Τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Βρε παιδιά 270 ευρώ δεν είναι πολλά για ένα τέτοιο τεστ σε συμβουλευτικό κέντρο επαγγελματικού προσανατολισμού;Συγκεκριμένα,μου είπαν ότι περιλαμβάνει τεστ Προσωπικότητας, Ικανοτήτων,Ενδιαφερόντων και πληροφορίες σχετικά με τα προτεινόμενα επαγγέλματα.Τί λέτε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πολλά είναι. :/:
Εγώ είχα κάνει την περίοδο των εξετάσεων πρόπερσι. Το διοργάνωνε ένα πολύ γνωστό φροντιστήριο για να πιάσει πελάτες, πήγα, το έκανα, συζητήσαμε τα αποτελέσματα με έναν καθηγητή που ήταν πολύ εξυπηρετικός, πήρα και ένα corpus με τα αποτελέσματα μου και το μόνο ''κόστος'' ήταν η 45λεπτη κατήχηση για τις παροχές του φροντιστηρίου που πήγαινε πακέτο με τα αποτελέσματα του τεστ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Περιμένετε τα αποτελέσματα ενός τέστ για να αποφασίσετε τι θα κάνετε στη ζωή σας; :O
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Εύα ξέρω σε ποιό φροντιστήριο αναφέρεσαι!Το ίδιο τέστ είχα κάνει και εγώ.Ωστόσο,μπορώ να πώ ότι όλη αυτή η διοργάνωση έγινε αποκλειστικά και μόνο προς διαφήμιση του ίδιου του ομίλου παρά για να κατευθύνει επαγγελματικά τα παιδιά!Τέλος πάντων,τί να πεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εύα ξέρω σε ποιό φροντιστήριο αναφέρεσαι!Το ίδιο τέστ είχα κάνει και εγώ.Ωστόσο,μπορώ να πώ ότι όλη αυτή η διοργάνωση έγινε αποκλειστικά και μόνο προς διαφήμιση του ίδιου του ομίλου παρά για να κατευθύνει επαγγελματικά τα παιδιά!Τέλος πάντων,τί να πεις!

Ναι, το ανέφερα ότι ο σκοπός τους είναι αποκλειστικά η διαφήμιση. ;) Εμένα με βοήθησε πάρα πολύ γιατί και ο καθηγητής ήταν ιδιαίτερα κατατοπιστικός και τα γραπτά αποτελέσματα αναλυτικότατα. Δε με ενόχλησε και πολύ ο κοπανιστός αέρας που πήγαν να μου πουλήσουν στην τελική, απόκτησα και ένα μέτρο σύγκρισης καθώς εκείνη την περίοδο άρχισα να ψάχνω και φροντιστήριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
@Greek Army αν θες πάντως στρατό και επειδή είσαι γυναίκα θα σου πρότεινα αυτή την σειρά.

  1. ΣΣΑΣ
  2. ΣΥΔ
  3. ΣΑΝ ή ΣΤΥΑ
  4. ΣΑΝ ή ΣΤΥΑ
  5. ΣΣΕ
  6. ΣΜΥ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
evangelie :)Ναι όντως,μπορώ να πώ ότι το τέστ αυτό έπεσε μέσα(πιο μέσα δεν πάει:P ) στις προτιμήσεις μου,οπότε και εκτίμησα λίγο την όλη διαδικασία!Απλά μόνο που το σκεφτομαι........Δωρεαν τέστ για να τσιμπήσουν μελλοντικούς πελάτες,είναι λίγο εκνευριστικό!!!Τέλος πάντων...Εσύ γράφτηκες τελικά σε εκείνο το φροντιστήριο;Itach1 Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή!:)Και εγώ για ΣΣΑΣ πάω μάλλον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:P ο στρατός δεν αξίζει πλέον παιδια ......
πληρώνεσαι ψύχουλα για να κάνεις τον δούλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Βρε παιδιά 270 ευρώ δεν είναι πολλά για ένα τέτοιο τεστ σε συμβουλευτικό κέντρο επαγγελματικού προσανατολισμού;Συγκεκριμένα,μου είπαν ότι περιλαμβάνει τεστ Προσωπικότητας, Ικανοτήτων,Ενδιαφερόντων και πληροφορίες σχετικά με τα προτεινόμενα επαγγέλματα.Τί λέτε;:confused:
Τις πληροφοριες σχετικα με τα επαγγελματα να τις κατανοησω,αλλα τεστ προσωπικοτητας και ικανοτητων ;; Δηλαδη υπαρχει περιπτωση καποιος να θελει βοηθεια για να ανακαλυψει την προσωπικοτητα και τις κλισεις του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Δεν το βλέπω έτσι...τον δούλο :worry:!Απλά ακολουθείς το όνειρό σου!και ας είναι λίγα τα λεφτά :P ;)

Τις πληροφοριες σχετικα με τα επαγγελματα να τις κατανοησω,αλλα τεστ προσωπικοτητας και ικανοτητων ;; Δηλαδη υπαρχει περιπτωση καποιος να θελει βοηθεια για να ανακαλυψει την προσωπικοτητα και τις κλισεις του;

Όχι βρε παιδί μου..Δές το σαν επιβεβαίωση και κατοχύρωση...;)Ναι γιατί πές μου τώρα ότι ένα 17-18χρονο ξέρει τί είναι σαν χαρακτήρας και ακριβώς τί θέλει να κάνει για το υπόλοιπο της ζωής του.Ναι μεν υπάρχει κάποια ωριμότητα αλλά μία τόσο σημαντική και καθοριστική απόφαση προαπαιτεί πολλή σκέψη,υπευθυνότητα και κυρίως πολύ ψάξιμο(αναζήτηση σχολών εννοώ)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Δεν το βλέπω έτσι...τον δούλο :worry:!Απλά ακολουθείς το όνειρό σου!και ας είναι λίγα τα λεφτά :P ;)


17 χρονών κοπέλα και έχεις όνειρο να γίνεις στρατιωτικός? Αν έλεγες ιατρός, ψυχολόγος κλπ. θα το καταλάβαινα, αλλά στρατιωτικός? Μάλλον το όνειρό σου είναι να γίνεις επιστήμων, βολεμένη ούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
evangelie :)Ναι όντως,μπορώ να πώ ότι το τέστ αυτό έπεσε μέσα(πιο μέσα δεν πάει:P ) στις προτιμήσεις μου,οπότε και εκτίμησα λίγο την όλη διαδικασία!Απλά μόνο που το σκεφτομαι........Δωρεαν τέστ για να τσιμπήσουν μελλοντικούς πελάτες,είναι λίγο εκνευριστικό!!!Τέλος πάντων...Εσύ γράφτηκες τελικά σε εκείνο το φροντιστήριο;Itach1 Σε ευχαριστώ πολύ για την συμβουλή!:)Και εγώ για ΣΣΑΣ πάω μάλλον!

Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς. Και εμένα με ενόχλησε κάπως αυτή η διαφήμιση και η παρουσίαση του φροντιστηρίου σαν να ήταν κολέγιο αλλά no big deal αφού τον σκοπό μου τον πέτυχα. :P Όχι δεν γράφτηκα, και ούτε επρόκειτο αφού το φροντιστήριο μου πέφτει αρκετά μακριά για να κάνω τη διαδρομή 2 φορές την ημέρα κάθε μέρα για 2 χρόνια ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
17 χρονών κοπέλα και έχεις όνειρο να γίνεις στρατιωτικός? Αν έλεγες ιατρός, ψυχολόγος κλπ. θα το καταλάβαινα, αλλά στρατιωτικός? Μάλλον το όνειρό σου είναι να γίνεις επιστήμων, βολεμένη ούσα.

Βολεμένη;Αν για σένα το να υπηρετείς την πατρίδα σημαίνει να είσαι βολεμένος,τότε τί να σου πώ!Τιμή είναι και τίποτα παραπάνω.Αν γούσταρα να μπώ για να βολευτώ όπως λες και να πέφτει το παραδάκι,δεν θα πήγαινα τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα και με τα ψύχουλα που παίρνουν οι στρατιωτικοί.Ψυχολόγος στρατιωτικός θέλω να γίνω!Μια χαρά επιστήμων!!!!!!!

Ναι καταλαβαίνω τι εννοείς. Και εμένα με ενόχλησε κάπως αυτή η διαφήμιση και η παρουσίαση του φροντιστηρίου σαν να ήταν κολέγιο αλλά no big deal αφού τον σκοπό μου τον πέτυχα. :P Όχι δεν γράφτηκα, και ούτε επρόκειτο αφού το φροντιστήριο μου πέφτει αρκετά μακριά για να κάνω τη διαδρομή 2 φορές την ημέρα κάθε μέρα για 2 χρόνια ;)

Εγώ γράφτηκα :P,έκατσα 2 μήνες και τέλος!Όταν είδα και από μέσα,ως μαθήτρια,πώς ήταν σαν όμιλος,έφυγα!Διαφήμιση και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!Ειλικρινά!Τέλος πάντων.....:P καλή καρδιά...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Βολεμένη;Αν για σένα το να υπηρετείς την πατρίδα σημαίνει να είσαι βολεμένος,τότε τί να σου πώ!Τιμή είναι και τίποτα παραπάνω.Αν γούσταρα να μπώ για να βολευτώ όπως λες και να πέφτει το παραδάκι,δεν θα πήγαινα τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα και με τα ψύχουλα που παίρνουν οι στρατιωτικοί.Ψυχολόγος στρατιωτικός θέλω να γίνω!Μια χαρά επιστήμων!!!!!!!
Στρατός είναι να υπακούς τον ανωτερό σου τυφλά και να κάνεις ότι λέει (π.χ. να σκοτώσεις κάποιον) χωρίς την θέληση σου όπως και να διατάζεις άλλους κατώτερους από σένα ακόμα και αν αυτοί μέσα τους δε θέλουν να σε υπακούν αλλά έτσι πρέπει γιατί αν δε του κάνουν θα τιμωρηθούν.


όσο αφορά την στρατιωτική ψυχολογία είναι μια διαφορετική περίπτωση (δεν είναι τόσο κακό και θα μετά χαρας θα το σπουδαζα και εγω που δεν υποστηρίζω τοσο το στρατό (δεν έχω αριστερες αντιλήψεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Εγώ γράφτηκα :P,έκατσα 2 μήνες και τέλος!Όταν είδα και από μέσα,ως μαθήτρια,πώς ήταν σαν όμιλος,έφυγα!Διαφήμιση και ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!Ειλικρινά!Τέλος πάντων.....:P καλή καρδιά...:D

Χαχαχα κατάλαβα :P Και μια φίλη γράφτηκε έβγαλε τη χρονιά εκεί αλλά έχει την ίδια άποψη. Όλο διαφήμιση, υποσχέσεις για ιδανικό μάθημα και τίποτα άλλο λέει :confused: Τι να πεις, τουλάχιστον πολλά παιδιά επωφελήθηκαν από τη διαφημιση αυτή με το τεστ και άλλα πράγματα που κάνουν :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ο μισθός του στρατιωτικού που αποφοιτά τώρα κυμαίνεται μεταξύ 750-800€ δεν νομίζω να είναι ψίχουλα, βέβαια δεν είναι 1200 που έπαιρναν κάποτε αλλά κάτι είναι κι αυτά. Έστω θα είναι οικονομικά ανεξάρτητος από τα 20-22 του κάποιος.;)
...όσο αφορά την στρατιωτική ψυχολογία είναι μια διαφορετική περίπτωση (δεν είναι τόσο κακό και θα μετά χαρας θα το σπουδαζα και εγω που δεν υποστηρίζω τοσο το στρατό (δεν έχω αριστερες αντιλήψεις)
Όσο πάει και μεγαλώνει η λίστα φόκο!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Greek Army

Νεοφερμένος

Η Greek Army αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ο μισθός του στρατιωτικού που αποφοιτά τώρα κυμαίνεται μεταξύ 750-800€ δεν νομίζω να είναι ψίχουλα, βέβαια δεν είναι 1200 που έπαιρναν κάποτε αλλά κάτι είναι κι αυτά. Έστω θα είναι οικονομικά ανεξάρτητος από τα 20-22 του κάποιος.;)

Όσο πάει και μεγαλώνει η λίστα φόκο!!:P

Με μεταθέσεις και ένα σωρό άλλα παρατράγουδα!!

Χαχαχα κατάλαβα :P Και μια φίλη γράφτηκε έβγαλε τη χρονιά εκεί αλλά έχει την ίδια άποψη. Όλο διαφήμιση, υποσχέσεις για ιδανικό μάθημα και τίποτα άλλο λέει :confused: Τι να πεις, τουλάχιστον πολλά παιδιά επωφελήθηκαν από τη διαφημιση αυτή με το τεστ και άλλα πράγματα που κάνουν :whistle:

:/: τί να πείς.....................!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με μεταθέσεις και ένα σωρό άλλα παρατράγουδα!!

Greek Army πας στρατιωτική ψυχολογία και όχι ψυχολογία μόνο και μόνο γιατί θα πληρώνεσαι άμεσα και θα έχεις άμεση αποκατάσταση, τουλάχιστο παραδέξου το δεν είναι κακό. Τώρα τα άλλα για τη πατρίδα που λες, αν είχες τη παραμικρή εντύπωση για το πως λειτουργεί το κράτος εν κράτει που λέγεται στρατός, για το τι φαγοπότι και κοπροσκύλιασμα πέφτει εκεί μέσα δε θα ανέφερες καν τα περί πατρίδας. Καλή τύχη σου εύχομαι και καλά αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο από πάνω. Τα περί αγάπης της πατρίδας και τα σχετικά δεν ισχύουν αφού κατά μεγάλο ποσοστό πηγαίνουν όλοι για να βολευτούν αλλά για τα μάτια του κόσμου στο παίζουν ιστορία...;)
Ή μήπως ο νεαρός προτιμά μια σχολή που γύρω γύρω έχει κάγκελα, κάθε μέρα καψώνια,ελάχιστοι έξοδοι, πάνω απ'το κεφάλι σου στρατόκαβλους και τα σχετικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
και η δικια μου σχολη εχει καγκελα...και δεν ειναι στρατος!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top