Σπίτι στην Πάτρα

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
παιδεια εγω νοικιασα στην οδο θεσσαλονικης!!περασα πανεπιστημιο!!!καλα ειναι?????

Πολύ καλά! Κλασσική φοιτητοπεριοχή και 10 λεπτά με τα πόδια απ το κέντρο.
Πρόσεξε μόνο το εξής: Για Παν/μιο υπάρχουν 2 λεωφορειακές γραμμές. Η μία περνάει από οδό Έλληνος Στρατιώτου με 1 δρομολόγιο κάθε μισή ώρα και η άλλη από Κορίνθου με πιο συχνά δρομολόγια. Αν το σπίτι σου είναι χαμηλά, προς το λιμάνι, τότε θα είναι πιο κοντά στην Έλληνος Στρατιώτου αλλά αν δε σε βολεύουν τα δρομολόγια από εκεί θα χρειάζεται να περπατάς 7-8 λεπτά μέχρι τη στάση στην Κορίνθου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
το σπίτι μου είναι κοντά σε μια σιδηρογραμμική γραμμή "ειναι σχεδον" γωνιακό οδό θεσσαλονίκης και αθηνών!!!πια "σταση βολευει"???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dante38245

Νεοφερμένος

Ο dante38245 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω εχω κλεισει σπιτι στην Αγυια.Τι λετε θα εχω κανενα προβλημα οσον αφορα την προσβαση στον πανεπιστημιο ή στο κεντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
to spiti mou einai konta se mia sidirogrammiki grammi einaisxedon goniako odo thessalonikis kai athinon!!!pia stasivoleuei???

είσαι πιο κοντά σε Έλληνος Στρατιώτου.
Αυτό που σου έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα. Θα διαπιστώσεις μόνος σου αν σε βολεύει να παίρνεις λεωφορείο από Έλληνος Στρατιούτου ή να περπατάς λίγο παραπάνω μέχρι Κορίνθου απ' όπου περνάνε περισσότερα λεοφωρεία.

Εγω εχω κλεισει σπιτι στην Αγυια.Τι λετε θα εχω κανενα προβλημα οσον αφορα την προσβαση στον πανεπιστημιο ή στο κεντρο?

Απλώς είσαι λίγο πιο μακρυά. Και στην Αγυιά μένουν πολλοί φοιτητές. Δεν είναι καμιά τεράστια πόλη η Πάτρα ώστε να υπάρχουν μέρη στα οποία νοιώθεις "αποκλεισμένος" !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilias_90

Νεοφερμένος

Ο ilias_90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα,σκέφτομαι να νοικιάσω γκαρσονιέρα στο κέντρο της πάτρας.Πιο συγκεκριμένα στο κομμάτι απο πλατεία πυροσβεστίου μέχρι πλατεία γεωργίου.Θέλω να είναι κοντά στο κέντρο και λίγα λεπτά από την στάση του ΟΣΕ στην πλατεία τριών συμμάχων, ώστε να πηγαίνω με το τρένο στο πανεπιστήμιο που έχω ακούσει οτι βολεύει αρκετά.Θα ήθελα κάποιος να μου πει αν ξέρει που ακριβώς να κοιτάξω για σπίτι σε αυτήν την περιοχή ώστε να γλιτώνω την αρκετή φασαρία που υπάρχει λόγω αυτοκινήτων και μικρών παιδιών :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisDV

Νεοφερμένος

Ο ChrisDV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά..!!Εχω περασει στο τμημα Λογιστικης του ΑΤΕΙ Πατρας και τωρα μεσα στο Νοεμβρη θα παω για να βρω σπιτι..(Αργησα να παω γιατι ειχα ενα θεμα με μετεγγραφες!)Ηθελα να σας ρωτησω:
α)Ποια ειναι η καλυτερη περιοχη για εναν φοιτητη; (Καλες συγκοινωνιες,κοντα στο τει,ησυχη περιοχη κτλ)
β)Πιστευετε οτι θα βρω σπιτι που παω τοσο αργα;(Φθηνο , καλο κτλ..!!)
και γ) (ισως λιγο χαζο αλλα δεν ξερω το σκεφτομαι και αγχωνομαι) επειδη αργησα και δεν πηγα απο τον Οκτωβρη να παρακολουθησω θα βρω παιδια να γνωρισω και να κανω παρεες ή ολοι θα εχουν γνωριστει μεταξυ τους και θα ειμαι στην απ'εξω εγω;Αυτα ηθελα να ρωτησω:P Ευχαριστωωωωω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Εννοειται οτι θα βρεις και σπιτι και παρεες....τωρα το σπιτι θες να ειναι κοντα στο Τει η πιο κεντρο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisDV

Νεοφερμένος

Ο ChrisDV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θελω να ειναι πρωτον σε μια καλη περιοχη..Θα με ενδιεφερε να ειναι κοντα στο ΤΕΙ αλλα και κοντα σε στασης λεωφορειων που πανε και ερχονται απο κεντρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
κοιτα για κοντα στο τει κουκουλι κοιταξε, δεν ξερω καθολου τις περιοχες εκει πανω και τις συγκοινωνιες....μπορω ομως να σου πω οτι πολλοι φοιτητες προτιμουν το κεντρο και την αγια σοφια.
Κοιτα και ζαρουχλεικα, φτηνη περιοχη,ειχα μια φιλη απο τει που εμενε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChrisDV

Νεοφερμένος

Ο ChrisDV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οκ..!!Σε ευχαριστω πολυ..απλα εχω ακουσει οτι υπαρχει ενα θεμα με τις συγκοινωνιες γι αυτο ηθελα κοντα στο ΤΕΙ μην χανω και μαθηματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xestis

Νεοφερμένος

Ο xestis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Αν και ειμαι σιγουρος οτι εχεις βρει σπιτι 100% θα κανω το ποστ. Η γνωμη μου ειναι να κοιταξεις αλλη περιοχη κοντα σε σταση του τρενου π.χ. παπαφλεσσα,θεμιστοκλεους και γενικα στην περιοχη πανω απο βεσο. Εκει ειναι ο αρχικος σταθμος του τρενου.Στην περιοχη που κοιτας ειναι η 2η σταση του τρενου, με αρκετη φασαρια και αρκετους μεταναστες που κανουν καθημερινα καταληψη στην Ολγαςκαι στις γυρω περιοχες.Αν δεν σε πειραζει να εισαι 7-8λεπτακια στο τρενο παραπανω πηγαινε στην 1η σταση και νοιακιασε σπιτι στις περιοχες που προανεφερα(οι οποιες ειναι το ιδανικο, κεντρο-αποκεντρο χωρις φασαρια και κατα την ταπεινη μου γνωμη αρκετα πιο ασφαλεις). αυτα τα ολιγα απο εναν ακυρο Πατρινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Βρήκα ενα πολυ ωραιο σπιτι στην περιοχη ...........
είναι καλη περιοχη?:worry:
Συμβουλή:Μη ποστάρεις τη διεύθυνσή σου στο Ίντερνετ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ελευθερία:)

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
μπορεις να το σβησεις κ εσυ τρα πια :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
παιδιά ποια περιοχή προτείνετε για να βολευει λεωφορείο για τει στην πάτρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnseim

Νεοφερμένος

Ο johnseim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
https://www.gopatras.gr/grammh.php?id=2 για τσέκαρε στασεις λεωφορείων και περιοχές σε αυτό!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

life12

Πολύ δραστήριο μέλος

Η life12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,588 μηνύματα.
παιδια εκλεισε κανεισ σπιτι??η να πηγε να ψα3ει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Όλοι οι της Πάτρας,ξέρετε καμιά καλή περιοχή για σπίτι ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Όλοι οι της Πάτρας,ξέρετε καμιά καλή περιοχή για σπίτι ? :hmm:

Εγώ μένω Αγυια και είμαι απόλυτα ευχαριστημενη όπως έχω ήδη πει σε αλλο ποστ! Επίσης πολύ καλή περιοχή είναι και η Αγία Σοφία. Βέβαια, εξαρταται από το τι ζητά κανείς από τη περιοχή που θα μένει. Κάθε μία έχει τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα της. Εσύ ας πούμε, τι έχεις ως προτεραιότητα; Κοντά στο κέντρο; Κοντά στο Πανεπιστήμιο; Ήσυχη περιοχή; Θες καινούρια πολυκατοικία; Θες πυλωτή (αν εχεις αμάξι πχ) ; Θες κοντά στο τρένο ή σε δρόμο με στάσεις λεωφορείου; Ανάλογα το τι ψάχνεις. Αν θες οποιαδήποτε βοήθεια , ρώτησε και αν μπορώ και ξέρω θα σε βοηθήσω ευχαρίστως.

Μαθηματικό είπες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Εγώ μένω Αγυια και είμαι απόλυτα ευχαριστημενη όπως έχω ήδη πει σε αλλο ποστ! Επίσης πολύ καλή περιοχή είναι και η Αγία Σοφία. Βέβαια, εξαρταται από το τι ζητά κανείς από τη περιοχή που θα μένει. Κάθε μία έχει τα πλεονεκτηματα και μειονεκτηματα της. Εσύ ας πούμε, τι έχεις ως προτεραιότητα; Κοντά στο κέντρο; Κοντά στο Πανεπιστήμιο; Ήσυχη περιοχή; Θες καινούρια πολυκατοικία; Θες πυλωτή (αν εχεις αμάξι πχ) ; Θες κοντά στο τρένο ή σε δρόμο με στάσεις λεωφορείου; Ανάλογα το τι ψάχνεις. Αν θες οποιαδήποτε βοήθεια , ρώτησε και αν μπορώ και ξέρω θα σε βοηθήσω ευχαρίστως.

Μαθηματικό είπες;
2 πράγματα κυρίως,ισομερισμός απόστασης ανάμεσα σε κέντρο και πανεπιστήμιο και να είναι αρκετά ήσυχα.
Ναι Μαθηματικό :D

Y.Γ:Με στεναχωρεί η υπογραφή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
2 πράγματα κυρίως,ισομερισμός απόστασης ανάμεσα σε κέντρο και πανεπιστήμιο και να είναι αρκετά ήσυχα.
Ναι Μαθηματικό :D

Y.Γ:Με στεναχωρεί η υπογραφή σου.

Αν θες ισομερισμο απόστασης, τότε ναι, Αγυια και Αγία Σοφία είναι ιδανικά. Συγκεκριμένα νομίζω η Αγυια είναι ακριβώς στη μέση απόστασης κέντρου -Πανεπιστημίου (8χλμ περίπου ειναι από το κέντρο εως το Πανεπιστήμιο και 4-4,5 χλμ Αγυια - Πανεπιστήμιο). Η Αγία Σοφία είναι 5 χλμ από το πανεπιστήμιο βάση... Google maps :D ). Επίσης θετικό σε αυτές τις περιοχές είναι ότι υπάρχουν πολλές καινούριες πολύκατοικίες σε προσιτές τιμές( καλό είναι να βρεις και κοντά σε σουπερμάρκετ και λοιπά σημαντικά καταστήματα αν δεν έχεις δικό σου μεσο μεταφοράς), είναι ήσυχα. Ένα μειονέκτημα σημειώνω: Επειδή το αστικό στην Πάτρα είναι ιδιωτικό, τα τελευταία δρομολόγια είναι σχετικά νωρίς (10:30 μ.μ) όσον αφορά τις βραδινές μετακινήσεις, οπότε αν επιθυμείς να ...το ξενυχτησεις και δεν έχεις μεσο να επιστρέψεις σπίτι, θα αναγκαστείς να πάρεις ταξί . Εκτός και αν αρεσκεσαι στο μεταμεσονυχτιο περπάτημα :) .

Εγώ ειμαι Φυσικό. Ακριβώς δίπλα δηλαδή. Το κυλικείο (επίκεντρο) χωρίζει τις σχολες μας.

Υ.Γ : Α!! Όλα κι όλα! Ο Παναθηναϊκός είναι ζήτημα ιδεολογικής αντίληψης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top