Πόσο δύσκολα περνάει η Γ' λυκείου;

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
ναι πολλοί τα παρατάνε, φίλοι μου που ήταν καλοί μαθητές τα είχαν παρατήσει εξαιτίας της κούρασης, το κατάλαβα αυτό ειδικά στο τέλος με τις επαναλήψεις

πρέπει να χεις οργάνωση, θέληση, πείσμα και πρόγραμμα αλλιώς δε θα καταφέρεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
προσωπικα την θεωρω την χειροτερη χρονια μου,χαλαρωσα σχετικα μονο μεσα στις παννεληνιες και αφου πηρα την ψιχρολουσια της εκθεσης!
γενικα το πως θα την περασει καποιος την γ λυκειου θεωρω οτι εξαρταται απο τον χαρακτηρα του την μεθοδικοτητα του διαβασματος και γενικα απο την αυτοκυριαρχια του(γιατι ναι,καποιες θυσιες πρεπει να γινουν!)


αλλα θεωρω οτι μπορει να περασει πολυ ευχαριστα και δημιουργικα!απλα ειναι η πρωτη χρονια της ενηλικης ζωης μας(ετσι το ειδα εγω!) οπου καλουμαστε να αποδωσουμε κατω απο πιεση ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
λια ησουν καλη μαθητρια ολα τα προηγουμενα χρονια?(για να ενδιαφερεσαι συμπεραινω οτι εισαι καλη) δεν σ λεω αριστη!απλα πολυ καλη και συνεπης στα μαθηματα..με βαθμολογια σχολειου 18-20.Αν ναι τοτε δεν εχεις τιποτ αλλο ν κανεις απο το να συνεχησεις να εχεις τις ιδιες προσδοκιες για τν εαυτο σου.Οι καθηγητες παθαινουν αυτο το τραλαλα η απλα προσποιουνται οτι το παθαινουν για να στρωσουν οσους μαθητες δεν στρωνονται ευκολα...το trick ειναι να μην φοβασαι το διαβασμα!διαλεξε τη σωστη κατευθυνση π σ ταιριαζει and go!σιγα τ αυγα...και οταν πλησιαζει ο καιρος για τις εξετασεις απλα cool!προγραμματισμενες επαναληψουλες (ειτε απο το φροντι ειτε απο μονη σου) και πολυυυυυυ χαβαλε για να ελαφρυνει την κατασταση..!!thats all!good luck!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
λια ησουν καλη μαθητρια ολα τα προηγουμενα χρονια?(για να ενδιαφερεσαι συμπεραινω οτι εισαι καλη) δεν σ λεω αριστη!απλα πολυ καλη και συνεπης στα μαθηματα..με βαθμολογια σχολειου 18-20.Αν ναι τοτε δεν εχεις τιποτ αλλο ν κανεις απο το να συνεχησεις να εχεις τις ιδιες προσδοκιες για τν εαυτο σου.Οι καθηγητες παθαινουν αυτο το τραλαλα η απλα προσποιουνται οτι το παθαινουν για να στρωσουν οσους μαθητες δεν στρωνονται ευκολα...το trick ειναι να μην φοβασαι το διαβασμα!διαλεξε τη σωστη κατευθυνση π σ ταιριαζει and go!σιγα τ αυγα...και οταν πλησιαζει ο καιρος για τις εξετασεις απλα cool!προγραμματισμενες επαναληψουλες (ειτε απο το φροντι ειτε απο μονη σου) και πολυυυυυυ χαβαλε για να ελαφρυνει την κατασταση..!!thats all!good luck!!:)

Εγω το φοβαμαι το διαβασμα.Βασικα οτι θα αρχισω να βαριεμαι και δεν θα μπορω να συγκεντρωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγω το φοβαμαι το διαβασμα.Βασικα οτι θα αρχισω να βαριεμαι και δεν θα μπορω να συγκεντρωθω


θα γινει κ αυτο...καποια στιγμη θα ερθει και η κοπωση.Κατα τον απριλιο ενιωθα σαν εγκυος στον 8ο μηνα!:PΗθελα τοοοσο πολυ να 'γεννησω' να βγαλω το βαρος απο πανω μου...ξερεις γεματη ανυπομονησια!γι αυτο στο διαβασμα εκανα πολλα διαλειμματα...αλλα τι πειραζε!το θεμα ειναι να εχεις πεισμα τετοιες δυσκολες στιγμες και να λες θα βγαλω το σημερινο μου προγραμμα ακομα κι αν στερηθω 1-2 ωρες υπνου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinoula

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
εγω εδωσα φετος.στην αρχη της χρονιας ελεγα οτι δε 8α ξαναδωσω αν δεν περασω α8ηνα..(τελικα πατρα περασα)...μολισ τελειωσαν ομως οι πανελλαδικες δεν η8ελα με τιποτα να ξαναδωσω..οχι γιατι ηταν μια εφιαλτικη χρονια οπως λενε αλλα γιατι ειδα πως ειναι να ξυπνασ κ να μην εχεις τιποτα να κανεις ολη μερα..ουτε αγχος για το διαβασμα...το σωστο διαβασμα ειναι το συστηματικο...δε χρειαζεται να δωσετε ολη σας την ενεργεια τωρα κ μετα να βαρε8ειτε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Ένα σου λέω. Ακόμη βλέπω εφιάλτες.


χωρις πλακα κ γω! πιο συνηθισμενος εφιαλτης ειναι οτι χανω τς πανελλαδικες επειδη δν ακουσα το ξυπνητηρι...:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μην ακούς κανένα.Δεν θα ειναι και η καλυτερη χρονια αλλα καμια σχεση με αυτα που λενε.Εγω περναω ανετα ιατρικη Αθηνας και δεν χρειαστηκε ποτε να διαβασω μετα τις 11 το βραδυ,ενω ολοι μου λεγανε οτι θα ξενυχταω καθε βραδυ.


Αχάαααα... Και δε μου λες... Πώς ακριβώς το κατάφερες αυτό?
Οργάνωση διαβάσματος κλπ ή απλά έτσι σου έβγαινε το πρόγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Μην ακούς κανένα.Δεν θα ειναι και η καλυτερη χρονια αλλα καμια σχεση με αυτα που λενε.Εγω περναω ανετα ιατρικη Αθηνας και δεν χρειαστηκε ποτε να διαβασω μετα τις 11 το βραδυ,ενω ολοι μου λεγανε οτι θα ξενυχταω καθε βραδυ.

μου ακουγεται τρελο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Ξερω πολλα παιδια που απλα διαβασαν μερικες ωρες την ημερα 4-5 (που για μενα πολυ ακουγεται, αφου ολοι μερα μαζι μας ητανε) χωρις φροντιστηρια, κατι λιγα ιδιαιτερα απο εδω και απο εκει να συμπληρωσουν κενα. Δεν ειναι ουτε θεμα μυαλου ουτε θεμα οργανωσης ουτε να καθεσε 10 ωρες την ημερα, ο καθενας θα βρει τον δικο του τροπο να γραψει πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Μωρε στην αρχη ειναι δυσκολα να συνηθισεις το ηλιθιο προγραμμα σχολειο-φροντιστηριο-σπιτι-φροντιστηριο-σχολειο.Εγω οταν πηγαινα σπιτι δυσκολευομουν να διαβασω λογω των πολλων μαθηματων που μας εβαζαν.Παντως χρειαζεται και καλο προσωπικο διαβασμα εκτος απο ενα καλο φροντ.Και ειδικα μετα τα χριστουγεννα που η χρονια φευγει σαν νερο!!Απλα πρεπει να φροντιζεις να διασκεδαζεις παντου στο σχολειο στο φροντιστηριο για να χαλαρωνεις.Εγω εβγαινα δυο σαββατα το μηνα γιατι υπηρχαν πολλες κυριακες που εγραφα διαγωνισμα στο φροντ.Αλλα οσες φορες εβγαινα ξεσαλωνα!!:jumpy: Παντως μην χασεις την εφταημερη εκδρομη!!Ειλικρινα ειναι μια οαση χαλαρωσης και χαβαλε πριν τις εξετασεις!Καλη επιτυχια και take it easy!!!!:D:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinoula

Νεοφερμένος

Η ntina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μωρε στην αρχη ειναι δυσκολα να συνηθισεις το ηλιθιο προγραμμα σχολειο-φροντιστηριο-σπιτι-φροντιστηριο-σχολειο.Εγω οταν πηγαινα σπιτι δυσκολευομουν να διαβασω λογω των πολλων μαθηματων που μας εβαζαν.Παντως χρειαζεται και καλο προσωπικο διαβασμα εκτος απο ενα καλο φροντ.Και ειδικα μετα τα χριστουγεννα που η χρονια φευγει σαν νερο!!Απλα πρεπει να φροντιζεις να διασκεδαζεις παντου στο σχολειο στο φροντιστηριο για να χαλαρωνεις.Εγω εβγαινα δυο σαββατα το μηνα γιατι υπηρχαν πολλες κυριακες που εγραφα διαγωνισμα στο φροντ.Αλλα οσες φορες εβγαινα ξεσαλωνα!!:jumpy: Παντως μην χασεις την εφταημερη εκδρομη!!Ειλικρινα ειναι μια οαση χαλαρωσης και χαβαλε πριν τις εξετασεις!Καλη επιτυχια και take it easy!!!!:D:no1:
στα μα8ηματα της γενικης ας πουμε μπορεις να κανεις χαβαλε για να χαλαρωσεις οπως λες..εγω δε 8υμαμαι να καναμε μα8ημα..της τρελης γινοταν μεσα στην ταξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Μωρε στην αρχη ειναι δυσκολα να συνηθισεις το ηλιθιο προγραμμα σχολειο-φροντιστηριο-σπιτι-φροντιστηριο-σχολειο.Εγω οταν πηγαινα σπιτι δυσκολευομουν να διαβασω λογω των πολλων μαθηματων που μας εβαζαν.Παντως χρειαζεται και καλο προσωπικο διαβασμα εκτος απο ενα καλο φροντ.Και ειδικα μετα τα χριστουγεννα που η χρονια φευγει σαν νερο!!Απλα πρεπει να φροντιζεις να διασκεδαζεις παντου στο σχολειο στο φροντιστηριο για να χαλαρωνεις.Εγω εβγαινα δυο σαββατα το μηνα γιατι υπηρχαν πολλες κυριακες που εγραφα διαγωνισμα στο φροντ.Αλλα οσες φορες εβγαινα ξεσαλωνα!!:jumpy: Παντως μην χασεις την εφταημερη εκδρομη!!Ειλικρινα ειναι μια οαση χαλαρωσης και χαβαλε πριν τις εξετασεις!Καλη επιτυχια και take it easy!!!!:D:no1:


Εμείς την κάναμε αυτήν την εκδρομή στη β'. Δεν θα πάμε εκδρομή πενταήμερη στη γ'...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aphana

Νεοφερμένος

Η aphana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Μην ακούς κανένα.Δεν θα ειναι και η καλυτερη χρονια αλλα καμια σχεση με αυτα που λενε.Εγω περναω ανετα ιατρικη Αθηνας και δεν χρειαστηκε ποτε να διαβασω μετα τις 11 το βραδυ,ενω ολοι μου λεγανε οτι θα ξενυχταω καθε βραδυ.


αντε ρε..αληθεια?:wow:πηγαινες σ ολα τα μαθηματα φροντιστηριο;ή μηπως σηκωνωσουν 6 η ωρα τ πρωι για διαβασμα οπως κατι φιλοι μ;
-----------------------------------------
Απλα πρεπει να φροντιζεις να διασκεδαζεις παντου στο σχολειο στο φροντιστηριο για να χαλαρωνεις.Εγω εβγαινα δυο σαββατα το μηνα γιατι υπηρχαν πολλες κυριακες που εγραφα διαγωνισμα στο φροντ.Αλλα οσες φορες εβγαινα ξεσαλωνα!!:jumpy:

oh yeah!!that's it!:jumpy::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.sn0b

Νεοφερμένος

Η. sn0b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Εγώ θα σου πώ αυτά που θεωρώ ότι μ'έκαψαν ώστε να μην τα κάνεις :
1) Μη βγεις πρόεδρος στο 15μελές και γενικά μην ασχοληθείς καθόλου με αυτό.
2) Ότι μπορείς να το κάνεις εκείνη την ώρα κάν'το και μην αφήνεις τίποτα για μετά.(Έτσι άφησα την ιστορία κατεύθυνσης για τα Χριστούγεννα και μετά για το Πάσχα και τελικά για τις 2 ημέρες πριν γράψω).
3) Κάνε συχνές επαναλήψεις ώστε να τα αφομοιώνεις (ιδίως αν είσαι θεωρητική)

Κατα τ'άλλα πολύ διάβασμα και όλα τ'άλλα με μέτρο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Για μένα ήταν μία πολύ δύσκολη χρονιά και πιέστηκα πολύ. Πολλές φορές έφτασα στα όριά μου, αλλά δεν τα παράτησα γιατί είχα στο μυαλό μου την παροιμία "Όποιος έχει υπομονή, έχει ό,τι επιθυμεί".Πράγματι έκανα υπομονή αυτούς τους μήνες και τελικά κατάφερα να περάσω εκεί που θέλω.
Πραγματικά αξίζει να κάνει κάποιος λίγες θυσίες για να πετύχει το στόχο του.
Πάντως, παρ' όλο που όλη αυτή η διαδικασία ήταν πολύ δυσάρεστη νομίζω πως μ' έκανε πιο δυνατή. Τώρα νιώθω πως αν βάλω κάτι στόχο δεν υπάρχει περίπτωση να μην το πετύχω. Έχω περισσότερη εμπιστοσύνη στον εαυτό μου πια.
Βάλτε τα δυνατά σας και μην φοβάστε τίποτα!!!
Καλή επιτυχία σε όλους...............:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niwths

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
μας εχουν ηδη αγχωσει απο φροντηστηρια και σχολεια πως ειναι μια πραγματικα δυσκολη χρονια που πολλοι τα παρατανε αν και ειναι καλοι.
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την καθολου ανοδυνη διαδικασια που ονομαζεται Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?:'(:thanks:
Πρωτα απο ολα δν χρειαζεται να αγχωνεστε απο τωρα...Ειναι οντως μια δυσκολη χρονια αλλα αυτην την χρονια πρεπει να περασεις καλα!Αν εισαι αφοσιωμενος στον στοχο σου τοτε θα τα καταφερεις!Πρεπει να κανεις σωστο διαβασμα και με μετρο ακομα και αν δν ειναι για πολλες ωρες...Το συμαντικοτερο ομως ειναι να μν τα παρατησεις οτιδηποτε και αν δεις και ακουσεις!Εγω ειμαι απο τις σπανιες περιπτωσεις που διαβασανε τις τελευταιες μερες και περασαν στην πρωτη τους επιλογη...Συγκεκριμενα περασα Ναυτιλιακα ΠΑΠΕΙ...Αλλα ημουν απλως τυχερος...Πανω απο ολα πρεπει να κανεις σωστο διαβασμα και να βγαινεις και για καποιες βολτιτσες για να ξελαμπικαρει τα μυαλο σου!Ελπιζω να σου εδωσα κουραγιο!Καλη επιτυχια σε ολους εσας που δινετε για 1η φορα αλλα και σε αυτους που θα αξιοποιησουν την 2η ευκαιρια που τους εχει δωθει!:):):no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lola_rennt

Νεοφερμένος

Η Bεργίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια δε χρειαζετε να μας πιανει πανικος!φετος δε θα εχουμε χρονο ουτε για αυτο!η χρονια το πιστευω θα περασει νερακι..ουτε να βαρεθουμε θα προλαβουμε,ουτε να απελπιστουμε ουτε τιποτα!:jumpy:
ενα εχω να πω εγω...οτι δεν μπορεις να το αποφυγεις,χαλαρωσε και απολαυσε το!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JNN

Νεοφερμένος

Η JNN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
μας εχουν ηδη αγχωσει απο φροντηστηρια και σχολεια πως ειναι μια πραγματικα δυσκολη χρονια που πολλοι τα παρατανε αν και ειναι καλοι.
ποια ειναι η γνωμη σας για αυτη την καθολου ανοδυνη διαδικασια που ονομαζεται Γ' ΛΥΚΕΙΟΥ και ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?:'(:thanks:
Η χρονια θα περασει γρηγορα μην ανησυχεις. Αποψη μου ειναι οτι η δυσκολη περιοδος ειναι εως οτου ερθουν τα χριστουγεννα κ εκει οπου χρειαζεται να βαλεις τα δυνατα σου για ...να μην παρεις την κατω βολτα!!! οχι χωρις πλακα θα περασει γρηγορα.Μην ακους κανεναν κ ναεισαι χαλαρη κ χωρις αγχος!:no1::no1::bye:
-----------------------------------------
αντε ρε..αληθεια?:wow:πηγαινες σ ολα τα μαθηματα φροντιστηριο;ή μηπως σηκωνωσουν 6 η ωρα τ πρωι για διαβασμα οπως κατι φιλοι μ;
-----------------------------------------


oh yeah!!that's it!:jumpy::)
αν οργανωσεις το χρονο σου ετσι ωστε κ με το διαβασμα σου να εισαι οκ αλλα να βρισκεις κ χρονο για χαλαρωση για να γεμισουν οι μπαταριες ανετα μπορεις να εξασφαλισεις την επιτυχια.ολα με μετρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ

Νεοφερμένος

Η ΛΙΑ ΠΑΤΣΙΑΤΖΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
λια ησουν καλη μαθητρια ολα τα προηγουμενα χρονια?(για να ενδιαφερεσαι συμπεραινω οτι εισαι καλη) δεν σ λεω αριστη!απλα πολυ καλη και συνεπης στα μαθηματα..με βαθμολογια σχολειου 18-20.Αν ναι τοτε δεν εχεις τιποτ αλλο ν κανεις απο το να συνεχησεις να εχεις τις ιδιες προσδοκιες για τν εαυτο σου.Οι καθηγητες παθαινουν αυτο το τραλαλα η απλα προσποιουνται οτι το παθαινουν για να στρωσουν οσους μαθητες δεν στρωνονται ευκολα...το trick ειναι να μην φοβασαι το διαβασμα!διαλεξε τη σωστη κατευθυνση π σ ταιριαζει and go!σιγα τ αυγα...και οταν πλησιαζει ο καιρος για τις εξετασεις απλα cool!προγραμματισμενες επαναληψουλες (ειτε απο το φροντι ειτε απο μονη σου) και πολυυυυυυ χαβαλε για να ελαφρυνει την κατασταση..!!thats all!good luck!!:)
Σωστα για την βαθμολογια .Φετος εβγαλα 19,4
Ελπιζω να εχω καλη τυχη
την χρειαζομαι ευχαριστω πολυ !!!
-----------------------------------------
Μωρε στην αρχη ειναι δυσκολα να συνηθισεις το ηλιθιο προγραμμα σχολειο-φροντιστηριο-σπιτι-φροντιστηριο-σχολειο.Εγω οταν πηγαινα σπιτι δυσκολευομουν να διαβασω λογω των πολλων μαθηματων που μας εβαζαν.Παντως χρειαζεται και καλο προσωπικο διαβασμα εκτος απο ενα καλο φροντ.Και ειδικα μετα τα χριστουγεννα που η χρονια φευγει σαν νερο!!Απλα πρεπει να φροντιζεις να διασκεδαζεις παντου στο σχολειο στο φροντιστηριο για να χαλαρωνεις.Εγω εβγαινα δυο σαββατα το μηνα γιατι υπηρχαν πολλες κυριακες που εγραφα διαγωνισμα στο φροντ.Αλλα οσες φορες εβγαινα ξεσαλωνα!!:jumpy: Παντως μην χασεις την εφταημερη εκδρομη!!Ειλικρινα ειναι μια οαση χαλαρωσης και χαβαλε πριν τις εξετασεις!Καλη επιτυχια και take it easy!!!!:D:no1:
Δεν υπαρχει περιπτωση να την χασω αν και θα ειναι 4ημερη σε εμας
ευχαριστω για τις ευχες και γενικα ευχαριστω ολους οσους απαντησαν στο ερωτημα μου :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top