Πόσο δύσκολα περνάει η Γ' λυκείου;

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Κοίτα, η αλήθεια είναι ότι δεν περνάει και ποιος ξέρει τι γρήγορα. Όσο φτάνει βέβαια ο καιρός τόσο ίσως πιο αργά θα περνάει αφού θα πέφτει περισσότερο διάβασμα και θα μετράς μια-μια τις μέρες... Δε θέλω να σε προϊδεάσω: Προσπάθησε να το απολαύσεις (όσο αυτό είναι δυνατό και όσο ανώμαλο κι αν ακούγεται:P) και θα περάσει μια χαρά... Ουφ, τι ωραία που είναι τώρα για μας που πέρασε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Όσο φτάνει βέβαια ο καιρός τόσο ίσως πιο αργά θα περνάει αφού θα πέφτει περισσότερο διάβασμα και θα μετράς μια-μια τις μέρες...

Αφού θα πέφτει περισσότερο διάβασμα, πώς γίνεται να περνάνε αργά οι μέρες; Ίσα ίσα, που όταν θα έχεις περισσότερο διάβασμα, θα πέρνανε πολύ γρήγορα, γιατί θα θες χρόνο για να προλάβεις να διαβάσεις, και αυτός θα τρέχει. Έτσι συμβαίνει τουλάχιστον σε μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Χμ... Ναι, αλλά θα λες άντε να τελειώσουμε και δε θα τελειώνουν οι μέρες... Έτσι έγινε σε μένα, ελπίζω να μην το ζήσετε κι εσείς αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evris7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Evris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Χμ... Ναι, αλλά θα λες άντε να τελειώσουμε και δε θα τελειώνουν οι μέρες... Έτσι έγινε σε μένα, ελπίζω να μην το ζήσετε κι εσείς αυτό

Καλά τα λές, αλλά πιστεύω θα υπερισχύει η επιθυμία να προλάβουμε να διαβάσουμε. (Ε)ιδώμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

st_#11

Νεοφερμένος

Η st_#11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Το καλύτερο που εχεις να κανεις ειναι να οργανώσεις σωστά το διάβασμά σου και να αφιερώσεις χρόνο στο να διαβάζεις μόνος σου! Χωρίς φροντιστές κλπ. Μην γεμίσεις τη μέρα σου με φροντιστήρια! Καλή επιτυχία και καλό κουράγιο! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 151 μηνύματα.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ενταξει παννεληνιες ειναι , οχι πολεμος!
παντως ειναι μια υχοφθορα διαδικασια χωρις αυτο να σημαινει οτι θα κΛαιτε ολη μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Holy

Νεοφερμένος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κοίτα η Γ λυκείου δεν είναι διακοπές στο Λούνα Παρκ δεν είναι όμως και σκέτος εφιάλτης...Να διαβάζεις τόσο όσο χρειάζεται για να νιώθεις εσύ καλά,όσο χρειάζεται για να τα μάθεις ΕΣΥ είτε αυτό είναι όλη μέρα είτε αυτό είναι 2 ώρες τη μέρα...Να κοιμάσαι καλά(καλύτερα να κοιμηθείς μια ώρα παραπάνω παρά να διαβάσεις και να κλείνουν τα μάτια σου...) και να μην αγχώνεσαι τσάμπα χρόνος είναι!Εγώ όποτε αγχωνόμουνα ή διάβαζα ή έπεφτα να κοιμηθώ ή πήγαινα καμιά βόλτα να με φυσήξει λίγο ο αέρας για να συνέλθω!Γενικά να τα έχεις εσύ καλά με τον εαυτό σου και να μην επηρεάζεσαι από τη σκύλα καθηγήτρια που θα σου πει ότι δεν θα περάσεις ούτε από την χαζή συμμαθήτρια που θα σου λέει ότι έχει αρχίσει ήδη επανάληψη όταν εσύ δεν έχεις βγάλει καν την ύλη...Και να βρεις αυτό που θέλεις να κάνεις πραγματικά γιατί όσο κουραστική και αν είναι αυτή η χρονία μόλις δεις ότι πέτυχες τον στόχο σου θα τα ξεχάσεις Ο-Λ-Α.Καλή επιτυχία και πάνω απ' όλα καλό κουράγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κοίτα η Γ λυκείου δεν είναι διακοπές στο Λούνα Παρκ δεν είναι όμως και σκέτος εφιάλτης...Να διαβάζεις τόσο όσο χρειάζεται για να νιώθεις εσύ καλά,όσο χρειάζεται για να τα μάθεις ΕΣΥ είτε αυτό είναι όλη μέρα είτε αυτό είναι 2 ώρες τη μέρα...Να κοιμάσαι καλά(καλύτερα να κοιμηθείς μια ώρα παραπάνω παρά να διαβάσεις και να κλείνουν τα μάτια σου...) και να μην αγχώνεσαι τσάμπα χρόνος είναι!Εγώ όποτε αγχωνόμουνα ή διάβαζα ή έπεφτα να κοιμηθώ ή πήγαινα καμιά βόλτα να με φυσήξει λίγο ο αέρας για να συνέλθω!Γενικά να τα έχεις εσύ καλά με τον εαυτό σου και να μην επηρεάζεσαι από τη σκύλα καθηγήτρια που θα σου πει ότι δεν θα περάσεις ούτε από την χαζή συμμαθήτρια που θα σου λέει ότι έχει αρχίσει ήδη επανάληψη όταν εσύ δεν έχεις βγάλει καν την ύλη...Και να βρεις αυτό που θέλεις να κάνεις πραγματικά γιατί όσο κουραστική και αν είναι αυτή η χρονία μόλις δεις ότι πέτυχες τον στόχο σου θα τα ξεχάσεις Ο-Λ-Α.Καλή επιτυχία και πάνω απ' όλα καλό κουράγιο!!!

Οχι μολις πετυχεις τον στοχο σου.Αν πετυχεις τον στοχο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Respect

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Απο προσωπική μου άποψη ο βασικότερος παράγοντας αποτυχίας είναι το άγχος!

Έχω βιώσει μια κατάσταση που είναι κατα την γνώμη μου πρέπει να διαβάσετε...

Στο φροντιστήριο Αγγλικών που πήγαινα για να δώσω για το proficiency, 2 τάξεις πρίν αυτο είχα αρχίσει να τα "ψιλοφορτώνω στον κόρακα" (τελος 3ης γυμνασίου και μετα).
Όταν έφτασε η τελευταία χρόνια που ήταν να δώσω (κατι σαν την 3η λυκείου), οι καθηγητές εκεί μου έλεγαν οτι θα κοπείς θα κοπείς, θα κοπείς.
Όταν αυτοί μου έλεγαν έτσι εγώ τους έλεγα "θα δείξει το αποτέλεσμα" και γέλαγαν!
Εγώ πραγματικά δεν είχα αγχωθεί καθόλου. Όταν με ρώταγαν οι γονείς μου "τι θα κάνεις θα περασεις?" εγω πάντα απάνταγα "Μια μέρα πρίν βγούν τα αποτελέσματα να πάτε να μου πάρετε μια κορνίζα για το πτυχίο".
Το είχα πιστέψει ότι θα το πάρω και έτσι έγινε!
Ίσως ακούγετε λίγο παρατραβηγμένο αλλά όποιος θέλει ας το πιστέψει.
Έχω μάθει να έλέγχω το άγχος μου και να το περιορίζω στο ελάχιστο σκέφτομαι πάντα θετικά και έτσι έχω πάντα το επιθυμιτό αποτέλεσμα!

Ισως δεν κολλάνε με το θέμα μας αλλα το συμπέρασμα είναι "καταπολεμίστε το άγχος και η Γ λυκείου θα περάσει έτσι όπως ήρθε"
(Αλλα θα πρέπει να διαβάσουμε και λίγο) :D


:jumpy:Respect:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Απο προσωπική μου άποψη ο βασικότερος παράγοντας αποτυχίας είναι το άγχος!

Έχω βιώσει μια κατάσταση που είναι κατα την γνώμη μου πρέπει να διαβάσετε...

Στο φροντιστήριο Αγγλικών που πήγαινα για να δώσω για το proficiency, 2 τάξεις πρίν αυτο είχα αρχίσει να τα "ψιλοφορτώνω στον κόρακα" (τελος 3ης γυμνασίου και μετα).
Όταν έφτασε η τελευταία χρόνια που ήταν να δώσω (κατι σαν την 3η λυκείου), οι καθηγητές εκεί μου έλεγαν οτι θα κοπείς θα κοπείς, θα κοπείς.
Όταν αυτοί μου έλεγαν έτσι εγώ τους έλεγα "θα δείξει το αποτέλεσμα" και γέλαγαν!
Εγώ πραγματικά δεν είχα αγχωθεί καθόλου. Όταν με ρώταγαν οι γονείς μου "τι θα κάνεις θα περασεις?" εγω πάντα απάνταγα "Μια μέρα πρίν βγούν τα αποτελέσματα να πάτε να μου πάρετε μια κορνίζα για το πτυχίο".
Το είχα πιστέψει ότι θα το πάρω και έτσι έγινε!
Ίσως ακούγετε λίγο παρατραβηγμένο αλλά όποιος θέλει ας το πιστέψει.
Έχω μάθει να έλέγχω το άγχος μου και να το περιορίζω στο ελάχιστο σκέφτομαι πάντα θετικά και έτσι έχω πάντα το επιθυμιτό αποτέλεσμα!

Ισως δεν κολλάνε με το θέμα μας αλλα το συμπέρασμα είναι "καταπολεμίστε το άγχος και η Γ λυκείου θα περάσει έτσι όπως ήρθε"
(Αλλα θα πρέπει να διαβάσουμε και λίγο) :D


:jumpy:Respect:jumpy:
μηπως εννοεις στον κοκορα?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
χαλαρωστε ,αραξτε και απολαυστε την τριτη λυκειου ετσι οπως ειναι!
ειναι μια πρωτης ταξεως ευκαιρια να δοκιμασετε τον εαυτο σας και να γνωρισετε τα ορια του,μια εμπειρια ειναι και η γ!

αλλα δεν χρειαζεται να αγχωνεστε,γιατι απλα θα γραψετε λιγοτερο απ οσο μπορειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria_

Νεοφερμένος

Η Ria_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
η τρίτη λυκείου περνάει πολύ γρήγορα δεν είναι τόσο εφιαλτικά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζουν καθηγητές,φροντιστήρια κλπ..σίγουρα δεν θ είναι κ η καλύτερη χρονιά στη ζωή σας αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να διαβάζετε συνέχεια,να ξενυχτάτε διαβάζοντας κ ν μην βγαίνετε ποτέ από τ σπίτι...χαλαρώστε κ μην παίρνετε στα σοβαρά όλα αυτά π ακούτε κ σας τρομοκρατούν..όταν τελειώσει αυτή΄η χρονιά θ δείτε ότι οι πανελλήνιες δεν είναι κάτι το τόσο τρομακτικό.αν διαβάζετε δεν έχετε λόγο να φοβάστε για τπτ κ προτού το καταλάβετε θ είστε κ εσείς φοιτητές;)Καλή επιτυχία σ όλους σας...!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenoOz

Νεοφερμένος

Η Lena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Και εμας ολη την χρονια αηδιες μας ελεγαν...
Κατα την διαρκεια της χρονιας θα εισαι οκ...εκτος απο καποιες στιγμες πανικου που μετα απο λιγο θα τις ξεπερνας με την σκεψη οτι εχεις καιρο μπροστα σου...
Ε οταν μεινουν 2 βδομαδες θα αγχωθεις...
Μετα ουτε που θα το καταλαβεις ποτε θα τελειωσουν οι εξετασεις...:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Πραγματικα πολυ ενδιαφερον θεμα..μπορει να ειμαι μολις Α λυκειου ωστοσο ακουω παραπολλα για τις πανελλαδικες εξετασεις σχετικα με τη δυκολια των μαθηματων τη πιεση στην οποια υποβαλλονται οι μαθητες κτλ..Ωστοσο ακουω και αλλους μαθητες που λενε με βασεις ,προγραμμα και συστηματικο διαβασμα(που δε συνεπαγεται με ξενυχτια κτλ..αλλα εχει να κανει περισσοτερο με μια ισορροπια στην εκμαθηση των βασικων) ολοι πετυχαινουν αυτο που θελουν..Επιπλεον ακουω για τα μαθηματικα κατευθυνσης πως ειναι αρκετα δυσκολα..μπορει καποιος γνωστης να μας κατατοπισει?:)..(βεβαια και για αυτα εχω ακουσει πως με σωστο διαβασμα θα μ φανουν παιχνιδακι ωστοσο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chartson

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κανενας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
είναι μία κόλαση ειδικά όταν πλησιάζει η στιγμή των πανλλαδικών ,δεν θέλω ούτε καν να θυμάμαι το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Σχετικο ειναι το αγχος..προσωπικα ειμαι ηρεμος ανθρωπος..κατανοω βεβαιως πως οι πανελλαδικες ειναι σταθμος στη ζωη μας καθως την επηρεαζουν σε πολυ μεγαλο βαθμο αλλα δε θα πεθανουμε και απο το αγχος..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adri

Νεοφερμένος

Η adri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μας εχουν ηδη αγχωσει απο φροντηστηρια και σχολεια πως ειναι μια πραγματικα δυσκολη χρονια που πολλοι τα παρατανε αν και ειναι καλοι.
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την καθολου ανοδυνη διαδικασια που ονομαζεται Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?:'(:thanks:



Όπως περνούν όλες οι χρονιές έτσι θα περάσει κι αυτή. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι. Οι διαστάσεις που έχει πάρει αυτό το θέμα στη ζωή μας είναι, κατά την άποψή μου, υπερβολικές. Όλα εξαρτώνται από μία καλή προετοιμασία, τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο. Χρείαζεται οπωσδήποτε διάβασμα, όχι όμως κάτι ακραίο. Πιστεύω πως συνταγολόγια επιτυχίας δεν υπάρχουν. Κανένας δε μπορεί να σου πει αν θα διαβάζεις 4, 5 ή 6 ώρες την ημέρα. Θα διαβάζεις τόσο ώστε εσύ να νιώθεις ικανοποιημένη από την απόδοσή σου. Και μια βολτίτσα πού και πού δε θα σου κάνει κακό (πάντα όλα με μέτρο). Η χρονιά από μόνη της δεν είναι καθόλου εφιαλτική, απλά είναι περισσότερο κουραστική και πιεστική από τις προηγούμενες. Εφιαλτική την έχουν κάνει να μοιάζει... οι δημοσιογράφοι που μιλούν σε ανάλογες εκπομπές, όπου καλούνται "παντός είδους" επιστήμονες (ψυχολόγοι, διατροφολόγοι κλπ) να πουν τη γνώμη τους για το μαθητή των "εξετάσεων", τα διάφορα φροντιστήρια των οποίων τα διαφημιστικά αρχίζουν πριν καν τελειώσουν οι πανελλαδικές, ... κλπ, κλπ. ......... Μην αγχώνεσαι και καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgi@dg

Νεοφερμένος

Η olga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ρε παιδια και εγω γ' λυκειου ειμαι αλλα δεν εχω ακομα τοσο αγχος θα επρεπε να εχω ή μερικων ειναι υπερβολικο.....???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καθόλου δύσκολα, περνάει γρηγορότερα από κάθε άλλη χρονιά. Άγχος έχουν είτε αυτοί που στάθηκαν ανικανοι να συντονίσουν καλά το χρονο τους μέσα στη χρονιά, είτε αυτοί που δεν πιστευαν αρκετά οτι μπορούν να τα καταφέρουν, λόγω ίσως προσωπικής ανεπάρκειας. Μη μασάτε, αφού αρχίσατε, θα τελειώσετε πριν προλάβετε να το καταλάβετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top