Φοιτητική VS Μαθητική ζωή

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
η καθε μια εχει κ τα καλα της...απο την μαθητικη μ λειπει λιγο το οτι ειχα μαθει πλεον πως λειτουργουσαν τα πραγματα,ηξερα ολους τους συμμαθητες μου κ οι καθηγητες μου με φωναζαν με το ονομα μου,κ ολως παραδοξως,μ λειπει το οτι λιγο οι γονεις μου με περιοριζαν σε ορισμενα πραγματα...δε μπορω να συνηθισω αυτην την ανεμελια...ειναι σαν να συνεχιζεται το καλοκαιρι μ..κ δε μπορω να μπω κ σε ενα προγραμμα...αλλα κ ολες τις εξοδους χωρις περιορισμους,τους ατελειωτους υπνους κ την χαλαρουιτα δεν την αλλαζω...:P


Αυτό ξαναπές το...Φτάνει η εξεταστική και δεν έχω ανοίξει βιβλίο,αν δεν πάει 4 δεν με πιάνει ύπνος(μην μιλήσω για όταν βγω για βράδυ) και αν δεν πάει 12.30 δεν ξυπνάω με την καμμία.

Ωραία η κρεπάλη,αλλά όχι όταν δεν μπορείς να την οριοθετήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Αυτό ξαναπές το...Φτάνει η εξεταστική και δεν έχω ανοίξει βιβλίο,αν δεν πάει 4 δεν με πιάνει ύπνος(μην μιλήσω για όταν βγω για βράδυ) και αν δεν πάει 12.30 δεν ξυπνάω με την καμμία.

Ωραία η κρεπάλη,αλλά όχι όταν δεν μπορείς να την οριοθετήσεις :P

ακριβως...πραγματικα δε παλευεται..τι καλα με το σχολειο μου ειχα ενα προγραμμα...κ κοιμομουν κ νωρις!! κ εγω τωρα,οτι ωρα κ να ξυπνησω,δε κοιμαμαι πριν τις 5..κ φυσικα στα 3 μαθηματα που ειναι πρωινα δε παω(αρα παει δευτερα-τεταρτη-πεμπτη πρωι,παρασκευη δεν εχω μαθημα καταλαβαινεις ποσο παταω :P).. 12μιση?καλα εισαι..εχει τυχει να βαλω ξυπνητηρι στισ 4 το μεσημερι..:jumpy::jumpy: ελεεινη!! μας βλεπω να περνουμε πτυχιο στα γερονταματα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
ακριβως...πραγματικα δε παλευεται..τι καλα με το σχολειο μου ειχα ενα προγραμμα...κ κοιμομουν κ νωρις!! κ εγω τωρα,οτι ωρα κ να ξυπνησω,δε κοιμαμαι πριν τις 5..κ φυσικα στα 3 μαθηματα που ειναι πρωινα δε παω(αρα παει δευτερα-τεταρτη-πεμπτη πρωι,παρασκευη δεν εχω μαθημα καταλαβαινεις ποσο παταω :P).. 12μιση?καλα εισαι..εχει τυχει να βαλω ξυπνητηρι στισ 4 το μεσημερι..:jumpy::jumpy: ελεεινη!! μας βλεπω να περνουμε πτυχιο στα γερονταματα...:P


Εγώ πατάω μόνο στα εργαστήρια :fss:

Ελπίζω να είναι όπως λένε στην αρχή έτσι,μετά να σοβαρευτούμε,γιατι μας βλέπω πτυχίο να παίρνουμε όταν γίνει το μετρό της Θεσσαλονίκης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ πατάω μόνο στα εργαστήρια :fss:

Ελπίζω να είναι όπως λένε στην αρχή έτσι,μετά να σοβαρευτούμε,γιατι μας βλέπω πτυχίο να παίρνουμε όταν γίνει το μετρό της Θεσσαλονίκης :P


χαχα..θα πηγαινουμε να δωσουμε μαθηματα Α εξαμηνου κ θα παιρνουμε το μετρο...:P
χαχα κ εγω το ελπιζω γιατι δε μας βλεπω καλα...κ ενα ακομη κακο εχω..:δεν εχουμε εργαστηρια..:Pοποτε δε παταω ποτε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
χαχα..θα πηγαινουμε να δωσουμε μαθηματα Α εξαμηνου κ θα παιρνουμε το μετρο...:P
χαχα κ εγω το ελπιζω γιατι δε μας βλεπω καλα...κ ενα ακομη κακο εχω..:δεν εχουμε εργαστηρια..:Pοποτε δε παταω ποτε..:P


Εγώ στα εργαστήρια έχω δικαίωμα 2 απουσιών,στην 3η μένω,περιττό να σου πω πως έχω 1 σε όλα(4 είναι) οι 2 επειδή ήμουν άρρωστος και οι άλλες 2 επειδή δεν ξύπνησα γιατί ήμουν σε πάρτυ :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ στα εργαστήρια έχω δικαίωμα 2 απουσιών,στην 3η μένω,περιττό να σου πω πως έχω 1 σε όλα(4 είναι) οι 2 επειδή ήμουν άρρωστος και οι άλλες 2 επειδή δεν ξύπνησα γιατί ήμουν σε πάρτυ :fss:

χαχαχαχαχαχα με εκανες κ γελασα....δε τα δικαιολογεις αυτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχα με εκανες κ γελασα....δε τα δικαιολογεις αυτα?


Δεν νομίζω,ευτυχώς που έχω αντοχές και στα υπόλοιπα το πήγα σερί χωρίς να κοιμηθώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Δεν νομίζω,ευτυχώς που έχω αντοχές και στα υπόλοιπα το πήγα σερί χωρίς να κοιμηθώ :P

παλι καλα να λες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
παλι καλα να λες :P


Ευτυχώώώώώς......


Καληνύχτες,αποφάσισα να μπω σε πρόγραμμα :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Ευτυχώώώώώς......


Καληνύχτες,αποφάσισα να μπω σε πρόγραμμα :lol:

χαχαχαχα καληνυχτα..εγω θα συνεχισω το προγραμμα(δεν εχουμε μαθημα αυριο :no1:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M4dn3sS

Δραστήριο μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 746 μηνύματα.
χαχαχαχα καληνυχτα..εγω θα συνεχισω το προγραμμα(δεν εχουμε μαθημα αυριο :no1:)


Ενώ τις μέρες που έχεις... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.

prwteas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prwteas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Κατά τη φοιτητική ζωή, δεν είναι μεν υποχρεωτική η παρακολούθηση των μαθημάτων, αλλά επιβάλλεται για να τα περάσεις. Απολαμβάνεις, από τη μια, ελευθερία και αυτονομία αν θα μείνεις σε άλλη πόλη, αλλά δε βρίσκεις συνήθως κατοικία σε ευνοϊκή θέση και ξοδεύεις πολύ χρόνο στη μεταφορά. Χώρια οι υποχρεώσεις που ξαφνικά επωμίζεσαι και τις αναλάμβαναν οι γονείς σου μέχρι πρότινος. Έρχεσαι αντιμέτωπος με τη χαοτική κατάσταση της σχολής και, αν κατάγεσαι από επαρχία, της μεγαλούπολης. Νιώθεις άγχος για την ορθότητα της απόφασής σου, εκτός αν είσαι βέβαιος γι' αυτήν. Γι' αυτό, αρχίζω και αναπολώ τη μαθητική ζωή, όπου ακόμα σχεδιάζεις το μέλλον σου και βρίσκεσαι κάτω από την προστατευτική σκέπη του σχολείου και της οικογένειάς σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Κατά τη φοιτητική ζωή, δεν είναι μεν υποχρεωτική η παρακολούθηση των μαθημάτων, αλλά επιβάλλεται για να τα περάσεις. Απολαμβάνεις, από τη μια, ελευθερία και αυτονομία αν θα μείνεις σε άλλη πόλη, αλλά δε βρίσκεις συνήθως κατοικία σε ευνοϊκή θέση και ξοδεύεις πολύ χρόνο στη μεταφορά. Χώρια οι υποχρεώσεις που ξαφνικά επωμίζεσαι και τις αναλάμβαναν οι γονείς σου μέχρι πρότινος. Έρχεσαι αντιμέτωπος με τη χαοτική κατάσταση της σχολής και, αν κατάγεσαι από επαρχία, της μεγαλούπολης. Νιώθεις άγχος για την ορθότητα της απόφασής σου, εκτός αν είσαι βέβαιος γι' αυτήν. Γι' αυτό, αρχίζω και αναπολώ τη μαθητική ζωή, όπου ακόμα σχεδιάζεις το μέλλον σου και βρίσκεσαι κάτω από την προστατευτική σκέπη του σχολείου και της οικογένειάς σου.

μια μεγαααλη αληθεια..:iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ παρόλο που δεν είμαι φοιτήτρια ακόμα (και δεν ξέρω εαν γίνω κιόλας εαν περάσω ΣΤΥΑ) θα έλεγα από τώρα οτι η φοιτητική ζωή είμαι μακράν καλύτερη από την μαθητική.

Καταρχήν μπορεί να έχεις το άγχος της ορθότητας της απόφασης σου όμως ξέρεις καλύτερα εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου και μπορείς να κρίνεις καλύτερα τι είναι το πιο σωστό για σένα.
Έπειτα την φοιτητική ζωή την βλέπω διαφορετικά. Επειδή θα είμαι ενήλικος άνθρωπος πρέπει να αναλάβω τις ευθύνες μου. Το ξύπνημα θα γίνετε σε μια λογική ώρα, θα πηγαίνω στο μάθημα του πανεπιστημίου, έπειτα δουλείες στο σπίτι (είτε αυτό λέγετε μαγείρεμα είτε συγύρισμα), κάποια 4ωρη δουλειά 2-3 φορές την εβδομάδα για το χαρτζιλίκι μου, έξοδοι σε λογικά πλαίσια, επαφές με άλλα άτομα και όλα αυτά σε ένα κλίμα ελευθερίας. ΑΠΛΑ ΓΑΜΑΤΟ!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Εγώ παρόλο που δεν είμαι φοιτήτρια ακόμα (και δεν ξέρω εαν γίνω κιόλας εαν περάσω ΣΤΥΑ) θα έλεγα από τώρα οτι η φοιτητική ζωή είμαι μακράν καλύτερη από την μαθητική.

Καταρχήν μπορεί να έχεις το άγχος της ορθότητας της απόφασης σου όμως ξέρεις καλύτερα εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου και μπορείς να κρίνεις καλύτερα τι είναι το πιο σωστό για σένα.
Έπειτα την φοιτητική ζωή την βλέπω διαφορετικά. Επειδή θα είμαι ενήλικος άνθρωπος πρέπει να αναλάβω τις ευθύνες μου. Το ξύπνημα θα γίνετε σε μια λογική ώρα, θα πηγαίνω στο μάθημα του πανεπιστημίου, έπειτα δουλείες στο σπίτι (είτε αυτό λέγετε μαγείρεμα είτε συγύρισμα), κάποια 4ωρη δουλειά 2-3 φορές την εβδομάδα για το χαρτζιλίκι μου, έξοδοι σε λογικά πλαίσια, επαφές με άλλα άτομα και όλα αυτά σε ένα κλίμα ελευθερίας. ΑΠΛΑ ΓΑΜΑΤΟ!!:)

κ εμεις ετσι τα βλεπαμε πριν γινουμε φοιτητες...θα μας καταλαβεις του χρονου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εγώ παρόλο που δεν είμαι φοιτήτρια ακόμα (και δεν ξέρω εαν γίνω κιόλας εαν περάσω ΣΤΥΑ) θα έλεγα από τώρα οτι η φοιτητική ζωή είμαι μακράν καλύτερη από την μαθητική.

Καταρχήν μπορεί να έχεις το άγχος της ορθότητας της απόφασης σου όμως ξέρεις καλύτερα εσύ ο ίδιος τον εαυτό σου και μπορείς να κρίνεις καλύτερα τι είναι το πιο σωστό για σένα.
Έπειτα την φοιτητική ζωή την βλέπω διαφορετικά. Επειδή θα είμαι ενήλικος άνθρωπος πρέπει να αναλάβω τις ευθύνες μου. Το ξύπνημα θα γίνετε σε μια λογική ώρα, θα πηγαίνω στο μάθημα του πανεπιστημίου, έπειτα δουλείες στο σπίτι (είτε αυτό λέγετε μαγείρεμα είτε συγύρισμα), κάποια 4ωρη δουλειά 2-3 φορές την εβδομάδα για το χαρτζιλίκι μου, έξοδοι σε λογικά πλαίσια, επαφές με άλλα άτομα και όλα αυτά σε ένα κλίμα ελευθερίας. ΑΠΛΑ ΓΑΜΑΤΟ!!:)

Έχεις δίκαιο και στο δυσκολότερο ΑΕΙ να φοιτείς είναι ευκολότερο από την κόλαση του λυκείου και του γυμνασίου. Όσοι λέτε το αντίθετο δικαιολογείστε μόνο αν είστε πρωτοετείς εφόσον βρίσκεστε σε μια περίοδο προσαμογής ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
και οι αυξημένες απαιτήσεις των "δύσκολων" σχολών πάνε τυχαίο περίπατο; :D
δεν είμαστε πρωτοετείς φοιτητές...
απλά, αν φέτος δεν στερηθούμε και λίγο το ντιριντάχτα, την παρέα και το χάζεμα, δεν θα δούμε πτυχίο, για τότε που ονειρευόμαστε...:p

δεν εννοώ σε καμία περίπτωση, να γίνουμε μοναχοί σε μοναστήρια...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3leni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
και οι αυξημένες απαιτήσεις των "δύσκολων" σχολών πάνε τυχαίο περίπατο; :D
δεν είμαστε πρωτοετείς φοιτητές...
απλά, αν φέτος δεν στερηθούμε και λίγο το ντιριντάχτα, την παρέα και το χάζεμα, δεν θα δούμε πτυχίο, για τότε που ονειρευόμαστε...:p

δεν εννοώ σε καμία περίπτωση, να γίνουμε μοναχοί σε μοναστήρια...:)

αυτο ειναι σιγουρο αν δεν αλλαξω μυαλα επειγοντως..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
μάλιστα...
εσύ είσαι μικρό ακόμη...:D:lol:
μην αγχώνεσαι για το πτυχίο...
εμείς τι να ούμε τότε; :D


καλύτερα Ελένη, να χαρείς προς το παρόν την φοιτητική ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top