες αποστασεις και πανω απ ολα πας πολυ ευκολα παντου. Η ζωη ειναι γαματη για μενα εδω, περναω πολυ καλα με την παρεα μου, η σχολη ειναι πολυ καλη, το επιπεδο δηλαδη, σιγουρα εχει και καποια προβληματακια οπως ολες. Σε γενικες γραμμες, σου προτεινω να ερθεις και να δεις πριν αποφασίσεις γιατι υπαρχουν καποιοι που απεχθανονται την Τριπολη και αλλοι που την λατρευουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Παιδια μολις εμαθα οτι περναω στην τριπολη στο επιστημης και τεχνολογιας υπολογιστων. Ηθελα πληροφορικη στο παπει και δεν περασα. Ξερετε κατι για το παρων τμημα; Βγαινοντας απο εκει τι επαγγελματικα δικαιωματα εχεις , σαν τι αναγνωριζεσαι? Στην πορεια υπαρχει καποιο καλο μεταπτυχιακο...?Γενικα οτι ξερετε για το συγκεκριμενο πανεπιστημιο θα μου ηταν χρησιμο.. γιατι τα εχω ψιλοπαιξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Το ιδιο ακριβως επαθε και ο ξαδερφος μου. Περιμενε παπει αλλα δεν, και θα ερθει τριπολη. Βγαινοντας απο κει εχεις οτι δικαιωματα εχουν και στο παπει και στην ασσοε και στο csd. Δεν αλλαζει κατι σε αυτες τις σχολες απο επαγγελματικης αποψης.

Η σχολη ειναι καλη, οι καθηγητες προθυμοι αλλα υπαρχουν και καποιες ιδιαζουσες περιπτωσεις οπως σε ολα τα πανεπιστημια βεβαια. Δυστυχως απο περσυ ο οδηγος σπουδων αλλαξε και μπηκαν αλυσιδες στα μαθηματα. Δηλαδη αν δε περασεις java I δε μπορεις να δωσεις java II.

Τι αλλο θες να μαθεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Για κανα καλο μεταπτυχιακο ξερεις τιποτα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Για κανα καλο μεταπτυχιακο ξερεις τιποτα ?

Κάτσε να περάσεις κανένα μάθημα πρώτα ή να δεις αν μπορείς να περάσεις μαθήματα. Δεν σημαίνει ότι όποιος πέρασε Πανεπιστήμιο είναι σε θέση και να το τελειώσει. Άλλο εισάγομαι σε κάποια σχολή επειδή έπιασα τα μόρια και άλλο καταφέρνω να τελειώσω την σχολή. Ακόμη είναι πολύ νωρίς να σκέφτεσαι για μεταπτυχιακές σπουδές. Χτύπα ξύλο, μπορείς να δεις και πράγματα που δεν σου αρέσουν και να αναθεωρήσεις πολλά πράγματα.

Γενικότερα, οι σχολές Πληροφορικής και συναφούς κλάδου έχουν πολύ ζόρι στο προπτυχιακό επίπεδο.


Συγχαρητήρια για την επιτυχία σου. Εύχομαι καλή συνέχεια, ολόψυχα.

nPb :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kwnstantina K.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα - Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ..!! Απλα θελω να ψαξω τα παντα ... γιατι παιζουν ολα ρολο για να δω αν θα ξαναδωσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Σ ευχαριστω πολυ..!! Απλα θελω να ψαξω τα παντα ... γιατι παιζουν ολα ρολο για να δω αν θα ξαναδωσω...

Για να ψάξεις και να δεις αν σου κάνει σαν επιστήμη, θα πρέπει πρώτα να δεις πως θα πας στα εξάμηνα και στις εξεταστικές. Η επιστήμη σου και η κάθε επιστήμη δεν έχει καμία σχέση όπως την φαντάζεται ο μαθητής λυκείου. Ούτε φαίνεται μέσα από τον Οδηγό Σπουδών που πιθανόν να έχεις δει. Ούτε θα πρέπει να στηρίζεσαι σε ότι λέει ο ένας και ο άλλος περί ευκολίας, δυσκολίας,...κτλ. Είναι τελείως υποκειμενικές θέσεις. Η δική σου γνώμη μετράει, η οποία θα διαμορφωθεί όταν περάσει το πρώτο έτος. Στην πορεία των σπουδών σου, θα δεις πολλά. Μπορεί να σου αρέσει, μπορεί και όχι. Έτσι είναι αυτά τα πράγματα. Μπορεί να σου πάει πολύ η επιστήμη αυτή και να τα κατανοείς εύκολα, μπορεί και όχι και να κούραστεις να πάρεις πτυχίο. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Αλλά να ξέρεις ένα πράγμα: Αν συνεχίσεις σαν φοιτήτρια ή όχι σε αυτήν την επιστήμη (και δεν αλλάξεις), για να πετύχεις οπουδήποτε, θέλει στρώσιμο και πολύ δουλειά ακόμη και σε εκείνη την επιστήμη που υποτίθεται ότι θα σου αρέσει (αν ξαναδώσεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zaxosm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χαρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Ενα καλο μεταπτυχιακο εδω στην ελλαδα ειναι στο πολυτεχνειο πατρας. Μηχανολογοι μαχανικοι υπολογιστων. Αλλα θα συμφωνησω με τον nPb. Δηλαδη μη βιαζεσαι. Δες πρωτα αν σ'αρεσει η σχολη και ασ'τα τα μεταπτυχιακα. Για το παρον τουλαχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και εγώ φέτος στο τμήμα των Τηλεπικοινωνικών είμαι αλλά έχω κάποιες απορίες για τη σχολή που χρειάζεται να τις λύσω...Αν κάποιος ξέρει θα με βοηθήσει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lefos

Νεοφερμένος

Ο Lefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Και εγώ φέτος στο τμήμα των Τηλεπικοινωνικών είμαι αλλά έχω κάποιες απορίες για τη σχολή που χρειάζεται να τις λύσω...Αν κάποιος ξέρει θα με βοηθήσει πολύ.

Ακούω απορίες;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ακούω απορίες;;;;
Ηθελα να ρωτησω εαν το τμημα αυτο ειναι τμημα πληροφορικης,και αν ναι μπορει να θεωρειθει ισαξιο με τα αλλα τμηματα πληποφορικης ως προς τις γνωσεις που παρεχει στον φοιτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefos

Νεοφερμένος

Ο Lefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ηθελα να ρωτησω εαν το τμημα αυτο ειναι τμημα πληροφορικης,και αν ναι μπορει να θεωρειθει ισαξιο με τα αλλα τμηματα πληποφορικης ως προς τις γνωσεις που παρεχει στον φοιτητη.
Το τμήμα μας είναι καθαρά τμήμα Τηλεπικοινωνιών......απο εκεί και πέρα παρέχει και γενικές γνώσεις ,αλλά σε καμία περίπτωση όσα προσφέρει ένα 100% τμήμα πληροφορικής(δες τα μαθήματα του τμήματος των υπολογιστών......κάτι μεταγλωτιστές ,μεταφραστές......που εμείς τα βλέπουμε με τα κυάλια).
Λυπάμαι που στο λέω αλλά θα απογοητευτείς από το τμήμα μας......έχει πολυ μαθηματικά Fourier,Ολοκληρώματα κλπ
Να φανταστείς ακόμα και εγώ που μου αρέσουν τα μαθηματικά έφτυσα αίμα να βρίσκομαι σε σημείο να χρωστάω τώρα στο 3 έτος 4-5 μαθήματα.
Τώρα αν σε ενδιαφέρει προγραμματισμός δόξα το Θεό υπάρχει JAVA + SQL + C++ + Σχεδιασμός Εφαρμογών Δικτύου(html,php,css,xml).... γενικά προσφέρονται πολλά εφόδια σε επίπεδο προγραμματισμού..... Βέβαια μιας και είμαστε σε τμήμα Τηλεπικοινωνιών έχουμε και μαθήματα του τύπου Σχεδιασμός Πρωτοκόλλων....Στοχαστικα μοντέλα απόδοσης(μαθήματα που αφορούν τη μελέτη της κίνησης στο διαδίκτυο.....)και άλλα πολλά που μπορείς να δεις στον οδηγό σπουδών.

Γενικές Συμβουλές:
1)Σήματα & Συστήματα +Fourier+Πιθανότητες(όχι τρελά πράγματα) να τα διαβάσεις καλά....πίστεψε με θα σε βοηθήσουν στα μη-προγραμματιστικά μαθήματα.
2)Το τμήμα μας άνετα μπορεί να συναγωνιστεί το ΗΜΜΥ (στον αντίστοιχο κλάδο )......στο λέω γιατί ο κολλητός μου σπουδάζει στο ΗΜΜΥ και έχει ακριβώς τα ίδια μαθήματα.....οι ονομασίες αλλάζουν μόνο.
Αν ήταν στην Αθήνα 17.000++ θα είχε σε μόρια......
Απλά επειδή ζούμε στην Ελλάδα το όνομα-μόστρα παίζει μεγάλο ρόλο......(δεν το λέω για να υποτιμήσω τα παιδιά του ΗΜΜΥ , γιατί πολύ απλά και εγώ αν δεν τα είχα σκ@τώσει θα είχα 1η επιλογή ΗΜΜΥ).
3)ΥΠΟΜΟΝΗ....... (περίμενα 3 χρόνια για να κάνω μαθήματα που γουστάρω).
4) Μην αγχώνεσαι ....η πληροφορική είναι ο μοναδική επιστήμη που δεν σε περιορίζει.......το οτι θα τελειώσεις τηλεπικοινωνίες δεν σε εμποδίζει να κάνεις μεταπτυχιακό σε κάτι άλλο εκτός τηλεπικοινωνίων...


Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι ......ρίχτα όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Το τμήμα μας είναι καθαρά τμήμα Τηλεπικοινωνιών......απο εκεί και πέρα παρέχει και γενικές γνώσεις ,αλλά σε καμία περίπτωση όσα προσφέρει ένα 100% τμήμα πληροφορικής(δες τα μαθήματα του τμήματος των υπολογιστών......κάτι μεταγλωτιστές ,μεταφραστές......που εμείς τα βλέπουμε με τα κυάλια).
Λυπάμαι που στο λέω αλλά θα απογοητευτείς από το τμήμα μας......έχει πολυ μαθηματικά Fourier,Ολοκληρώματα κλπ
Να φανταστείς ακόμα και εγώ που μου αρέσουν τα μαθηματικά έφτυσα αίμα να βρίσκομαι σε σημείο να χρωστάω τώρα στο 3 έτος 4-5 μαθήματα.
Τώρα αν σε ενδιαφέρει προγραμματισμός δόξα το Θεό υπάρχει JAVA + SQL + C++ + Σχεδιασμός Εφαρμογών Δικτύου(html,php,css,xml).... γενικά προσφέρονται πολλά εφόδια σε επίπεδο προγραμματισμού..... Βέβαια μιας και είμαστε σε τμήμα Τηλεπικοινωνιών έχουμε και μαθήματα του τύπου Σχεδιασμός Πρωτοκόλλων....Στοχαστικα μοντέλα απόδοσης(μαθήματα που αφορούν τη μελέτη της κίνησης στο διαδίκτυο.....)και άλλα πολλά που μπορείς να δεις στον οδηγό σπουδών.

Γενικές Συμβουλές:
1)Σήματα & Συστήματα +Fourier+Πιθανότητες(όχι τρελά πράγματα) να τα διαβάσεις καλά....πίστεψε με θα σε βοηθήσουν στα μη-προγραμματιστικά μαθήματα.
2)Το τμήμα μας άνετα μπορεί να συναγωνιστεί το ΗΜΜΥ (στον αντίστοιχο κλάδο )......στο λέω γιατί ο κολλητός μου σπουδάζει στο ΗΜΜΥ και έχει ακριβώς τα ίδια μαθήματα.....οι ονομασίες αλλάζουν μόνο.
Αν ήταν στην Αθήνα 17.000++ θα είχε σε μόρια......
Απλά επειδή ζούμε στην Ελλάδα το όνομα-μόστρα παίζει μεγάλο ρόλο......(δεν το λέω για να υποτιμήσω τα παιδιά του ΗΜΜΥ , γιατί πολύ απλά και εγώ αν δεν τα είχα σκ@τώσει θα είχα 1η επιλογή ΗΜΜΥ).
3)ΥΠΟΜΟΝΗ....... (περίμενα 3 χρόνια για να κάνω μαθήματα που γουστάρω).
4) Μην αγχώνεσαι ....η πληροφορική είναι ο μοναδική επιστήμη που δεν σε περιορίζει.......το οτι θα τελειώσεις τηλεπικοινωνίες δεν σε εμποδίζει να κάνεις μεταπτυχιακό σε κάτι άλλο εκτός τηλεπικοινωνίων...


Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι ......ρίχτα όλα.
Hσουν κατατοπιστικοτατος μπορω να πω..αλλα θα θελα επεισης να σε ρωτησω για τις επαγγελματικες δυνατοτητες που εχεις τελειωνοντας τη σχολη,γιατι εχω ακουσει οτι σε αρκετες εταιρειες που ασχολουνται με δικτυα και τελεπεικοινωνιες ζηταν μονο μηχανικους(π.χ. ΗΜΜΥ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefos

Νεοφερμένος

Ο Lefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αν και κοιτάνε από πιο Πανεπιστήμιο έχεις αποφοιτήσει (μιας και στην Ελλάδα είναι ψωνάρες).......δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Κάποτε όσοι τελείωναν ΗΜΜΥ τους στρώναν κόκκινο χαλί.....τώρα όποιος δουλεύει και αξίζει βρίσκει .....νομίζω οτι με ''πιάνεις''.
Πλεόν με ένα καλό μεταπτυχιακό (καλώς ή κακώς επιβάλεται) δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα και κανέναν......πας σε όποια εταιρία και πολύ απλά τους ζητάς να σε δοκιμάσουν για ένα χρονικό διάστημα.....(λες να μην σε πάρουν αν τους βγάζεις τη δουλειά που θέλουν????? δεν νομίζω).
Το μόνο κακό στην υπόθεση είναι οτι το τμήμα μας δημιουργήθηκε με εισήγηση του ΟΤΕ.......... για να απορροφάει κατευθείαν τους φοιτητές ,βέβαια από τότε έχουν αλλάξει πολλά χέρια .....
πχ ο κάθε βουλευτής έβαλε τους δικούς του + ότι έχει πουληθεί στους Γερμανούς.

Συμπέρασμα οι καλοί δεν χάνονται ...σκέψου τι θες να κάνεις και ασχολήσου δεν σου μιλάω για κάψιμο....αν και θα διαπιστώσεις αργά η γρήγορα οτι για να πάρεις βαθμό πρέπει να φτύσεις αίμα + να είναι καλά ο καθηγητής την ώρα που διορθώνει.

Δες και το έγγραφο με τα δικαιώματα μας . Στην 3894 το άρθρο 2 (το 1 λεέι για τους μηχανικούς).
https://tst.uop.gr/files/career-Telecoms-UoP.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiannhs

Νεοφερμένος

Ο yiannhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αν και κοιτάνε από πιο Πανεπιστήμιο έχεις αποφοιτήσει (μιας και στην Ελλάδα είναι ψωνάρες).......δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
Κάποτε όσοι τελείωναν ΗΜΜΥ τους στρώναν κόκκινο χαλί.....τώρα όποιος δουλεύει και αξίζει βρίσκει .....νομίζω οτι με ''πιάνεις''.
Πλεόν με ένα καλό μεταπτυχιακό (καλώς ή κακώς επιβάλεται) δεν έχεις να φοβηθείς τίποτα και κανέναν......πας σε όποια εταιρία και πολύ απλά τους ζητάς να σε δοκιμάσουν για ένα χρονικό διάστημα.....(λες να μην σε πάρουν αν τους βγάζεις τη δουλειά που θέλουν????? δεν νομίζω).
Το μόνο κακό στην υπόθεση είναι οτι το τμήμα μας δημιουργήθηκε με εισήγηση του ΟΤΕ.......... για να απορροφάει κατευθείαν τους φοιτητές ,βέβαια από τότε έχουν αλλάξει πολλά χέρια .....
πχ ο κάθε βουλευτής έβαλε τους δικούς του + ότι έχει πουληθεί στους Γερμανούς.

Συμπέρασμα οι καλοί δεν χάνονται ...σκέψου τι θες να κάνεις και ασχολήσου δεν σου μιλάω για κάψιμο....αν και θα διαπιστώσεις αργά η γρήγορα οτι για να πάρεις βαθμό πρέπει να φτύσεις αίμα + να είναι καλά ο καθηγητής την ώρα που διορθώνει.

Δες και το έγγραφο με τα δικαιώματα μας . Στην 3894 το άρθρο 2 (το 1 λεέι για τους μηχανικούς).
https://tst.uop.gr/files/career-Telecoms-UoP.pdf
Την εφημεριδα της κυβερνησεως την ειχα ξαναδει απλα ηθελα να παρω μια γνωμη απο καποιον που ειναι μεσα στα πραγματα...σε ευχαριστω παντως πολυ για τις πληροφοριες που μου εδωσες,μπορει να σε εχω δει και στην σχολη αλλα δεν ξερω ποιος εισαι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top