Γεωπονικό Αθηνών

xristin

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
και εγω γεωπονια αθηνας στην φυτικη παραγωγη???παιδια κρατατε ονοματα να γνωριστουμε...
θα κραταμε ολοι ενα σημαιακι που θα γραφει ischool να κανουμε γκρουπακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Καλα δεν λεει να καρφωθουμε τοσο ''χοντρα'' σε ολοκληρο αμφιθεατρο.Εναλλακτικη?
Θα ντυθουμε ολοι αγγελαδες και θα εχουμε καραμουζες.Πως σας φαινεται?:D
Οκ οκ για εσας τους ''φυτικους'' επιτρεπονται αλλες στολες οπως μαρουλια , λαχανα , σπαραγγια κτλ κτλ...
Ε δεν μπορει θα σας καταλαβουμε.
Οταν συναντηθουμε λοιπον θα παμε στο αμφιθεατρο και θα κατσουμε ολοι στην ιδια σειρα. :P
-----------------------------------------
με ρωτησες αμα περασες φυτικης παραγωγης γιατι πολλα ερωτηματικα επεσαν:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω περασα επιστημη και τεχνολογια τροφιμων 23η :jumpy:...κανενα παιδακι στην σχολη αυτη??:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Κοιτα απαιτησεις!!!!! Ρατσισμος!!!! Ολοι στην ιδια σχολη ειμαστε σε διαφορετικα τμηματα!:P
Και μην χαιρεσαι δεν θα ξεμπλεξεις τοσο ευκολα απο μας!!2 χρονια μαζι θα ειμαστε!!μπουαχαχαχαχαχα!!!:lol:
η βαση σας επιασε το θεο φετος! ευγε νεα μου:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Νέοι φοιτητές του ΓΠΑ ετοιμαστείτε για τρελλό πήξιμο! Όσοι και όσο ξεκουραστήκατε το καλοκαίρι έχει καλώς, γιατί τώρα τρέχουμε!!!! Από το 1ο εξάμηνο παίζουν αρκετά εργαστήρια και φυσικότατα απαιτείται καθημερινή παρουσία στο campus, για να τα φέρετε βόλτα.

Ο δρόμος με τους φοίνικες... τα πράσινα αμφιθέατρα (όταν τα χτίσανε, βάψανε τις εισόδους πράσινες!)... το κυλικείο-εστιατόριο και το γκαζόν με τα διάσπαρτα παγκάκια...

Ό,τι απορία έχετε επί του ΓΠΑ... προσφέρομαι για απάντηση!

Περί μαθημάτων-εξεταστικής: βρίσκουμε παλαιά θέματα, βρίσκουμε-φτιάχνουμε καλές σημειώσεις, παρακολουθούμε αρχικά τα πάντα και στην πορεία επιλέγουμε μαθήματα (για παρακολούθηση στα πάντα... το πρόγραμμα παίζει "είμαι στη σχολή από τις 8 το πρωί μέχρι τις 4-5 το απόγευμα) και δεν διαβάζουμε τα πάντα από τα βιβλία... έτσι και αλλιώς δεν θα προλαβαίνετε να τα μάθετε όλα. Όσοι δεν την παλεύουν με την αποστίθηση... θα έχουν πρόβλημα!

Εξαλλου τα 2 πρωτα χρονια ολοι μαζι θα κανουμε

Τα τρία... χρόνια. Το 70-80% των μαθημάτων στα 3 πρώτα χρόνια είναι κοινά σε όλα τα Τμήματα του ΓΠΑ (2 έτη βασικές πανεπιστημιακές γνώσεις και 1 έτος στη βασική γεωπονική εκπαίδευση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Κοιτα απαιτησεις!!!!! Ρατσισμος!!!! Ολοι στην ιδια σχολη ειμαστε σε διαφορετικα τμηματα!:P
Και μην χαιρεσαι δεν θα ξεμπλεξεις τοσο ευκολα απο μας!!2 χρονια μαζι θα ειμαστε!!μπουαχαχαχαχαχα!!!:lol:
η βαση σας επιασε το θεο φετος! ευγε νεα μου:jumpy:

Χαχαχα!!Χαλαρωσεεε!Δεν το ηξερα οτι θα ειμαστε ολοι μαζι!!Καλη φαση παντως:no1:!
-----------------------------------------
Νέοι φοιτητές του ΓΠΑ ετοιμαστείτε για τρελλό πήξιμο! Όσοι και όσο ξεκουραστήκατε το καλοκαίρι έχει καλώς, γιατί τώρα τρέχουμε!!!! Από το 1ο εξάμηνο παίζουν αρκετά εργαστήρια και φυσικότατα απαιτείται καθημερινή παρουσία στο campus, για να τα φέρετε βόλτα.

Ο δρόμος με τους φοίνικες... τα πράσινα αμφιθέατρα (όταν τα χτίσανε, βάψανε τις εισόδους πράσινες!)... το κυλικείο-εστιατόριο και το γκαζόν με τα διάσπαρτα παγκάκια...

οχ οχ οχ!!! Καλα θα περασουμε γεωπονιτζακιααα μου!!! χαχαχαχα!!!:P:lol::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δε μου λες VouDou. Είναι δυνατόν να περάσεις μόνο τις θεωρίες και να σου μείνουν μόνο τα εργαστήρια στα μαθήματα ή πρέπει όλα μαζί ταυτόχρονα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

confusius

Δραστήριο μέλος

Η confusius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Γίνεται αυτό που λες για τις θεωρίες και τα εργαστήρια γιατί μετράνε ξεχωριστά.
Μπορείς πχ να περάσεις όλα τα εργαστήρια και καμία θεωρία, ή όλες τις θεωρίες και κανένα εργαστήριο [αυτό κομμάτι δύσκολο το κόβω αλλά λέμε :P], ή τελοσπάντων σ όποια αναλογία εσύ θες :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Δε μου λες VouDou. Είναι δυνατόν να περάσεις μόνο τις θεωρίες και να σου μείνουν μόνο τα εργαστήρια στα μαθήματα ή πρέπει όλα μαζί ταυτόχρονα;

Όπως είπε και η confusius, το εργαστήριο με τη θεωρία είναι ξεχωριστά μαθήματα. Ξεχωριστή ύλη, ξεχωριστή ημέρα και ώρα εξέτασης κλπ κλπ. Όλα ξεχωριστά. Ακόμα και οι ώρες διδασκαλίας είναι διαφορετικές. Το πρωί είναι οι θεωρίες και το απόγευμα τα εργαστήρια (υποχρεωτικής παρακολούθησης βεβαίως, απουσίες και τα ρέστα).

Σε μερικά μαθήματα μπορεί το εργαστήριο με τη θεωρία να μην έχει καμία σχέση ως προς την ύλη, ενώ σε μερικά άλλα μπορεί να ξέρεις και λίγο από τη θεωρία για να αποδόσεις καλύτερα στις εξετάσεις του εργαστηρίου (π.χ. Γενική Ζωολογία-Εντομολογία).

Συμβουλή προς όλους: Περνάτε τα "εργαστήρια" στην ώρα τους! Αλλιώς θα σας ταλαιπωρήσουν περισσότερο από το αναμενόμενο. Ειδικά αυτά που εμπεριέχουν "δείγματα" προς αναγνώριση!

@ civilara: είδα προηγούμενο post σου περί αναγνωρίσεως μαθημάτων. Θυμήθηκα άτομο που είχε τελειώσει το τμήμα Μηχανικών Παραγωγής & Διοίκησης και μετά με κατατακτήριες πέρασε στο Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής ΓΠΑ. Κάτι του είχαν αναγνωρίσει από τα πρώτα 1-2 έτη, αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς ποια μαθήματα. Τα Μαθηματικά Α και Β πάντως θα πρέπει να στα αναγνωρίσουν. Πάντως κάνε την προσπάθειά σου και γενικά κράτα μικρό καλάθι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Σε ευχαριστουμε μεσα απο τα βαθη της καρδιας μας εμεις τα νεα γεωπονιτζακια για την εμψυχωση !!! :D:D:D
Ε ΜΑΑΑΑΑ ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠηΞΕΤΕ!!! αμα γουσταρεις τρελα τη σχολη δεν θεωρω πηξιμο το να εισαι ολη μερα εκει!!:jumpy::jumpy:
-----------------------------------------
Απο που ειναι αυτο το κοκκαλακι παιδακια???ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΕΛΑΔΑ ΚΥΡΙΕΕΕΕΕ
σε τετοια φαση? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μια χαρά τα λέει ο Δημήτρης. Αν και είμαι άλλου κλάδου καταλαβαίνω πολύ καλά τι σας-μας περιμένει:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristin

Νεοφερμένος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
οταν λετε θεωριες το πρωι και εργαστηρια το απογευμα τι ακριβως εννοειται???
ειμαι πρωτοετης στην φυτικη ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη και εχω απογοητευτει.
θα ηθελα να μου ππειτε ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ οταν λετε απογευμα τα εργαστηρια ποσο απογευμα?????δηλαδη τι ωρες παιζουν???
και ασ μας πουν οι παλιοι ποσες ωρες την μερα καθονται στην σχολη????:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
:P:P:P:P:P
;);););););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
οταν λετε θεωριες το πρωι και εργαστηρια το απογευμα τι ακριβως εννοειται???

Κάθε μάθημα φέρει τη θεωρητικό μέρος και το εργαστηριακό μέρος. Εξαιρούνται τα Μαθηματικά, Στατιστική, Εισαγωγή στη Γεωπονία, Πολιτική Οικονομία (μόνο θεωρία). Συνήθως το κάθε μάθημα έχει 3 ώρες την εβδομάδα θεωρία και 2-3 ώρες εργαστήριο (την εβδομάδα πάντα). Η θεωρία διδάσκεται το πρωι (8-13) και είναι προαιρετικής παρακολούθησης, ενώ το εργαστήριο το απόγευμα (14-18) το οποίο είναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ παρακολούθησης. Ωστόσο, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως, η θεωρία είναι "ξεχωριστό" μάθημα με το εργαστήριο, όσο αναφορά τις εξετάσεις και την αναλυτική σου βαθμολογία. Πρέπει να πάρεις τουλάχιστον 5 και στη θεωρία και στο εργαστήριο για να τα "περάσεις" (2 μαθήματα ξεχωριστά).

ειμαι πρωτοετης στην φυτικη ολοι μου λενε οτι ειναι πολυ δυσκολη σχολη και εχω απογοητευτει.

Γεωπόνος-Επιστήμης Φυτικής Παραγωγής πας να γίνεις... Δεν στο χαρίζουν το πτυχίο... θέλει μελέτη!

θα ηθελα να μου ππειτε ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ οταν λετε απογευμα τα εργαστηρια ποσο απογευμα?????δηλαδη τι ωρες παιζουν???

Ένεκα ότι πλέον εισάγονται πολλοί φοιτητές, τα εργαστήρια δεδομένης δυναμικής και εξοπλισμού διενεργούνται κατά τμήματα. Δηλαδή 14-16, 16-18 κλπ και ανάλογα με το επίθετό σου είσαι και στο ανάλογο τμήμα (βλέπε ανακοινώσεις στα εργαστήρια).

και ασ μας πουν οι παλιοι ποσες ωρες την μερα καθονται στην σχολη????

Από τα παραπάνω συμπεραίνεται, ότι απαραίτητο είναι να είσαι παρόν στις ώρες των εργαστηριακών μαθημάτων (αν θες πτυχίο βεβαίως-βεβαίως). Από εκεί και πέρα (θεωρίες) η απάντηση είναι "όσο θες"! Αν θες να τα παρακολουθείς όλα... ξεκινάς μάθημα από τις 8 το πρωί και τελειώνεις στις 6 το απόγευμα. Α, και σε κάθε μάθημα έχεις κοντά χαρτί και μολύβι και κρατάς σημειώσεις από τις διαλέξεις (τις οποίες φυσικά και μαθαίνεις, για την εξεταστική)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique

Νεοφερμένος

Η Angelique αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
και γω εχω απογοητευτει οπως η xristin...αντι να μου πουν ενα καλο λογο για την σχολη μου αρχιζουν το βαθμο δυσκολιας λογω των πολλων μαθηματων...με νευριαζουν ολοι τους.........:mad:..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Επισης πολλοι λενε οτι καποια μαθηματα δεν τα περνας με τιποτα , πρεπει να φτυσεις αιμα να τα περασεις , οτι η σχολη δεν βγαινει στα 5 χρονια , οτι οτι οτι...μυθος.Το να καθεσαι και να πιστευεις 100 % ολα αυτα που λενε χωρις να εχεις δει εσυ....τσαμπα κοπος.Ας αρχισουμε με το καλο και βλεπουμε.
Εχω μιλησει με φοιτητη γεωπονικου και καθε κατασταση ο καθενας την αντιλαμβανεται διαφορετικα!Αντε γιατι και γω νευριαζω!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Χαλαρώστε παιδιά. Και αν δεν βγει σε 5 χρόνια και βγει σε 6 τι έγινε; Θα σας αποκληρώσουν οι γονείς σας; Χαλαράαααααα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Εννοειται ! Δεν ειπα κατι τετοιο απλα δεν αντεχω ολοι να φρικαρουν με αυτα που ακουνε.Φυσικα και ειναι δυσκολη σχολη , φυσικο ειναι αλλωστε αν και πολυ υποκειμενικο για τον καθενα.Και δυσκολη να ναι αν σαρεσει πολυ δεν θα υπαρχει προβλημα πιστευω.Δεν θελω να παω πρωτη μερα στη σχολη και οι μισοι να ειναι σαν νευροσπαστα γτ ''η σχολη ειναι παλουκι''
calm downnnnnn:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Δεν ξέρω για τους άλλους αλλά εγώ θα είμαι ο πιο χαλαρός από όλους, σε σημείο αηδίας μη σου πω:P. Δεν πέρασε κανείς άλλος ρε παιδιά από δω στο τμήμ αξιοποίησης φυσικών πόρων και γεωργικής μηχανικής του ΓΠΑ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rufus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Φυσικα και θα εισαι χαλαρος γιατι ηδη εχεις βγαλει μια σχολη και γιατι σε λιγους μηνες θα μας κουνας τη σημαια
Ειπαμε τα 2 - 3 ? πρωτα χρονια μαζι θα ειμαστε.Τι κλικες ειναι αυτες???ε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Χαλαρώστε! Ακόμα δεν μπήκατε... φυλάξτε τα νεύρα για αργότερα...:P

Μην ακούτε κανένα τί λέει δεξιά και αριστερά. Ο καθένας λέει ό,τι να 'ναι. Θα τα δείτε μόνοι σας και θα κρίνετε. Και φυσικά υπάρχουν μαθήματα που είναι εύκολα και δύσκολα. Από όλα έχει ο μπαξές. Η αλήθεια είναι ότι θέλει αρκετή αποστίθηση, ειδικά όταν όλα (φυτά, μύκητες, έντομα, ακάρεα κλπ κλπ) τα μαθαίνεις με τα λατινικά τους ονόματα!

Για να βγει η σχολή στα 5-6 χρόνια, το σημαντικότερο είναι τα 2 πρώτα χρόνια. Δηλαδή τώρα που μπήκατε... φορτσάρουμε! Περάστε όπως-όπως τα μαθήματα των πρώτων 2 ετών στην ώρα τους. Ειδικά κάτι Φυσικοχημείες, Μαθηματικά, Στατιστική και τα σχετικά, γιατί τώρα τα έχετε φρέσκα από τις Πανελλήνιες. Όποιος τα αφήνει πάνε καρφί για πτυχίο (αφού μετά μπλέκεις με τα ειδικά μαθήματα) και ψάχνετε στα γεράματα να τα ξαναθυμηθείτε. Στη συνέχεια, και γερές βάσεις θα έχετε και θα έχετε ξεμπλέξει με το σωρό και στα πιο ειδικά μαθήματα θα είστε πιο χαλαροί, γιατί θα έχετε μπει στο νόημα και το "μυαλό-σκέψη" θα έχει μπει σε σειρά και γενικά τα μαθήματα θα φύγουν αέρα, με βαθμό και πιο ξεκούραστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top