Ποια ξένη γλώσσα προτιμάτε μετά τα αγγλικά;

michalisleto

Νεοφερμένος

Ο michalisleto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
εγω εχω μια συμπαθεια στα ιταλικα
μηπως μπορει καποιος να μου πει σε ποσο καιρο (περιπου) μπορει καποιος να τα μαθει καλα (οταν λεμε ομως καλα εννοουμε να μιλα ανετα και να καταλαβαινει ανετα τα ιταλικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ιταλικά αλλά κάνω Γερμανικά..Μέγα λάθος:mad::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
εγω εχω μια συμπαθεια στα ιταλικα
μηπως μπορει καποιος να μου πει σε ποσο καιρο (περιπου) μπορει καποιος να τα μαθει καλα (οταν λεμε ομως καλα εννοουμε να μιλα ανετα και να καταλαβαινει ανετα τα ιταλικα)

Έκανα 2 χρόνια ιταλικά και έχω πιστοποιημένη "καλή" γνώση. Μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολη γλώσσα και ότι μέσα σε 2 με 3 χρόνια μπορείς να μιλάς αρκετά καλά και να κατανοείς συζητήσεις (έχω πειραματιστεί με Ιταλούς τουρίστες χαχα:P ). Βέβαια, εμένα νομίζω ότι με βοήθησαν πολύ και τα γαλλικά αλλά εν πάσει περιπτώσει είναι πολύ ΟΜΟΡΦΗ γλώσσα και άκρως ενδιαφέρουσα!

Για να απαντήσω στο θέμα...μετά τα αγγλικά που ήταν βέβαια η πρώτη ξενη γλώσσα με την οποία ήρθα σε επαφή και διατηρώ σχέσεις αδιαφορίας τρέφω μεγάλο θαυμασμό και αγάπη για την ΓΑΛΛΙΚΗ.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michalisleto

Νεοφερμένος

Ο michalisleto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Έκανα 2 χρόνια ιταλικά και έχω πιστοποιημένη "καλή" γνώση. Μπορώ να σου πω ότι είναι εύκολη γλώσσα και ότι μέσα σε 2 με 3 χρόνια μπορείς να μιλάς αρκετά καλά και να κατανοείς συζητήσεις (έχω πειραματιστεί με Ιταλούς τουρίστες χαχα:P ). Βέβαια, εμένα νομίζω ότι με βοήθησαν πολύ και τα γαλλικά αλλά εν πάσει περιπτώσει είναι πολύ ΟΜΟΡΦΗ γλώσσα και άκρως ενδιαφέρουσα!.:clapup:

σ'ευχαριστω για τις πληροφοριες!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Τα ΣΟΥΗΔΙΚΑ...Όχι μόνο τα προτιμώ αλλά τα ΛΑΤΡΕΥΩ...ξεκίνησα πρόσφατα και κάθομαι με τις ώρες και τα διαβάζωωωωω :book: :clapup:Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ γιατί μοιάζουν με τα νορβηγικά και τα δανικά!! SCANDINAVIA ROCKS!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Τα ΣΟΥΗΔΙΚΑ...Όχι μόνο τα προτιμώ αλλά τα ΛΑΤΡΕΥΩ...ξεκίνησα πρόσφατα και κάθομαι με τις ώρες και τα διαβάζωωωωω :book: :clapup:Επίσης μου αρέσουν πάρα πολύ γιατί μοιάζουν με τα νορβηγικά και τα δανικά!! SCANDINAVIA ROCKS!! :P





Σκεφτομαι κι εγω να ξεκινησω! Πως ειναι πως σου φαινονται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Σκεφτομαι κι εγω να ξεκινησω! Πως ειναι πως σου φαινονται?

Κοίτα δύσκολα δεν είναι καθόλου άσχετα το τι λένε κάποιοι!Γραμματική καμία σχέση μ την αγγλική...πολύ πιο απλή!Το θέμα είναι λίγο η προφορά...πρέπει να την έχεις -πως να στο πω- πρέπει να την έχεις λίγο έμφυτη:P:redface:Να ξεκινήσεις πάντως είναι υπέροχα...<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Α! Ωραια! Μακαρι να ειναι ευκολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
τα ισπανικα...:Dαλλα εκανα το λα8ος να 3εκινησω γερμανικα:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
τα γαλλικά!:D αλλά θα μ'άρεσε πολύ να μάθω και αραβικά!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MagicMichael66

Νεοφερμένος

Ο MagicMichael66 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ξέρω άπταιστα αγγλικά, έχω πτυχίο στους υπολογιστές, κάνω γερμανικά. Σκέφτομαι να αρχίσω Ρώσικα ή Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τα Ισπανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Δανικά, Ισπανικά και Ιαπωνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Deutsch:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
τα γαλλικά!:D αλλά θα μ'άρεσε πολύ να μάθω και αραβικά!!:)
Aν θέλεις να μάθεις αραβικά της Β.Δυτικής Αφρικής τα γαλλικά θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
τα γαλλικά!:D αλλά θα μ'άρεσε πολύ να μάθω και αραβικά!!:)
Aν θέλεις να μάθεις αραβικά της Β.Δυτικής Αφρικής τα γαλλικά που ξέρεις θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzeka chocola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tzeka chocola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Γαλλικά , Γερμανικά , Αγγλικά , Ιταλικά , Ιαπωνικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzeka chocola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tzeka chocola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Προς το παρόν ξέρω γερμανικά , αγγλικά και κάτι ψιλά από γαλλικά και ιαπωνικά ( πολύ ψιλά :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzeka chocola

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tzeka chocola αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 154 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top