Τεστ επαγγελματικού προσανατολισμού

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδια, φετος αρχιζουν τα δυσκολα για μενα και ακομα δεν ξερω τι θελω να σπουδασω...εχω ακουσει για κατι τεστ που γινονται και τετοια. ξερει κανεις που μπορω να παω να κανω κανα τετοιο τεστ? μιλαω για θεσσαλονικη παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
τα τεστ αυτα δεν ειναι καθολου αξιοπιστα, θα σε συμβουλευα να μην μπεις καν στον κοπο να κανεις... ειναι το τι θελεις εσυ, και οχι το τι θα σου πει το τεστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
τα τεστ αυτα δεν ειναι καθολου αξιοπιστα, θα σε συμβουλευα να μην μπεις καν στον κοπο να κανεις... ειναι το τι θελεις εσυ, και οχι το τι θα σου πει το τεστ!

Χμμμ..Εγώ είχα κάνει το "Άριστον" και το "Ορίζοντας".Σε αυτά τα τεστ τα αποτελέσματα δείχνουν και αυτό που θέλεις και αυτό που σου "ταιριάζει".Σαφώς αυτά που θα σου βγάλει ως πρώτες επιλογές θα είναι οι σχολές που θέλεις αλλά οι επόμενες επιλογές θα είναι κάποιες από τις σχολές που είτε δεν είχες σκεφτεί είτε δε γνώριζες και μπορεί να σου "ταιριάζουν".
Εντάξει,πάνω κάτω ήξερα τι ήθελα και δε βοήθησαν ιδιαίτερα.Στην περίπτωση σου όμως πιστεύω πως θα βοηθήσουν.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.



δεν ξερω γιατι αλλα το τεστ που μου εστειλες δεν εμφανιζεται...παταω το κουμπι για να ξεκινησει αλλα...τιποτα. αντε ρεεεεεε:(
ευχαριστω παντως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
περιεργο...πατησες ενα κουμπι που λεει-πατηστε εδω για να ξεκινησετε το τεστ-???
-----------------------------------------



ΜΕΡΟΣ 1ο - ΠΡΟΤΙΜΗΣΕΙΣ
Απαντήστε στις παρακάτω ερωτήσεις ανάλογα με το πόσο πολύ ή λίγο σας ενδιαφέρει η κάθε μία. Μόλις επιλέξετε την ανάλογη απάντηση θα εμφανιστεί η επόμενη ερώτηση. Για να ελέγξετε τις απαντήσεις σας πατήστε το πλήκτρο [ >> ] ή το πλήκτρο [ << ] . Μόλις ολοκληρώσετε και τις 300, πρέπει να πατήσετε το πλήκτρο *** Έλεγχος *** για να ενεργοποιηθεί το δεύτερο μέρος του τεστ.
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΤΙΚΟΙ ΣΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΔΙΣΤΑΖΕΤΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΣΥΧΝΑ ΤΟ "ΚΑΘΟΛΟΥ" Ή ΤΟ "ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ". ΑΝ ΕΠΙΛΕΓΕΤΕ ΣΥΧΝΑ ΤΟ "ΑΡΚΕΤΑ", ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΦΤΩΧΑ!!!
ΠΡΟΣΟΧΗ!!! Από τη στιγμή που θα πατήσετε το
-----------------------------------------
πανω απ το κειμενο ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ευχαριστω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
δεν ξερω γιατι αλλα το τεστ που μου εστειλες δεν εμφανιζεται...παταω το κουμπι για να ξεκινησει αλλα...τιποτα. αντε ρεεεεεε:(
ευχαριστω παντως
Πρέπει να μπεις με τον internet explorer
nefi :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πρέπει να μπεις με τον internet explorer
nefi :thanks:


χιλια ευχαριστω:jumpy: εγω το ανοιγα με τον firefox...αντε το κανω τωρα. για να δουμε τι θα μας βγαλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
θελει αρκετη ωρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antigrafakias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο antigrafakias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 295 μηνύματα.
δν ειχα εγω τν απορια αλλα η μαρια...:P:P
Το ξέρω :D
Το :thanks:ήταν για thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
χμμμ...δεν θα ελεγα οτι με βοηθησε ιδιαιτερα. υπαρχουν βεβαια καποιες αληθειες στο αποτελεσμα. παντως το σιγουρο ειναι οτι με εκανε να σκεφτω ακομα περισσοτερο και να δω και καποια αλλα επαγγελματα που ηταν στο πισω μερος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flo0ra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Φλωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
Εμενα δυστυχως 'η ευτυχως μου εβγαλε ακριβως αυτα που περιμενα.Το μονο προβλημα ειναι πως στους 4 απο τους πεντε τομεις που μου προτεινε σημειωνε πως η επαγγελματικη αποκατασταση θα ειναι πολυ δυσκολη και ο ενας στον οποιο ειναι ευκολη δεν με ενδιαφερει σχεδον καθολου:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
τα τεστ αυτα δεν ειναι καθολου αξιοπιστα, θα σε συμβουλευα να μην μπεις καν στον κοπο να κανεις... ειναι το τι θελεις εσυ, και οχι το τι θα σου πει το τεστ!


Aκριβώς...Δε νομίζω ότι ένα τέτοιου είδους τεστ θα σε βοηθήσει τόσο.Προσπάθησε να βρεις τι πραγματικά θες,τι ανταποκρίνεται καλύτερα στις κλίσεις και τις δυνατότητές σου και μη βασίζεσαι σε τίποτα και κανένα πέρα από τα προσωπικά σου "θέλω".Μόνο έτσι θα ξέρεις ότι επέλεξες το σωστό.Εντάξει,είναι δύσκολο για έναν 16χρονο να είναι ώριμος και κατασταλαγμένος κυρίως όταν πρόκειται για κάτι τόσο σημαντικό όσο το επάγγελμα που θα ασκήσει,αλλά είναι προτιμότερο να επιλέξεις τον κλάδο που θα ακολουθήσεις,αποκλειστικά και μόνο βάσει των δικών σου στόχων και επιθυμιών.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria92

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Aκριβώς...Δε νομίζω ότι ένα τέτοιου είδους τεστ θα σε βοηθήσει τόσο.Προσπάθησε να βρεις τι πραγματικά θες,τι ανταποκρίνεται καλύτερα στις κλίσεις και τις δυνατότητές σου και μη βασίζεσαι σε τίποτα και κανένα πέρα από τα προσωπικά σου "θέλω".Μόνο έτσι θα ξέρεις ότι επέλεξες το σωστό.Εντάξει,είναι δύσκολο για έναν 16χρονο να είναι ώριμος και κατασταλαγμένος κυρίως όταν πρόκειται για κάτι τόσο σημαντικό όσο το επάγγελμα που θα ασκήσει,αλλά είναι προτιμότερο να επιλέξεις τον κλάδο που θα ακολουθήσεις,αποκλειστικά και μόνο βάσει των δικών σου στόχων και επιθυμιών.:)


17 ειμαι...και μαθητρια :xixi: φετος δινω και θελω να βρω κατι που να μου αρεσει πολυ και να ειμαι σιγουρη ετσι ωστε να εχω κουραγιο κ κινητρο για να διαβαζω.seize the day μαλλον εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα ειμαι πολυ αναποφασιστη και κυριως σε τοσο σημαντικα ζητηματα οπως αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
17 ειμαι...και μαθητρια :xixi: φετος δινω και θελω να βρω κατι που να μου αρεσει πολυ και να ειμαι σιγουρη ετσι ωστε να εχω κουραγιο κ κινητρο για να διαβαζω.seize the day μαλλον εχεις δικιο σε αυτα που λες αλλα ειμαι πολυ αναποφασιστη και κυριως σε τοσο σημαντικα ζητηματα οπως αυτο.



Σε καταλαβαίνω...Είχα ζήσει κι εγώ πολύ έντονα την ίδια κατάσταση όταν ήμουν Α' Λυκείου.Επειδή έχω κάνει ένα ανάλογο τεστ,σου εγγυώμαι ότι ελάχιστα θα σε βοηθήσει.Προσπάθησε χωρίς άγχος να αντισταθμίσεις τα αρνητικά και τα θετικά του κάθε επαγγέλματος,πάντα λαμβάνοντας υπ' όψιν τις προτιμήσεις σου και όλα θα πάνε καλά.Ξέρω ότι αισθάνεσαι "χαμένη στο διάστημα" κυρίως επειδή όλοι διογκώνουν και τραγικοποιούν τα πράγματα,αλλά πιστεύω ότι ο μοναδικός και σχεδόν πάντα αλάθητος σύμβουλος είναι ο ίδιος σου εαυτός και κανένα τεστ.Ωραίο αυτό που λες,ότι το να στοχεύεις σε κάτι που αγαπάς πολύ,γίνεται κινητήριος δύναμη για να προσπαθήσεις και να παλέψεις.Και εγώ φέτος δίνω και προσπαθώ όσο μπορώ να το εφαρμόζω...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
πως μπορω να κανω τεστ σεπ και να καταληξω καπου (δεν ξερω που)
σχετικα με το τι θα ηταν καλυτερο να κανω σαν επαγγελμα
και οτι αλλο αποτελεσμα βγαζει? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azsxd

Νεοφερμένος

Ο azsxd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
γεια σας.καποιο σιτε για τεστ επαγγ.προσανατολισμου υπαρχει; εκτος απο του παρουτσας...χελπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top