Πανελλήνιες από ΤΕΕ

spiros0411

Νεοφερμένος

Ο spiros0411 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
γεια σας παιδια,ανοιξα αυτο το θεμα για καποιες αποριες που εχω και αμα μπορειτε να μου τις λυσετε....

Του χρονου θα ειναι τελευταια χρονια πανελληνιων απο τεε,θα μπορουμε εμεις να δωσουμε πανελληνιες απο ΕΠΑΛ δηλαδη με 4 μαθηματα???

Αν ναι,πρεπει να κανεις καποια ταξη στο σχολειο(ΕΠΑΛ)

Ρωταω απλος για να ξερω αν ειναι η τελευταια τελευταια φορα που δεινουμε πανελληνιες,δηλαδη η μονη ευκαιρια να μπουμε καπου.

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
νομιζω μπορουμε αλλες 2 φορες να δωσουμε πανελληνιες με το συστημα των τεε δηλαδη 3 μαθηματα... απ το 2012 και μετα θα δινουμε με το συστημα των επαλ Α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Λοιπόν να μπείς στην 3βάθμια εκπαίδευση δεν σου απαγορεύει ποτέ κανένας όποιο σχολείο και αν έχεις βγάλει. Τώρα για να μπω στο θέμα. Η τελευταία χρονιά που δίνεις 3 μαθήματα από ΤΕΕ είναι το 10. Από το 11 και μετά απλά αλλάζει ο τρόπος εισαγωγής (γίνεται ο ίδιος με αυτό των ΕΠΑΛ με ότι αυτό συνεπάγεται) και φυσικά τα μαθήματα. Δεν είμαι σίγουρος 100% γιατί με θέματα του κράτους δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος αλλά συνήθως τα πράγματα δεν πάνε προς το χειρότερο. Σε έγγραφο του Υπουργείου προς ΕΠΑΛ έλεγε πως από το νέο έτος θα εξεταστούν με το νέο σύστημα των Πανελληνίων εξετάσεων των ΕΠΑΛ. Δεν έλεγε των ΕΠΑΛ α΄. Μάλλον θα μπορείς να επιλέξεις επιπλέον αν θες να διαγωνιστείς και για θέση σε ΑΕΙ ( ΕΠΑΛ β΄) αλλά φυσικά θα εξεταστείς στα αντίστοιχα μαθήματα. Αυτό αν γίνει θα είναι πραγματικά καλό γιατί όταν εσύ έβγαλες ΤΕΕ μπορεί να μην ήξερες καν τι θες να κάνεις και φυσικά στα 18 σου δεν είχες ιδέα από τι ακριβώς θέλεις να ακολουθήσεις ή τι παίζει με τις σχολές. Αν έχεις τις ικανότητες λοιπόν είναι δίκαιο να έχεις και αυτήν την δυνατότητα ( ειδικά αν αναλογιστεί κανείς πως τα ΕΠΑΛ είναι φυσική εξέλιξη των ΤΕΕ) Ψάξε και εσύ και αν βρείς τπτ σχετικό νέο πες το μας γιατί ενδιαφέρει και μένα το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
νομιζω μπορουμε αλλες 2 φορες να δωσουμε πανελληνιες με το συστημα των τεε δηλαδη 3 μαθηματα... απ το 2012 και μετα θα δινουμε με το συστημα των επαλ Α

Από του χρόνου θα δίνετε σαν ΕΠΑ.Λ Α Ομάδας φίλε μου....Δεν θα υπάρχει και άλλη χρονία ΤΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agahnim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Agahnim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 145 μηνύματα.
πλεον το ξερω^^ μηπως ξερεις εαν θα μπορουμε να διαλεξουμε ομαδα επαλ? (α η β)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
Αυτό δεν το γνωρίζω Agahmin....:worry: Αλλά αν εγώ ημούν στη θέση κάποιου απόφοιτου θα δίαλεγα την Α Ομάδα για τόν λόγο ότι δίνουν λιγότερα μαθήματα καί σε κάποιον απόφοιτο θα του φαινόταν πίο εύκολα τα μαθήματα της Α Ομάδας απότι της Β,για το λόγο ότι η ύλη είναι περίπου ίδια (π.χ Στα Μαθηματικά Ι δέν αλλάζουν και πολλά) Τώρα αν κάποιος θέλει να περάσει σε κάποιο ΑΕΙ η κάποια ανώτερη Στρατωτική Σχολή να διαλέξει την Β Ομάδα αν γίνεται βεβαιώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samanthoulini90

Νεοφερμένος

Η Samanthoulini90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
λιγη βοηθειααααα!!!τελειωσα το τεε το 2008 αποφασισα να δωσω το 2011 πανελληνιες για να περασω σε τει...τι μαθηματα εχει η ομαδα Α' του ΕΠΑΛ ωστε να ξεκινησω να διαβαζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_salonika

Νεοφερμένος

Ο boy_salonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Φιλε και εγω το ιδιο θελω να κανω.... μεχρι κ φετος εμαθα οτι εδωσαν με τα μαθηματα των ΤΕΕ δλδ τα 3. το 2011 που θελουμε να δωσουμε δεν γινεται??? α οχι εχουμε την δυνατοτητα?? με τι μαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
ΚΥΚΛΟΣ ΤΟΜΕΑΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΤΕΧΝΟ-
ΛΟΓΙΚΟΣ
1.ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ & ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ Στοιχεία Μηχανών Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικών Θερμάνσεων ΨΥΚΤΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ Εγκαταστάσεις Ψύξης Εγκαταστάσεις Κλιματισμού 2.ΟΧΗΜΑΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ &ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Στοιχεία Μηχανών Μηχανές Εσωτερικής Καύσης ΙΙ 3.ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ Ηλεκτροτεχνία II Ηλεκτρικές Μηχανές 4.ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες Συστήματα Ψηφιακών Ηλεκτρονικών ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ Ηλεκτρονικές Επικοινωνίες Συστήματα Ψηφιακών Ηλεκτρονικών 5.ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΣΧΕΔΙΑΣΤΩΝ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ Αρχιτεκτονικό Σχέδιο Οικοδομική 6.ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ Γραφιστικές Εφαρμογές Τεχνολογία Εκτυπώσεων ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ 7.ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ Δομημένος Προγραμματισμός Δίκτυα Υπολογιστών ΙΙ 8.ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ Αρχές Οικονομικής Θεωρίας ΙΙ Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ Αρχές Οικονομικής Θεωρίας II Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων 9.ΥΓΕΙΑΣ KAI ΠΡΟΝΟΙΑΣ ΒΟΗΘΩΝ ΝΟΣΗΛΕΥΤΩΝ Στοιχεία Παθολογίας Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ ΒΟΗΘΩΝ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ Αγωγή Προσχολικής Ηλικίας Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ ΒΟΗΘΩΝ ΙΑΤΡΙΚΩΝ & ΒΙΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ Στοιχεία Αιματολογίας-Αιμοδοσίας Στοιχεία Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ 10.ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΣΥΓΧΡΟΝΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΑΣ Φυτική Παραγωγή Σύγχρονες Γεωργικές Επιχειρήσεις ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΤΡΟΦΙΜΩΝ Αρχές Επεξεργασίας Τροφίμων Υγιεινή και Ασφάλεια Τροφίμων ΕΡΓΩΝ ΤΟΠΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ Ανθοκηπευτικές Καλλιέργειες Διαμόρφωση Τοπίου ΝΑΥΤΙΚΟΣ 11.ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ Ναυσιπλοΐα ΙΙ Μεταφορά Φορτίων 12.ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ Μηχανές Πλοίου Ι Βοηθητικά Μηχανήματα ΙΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dufraisne

Νεοφερμένος

Ο Dufraisne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όσοι είναι απόφοιτοι ΤΕΕ και θέλουν να δώσουν το 2011 θα δώσουν από ΕΠΑΛ Α', 4 μαθήματα συνολικά, 2 μαθήματα γενικής παιδείας (έκθεση και μαθηματικά) και 2 μαθήματα ειδικότητας.

Αν π.χ ήσουν πληροφορική θα δώσεις έκθεση, μαθηματικά, δίκτυα ΙΙ και προγραμματισμό..δεν χρειάζεται να παρακολουθήσεις μαθήματα στο σχολείο ούτε να εγγραφείς, πας και δίνεις σαν ανεξάρτητος μόλις βγει η εγκύκλιος.. αυτά που λεω μου τα είπανε από το υπουργείο παιδείας αλλά ακόμα δεν υπάρχει επίσημη σχετική ανακοίνωση, αλλά έτσι πρέπει να'ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Dufraisne......σωστος γιατι το δικο μου μηνυμα ειναι αποτυχημενο ..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goukakos

Νεοφερμένος

Ο goukakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμείς που είμαστε απόφοιτοι των ΤΕΕ που μπορούμε να βρούμε την ύλη γιατί πέρασε ο καιρός και πρέπει να αρχίσουμε το διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristososfp

Νεοφερμένος

Ο xristososfp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 101 μηνύματα.
παιδια η υλη για το 2010-2011 ποτε θα βγει????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chriszan2

Νεοφερμένος

Ο chriszan2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
γεια χαρα παιδια ειμαι καινουργιος στο forum και πιστευω πως θα ειμαι για αρκετο καιρο γιατι σκεφτομαι να δωσς παλι εξετασεις.αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι θελω να δωσω για αστυνομια μπορει να μ πει καποιοσ αν πρεπει να δωσω απο επαλ α η β ?.ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
καλητερα να σενα να δωσεις απο β γιατι εχει πολλη περισσοτερες θεσεις.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloskout

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γεια σας παιδια ειμαι και εγω νεος στο forum . εχω τελειωσει ΤΕΕ πληροφορικη και ΙΕΚ την ιδια ειδικοτητα. πριν λιγο καιρο εκοψα την αναβολη που ειχα για τον στρατο θελοντας να τελειωνω απο αυτο και ετσι θα μπω φανταρος τον φεβρουαριο. τις τελευταιες μερες σκεφτομουνα να δωσω πανελληνιες, γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που αποφασιζω ευκολα πραγματα και θελω αφου το αποφασισα να το κανω τωρα γιατι μετα τον στρατο δεν ξερω τι μυαλα θα εχω.... τωρα αφου εκοψα την αναβολη υπαρχει τροπος να ξανα παρω? :( και επεισης που μπορω να βρω την υλη την περσυ για τα επαλ α' ? να δω γενικα τι παιζει... ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elnionio

Νεοφερμένος

Ο elnionio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
γεια σας παιδια ειμαι και εγω νεος στο forum . εχω τελειωσει ΤΕΕ πληροφορικη και ΙΕΚ την ιδια ειδικοτητα. πριν λιγο καιρο εκοψα την αναβολη που ειχα για τον στρατο θελοντας να τελειωνω απο αυτο και ετσι θα μπω φανταρος τον φεβρουαριο. τις τελευταιες μερες σκεφτομουνα να δωσω πανελληνιες, γενικα δεν ειμαι ανθρωπος που αποφασιζω ευκολα πραγματα και θελω αφου το αποφασισα να το κανω τωρα γιατι μετα τον στρατο δεν ξερω τι μυαλα θα εχω.... τωρα αφου εκοψα την αναβολη υπαρχει τροπος να ξανα παρω? :( και επεισης που μπορω να βρω την υλη την περσυ για τα επαλ α' ? να δω γενικα τι παιζει... ευχαριστω!
Η περσυνη υλη https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies/tee-epal.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloskout

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στα βιβλιοπωλεία λογικά.
Δεν είναιναι ακριβά. 2-6 ? υπολόγισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeloskout

Νεοφερμένος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οκ ευχαριστω. φανταζομαι το ενα εχει τοσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top